2733
2734
عنوان

ازدواج اجباری😞😞

| مشاهده متن کامل بحث + 11916 بازدید | 107 پست
نه هیولا نساختم ولی وقتی میبینم زار زار جلوش اشک میریزم مثل سنگ حرف میزنه میفهمم عوضیه دیگه میگه میخ ...

اصلا کم نیار جلوش

خودتو ضعیف نشون بدی باختی

اگه میخواد شر شه واست

زودتر شر شو واسش

والا

مگه شهر هرته

بگو بش من چیزی واسه از دست دادن ندارم الان

منو نتروس

مرتیکه از اب گل الود ماهی میگیره

فک کرده الان تو پشتت خالیه اینم راحت میتونه بتازونه

حالی کن بش از این خبرا نی

سلام (-:

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خانومی میشه در مورد امضات بیشتر توضیح بدی برام با بخش اول کاملا موافقم خوشحالم که بالاخره یک نفر به ...

عزیزم در کل مخالفم. ولی اینجا بگی مخالفم و درست نیس یا میگن فلانی تو ۱۵ سالگی اندازه ۳۰ ساله ها میفهمید یا میگن زندگی شخصیه.

در صورتی که نه بخش اول درسته چون منظور از فهمیدن فقط قضیه زناشویی نیس. حتی اگه بفهمه هم درست نیس زود ازدواج کنه. چون انگار مثه اینه که یکی یک دوره از زندگیشو زندگی نکنه مثلا از خردسالی وارد جوونی بشه به جای نوجوونی

راجع به بخش بعدش هم وقتی بحث حجاب میشه ، میگن حجاب شما شوهرای ما رو از راه بدر میکنه. در صورتی که تقصیر شوهر اوناس نه بقیه ، و مثال میزنن مثل این میمونه که نمیدونم سوار کشتی یا قایق باشی بعد زیر پای خودتو سوراخ کنی و توقع داشته باشی قایق غرق نشه. یه مثال کاملا بی ربط

و اینکه میگم تبعات اجتماعی داره به این خاطره که کسی که تو سن پایین ازدواج میکنه اصولا کمتر توانایی تربیت فرزند داره نسبت به یه آدم ۳۰ ساله. میدونم برعکسشم هست. ولی کسی که بچس بچه هم نمیتونه تربیت کنه. و اون بچه با کلی عقده وارد اجتماع میشه ، یا حتی خود اون شخص مادر باعث بدآموزیه. چون داره ازدواج تو سن پایینو رواج میده در صورتی که خیلی وقتا راضی نیس از ته دل. در کل نه واسه خودش خوبه نه نسلش نه مردمش

به عنوان یه عضو از جامعه نینی سایتی و جامعه ایران مخالفتمو از ازدواج در سن زیر ۱۸ سال اعلام میکنم و هر جا صحبتی در این مورد باشه ساکت نمیمونم. همونطور که حجاب من که یک مسئله شخصیه از نظر شما به شما و شوشو! هاتونو جامعه و قایق و کشتی و این حرفا مربوط میشه ازدواج شما در سن پایین که تبعات زیادی در جامعه داره ، جدا از دلسوزی به منم مربوط میشه. حداقل در سن قانونی ازدواج کنین! برنگردین به صد سال قبلو قبل ترش. از یک کار اشتباه دفاع و تبلیغ نکنین! مثال نقض نیارین که فلانی خوشبخته فلانی اندازه ۴۰ ساله ها میفهمه. کار اشتباه اشتباهه   حتی اگه خوشبختم بشید خیلی چیزا رو از دست دادین و خیلی مسوولیت هایی که مناسب سنتون نبوده رو دوشتونه.