2410
2553
عنوان

ازمایشات قبل بارداری

1295 بازدید | 5 پست
سلام دوستای گلم . راهنمایی میخوام درمورد ازمایشای قبل بارداری .8 ماه اقدام کردیم هیچی نشد . این ماه هم 11 باید پری میشدم ک نشدم هنوز جواب ‍‍تستم هم منفی بود اصلا" علامت تخمک گذاری نداشتم تا الانم .رفتم پیش یه ماما که اشنامون بود سونو نوشت از رحم و تخمدان . میخوام کل ازمایشارو بدم فقط نمیدونم ازمایشات چیا هستن و چقد هزینه دارن
سلام عزیزم

آزمایشات روتین که لازمه قبل از بارداری انجام بشه شامل :

1- آزمایش کم خونی یا فقر آهن (( که فوق العاده مهمه و اگر کم خون باشی باید حتما دارو مصرف کنی))

2- آزمایش تیروئید (( که اگر هورمونه تیروئید بالا یا پایینتر از حد معمولی باشه باعث عدم باروری میشه))

3- آزمایش پرولاکتین (( که در این آزمایش مقدار هورمون پرولاکتین که از غده ی هیپوفیز مغز ترشح میشه چک میشه )) عزیزم پرولاکتین باعث ترشح تستستررون و پروژسترون میشه که این هورمونا در ایجاد پریود نقش دارن .اینا رو گفتم که بدونی پرولاکتین یکی از عوامل مهم ایجاد در بارداری هستش .و حتما باید چک بشه.

4-سونوگرافی از رحم و تخم دان (( واسه اندازه گیری ضخامت دیواره رحم و اندازه ی تخم دان ها))همچنین در این سونو رحم و تخم دادن از نظر کیست و فیبروم چک میشن که کیست و فیبروم از عوامل بسیار مهم در ناباروری هستن
همچنین توی این سونو تخم دان از نظر تنبلی چک میشه

5- سونو گرافی ماهیانه ی فولیکولها که اواسط سیکل ماهیانه باید چک بشه توی این سونو اندازه ی فولیکول هایی که درون آنها تخمک رشد میکنه رو چک میکنند که اگر اندازه ی فولیکول مناسب نباشه باید دارو ی تحریک تخمک گذاری مصرف کنید

عزیزم تمام این آژمایشات اگر بیمه تامین اجتماعی داری بگو دکتر واست بنویسه و همه رو میتونی تو ی یه روز و با یه سرنگ خون انجام بدی ولی حتما برو بیمارستان انجام بده کلا شاید 1 ساعت وقتتو بگیره تمام بیمارستان ها و حتی درمانگاهای نزدیک خونتون هم انجام میدن چون آزمایش تخصصی و پیشرفته ای نیستن کلا یه چکابه وتوی بیمارستان هزینشون شاید 5 تومن یا 10 تومن بشه البته به جز سونوگرافیت

در مورد سونو هم سونوی تخم دان و رحم که تمام مراکز رادیولوژی انجام میدن که بیمه تامین اجتماعی کلا شاید 15 تومن بشه ولی همون یه باره

سونوی فولیکول هم هزینش همین قدره اگه لازم باشه هر ماه انجام بدی .شاید لازم نباشه نظر دکترت مهمه
این سونو رو همون موقع که سونوی تخم دان و رحم رو داری انجام میدی به دکتر بگو فولیکولت رو هم چک کنه شاید لازم نباشه که هرماه بری ولی حتما وسط سیکلت برو که فولیکول هم داشته باشی.

عزیزم اگه قرص فولیک اسید مصرف میکنی که هیچ ولی اگر مصرف نمیکنی از همین امشب شروع کن چون کمبودش باعث خسارات بسیار جبران ناپذیری روی سیستم عصبی و مغزی و نخاعی جنین داره قیمتشم اگر بتونی فولیک اسید 400 بگیری حدود 15 تا 17 تومن هست واسه ی 3 ماه اگر وسعت نمیرسه ایرانیش هم هست که یه ورقش 100 تومن تا 200 تومنه ولی حتما 3 ماه قبل از بارداری و تا آخر بارداری باید مصرف بشه.

موفق باشی گلم
خدا جونم شکرت بابت دوتا فرشته از جنس خودم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

راستی عزیم همینطور که یه خانم قبل از بارداری نیاز به چک شدن داره همسر هم نیاز به آزمایش داره

کلا آقایون 2 تا دونه آزمایش لازمه انجام بدن

1- آزمایش عفونت ادرار که خیلی مهمه

2-آژمایش اسپرم (( توی این آژمایش تعداد اسپرمهای موجود در منی و همچنین شکل اسپرمها و تحرک اسپرم مشخص میشه )) این آزمایشم خیلی مهمه. اکثر آقایون راضی نمیشن این آزمایشو بدن ولی خیلی خیلی مهمه چون به گفته ی دکتر خودم اگر دکتر از نظر وضعیت اسپرم مطمئن باشه با خیال راحت به خانومی که باردار نمیشه دارو میده ولی اگر خانمی که همسرش این آزمایش رو انجام نداده باشه و بارداری هم اتفاق نیوفته اونوقت هر چی به خانم دارو های تحریک تخمک گذاری و آمپول تجویز بشه و اون خانم استفاده کنه ولی مشکل از طرف شوهرش باشه این خانم ضرر میکنه و ممکنه خسارات بدی به بدن اون خانم وارد بشه از جمله اینکه چون این داروها همه هورمونی هستن ممکنه باعث بشه در سینه های خانم و تخم دادن های خانم کیست تشکیل بشه و بارداری رو حداقل چند ماه به عقب بندازه و همچنین تمام سیستم بدن از نظر هورمونی بهم بریزه پس اینکه از نظر اسپرم شوهر خیال خودت و دکترت راحت باشه خیلی بهتره.
خدا جونم شکرت بابت دوتا فرشته از جنس خودم
2456
مامان شیوا جون من خوندم اما جوابمو کامل نگرفتم. راستی من قصد سر کار گذاشتن کسیو ندارم . سرعت کمه و من هم با گوشی on میشم . امروز هم تا ساعت 7:20 شارژ نت دارم