2726
عنوان

دوستان عزیزی که تو تاپیک" مدیریت هزینه ها و صرفه جویی" بودید

| مشاهده متن کامل بحث + 2846035 بازدید | 43008 پست

امشب بعد مدتها غذا از بیرون گرفتیم که شد ۶۰ تومن البته با ماشین رفتیم بیرون ی دوری زدیم دیگه نشد شام درست کنم سبزی خورشتی هم مامانم ۶بسته برام درست کرده ۱۰ کیلوئم رب درست کرده برام قربونش برم همه چیز برام درست میکنه آلو هم برا خورشت برام خشک کرده نمیدونم چه جوری زحماتشو جبران کنم هر کی پستمو میخونه برا سلامتیش ی صلوات مهمونم کنه مرسی از همگیتون دوستای خوبم 

امشب بعد مدتها غذا از بیرون گرفتیم که شد ۶۰ تومن البته با ماشین رفتیم بیرون ی دوری زدیم دیگه نشد شام ...

واقعا خوش بحالتون کاش مامان منم از این کارا میکرد چ کیفی داره زحمتای دست مادرت بوی عشق مادری

سلام👋 این روزا حال روحی خوبی ندارم میشه یه صلوات برام بفرستین?🙏ضمنا هرکیو میبینم دعا میخواد یا صلوات همیشه فرستادم🌹دوستتون دارم❤

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

دوستای ثروتمندم سلام من به صورت چراغ خاموش دنبالتون میکنم.ازتون راهنمایی میخوام من خونه دارم ولی فکر کنم مدیریتم بد  نباشه تو مسائل مالی(یکم از خودم تعریف کنم منظورم اینه خرجای بیخود ندارم قسطا رو به موقع میدیم  )اینجا از شما خوب خرید کردنو یاد گرفتم 😘😘😘(منظورم لیست و خرید ماهانه و.... )ولی به خاطر قسط زیاد هنوز نتونستم به کار بگیرم چیزایی که ازتون یاد گرفتم

مشکل بزرگ من اینه تغذیمون اصلا مقوی و درست نیس.

فریزرم همیشه خالیه. اصصصصصلا تنوع غذایی نداریم.مثلا همین هفته 2 بارماکارونی درست کردم.همش تو فکرم چی درست کنم فعلنم دو نفریم ولی......اصلا تغذیمون درست نیس.

شما چه چیزایی رو فریز میکنیدکه تو غذاها ازشون استفاده کنید.لطفا به منم یاد بدین.

واینکه چطور برنامه غذایی بذارم.؟؟؟؟

مثلا الان شما پست میدارین تنقلات و مغزیجات خریدین من تازه دیدم الان چند ساله اینجور چیزا رو نخوردیم.لطفا منم راهنمایی کنید

عضو قدیمی با کاربریه جدیدم😄
2728
دوستای ثروتمندم سلام من به صورت چراغ خاموش دنبالتون میکنم.ازتون راهنمایی میخوام من خونه دارم ولی فکر ...

ی جبزی میگم ناراحت نشیا

همین ماکارونی که میگی پرخرج ترین غدای خونه ماست و چاق کننده ترین😑

شما ی مقدار پول بزار بری خوراک،،اول ما برو گوشت و مرغ بخر

مثلا نمیخواد دوتا تیکه بزرگ مرغ بزاری کوچیک کن ولی هفته ای یکبار بخورید، هفته ای یکبار گوشت بخورید(خورشت)

برنامه غدایی بنویس

غداهایی مثل کله جوش،پا مرع،خوراک اینا کم هزینه و م۳وی حتما تو برنامه باشه

من ۹_۹_۹۹ بیمارسنان مورد علاقم  مشغول بکارم😍😍دوستان من ازمون علمی قبول شدم و مصاحبه مونده که احتمالا ۵یا ۶ ماه طول بکشه،جوابش بیاد

برای خرید پوشاک هم لطفا راهنماییم کنید.

چجوری خرید کنم لباسامون همیشه مرتب باشه.و لباس خوب داشته باشم هم برای تو خونه هم مواقع مهمونی.من در سال شاید دو بار مهمون بیاد خونم آخه راه دورم ولی چون بی لباسم جلوشان با مانتو هستمو.و میدونم این خیلی بده.لطفا منو راهنمایی کنید❤

سلام خانمهای عزیز منم میتونم عضو بشم ولخرج نیستم ولی شوهرم ولخرجه خیلی دوست دارم خونه رو خوب مدیریت کنم میشه راهنماییم کنیدممنونم

😍😍😍 خواستن توانسته 😍😍😍        😍ممنونم از تا پیک بامداد خمار (الهه جون و بچه های خوب تاپیک ) عاشقتمونم😍             😀 تاریخ شروع رژیم آذر98😀                      وزن اولیه 80 😯 وزن فعلی53/800😀          وزن هدف 52😍    من میتوانم 💪💪
ی جبزی میگم ناراحت نشیا همین ماکارونی که میگی پرخرج ترین غدای خونه ماست و چاق کننده ترین😑 شما ی م ...

عزیزم برای چی ناراحت بشم خودمم میدونم ماکارونی واقعا چیز مقوی نیس اونم ما که با سویا درست میکنیم.اومدم از شما درست زندگی کردنو یاد بگیرم خواهری

عزیزم برای چی ناراحت بشم خودمم میدونم ماکارونی واقعا چیز مقوی نیس اونم ما که با سویا درست میکنیم.اوم ...

فدات

برنامه نوشتن بهتره از هرچیزی

یادمه از وسط اسفند که بابام و داداشم بخاطر قرنطینه اومون خونه مامانم گفت خرج خونه سه برابر شده

از اول فروردین برنامه غدایی نوشتیم  خیلی خوب شد خداروشکر

من ۹_۹_۹۹ بیمارسنان مورد علاقم  مشغول بکارم😍😍دوستان من ازمون علمی قبول شدم و مصاحبه مونده که احتمالا ۵یا ۶ ماه طول بکشه،جوابش بیاد
برای خرید پوشاک هم لطفا راهنماییم کنید. چجوری خرید کنم لباسامون همیشه مرتب باشه.و لباس خوب داشته با ...

سلام اول ببین چقدر ماهانه پول براتون میمونه روی آن برنامه ریزی کن تو خریدهات هم الان میتونی مثلا 2 کیلو بامیه 2 کیلو لوبیا سبز 2 کیلو بلاا بگیری دون کنی بپزه از این میوه جات فصل بگیری مربا درست کنی گوجه بگیری باهاش سس و رب درست کنی چند کیلو لیمو بگیری آبش بگیری سبزی بگبری باهاش سبزی خورشتی سوپی دلمه ای کوکویی  آشی آماده کنی دوتا مرغ دوتا ماهی یه کیلو گوشت چرخکرده یک کیلو گوشت خورشتی و آبگوشتی بگیری  بسته های دو نفره درست کنی بزاری تو فریز شاید یه دویست و سیثد خرج کنی ولی فریزرت تقریبا پر و تا یک ماه غذای تکاری نمیخوری همان هزینه است شاید کمتر ولی با برنامه ریزی تر لباس هم حتما سعی کن حداقل ماهی 100 تا 150 کنار بزاری و هرماهی یه چیزی برای خودت بخری

مثلا من امسال ببیست تومان باقله خریدم موقع فصلش که ارزونه پاک کردم و 8 بسته داد و همیشه باهاش دلمه و پلو درست میکنم با 20 لوبیا سبز 8 بیته برای خورشت و پلو آماده کردم با 20 تومان بامیه 6 بسته خورستی آماده شد با 5 تومان ذرت که پختم ودون کرم چند بسته ذرت دون شده دارم

واقعا خوش بحالتون کاش مامان منم از این کارا میکرد چ کیفی داره زحمتای دست مادرت بوی عشق مادری

دوست عزیز شاید مادرتون توان جسمی یا مالی نداره برای شما از این کارا بکنه هیچوقت از مادرتون انتظار نداشته باشید کاش مامان منم برام از این کارا نمیکرد چون واقعا شرمنده ش میشم نمیزاره براش جبران هم بکنم واین منو خیییلی اذیت میکنه عذاب وجدان میگیرم هرچند که اون عشقی که مادرا برای درس کردن این چیزا میزارنو نمیشه جبران کرد ولی بازم اگه گوشه ای از زحماتشو میزاشت جبران کنم وجدان خودم راحت میشد شوهرمم ادمه قدر شناسی نیست اگه وسایلی که اماده میکنه نیارم شدیدا ناراحت میشه فکر میکنه اونارو کم میدونم نمیاره دلش میشکنه برای همین مجبورم عذاب وجدان خودمو تحمل کنم تا دلش نشکنه ما راهمون دوره سالی یه بار میرم خونشون مامانم تواین چهارده سالی که ازدواج کردم فقط سه بار اومده خونمون خونمونم نمیتونه تندتند بیاد تا ازش پذیرایی کنم دلم اروم بگیره 

عزیزم برای چی ناراحت بشم خودمم میدونم ماکارونی واقعا چیز مقوی نیس اونم ما که با سویا درست میکنیم.اوم ...

خانمی سویا تراریخته س زیاد مصرف نکن منم متاسفانه قبلن نمیدونستم زیاد مصرف میکردم

برای خرید پوشاک هم لطفا راهنماییم کنید. چجوری خرید کنم لباسامون همیشه مرتب باشه.و لباس خوب داشته با ...

همیشه دوتا شومیز تو خونه داشته باش که مهمون میاد راحت باشی اخر شهریور فصله حراجه میتونی مانتو شلوار و کیفو کفشه عیدتو اون موقع بخری نزدیکه عید واقعا گرون میشه اگه خیاطی بلدی پارچه بخری خودت بدوزی که خیییلی بهتره

درمورد غذاها و خوراکیا=اول از همه یه لیست بنویس از همه غذاها.اونایی که تاحالا خوردید یا خونه خانواده هاتون میخوردین و الان از قلم جا افتاده بزن به در یخچال که تو دیدت باشه.سعی کن یه روز غذات ابدار باشه یه روز نه.مثلا یه هفته پشت هم کوکو و کتلت و این چیزا نخورین بعد به فکر خورشت باشی.یه روز اینجوری.یه روز اونجوری.الان فصل میوه های مختلفه.اگر برات مقدوره میتونی بخری باهاش مربا و میوه خشک یا لواشک درست کنی بعنوان تنقلات.مقویم هستن.انگور بخری کشمش درست کنی.بامیه و لوبیا سبز فریز کنی.پیاز بخری سرخ کنی برای زمستون که پیازا یخ زده هستن و به تازگی الان نیست.سبزی های مختلف مثل قورمه یا خورشتی که احتیاج داره رو  بخری اماده کنی.

انه...تکرار غریبانه روزهایت چگونه گذشت...😍
2706