2726
عنوان

سوالم یکم تخصصیه بیاین خانوما

| مشاهده متن کامل بحث + 246 بازدید | 24 پست
بايد ديد كه هميشه بريودهاشون منظمه يا نه يعني تخم گذاريشون زمانش عقب جلو نشه 

من منظمم

پس روزای جلوتر خودمو اذیت نکنم؟

فرشته کوچولوی من خیلی زود از پیشم رفتی😔

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

من منظمم پس روزای جلوتر خودمو اذیت نکنم؟

اگه روز دقيق تخمك گذاريتو مي دوني راحت باش😁

البته با احتساب اينكه تخمك هم فك كنم يك روز زنده است يعني اگه روز بعد تخمك گذاري هم اقدام كني احتمال بارداري هست

2728

چرخه ماهانه یک زن از روز اول پریود قاعدگی او تا روز اول پریود بعدی او محاسبه می شود و به طور میانگین، بین ۲۸ تا ۳۲ روز می باشد که البته در برخی زنان این مدت می تواند کوتاه تر یا بلندتر باشد. اغلب زنان بین روزهای ۱۱ تا ۲۱ چرخه ماهانه شان تخمک گذاری می کنند. بسیاری افراد از این بازه زمانی با نام زمان باروری یاد می کنند زیرا برقرار کردن ارتباط جنسی در این زمان شانس باروری را افزایش می دهد. تخمک گذاری می تواند در هر نقطه ای در این زمان رخ دهد و در هر ماه زمان وقوع آن متفاوت باشد.

زمانی که یک تخمک بالغ از تخمدان آزاد می گردد و از لوله فالوپ (شیپور رحمی) پایین می رود، آماده بارور شدن می باشد که در این حالت تخمک گذاری صورت گرفته است. لایه داخلی رحم ضخیم تر می شود تا برای تخمک بارور شده آماده باشد اما در صورتی لقاح صورت نگیرد، این لایه از بین رفته و همراه با تخمک بارور نشده از بدن خارج می شود که به این عمل قاعدگی (حیض) می گویند.

معمولا یه چندروز قبل و بعد پری تخمک گذاری وجود نداره و تو اصطلاح بهش میگن دوران امن و بارداری تو این ...

قبلش فك كنم بايد يكم محتاط بود، ولي بعد پريود تا ده روز تقريبا ميشه گفت امن و امانه😁

اره اینو خوندم روزهای جلوتر مثلا۱۰روز مونده به تخم گذاری باروری اتفاق نمیوفته؟

عزیزم وقتی تخمک آزاد نشده چه طور میخواد بارور بشه ؟
حدودا 14 روز قبل از سیکل بعدی تخمک ازاد میشه اما چون اینا عدد هستن و گاهی تخمک زودتر یا دیرتر ازاد میشه بهتره بعد ازاتمام پریود تا یه هفته مونده به پریود بعدی اقدام مرتب یه شب در میون باشه 

رحیم تو ، کریم تو، چو سیلِ غم رسید، تو      مرا دگر چه غم ز غم؟ امید ِ نا امید ، تو