2737
2734
عنوان

کوفته تبریزی

464 بازدید | 7 پست

مواد لازم :
گوشت ۷۵۰ گرم
برنج یک پیمانه
لپه ۴ پیمانه
بلغور خیلی ریز نصف پیمانه
تخم مرغ یک عدد
تره و مرزه (تره ۳۰۰ گرم)(مرزه ۱۰۰ گرم)
پیاز دوعدد متوسط یا یک عدد بزرگ
زرشک سیاه به مقدار لازم
خلال بادام به مقدار دلخواه
گردو به مقدار دلخواه
آلبالو به مقدار دلخواه
ادویجات (دارچین(خیلی کم) زرد چوبه- فلفل سیاه- زنجبیل- زعفران- پودر گل سرخ-نمک)به مقدار لازم
رب گوجه فرنگی به مقدار لازم
روغن به مقدار لازم

طرز تهیه :
ابتدا لپه و برنج رو جدا جدا میزاریم تا کاملا بپزه بعد میزاریم کنار تا خنک شه
بعد گوشت رو به قطعات کوچیک تقسیم میکنیم

بعد این گوشت ها رو چرخ میکنیم بعد چرخ کردنشون تو غذاساز می ریزیم تا کاملا نرم شه
لپه و برنج رو هم تو چرخ گوشت خونگی یا چرخ گوشت صنعتی میریزیم و راحت و بدون درد سر نرم نرم میشن

تره و مرزه رو هم خوب میشوریم و بعدش خیلی زیر خورد میکنیم

الان نوبت میرسه با اضافه کردن بلغور خیلی ریز بعدش تخم مرغ و بعدش بقیه ادویجات و نمک رو به موادمون اضافه میکنیم

اول پیاز رو خلالی خورد میکنیم و سرخش میکنیم

امیدوارم این غذای ایرانی رو درستش کنین و در کنار خانواده ازش لذت ببرین
مامان منم از اونجایی که ترک هستن مواد کوفته رو کاملا له میکنن و مخلوط میکنن که در واقع اصل کوفته تبریزی هم همین هستش ولی معمولا من خودم به مدل فارس های درست میکنم که مواد رو له نمیکنم و همینجوری مخلوطشون میکنم و که لپه و برنج توی کوفته سالم هستن و له نشدن به نظر من هر دوش خوشمزه هستش فقط راه دوم زحمت کمتر و تجهیزات آشپزخانه خاصی هم نیاز نداره ولی راه دیگر زحمت زیادی دارد ، به هر حال هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

تا جایی که من می دونم این کوفته برنجیه، کوفته ی تبریزی رو ما وسطش تخم مرغ ابپز می ذاریم دیگه نمی دونم

خدایا فقط ازت می خوام محمدصادق❤️ و محمد علیمو ❤️سالم بذاری تو بغلم🌹
2738