2733
2734
عنوان

زندگی در المان

| مشاهده متن کامل بحث + 16951 بازدید | 69 پست
بپرسین،اگه بلد بودم جواب میدم. 

سلام‌عزیزم گفتی اگه زندگیمون توایران خوبه خودمونو‌به دردسر نندازیم

میشه از سختیای زندگی تو‌المان بگی؟ازمالیاتش؟ ازینکه میشه اونجا پیشرفت کرد یا یک‌زندگی‌معمولی نهایتا داری؟

چندساعت در روز کار میکنن؟

کاربر سابق هستم  نینیم عشقه منو باباشه 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من بیشتر از  ده  ساله آلمانم، تا حالا نشنیدم و ندیدم که دولت مجانی شیر پخش کنه. مدرسه های ...

سلام شما كه آلمان زندگى مى كنيد مى تونيد من رو راهنمايى كنيد؟

همسرم جابسيكرز داره و عازم المانه  بعدش من ميام. ميخوام بدونم وسايلامو اينجا بفروشم بياماونجا بخرم يا نه از ايران بيارم. منظور وسايل برقى و ظرف و ظروف و روتختى و تابلو فرش و اين چيزاست. بعد من اگه تو اين مدت ويزاى توريستى بگيرم بيام و باردار باشم ميتونم نامه بگيرم كه سفر برام خطرناكه بمونم تا كاراى اقامتم اوكى بشه؟ اطلاعى در اين زمينه دارين؟

سلام‌عزیزم گفتی اگه زندگیمون توایران خوبه خودمونو‌به دردسر نندازیم میشه از سختیای زندگی تو‌المان بگ ...

از لحاظ کاری می تونین خیلی پیشرفت کنین. ولی مثل ایران نیست که راحت پول درآورد و پولدار شد. مالیات بر درآمد خیلی زیاده. نرمال هشت ساعت کاری هست. 

سختیش احساس غربت هست و نداشتن همزبان که با اخلاق و خصوصیات آدم جور باشه. مگر اینکه بری شهرهای شلوغ که درصد ایرانیها زیاد باشه. 

2728
سلام شما كه آلمان زندگى مى كنيد مى تونيد من رو راهنمايى كنيد؟ همسرم جابسيكرز داره و عازم المانه &nb ...

اگه براتون می صرفه که لوازم از ایران بیارین که حتما بیارین، چون اینجا گرونه ، و البته خرج دوباره نمیشه. از طرفی هم خیالتون راحته، چون یکی دوتا از آشنایان خونه شون رو که مهاجرت کرده بودند، دزد زده بود و وسایلشون روبرده بود. 

از سوال بعدیتون اطلاعی ندارم. 

دعا نویس خوب فقط مریم خانوم

‌09379570528

واقعی ترینه و کلاهبردار نیست

منم از نی نی سایت پیدا کردمش

حلالش باشه به جان دو تا بچه هام قسم معجزه ازش دیدم همه کار و زندگیمو درست کرده مدیونشم که دارم اینجا میگم

‌09379570528

به قران تبلیغ الکی نمیکنم دارم جون بچه هامو قسم میخورم با چشم دیدم کفش جلو پاهاش جفت میشه

موکل داره همه کارم میکنه

‌09379570528

هرکاری ازش بر میاد و ردخور نداره

منم دارم میگم که اونایی که مشکل دارن گره از کارشون باز بشه انشاالله

امیدوارم که جواب سوالها دیر نشده باشه، چون من چندماه یه بار از روی عادت قدیمی به این سایت سر می زنم. ...

سلام صبا جون ببخشید ما برای ویزای کاری اقدام کنیم همسرم مهندس مکانیک گرایش ساخت و تولید ۱۰سال سابقه کاری داره ثبت اختراع داره حقوقشم اینجا خوبه ولی زبان آلمانی صفریم میخاستم بدونم میانگین حقوق برای مهندس مکانیک چقده؟؟و مالیاتش اینا چقده؟و ی دختر ۲ساله دارم ک راجع ب زبانش دوست دارم زودتر اقدام کنم برای مهاجرت

2738
بله هزينه زندگي بالاست ولي عوضش رفاه بيشتري دارن مثلا اينكه اگه از بانك وام بگيرن و به هردليلي بيكا ...

من آلمان زندگی میکنم  و هیچ کدوم از اینایی که دایی تون میگه رو ندیدم 😶دولت شیر میاره،دم خونه؟ بانک کار پبدا میکنه؟؟؟؟

[QUOTE=146286939] من آلمان زندگی میکنم  و هیچ کدوم از اینایی که دایی تون میگه رو ندیدم 😶دولت شیر میاره،دم ...[

سلام پریچهر جان. یه سوال داشتم .من برای المان داررم بورسیه میگیرم.مقطع دکترای برق.  خواستم بدونم شرایط برای کسی که بورسیه المانه چطوره؟ 

و اینکه فکرکردن به دوری از خانوادم خیلی داره اذیتم میکنه.نمیدونم چیکارکنم.   

[QUOTE=146286939] من آلمان زندگی میکنم  و هیچ کدوم از اینایی که دایی تون میگه رو ندیدم 😶دولت ش ...

سلام عزیزم اگر بورس کامل دارید معمولا یک زندگی راحت میتونید  داشته باشید‌ توصیه میکنم اگر قصد موندن دارید از همون اول بچسبید به یادگیری زبان المانی، که اینجا به جز دانشگاه،  در بازار کار با زبان انگلیسی تنها کار پیدا نمیشه. دوری خانواده هم خیلی خیلی سخته ، بستگی به ادمش داره،ولی خوب با این شرایط کار و اقتصادی ایران چاره ای نیست. 😕منم دلم خیلی برای والدینم تنگ میشه ولی خوب طاقت زندگی تو ایران رو هم ندارم

[QUOTE=146286939] من آلمان زندگی میکنم  و هیچ کدوم از اینایی که دایی تون میگه رو ندیدم 😶دولت ش ...

اخ یک نکته دیگه اگر میتونید برای دکتری ویزای کاری بگیرید و نه تحصیلی بهتره، چون بیاید اینجا مالیات میدیدولی براتون هم سابقه کاری ثبت میشه و برای اقامت گرفتن بهتره. زبان رو همون طور که گفتم خیلی جدی بگیرید. با مدرک لیسانس و زبان خوب راحت تر میشه کار پیدا کرد تا دکتری و انگلیسی تنها. موفق باشید عزیزم، ایشالاهرچی به صلاحه پیش بیاد ولی تصمیم اخر رو خودت بگیر تا بعدا پشیمون نشی چرا به حرف دیگران گوش کردم و اون چیزی که میخواستم نشد. در مورد دوری هم فوقش یک سال میاید اینجا و میبینید طاقت ندارید برمیگردید، چیزی رو که از دست نمیدید 🤗

اخ یک نکته دیگه اگر میتونید برای دکتری ویزای کاری بگیرید و نه تحصیلی بهتره، چون بیاید اینجا مالیات م ...

شما چند وقته رفتید آلمان؟

ما قصد مهاجرت داریم و فعلا همسرم داره زبان میخونه و معلم گرفته

ابدا فکر غربتش نیستم چون راحت کنار میام

با لیسانس برق و سابقه کار زیاد (همسرم اینجا خودشون شرکت دارن و تولید دستگاه میکنن)کار خوب پیدا میشه؟

تو مدارس المان زبان دیگه ای هم تدریس میشه؟

مثلا تو حقوق ۴۰۰۰چقد مالیات کسر میشه؟

عاشقتم خدا جون  
شما چند وقته رفتید آلمان؟ ما قصد مهاجرت داریم و فعلا همسرم داره زبان میخونه و معلم گرفته ابدا فکر ...

زبان آلمانی  مهمترین چیز هست. اگر کسی زبان آلمانی اش خوب باشه، معمولا مشکلی برای کار پیدا کردن نداره. مالیات هم بستگی به کلاس مالیاتی طرف داره متغیره. 

2706