2733
2734
عنوان

دوستان عزیزی که تو تاپیک" مدیریت هزینه ها و صرفه جویی" بودید

| مشاهده متن کامل بحث + 2846880 بازدید | 43008 پست
من مخالف فروش طلا هستم کلن مگر واسه خرید خونه  بعدم ترکیه خیلی زیاد نیست هزینش نسبتا ...به نظر ...

اخه ما درامد انچنان نداریم فکر نمیکنم تویه سال جمع بشه مگر معجزه بشه

حساب کردم فقط شونزده تومن هزینه سفر میشه و حداقل پنج‌تومن داشته باشم که خرج کنم و من نهایت پنج شش تومن داشته باشم 

یعنی حدود پونزده تومن میخوام☹️که مجبورم یا طلا بفروشم یا بیخیال بشم چکار کنم؟

کلا راهنماییم کنیم که با این پول چکار میتونم بکنم که در امد داشته باشم؟

اخه ما درامد انچنان نداریم فکر نمیکنم تویه سال جمع بشه مگر معجزه بشه حساب کردم فقط شونزده تومن هزین ...

عزیزم نکته اول اینه که شما سفر و تفریحتم باید به اندازه جیبت باشه ...وگرنه خودش باعث عدم رضایت و انگیزت واسه پس انداز میشه..اگر این پول انقدر حیاتیه که واسش باید طلا بفروشی معلومه داری احساسی عمل میکنی ...بااین پول فکر کار یا درامد باش تا راحت بتونی سفر بری ..ترکیه هم فرار نمیکنه به خدا تحفه هم نیست که فکر کنی چه چیز بزرگیه و از دست دادی ...اگر درآمدتون پایینه به نظرت مثلا 20 تومن خرج سفر کنی عاقلانه هست ؟؟؟اونم با لیر 2 هزار 500 تومنی ...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اخه ما درامد انچنان نداریم فکر نمیکنم تویه سال جمع بشه مگر معجزه بشه حساب کردم فقط شونزده تومن هزین ...

قرعه کشی های خونوادگی رو شرکت کن بتونی پس انداز کنی با مبلغ زیادتر اخه این مدلی تیکه تیکه با سفری که شما مد نظرته شاید فراهم نشه عزیزم

2728
قاروق چیه؟

تو گلوش مغز گردو مونده بود ، اصطلاحا میگن قاروق شده ...

یه خانمست اینجا میبری فوت میکنه تو دماغ بچه ، هرچی تو گلوش مونده باشه میپره بیرون 😜😜😜

اگر میدونستید ۹۰درصدِ آدمای دورتون از خوشحالی و موفقیتتون خوشحال نمیشن، هیچوقت چیزی که صددرصد قطعی نشده رو به هیچکس نمیگفتید‌ 😊

عزیزم ببخشید دخالت میکنم ولی فکر نکنم خوشایند باشه که خونواده ها کمکتون کنن و وضعتون بد باشه ولی ۲۰ میلیون برین ترکیه خرج کنین ، بازم خودتون صلاح میدونین ...

حالا دو سه سال دیرترم برید سفر اتفاقی نمیفته ، نه اینکه طلا بفروشی واسه چهار روز تفریح ... 

اگر میدونستید ۹۰درصدِ آدمای دورتون از خوشحالی و موفقیتتون خوشحال نمیشن، هیچوقت چیزی که صددرصد قطعی نشده رو به هیچکس نمیگفتید‌ 😊
2738
من تازه با این تاپیک اشنا شدم ۱۰۰۰ صفحه اس حالا چه جوری بخونم خلاصه نداره ؟

عزیزم من برات چکیده هدف تاپیک رو توضیح میدم اما پیشنهاد میکنم اگه مایلی خودت صفحاتو بخوونی؛چون دوستان نکاتی رو اینجا گفتن که ممکنه تو یه پست مجال گفتنش نباشه؛

اینجا ما دنبال راههای ساده و در دسترس برای پس انداز کردن و البته قبل اون صرفه جویی کردن هستیم؛در واقع میخوایم هزینه های روزمره رو بهینه مدیریت کنیم.

یک راه برای مدیریت هزینه ها،استفاده از روش پاکت هست...شما بعد از اینکه اقساط و کسورات درامدت رو برداشتی،هر چقد فک کردی برای مخارجت کافیه توی پاکت های مختلف تقسیم میکنی؛ به عنوان مثال پاکت پوشاک،

پاکت مرغ و گوشت،پاکت شوینده بهداشتی و...و ...و ...

اینجوری دستت میاد هر ماه چقد برای هر بسته ملزوماتت،باید پول اختصاص بدی و آخر ماه هر چی اضافه اومد میذاری پاکت متفرقه یا پاکت پیش بینی نشده ...

یک راه اینه که پول مخارج ماهیانه تو تقسیم بر تعداد هفته در ماه کنی و بر حسب اون مبلغ اختصاص بدی به نیازهای هر هفته...

بهترین راه برای پس انداز ایده قلک هست...اینجا بچه ها قلک های ۳ ماهه و یک ساله دارن

یه روش دیگه برای پس انداز اینکه اگه حقوق یا دریافتی تو کارت بانکی داری اول ماه یه مقدار هر چقد خودت مایلی،همون اول بذاری تو کارت بمونه و بهش دست نزنی...بعد میتونی برای اینکه ویوسه خرج کردنشو نداشته باشی اونو تبدیل به سکه پارسیان یا طلای مستعمل کنی...

اینجا دوستان ایده غذاهای کم هزینه اما مغذی و همچنین استفاده از تنقلات خونگی رو هم داده ان که اگه تاپیکو بخوونی بهتر استفاده میکنی.

و در آخر خوش اومدی به این تاپیک؛امیدوارم موفق باشی

سعدیا گفتی که مهر ش میرود از دل ولی...مهر رفت و ماه آبان نیز آرامم نکرد

سلام دوستان منم اینجوری صرفه جویی کردم تو ماه گذشته:  رفتیم مسافرت کل غذا ها رو خودم درست کردم،روز اول شوید  پلو با تن ماهی،بقیشم برای اینکه خودمم خوش بگذرونم همه رو شب قبلش اماده میکردم همه جا افتاده بود و هم صرفه جویی شد،چون شما فک کنید. برای یه وعده برای سه نفر حتی غذای خورشتی از بیرون سی هزار تومن میشد،درصورتیکه من همه چیز از خونه بردم و بابت غذا خرجی نشد، قبلا خیلی بیرون غذا میخوردیم اما الان همه سعی میکنیم خودمون درست کنیم خیلی هم خوشمزه تر میشه،یه راهکار دیگه اینکه بعد از خوردن غذا خیلی سریع بشقاب هارو بشورید،تا غذا نچسبه بهش،و نخوایید یه عالمه ظرفو چه با دست چه با ماشین بشورید، خودتونم که میدونید چقدر قیمت قرص و پودر و. این چیزا بالا رفته،لباساما صاف میگذارم که خیلی اتو نخوام بزنم،لوازم ارایشی قبلا خیلییی میگرفتم الان قول دادم که تا یه چیز تمام نشده نخرم،اینستاگرام خیلیییی میرفتم،همین باعث میشد که خیلی پول اینترنت بدم،الان اصلا نمیرم،بیشتر بسته ام صرف چت و نی نی سایت،قبلا تا حوصلم میرفت اهنگ انلاین گوش میدادم،الان اینم تموم کردم و اهنگ قبلی گوش میدم،یا به خواهرم زنگ میزدم کلی حرف میزدیم،الان همه رو حضوذی میگم😉

یه سوال هم داشتم  به نظر شما اگه طلا بفروشم برم سفر کار درستیه؟با توجه به اینکه همسرم‌کار درست ...

عزیزم وقتی همسرت کار درست و حسابی نداره و خونواده هاکمک میکنن بهتره حداقل طلا رو نگهدارین برای روز مبادا..زندگی قابل پیش بینی نیست.

اصلا این  سفر منطقی نیست با این شرایط مالی

همه خیلی خواسته ها و آرزوها داریم ولی باید به اندازه جیبمون خرج کنیم

الان فقط به پس انداز فکر کن

اونوقت خونوادتون نمیگن پول ندارین سفر خارج رفتنتون چیه؟!!!

سلام من مدتهاست خواننده خاموشم بلدنبودم عضوبشم ولی ازاولین صفحه این تاپیک وتاپیک قبلی بودم وخوندمشون عاشق اینجام تا بالاخره امروز به کمک دخترم عضوشدم یعنی قبلا خیلی سعیم نکردم الان باوجود مشکلی که توزندگیم دارم ولی بحث اینجا جداس میشه منم باشم

2706