2726
عنوان

دوستان عزیزی که تو تاپیک" مدیریت هزینه ها و صرفه جویی" بودید

| مشاهده متن کامل بحث + 2846120 بازدید | 43008 پست

ما داریم از جیب میخوریم😢

برای سلامتی و تعجیل ظهور آقامون...حضرت عشق.... مهدی فاطمه صلوات.....شمایی که میخونی..🤨 تویی که دعات میگیره و ما خونه خریدیم از دعای خیرت،واسه سلامتی پسرم هم دعا کن😔
اره بازار عربا،هر چند هفته پیش که رفتیم قیمتاش مسخره رفته بود بالا،ولی خب ما گوشت قرمز دوس نداریم، ب ...

اره ماهیاشو گرون کرده☹ من همیشه خریدامو از اونجا میکنم

سعدیا گفتی که مهر ش میرود از دل ولی...مهر رفت و ماه آبان نیز آرامم نکرد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خرج امروز

۵۰ تومن پیش قسط لباس خودم (یه بلوز مجلسی با شلوار راحتی شدن ۱۲۰)

۱۲۵ تومن هم قسط لباس شوهرم رفته لباس آورده یادش نبود قسط بده از برج ۷ تا حالا،مغازه داره بیچاره هیچی نگفت خیلی بد شد 😭😭😭😭

۸۵ تومن قسط بانک 

۲۷ تومن بنزین

۱۳تومن کنسرو ماهی،دلستر

۳۰۰ تومن هم از حقوق ماه پیش مونده بود رفت روی پس انداز

قرعه کشی که با خانواده شوهرم گذاشته بودیم این ماه واسه ما بود قسطش هم تموم شد یک میلیون بود،سعی میکنم همون ماهی ۲۰۰ تومن بذارم واسه پس انداز فک میکنم دارم قسط میدم هنوز

2728
دخترا ما یه جایی پیدا کردیم ماهی تازه روز میاره، قیمتاش به نسبت نزدیک خونه ،خوبه و مسئله مهمتر اینکه ...

دقیقا بخدا من هم چندماااهه گوشت نميخرم چند ماه پیش از سرکارهمسرم ۲کيلو گوشت دادن اونو فقط برای بچم درست میکنم وبرای خودمون نخريديم واقعا کاش نخریم تا بمونه دستشون بگنده

خانوما ازتون نظر میخوام؛ ما باید جابجا بشیم بزودی ولی اجاره ها وحشتناکه؛ خونه ی مادرشوهرم یه سویئت ...

من عمرااا این کارونميکنم چون واقعا نمیتونم باهاشون یک جا بشينم و اعصاب خوردی دارم ولی اگر برای شما خوب هستن میتونی اینکار و بکنی اشکال نداره یک سال موردی نداره ب شرط اینکه اگر الان میری اونجا خونه بخري

منم دوست دارم تو این بحث باشم

متاهلم و یه دختردارم که الان پیش دبستانی هست

خونمون رهن هست

شاغلم اما حقوقش زیاد نیست

شوهرم درامدش بالا نیست

خودم یه وام 10میلیونی ثبت نام کردم که ماهی 500قسطشه

100یه قسط دیگه دارم

150یه قسط دیگه که این قبل از عید تموم میشه

شهریه پیش دبستانی دخترم نصفش باید خودم بدم یعنی یک میلیونو نیم

واقعا موندم چیکار کنم

منم مثل شمام. گوشتو حذف نمیکنم هیچوقت. بدنم نیاز داره

الان یکساله که همه چی گرون شده همش خود دولتم توصیه میکنه نخورید نخرید مگه میشه اونوقت بچهامون مثل بچهای آفریقا دچار سوتغذیه بشن.کاهو سیب زمینی پیاز ایناهم گرونه واقعن نمیشه نخرید .اونروز تلوزیون شنیدم میگفت گوشت نخوربد چربیهاتون آب بشه .خودشون تا خرخره بخورن.الان من باردارم چیزی هوس میکنم به همسرم نمیگم بیچاره میگه توروخدا هرچی میخوای بگو دلم براش میسوزه.یه مقدار مشخص واسه خرجی برمیدارم وقتی نمیرسم میوه کم میخرم میاد میبینه کشو خالیه میره بیشتر جون میکنه که لااقل تو بارداری میوه بخورم.میگه نخوری بچه زشت میشه .امیدوارم فقط راه تازه ای باز بشه و همه مون نجات پیدا کنیم

سلام به همگی 

خانم ها توی این شرایط کمتر اعصابتان را خورد کنید و به فکر راه حلی برای شاد ماندن باشید

شاید بگید که شما از لحاظ اقتصادی شاید مشکلی نداشته باشیدولی یدانید که این مشکلات برای همه هست من زمانی که خونه را نی ساختم دچار شرایط اقتصادی بدی بودم ولی شکر خدا سعی می کردم روحیه خوبی داشته باشم کمتر به شوهرم می گفتم خرید کنه از بی مصرفترین وسایل استفاده می کردم و ایده هنری به خرج میدادم خونه ام را با گلهای طبیعی زیبایی که از دوستان و آشنایان می گرفتم  تزیین می کردم به طوری که هرکس می امد خونه ام عاشق خونم میشد با کمترین مواد خوراکی که توی خونه داشتم بهترین لذا را دریت می کردم مثلا ی کوکو را به صورت گل درست می کردمو باسسی که خودمدرست میکردم تزیین می کردم نون را برشهای زیبا می دادم و در جانانی قرار می دادم

بعصا میوه کم بود آن را برش مدادم ود ظرف تقسیم قرار میدادم و اخرشب استفاده می کردم تنقلاتمان تخمه افتابگردانی بود که تابستان خیلی ارزان گرفته بودمو انرا تفت و نمکی می کردمیا پفیلایی که خودم درست میکردم انگور  و الو و زرالو راخشک می کردم و کشمش و میوه خشک همیشه رو اپن توی ظرف تقسیم قرار میدادم خونه بیش از حد تمییز بود سعی نیکردم لباسه همیشه تمییز و اتو کشیده باشه اصلاح و رنگ خودم انجام میدادم به عنوان مثال خواهرم تو ان یالها ده برابر من خرج میکرد ولی از لحاظ خونه داری و زیبایی و سفره های مهمانی به پای من نمیرسید خواهرم فکراقتصادی نداشت  کسی می نبرد توی ان سالها من در مضیقه ام همیشه به جای شیرینی خریدن بهترین کیکها را درست میکردمو از مهمانها پدیرایی میکردم چایی که درست میکردم همیشه باکاپ وفنجان برای مهمان سرو میکردم و یه غنچه گل محمدی هم به عنوان تزیین در آن قرار میدادم این تجربه های من بود برای اینکه روحیه خوبی داشته باشید تفریحاتتان همیشه سعی کنید مواد خوراکی را از خونه ببرید

کار به جایی رسیده اگر یخچال فریزر و خرید سوپری چند ماه رو انجام بدی خودش پس انداز حساب بشه دارند با دلار و سکه رقابت می کنند فریب این حرف ها رو نخورید تا این مواد پیدا می شه بخرید و خودتون رو برای روزی که نباشه آماده کنید بقول وزیر کشاورزی برید خدا رو شکر کنید که هست با این بی تدبیری که مشاهده می شه داریم به سمت لیبی حرکت می کنیم می دونم خیلی گرونه ولی اگر می تونید بجای پس انداز طلا و سکه و ... خوردنی های واجب و حیاتی رو بخرید داشته باشید ضرر نداره که اگر اتفاقی نیافته که چه بهتر و اگرنه برای چند ماه دغدغه ندارید و همون ها رو‌جیره بندی می کنید عوض اش ماه های بعد پس انداز می کنید ما ها همه به پروتئین احتیاج داریم نمی شه گوشت نخوریم گیاه خوارش هم کلی با پسته و بادوم و آجیل مواد لازم رو تامین می کنه تازه داشت خیالمون راحت می شد که اوضاع پایدار شده که همه چی پرواز داره می کنه بهرحال همه ما بچه داریم و تغذیه اشون از همه چی مهم تره فردا این ها نباشه با یک سکه تمام هم کیلو گوشت بهمون نمی دن‌ این ها هم هر چی گوسفند و گاو ماده است دارن صادر می کنند فکر نمی کنن بعدش چی می شه

با نام و یاد خدا؛

گزارش اسفند رو شروع میکنم،

پریروز؛

۲۱ سیب ز و پیاز و کره و کشک

۲۵ کشک

دیروز؛

۲۴۰ اتلیه

۵۵ شام

امروز؛

۱۱ شیر

۸ نان

۱۱ تخم مرغ