1147
44

سلام مامانای عزیز..این تاپیک وراه انداختیم تا باهم ی دورهمی ایجاد کنیم ومشکلاتمونو با کمک هم رفع کنیم ...

خدایا اغوشت راامشب بمن می دهی  برای گفتن چیزی ندارم ...می شود من بغض کنم  تو بگویی مگر خدایت نباشد که این گونه بغض کنی ..ومن اهسته گریه کنم..می شود من بگویم خدایا ..تو بگویی جان دلم ...  می شود بیایی تمنا می کنم ..گله دارم ...از کی    از چه  نمی دانم .................................

با شرکت در قرعه کشی هفتگی در الیت آنلاین 

برنده ساعتهای اوریجینال جاست کاوالی باشید.

کلیک کنید

چه خوب👏👏👏

مرسی گلم

خدایا اغوشت راامشب بمن می دهی  برای گفتن چیزی ندارم ...می شود من بغض کنم  تو بگویی مگر خدایت نباشد که این گونه بغض کنی ..ومن اهسته گریه کنم..می شود من بگویم خدایا ..تو بگویی جان دلم ...  می شود بیایی تمنا می کنم ..گله دارم ...از کی    از چه  نمی دانم .................................
1157
منم هستم

بفرما فدات شم 

ايشالا همه ي كساني كه ميان تو تاپيك ني ني هاشون بغل بگيرن آمممييين

ان شالله عزیزدلم ..دعا میکنیم برای همه مادران عزیزمون ونی نی هاشون ..الهی بحق محمد وال محمد تمام بچه ها سالم وصالح بدنیا بیان 

از خودم شروع میکنم 28 سالمه نی نی دوم دختره ..اولیم دختره

بفرما فدات شم 

قربونت منم ۲۶سالمه بچه دوممه اولی دختر اینم پسر،امیدوارم تا آخربارداریو ب خوشی سپری کنیم ون نی هامونو صحیح وسالم بغل بگیریم

😘😘منم و این صنم و عاشقی و باقی عمرررررررررررر😘😘
قربونت منم ۲۶سالمه بچه دوممه اولی دختر اینم پسر،امیدوارم تا آخربارداریو ب خوشی سپری کنیم ون نی هامون ...

ان شالله عزیزم ..منم خیلی دوست داشتم دومی پسر بشه ولی خدانخواست  بازم راضیم ب رضای خدا

1125

علایم من کلا ب پسر میخوره ولی دختر شد

ان شالله عزیزم ..منم خیلی دوست داشتم دومی پسر بشه ولی خدانخواست  بازم راضیم ب رضای خدا

ایشالا هرچی خیره،خدا خودش صلاح همه رو بهتر میدونه،منم تو دوران شیردهی باردار شدم حتم داشتم دختره چون عین موقع دخترم بودم ولی لطف خدا بود وگرنه هییییییببیچ امیدی نداشتم ک پسر شه

ایشالا هرچی خیره،خدا خودش صلاح همه رو بهتر میدونه،منم تو دوران شیردهی باردار شدم حتم داشتم دختره چون ...

عزیزم ان شالله خدا برات نگهش داره وزیر سایه پدر ومادر بزرگ شن

غذاهایی که فرزندتان را خوشگل می‌کند 

یکی دیگر از پرسش های مادران باردار این است که می پرسند در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزند زیبا داشته باشیم؟

مهکام:  یکی دیگر از پرسش های مادران باردار این است که می پرسند در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزند زیبا داشته باشیم؟ برای داشتن یک نوزاد و بچه زیبا  اضافه بر ژنتیک که در زیبایی نوزاد تاثیر دارد می توان از برخی مواد غذایی  که تاثیر مثبت در زیبایی و قشنگی کودک دارد نیز در دوران بارداری   استقاده کرد . و بعد از آن نیز نتیجه را که ان شاءالله یک فرزند زیبا و قشنگ می باشد را به احسن الخالقین سپرد.

برای اینکه بدانیم در دوران بارداری چه بخوریم ؟ تا نوزاد قشنگی داشته باشیم به نکات زیر توجه کنید 
خوردن انار شیرین فرزند را نیکو (زیبا) می کند.
مصرف رب انار در هنگام بارداری علاوه براینکه از ویار خوردن خاک، مهر، زغال،  برفک یخچال نجات می‎دهد، تاثیر زیادی در زیبایی نوازد دارد.

خوردن  گلابی توسط پدر ، سبب زیبایی فرزند می شود .در کتاب کافی از امام صادق (ع)  نقل شده : ایشان در حالی که به کودکی زیبا می نگریست  فرمود : باید  پدر این پسر بچه ، گلابی خورده باشد
خوردن گلابی مایه قوت قلب ، پاکی معده ، صفای دل ، دلیری و زیبایی بچه می شود .
خوردن کندور توسط زن باردار باعث زیادی عقل بچه ، باهوش ، پاکدل ، دانا و شجاع شدن پسر و خشخو و نیکو شدن دختر می شود .
خوردن آب اناناس به همراه یک قاشق عسل برای نظافت، زیبایی و شادابی پوست مادر و جنین مفید است.
سویا حاوی مواد معدنی غنی و ویتامین‌های D ، B2، A است و مصرف آن برای زنان باردار و جنین بسیار مفید است.
همچنین سیب در زیبایی کودک نیز نقش زیادی ایفا می‎کند. اگر در ماه هشتم بارداری  به دفعات بر سیب سرخ سورۀ یوسف خوانده شده و زن باردار بخورد کودکی زیبا  خواهد داشت.
مصرف انجیر و شنبلیله از ریزش مو جلوگیری کرده و سبب افزایش مو می‎گردد.
584

اگر می‎خواهید نوزادی با چشمان شهلا و زیبا داشته باشید توصیه می‎شود مصرف رازیانه و بادیان را فراموش نکنید.
مصرف به خطر سقط جنین را کاهش داده، نوزاد را خوش آب و رنگ کرده و از ویار زنان باردار جلوگیری می‎نماید.
خوردن خربزه درهنگام بارداری باعث زیبایی جنین خواهد شد.
شلغم به خاطر داشتن کلسیم و فسفر برای رشد و نمو و استحکام استخوان بندی نافع است لذا خوردن آن به زنان باردار و شیرده توصیه می‌شود.
خوردن عسل به زنان باردار توصیه می‌شود، زیرا دارای قند، آهن، پتاسیم، کلسیم، منگنز، سدیم و فسفر است.
به زنان باردار شیر بنوشانید زیرا شیر در مشاعر کودک تاثیر نیکویی خواهد داشت.
کسانی که غذای تند می‎خورند مبتلا به لک‌های صورت می‎شوند، چنانچه حامله باشند نوزادشان ممکن است لکه‌هایی در بدنشان داشته باشند.
چنانچه مادر هنگام آبستن ادویه‌های تند مانند خردل یا دارچین و نعناع زیاد مصرف کند نوزاد مبتلا به اگزما می‎گردد 
اگر میخواهید فرزندتان رنگ و روی خوب داشته باشد در هنگام بارداری سراغ دوستان کبد بروید.  دوستان کبد عبارتند از: روغن زیتون- انار -روغن ماهی-  کاسنی- کنگر- هویج- زرشک- شکر- نعناع.
خوردن توت فرنگی و هلو نیز در زیبایی رخ جنین و شادابی پوست زن باردار تاثیر دارد.

تاثیر صدا و کلام مادر بر جنین                                                                                                                                                      

پژوهشگران با مطالعه بر روی اندازه مغز نوزادان بدنیا آمده دریافته‌اند به درستی  صحبت کردن با جنین در حین بارداری از سوی والدین و اطرافیان می‌تواند باعث  افزایش حجم مغز نوزاد و افزایش سطح هوش او در سالهای آتی پس از بدنیا آمدنش شود                                                                                                                                                    

گفتنی است، در این پژوهش نوزدانی که حتی صدای ضبط شده مادران خود را در دوران  جنینی شنیده بودند دارای مغزی بزرگتر از نوزدانی بودند که تنها صدای پس  زمینه را در حین جنینی شنیده بودند.                                                                                                                                                       
صحبت‌ با جنین همچنین می‌تواند باعث افزایش مهارت های گفتاری او در سالهای بعد  شود، صدای مادر جزو یکی از اولین تجربیات حسی نوزاد در حین رشد  است و او همینطور می‌تواند صدای ضربان قلب مادر خود را نیز بشنود.                                                                                                                                                      
کارشناسان  دانشگاه‌ هاروارد که در این تحقیق حضور داشتند اعتقاد دارند صدای مادر و  اطرافیان جنین باعث افزایش قدرت مرکز پردازش زبان در مغز کودک می‌شود و در  آینده سبب زود به راه افتادن زبان کودک برای برقراری ارتباط با اطرافیان  می‌شود. 

علایم من کلا ب پسر میخوره ولی دختر شد

همیشه برعکس میشه،منم سر دخترم همهمه چی ب پسر میخورد تا وقتی ک دنیا اومد کسی باور نمیکرد دختره،حالا سر اینم مامانم میگف دختر داری خودمم گفتم دختره تا اینکه سونو گف پسره

تاثیر صدا و کلام مادر برجنین                                                                                                                                                    

شنیدن اولین حسی ‌است که یک جنین از طریق آن با محیط اطرافش ارتباط  برقرارمی‌کند. هفته اول لقاح جوانه گوش های یک جنین با میکروسکوپ دیده  می‌شوند واز هفته ۲۰ حاملگی جنین صدا‌ها و تون های اطراف را می‌شنود و  موزیک را هم حس می کند. امروزه از طریق موزیک تراپی سعی می شود که روی جنین و مادرتاثیرات مثبت گذارده شود.                                                                                                                                                         

مادری که در دوران حاملگی یک قطعه پیانورا به طور مرتب گوش داده باشد کودک او  بعدها شدیداً به این قطعه واکنش نشان می دهد و همین طور نوزادان نارسی که  باید برای مدت کوتاهی از مادر جدا نگهداشته شوند از طریق موزیک سعی می شود  که ارتباط لازم بین مادر و نوزاد برقرار شود و بدین طریق از صدمات احتمالی  جلوگیری شود                                                                                                                                                    

یکی از اولین علایم شنوایی در جریان پخش موسیقی برای جنین های ۴ تا ۵ ماهه در  زایشگاه مادران لندن به اثبات رسید.موسیقی بتهوون -برامس- راک تند آنها را  بی قرار می کرد و موسیقی ویوالدی و موتزارت به آنها آرامش می داد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

در دوران حاملگی جنین برای شنیدن صدای مادر مجهز تر است چون صدای مادران ریز  تر است و صدای پدران بم تر .بخش های مربوط به شنیدن صداهایی با فرکانس  بالاتر تا پیش از تولد کاملا رشد کرده اند ولی بخش های شنیدن صداهای بم تا  قبل از سن بلوغ به درستی تنظیم نمی شوند. 

همیشه برعکس میشه،منم سر دخترم همهمه چی ب پسر میخورد تا وقتی ک دنیا اومد کسی باور نمیکرد دختره،حالا س ...

خداروشکر  الهی سالم باشه فدات شم

835