2726
عنوان

لکنت زبان

112 بازدید | 4 پست

آقای دکتر رفیعی سلام خسته نباشید

دختر من 2 سال و 8 ماه داره و موقع صحبت کردن بعضی از کلمات را با تکرار میگه مثلا میگه بابابابابا بجای بابا. وقتی هیجان داره خیلی خوشحاله یا خیلی ناراحته بیشتر هم میشه خیلی ناراحتم کمک کنید

دو جلسه بردم گفتار درمان کودک با روش لیدکامپ کار میکردند ولی تغییری احساس نکردم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

نگرانی برای سلامتی بچه همیشه توی ذات مادره!  تجربه منو بخون:

دختر من خیلی زود به حرف افتاد.  دیگه 2 سالش که شده بود اندازه بچه های 5 ساله صریح و سریع حرف میزد.  اما دوسال و سه ماهگی کم کم دیدیم توی بعضی کلمات گیر میکنه.  بعد که نمیتونست تلفظ کنه میگفت اَه چرا اینطوری حرف میزنم! 

خلاصه متوجه شدیم لکنت داره ولی چند روز خوب بود چند روز میگرفت. از همه چی بدتر برخورد اطرافیان بود.  بچه ها همه چیز رو میفهمن. 

با متخصص اطفال مشورت کردیم.  گفت اگه 4 سالش شد و ادامه داشت ببرید گفتار درمانی.  یه شربت ب کمپلکس هم داد. 

الان دخترم 3 سال و 8 ماهشه. خیلی بهتر شده. خودش یاد گرفته که موقع حرف زدن آرامش داشته باشه، نفس بگیره، هرجا گیر کرد کلمه رو تغییر میده. و ما هم از ابتدا حواسمون بود اصلا به روش نیاریم. 

میبینی! گفتاردرمانی نبردمش. سعی کردم چیزایی که اضطرابشو زیاد میکنه کاهش بدم. اطرافیانرو حسابی توجیه کردم.  ب کمپلکس هم گه گاه میخوره. 

مسلما اگه 4 سالش شد و بهبود نداشت میبرم گفتاردرمانی. ولی الان تصورم اینه که اضطرابش بیشتر میشه. 

بچه هایی که زود به حرف میفتن و یه کم باهوش ترن، گنجینه لغاتشون بیشتره، گاهی انتخاب کلمه براشون سخته. 

اما این یه نسخه برای همه نیست. ما زیر نظر متخصص اطفال پیش رفتیم. 

جنین از بدو تشکیل، انسانه...چی باعث شده فکر کنید یک تکه گوشته و جزئی از بدن مادر؟ فقط یک مدت احتیاج داره به تنها پناهگاهش تا سریع مراحل تکامل رو طی کنه...همونطور که نوزاد احتیاج به نگهداری داره...دستتون رو به خون فرزندتون آلوده نکنید! هیچکس از آینده خبر نداره، با چه تضمینی، حق حیات به فرزندتون نمیدید، شاید اون نجات دهنده تعداد زیادی از انسانها باشه...با وجود هر نوع سختی که در زندگی وجود داره! چرا این جنین نرفته در شکم مادری که سالهاست ناباروره، اما تدبیر امر الهی اونو گذاشته در شکم شما؟