2726
عنوان

من از زایمان طبیعی خیلی می ترسم

| مشاهده متن کامل بحث + 21187 بازدید | 56 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام مامانا

من رفتم تو ٣٩ هفته و دكترم اصرار داره كه طبيعي بدون درد بيارم ولي من خيلي ميترسم و دوس دارم سزارين بشم

ميشه راهنماييم كنين؟ اونايي كه طبيعي بدون دردو تجربه كردن واقعأ هيچ دردي احساس نكردين؟😰

کسانی که بین سزارین و زایمان طبیعی مردند بخوانند....

من تا ماه هشتم بارداریم سرسختانه می خواستم سزارین کنم اصلا با حرف زایمان طبیعی هم تمام بدنم می لرزید.

تا اینکه در ماه هشتم بودم که یکی از اقوام ما با سزارین انتخابی بچش رو به دنیا آورد. خواهرش خیلی از عوارض و مشکلات سزارین برام گفت. بعد از اون چشمم ترسید. خب بی راه نمی گفت. در سزارین هم 8 لایه پاره میشه.

خیلی تحقیق کردم و زایمان طبیعی بی درد با اپیدورال را انتخاب کردم.

البته یک دکتر با خدا پیدا کنید در مورد سزارین و زایمان طبیعی خود با اون مشورت کنید. دکتر من گفت لگن خوبی داری و بیخودی سزارین نکن همین زایمان بی درد رو انتخاب کن.

خلاصه روزی که رفتم بیمارستان برای زایمان بعد از اینکه 2 سانت دهانه رحمم باز شد فهمیدم دکتر مخصوص اپیدورال شیفتش تموم شده و رفته خیلی ناامید شدم دردام داشت بیشتر میشد و من به امید اپیدورال زایمان طبیعی رو انتخاب کرده بودم. 

وقتی دردام خیلی بیشتر شد یعنی تقریبا بین دردام حتی استراحت هم نداشتم داد میزدم می گفتم منو سزارین کنید اما یه مامای خیلی خوب داشتم که می گفت تو به جای اینکه امیدت به اپیدورال باشه به خدا توکل کن چند تا ورزش برای زایمان زودتر بهم داد. بعد قول داد دهانه رحمم به 4 یا 5 سانت که رسید بهم گاز آنتونوکس بده.

سرم فشار رو قطع کردند دردام کمتر شد بعد گاز آنتوکوس را دادند تا تنفس کنم. 

گاز آنتونوکس عالیه...

برای من مثل یک معجزه بود درد را حس می کردم اما آنقدر منگ شده بودم که حتی حال داد زدن نداشتم و به هر حال درد رو هم کمتر از قبل حس می کردم با گاز حالت بیدار و خواب داشتم و 3 ساعت باقی مانده برای من مثل 3 دقیقه گذشت.

من ساعت 6 بعد از ظهر با سرم فشار دردام شروع شد. ساعت 1 نصفه شب دهانه رحمم به 5 سانت رسید گاز گذاشتم و در ساعت 3:45 به 10 سانت رسید و ساعت 4:5 دقیقه زایمان کردم.

بعد از زایمان خیلی خوشحال بودم که انتخابم سزارین نبود. چون واقعا می تونستم بنشینم و به بچم شیر بدم و از همه مهم تر تجربه سخت و شیرین زایمان طبیعی را هم داشته باشم.

شاید بگید در زایمان طبیعی هم بخیه هست اما نباید بخیه های کم زایمان طبیعی رو با 8 لایه پارگی شکم مقایسه کرد.

شما با توکل به خدا زایمان طبیعی رو انتخاب کنید نهایتا اگه نتونستید شما رو سزارین می کنید

توجه توجه!!! حتما ماه آخر بارداری خواندن فراوان سوره انشقاق فراموش نشود معجزه می کند.

درد ما جز به ظهور او مداوا نشود...
2728

در ضمن زایمان طبیعی عوارضی که می گویند: گشادی واژن، زشت شدن واژن، برنگشتن واژن به حالت قبل و .... را ندارد یعنی برای من که نداشت 

حتی از قبل تنگ تر هم شد.

عوارض زایمان طبیعی برای تعداد زایمان های بالاست نه یکی دو تا بچه

قدیمی ها که 10 تا می زاییدند بله شاید دچار این عوارض می شدند.

اپیدورال و گاز انتونوکس رو برای همه استفاده میکنند چجوریه ؟

عزیزم زمانی که دهانه رحم به 4 سانت رسید گاز آنتونوکس را می دهند. یک وسیله ای است که از طریق دهان گازی را به داخل شش های خود می کشید (یعنی هُش می کشید) 

مغز حالت خماری و پَکری می گیرد. یه جورایی حالت خواب و بیدار میشید. درد رو کم میکنه. من گاهی درد رو حس می کردم اما انقدر بی حال بودم که حتی نای داد زدن نداشتم. تازه خیلی بهتر هم می تونی استراحت کنی.

مال من که اینطوری بود.

شاید بدن یکی با دیگری فرق داشته باشه و مدل دیگری باشه. اما درستش همینه که من نوشتم.  

می تونی در اینترنت جسجتجو کنی و درباره اش بیشتر بدونی.

در ضمن بیمارستان های خصوصی چنین امکانی را دارند فکر نمی کنم بیمارستان های دولتی داشته باشند. قبل از زایمان حتما از بیمارستانی که می خواهی زایمان کنی بپرس.

گاز آنتونوکس خوبیش اینه که عوارض خاصی نداره

کسانی که بین سزارین و زایمان طبیعی مردند بخوانند.... من تا ماه هشتم بارداریم سرسختانه می خواستم س ...

مگه بعده زایمان میشه نشست ؟بخیه ها اسیب میبینن و بعد که بی حسی بره درد به همراه میارن !!

عزیزم زمانی که دهانه رحم به 4 سانت رسید گاز آنتونوکس را می دهند. یک وسیله ای است که از طریق دهان گاز ...

منم بیمارستانم خصوصیه درمورد اپیدورال به دکترم گفتم گفت باشه استفاده میکنم ولی گازو نمیدونم خیلی استرس دارم ۱۰ روز تا زایمانم بیشتر نبوده اگه بودین بیاین تو تاپیکم تا لحظه زایمانم خوشحال میشم باهم گپ بزنیممممم

مگه بعده زایمان میشه نشست ؟بخیه ها اسیب میبینن و بعد که بی حسی بره درد به همراه میارن !!

عزیزم بهتره تقریبا تا یک هفته بعد زایمان روی بخیه ها ننشینید یعنی کمی یه وَری بنشینی 

تو زایمان طبیعی بی حسی نمی زنن که اگه بره درد بیاد

منم بیمارستانم خصوصیه درمورد اپیدورال به دکترم گفتم گفت باشه استفاده میکنم ولی گازو نمیدونم خیلی است ...

انشالله که زایمان خوبی داشته باشید 

استرس نداشته باشید نترسید من تا 7 ماه اسم زایمان طبیعی رو حتی جرئت نمی کردم بیارم میکفتم فقط سزارین (تو بینارستان خصوصی) اما یکدفعه تصمیم گرفتم شانسم رو امتحان کنم و پروسه زایمان رو تجربه کنم

شما هم اگه بیمارستان خصوصی میرید گاز آنتونوکس رو تجربه کنید برای من که عالی بود

حتما بعد زایمان بیا و تجربیاتت رو برای اعضای نی نی سایت تعریف کن

انشالله که زایمان خوبی داشته باشید  استرس نداشته باشید نترسید من تا 7 ماه اسم زایمان طبیعی رو ...

سلام ممنون مرسی 

من رفتم دکتر قرار بود طبیعی زایمان کنم اما دکترم میگه چهارشنبه این هفته بیا ببینیم اگه تونستی طبیعی اگه نه سز میشی چون بچم زیادی رشد کرده و منم ریزمیزم