2703
2553
عنوان

بارداری بلافاصله بعدازسقط

1464 بازدید | 30 پست

سلام دوستان اگرکسی تجربه ای داره راهنماییم کنه. جنین بعداز۵هفته سقط میشه وبعداز۲۰روزبارداربشی. احتمال سقط هست بازم؟خطرناکه؟

نی نی توی دلمواول ب خدا بعد ب امام رضاسپردم... میشه برای سلامتیش یه صلوات بفرستی    
پ بر اساس توصیه های سازمان بهداشت جهانی بهتر است بعد از سقط شش ماه صبر کرده و بعد برای بارداری اقدام کنید اما تحقیقات دیگر نشان نداده که فاصله انداختن شش ماه  بین سقط جنین و بارداری بعد از آن، تغییر مثبت چندانی روی روند بارداری داشته باشد. 
به خاطر تو هم که شده تمام روزاهای بعد از این مهربانتر خواهم شد  98/4/4  

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پ بر اساس توصیه های سازمان بهداشت جهانی بهتر است بعد از سقط شش ماه صبر کرده و بعد برای بارداری اقدام ...

آخه دکترم گفت ۲ماه صبرکن بعدمیتونی بارداربشی.ولی شنیدم کسانی ام بودندک بلافاصله باردارشدن ونینیشون هم سالم بدنیااومده

نی نی توی دلمواول ب خدا بعد ب امام رضاسپردم... میشه برای سلامتیش یه صلوات بفرستی    
2456

معمولا بعد از یک بار سقط جنین، پزشکان انجام آزمایشی را توصیه نمی کنند، زیرا شانس بارداری موفق در فرد کم نشده است. البته این بستگی به تاریخچه پزشکی فرد دارد، مثلا برخی از سقط های دو ماهه دوم به دلیل اختلال در گردن رحم است، اما در بسیاری از موارد، سقط های سه ماهه اول به دلیل ناهنجاری های کروموزومی است که در حاملگی های بعدی رخ نمی دهد و حاملگی بعدی با موفقیت انجام می شود.

برای بارداری مجدد بهتر است به بدن زمان داده شود، از این رو بسیاری از پزشکان به فردی که دچار سقط جنین شده است، توصیه می کنند مدتی صبر کند تا بتواند در آینده بارداری موفقی داشته باشد. زیرا همانطور که گفته شد بدن فرد برای بازسازی نیاز به زمان دارد و مدتی طول می کشد تا رحم خود را بازسازی کند و پوشش دیواره آن قوی و سالم شود.

مدتی زمانی که پزشک به افزاد مختلف برای اقدام دوباره به بارداری توصیه می کنند، متفاوت است و این مدت زمان با توجه به شرایط روحی و جسمی فرد در نظر گرفته می شود.

به طور کلی اگر فرد از شرایط روحی و جسمی خوبی برخوردار باشد،‌ می تواند پس از گذشت دو یا سه دوره قاعدکی از سقط، اقدام به بارداری کند. البته توصیح می شود قبل از اقدام به بارداری مجدد فرد با پزشک معالج خود مشورت کند تا از سلامت جسمی خود و توانایی رحم مطمئن شود.

در صورتی که پزشک بعد از گذشت سه ماه به شما گفت که هنوز بدن شما آماده نیست، نباید نگران باشید زیرا ترمیم رحم در برخی افراد زمان بیشتری نیاز دارد. از همین رو پزشکان به برخی از افراد توصیه می کنند بعد از سقط جنین بین شش ماه تا یک سال صبر کنند و بعد از این دوران اقدام به بارداری مجدد کنند.

آخه دکترم گفت ۲ماه صبرکن بعدمیتونی بارداربشی.ولی شنیدم کسانی ام بودندک بلافاصله باردارشدن ونینیشون ه ...

بله منم شنیدم امکان داره ولی خب به نظرم بدن هرکس فرق داره

معمولا بعد از یک بار سقط جنین، پزشکان انجام آزمایشی را توصیه نمی کنند، زیرا شانس بارداری موفق در فرد ...

ممنون واقعامطالبتون مفیدبود.شمادکترهستین یافقط اطلاعاتتون بالاست

2714
ممنون واقعامطالبتون مفیدبود.شمادکترهستین یافقط اطلاعاتتون بالاست

نه عزیزم من پزشک نیستم 

زیاد مطلب میخونم

تو اطرافمم داشتم بعد سقط خواستن باردار بشن و تجربیاتشون رو گفتن

پنج هفته خيلي كمه فك نكنم مشكلي پيش بياد 

واقعا؟شمااطرافتون بودندکسایی بااین شرایط باردارشدن؟

نه عزیزم من پزشک نیستم  زیاد مطلب میخونم تو اطرافمم داشتم بعد سقط خواستن باردار بشن و تجربیات ...

ممنون بابت مطالبتون  

بعضيا ميگن بلافاصله باردارشو بعضي ميگن ٦ماه صبر كن ولي بهترين كاري كه ميتوني بكني اينكه بري زير نظر يه دكتر خوب چكاب هاي قبل بارداري انجام بدي اگه خدايي نكرده مشكلي نداشتي باردار شو

منم يه سقط توو ٥هفته داشتم بعد ٣ماه باردار شدم دقيقا همين كارو كردم رفتم زير نظر دكتر تست پاپ اسمير و سونو ازم گرفت بعد باردار شدم

عزیزم پنج هفته یعنی سن جنین حدودا ۱۰ روزه ، و این خیلی ناچیزه ، اصلا نگران نباش و توکل بر خدا ، حتما ...

امیدم فقط ب خداست.مرسی گلم یکم خیالم راحت شد

2706