1676
1605
عنوان

بررسی دبستان و پیش دبستان دولتی و غیرانتفاعی پسرانه تهران

| مشاهده متن کامل بحث + 783848 بازدید | 4650 پست

با سلام و ادب خدمت مادران گرامی

خانمها همگی میدونید که وظیفه مادری خیلی سخته

لطفا تجربیاتتون در مورد پیش دبستان و دبستان خوب رو به اشتراک بذارید

تا این استرس انتخاب کمتر بشه

پیشاپیش ممنون از همراهی شما  

مامانا اگه دنبال یه آتلیه خوب هستین برای بارداری و نوزادی و غیره ...

ما ینجا کلی دکور قشنگ داریم به ما سر بزنید

1660

با سلام 

هدف من از ایجاد این نظر آگاهی دادن به مادرایی هستن که میخوان بچه دلبندشونو در مدرسه غیر انتفاعی فاضل ثبت نام کنن

تجربه چندین ماه خودم در مدرسه فاضل رو اینجا مینویسم تا اولیای دیگه ای مثل من این اشتباه رو نکنن

دوستای عزیزم من امسال یعنی سال تحصیلی 98-99 پسرم رو با شهریه پنج میلیون و هشتصد در کلاس اول این دبستان ثبت نام کردم و الان با گذشت 5 ماه به این نتیجه رسیدم که انتخاب این به ظاهر مدرسه یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیم بود.

ما ساکن منطقه 10 تهران هستیم و به خاطر اینکه من یه مدرسه دولتی که حداقل ساختمانش شبیه مدرسه باشه پیدا نکردم مجبور شدم پسرم رو اینجا ثبت نام کنم.

نمره ایکه من به مدرسه میدم از 5 هست و به شرح زیر هست :

*  مدیریت ، خانم موسوی  : صفر--------   دلیل (بی ادبی مدیر- دروغگویی و ریاکاری- بی مسئولیتی و بی کفایتی )

* ساختمان مدرسه : 2 -------  دلیل ( یک ساختمان قدیمی و فرسوده - امکانات گرمایشی ش طوری هست که پسر من سراسر پاییز و زمستان امسال رو با کاپشن و دو تا لباس کاموایی سر کلاس نشسته - ابخوری و دستشویی بچه ها یکی هست - یکی میاد دستاشو میشوره یکی میره دهنشو میذاره اب میخوره - کف حیات مدرسه یک دریچه اهنی هست که اگر بچه ای اونجا  زمین بخوره قشنگ اسیب جدی می بینه - کلاس های درس بسیار کوچیک و کمد کلاس انگار از یه سمساری خریده شده باشه و متعلق به چهل سال قبله - نیم کت ها چندین بار لباس بچه منو پاره کرده- مدرسه پر از سوسکه  )

* مربی کلاس اول : 2 --------------- دلیل (بسیار عصبی - بی تجربه و تمرکزش فقط رو حجم درس هست البته نکات مثبتی هم داشتن و من فکر میکنم اگر محیط کلاس جور دیگری بود و مدیریت مدرسه اگاه به مسئولیتای خودش بود صد در صد معلمشون نمره بهتری از من میگرفت چون ایشون پتانسیل بالایی دارن اما تعداد 20 دانش اموز در یکی کلاس بسیار کوچیک که نهایت ظرفیتش 5 الی 8 دانش آموز هست و همچنین انرمال بودن حدود 6 دانش اموز از این 20 نفر و عدم رسیدگی موثر مدیریت بی کفایت این مجموعه باعث عصبی بودن معلم شده )

* نظم و قانون مدرسه : صفر  ------- دلیل ( در این مدرسه دقیقا قانون جنگل حاکمه و بجه های بزرگتر خیلی راحت هر روز بچه های کوچکتر رو میزنن و زخمی میکنن و حرف مدیر مدرسه اینه که چرا بچه کوچکتر رفته پیش بچه بزرگتر !!!! ----- بچه های بزرگتر در کلاسهای بچه های کوچکتر نقش قلدری رو خیلی خوب بازی میکنن و خیلی زیاد اذیتشون میکنن و بازم جواب مدیر بی کفایت مدرسه چیزی جز مشتی دروغ نیست )

* بوفه : 2 ------- (داشتن خوراکی های ناسالم )

* مسئول خدمات : خانم مرندی : 5   دلیل ( بسیار با ادب و با شخصیت )

* ورزش : 3 ------------ دلیل( برگزاری کلاسهای ورزش در ورزشگاه شهید حیدریان در خیابان کمیل - بچه ها ده نفری بدون بزرگتری سوار اسانسور میشن و خودشون اینور اون ور میرن. گاهی فوتبال بازی میکنن گاهی بسکتبال ولی بیشتر وقتا نرمش میکنن که این بنظر من مثبت بود چون پسر من که علاقه ای به ورزشهای توپی نداشت الان از فوتبال و بسکتبال خوشش میاد)

نکات بسیار مهم دیگه ای که در مورد دبستان غیر انتفاعی فاضل لازم دیدم ذکر کنم :

در این مدرسه شما نباید دنبال حداقل استانداردهای یک مدرسه باشید این مدرسه بیشتر شبیه حسینیه هست که تعصبات مذهبی و مراسم مذهبی رو با حداکثر ظرفیت ممکن اجرا میکنن و در کنارش هم به بچه ها درس یاد میدن ساعتهای متمادی بچه ها وقتشون رو در صف و با انواع دعاهای مختلف سپری میکنن . اغلب مدرسه جای پخت و پز نذری هست. معلم قران برای بچه ها هر هفته عربی یاد میده و قصه هایی از شیطان میگه و مضمون و موضوع تمام قصه ها اینه اگه مثلا بسم الله نگین شیطان از بشقابتون غذا میخوره به خاطر این کار احمقانه این معلم ، من بچه مو دارم میبرم پیش روانپزشک چون بچه م به شدت ترسو شده و فکر میکنه یه موجود خیالی ترسناک دائما کنارشه به حرفاش گوش میکنه به کاراش نگاه میکنه و ممکنه بهش اسیب جدی بزنه . تصور کنید فقط در طول پنج ماه بچه ها چقدر اسیب روانی دیدن !!!!

بی اجازه بچه ها رو اینور اونور میبرن چند وقت قبل متوجه شدیم بی اجازه بچه ها رو بردن مسجد پیش یه اخوند و یه بچه ای هم اونجا گم شده بود .

من از اخوند جماعت بیزارم و ترجیح میدم بچه م از اونا دور باشه .

یکی از ازار دهنده ترین رفتارها بی ادبی مدیر مدرسه و دروغگویی ایشون بوده برای من من از ادمای دروغگو واقعا بدم میاد . 

در کل بچه من در این مجموعه کم نظیر ( کم نظیر نه از بابت اموزش و تربیت عالی بلکه از بابت اشفتگی و جنگ روانی و الودگی های صوتی مذهبی بی وقفه و ..... )نه تنها از مدرسه متنفر شده بلکه دچار مشکلات روانی شده بارها کتک خورده و من هر روز با این عذاب وجدان که چطور همچین اشتباه بزرگی مرتکب شدم دارم خود خوری میکنم .

امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه 

اگر سوالی داشتید بپرسید حتما جواب میدم 

1668