2726
عنوان

جوجم بالا اورد😢😢

366 بازدید | 14 پست

واااي بچه ها تو وخدا كسايي كه جوجه طوطي سرلاكي داشتن بياين؛

الان غذا دادم بهش اومدم بذارم سرجاش فك كنم به شكمش فشار اومد بالا اورد.الان بينيش پر شده هي فين ميكنه.صداشم فرق كرده.واااي ميميره تا فردا صبح چيكار كنم؟؟

🙄🙄

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خدا نکنه تو اینستا بپرس زودتر جواب میدن!طوطی منم بعضی وقتا چیز بد بخوره بالا میاره ولی خب جوجه نیست

من اينستا ندارم.ميشه بپرسي برام توروخدا اگه عفونت كنه سينوساش من ميمرم😭😭

🙄🙄
2728
من اينستا ندارم.ميشه بپرسي برام توروخدا اگه عفونت كنه سينوساش من ميمرم😭😭

منم ندارم عزیزم دارم سرچ میکنم نوشته در بعضی موارد نرماله ایشالله واسه شما هم اینجوری باشه صبح ببرش دکتر

پاندا در 10 قدمی رسیدن به سلطنت!  

ممکن است ، آن دسته از افرادی که قصد  پرورش جوجه های سرنگی را داشته و اقدام به تهیه ی جوجه های سرنگی نموده  باشند، با این مشکل رو به رو شوند بنابراین لازم دیدم یک مبحث اختصاصی در  این مورد منتشر کنم. گاه جوجه مقدار اندکی از غذا را بالا می آورد که غیر معمول نیست و چند دلیل دارد که با یکدیگر به بررسی آنها می پردازیم:

دلیل اوّل :وقتی عکس العمل تغذیه در  جوجه ظاهر شده و راه مری باز می شود روشن است ، اگر مقداری از غذا بالا  بیاید.غذای بالا آورده شده دوباره قورت داده می شود.

دلیل دوم :همچنین چینه دان خالی فشرده است و وقتی دوباره پر می شود، ممکن است روی غذا فشار بیاورد و غذا بالا آورده شود.

دلیل سوم : سقوط جوجه ها روی زمین و یا  خوابیدن آنها روی سینه نیز فشار مشابهی روی چینه دان وی وارد می کند و سبب  بالا آوردن غذا می شود.

دلیل چهارم :نزدیک به زمان استقلال جوجه ها، چه بسا غذا را برای سایر پرندگان مجاور و یا صاحب خود بالا بیاورند.

که در کل چنین رفتاری می تواند سه دلیل عمده داشته باشد؛

1. عشق بازی

2. ایجاد ارتباط اجتماعی

3. جهت جلب رضایت پرندگان مسن برای تغذیه ی آنها.

بالا آوردن غذا در غیر از موارد ذکر شده در فوق ، ناشی از وجود مشکل در بدن جوجه هست.

بنابراین توجه به مصرف غذا، افزایش وزن و سطح فعالیّت آنها شاخص مناسبی از کیفیت سلامت تغذیه ای جوجه ها می باشد.

پاندا در 10 قدمی رسیدن به سلطنت!  
فکر کنم به خاطر همون فشار دادن بوده نه عفونت!طوطی چی هست؟

اره عشقم به هاطر همون فشار بود زياد دادم بهش غذا شوهرم گف بده دستم اومدم بذارم تو ذستش يهو ترسيد در رفت منم براي اينكه جوجه نيفته كشيدمش عقب فشلر اوند بهش.براي همين بالا اورد ولي الان مشكلم اين بود كه بينيش پر شده بود فين فين ميكرد.الانم خوابه ميترسم همش

🙄🙄
فکر کنم به خاطر همون فشار دادن بوده نه عفونت!طوطی چی هست؟

الام بيدارش كردم صدا كرد باز خرابيد روبالشتش.دوستش دارم .خيلي نگران ميشم .شوهرم گفت اگه زنده بمونه تا موقع قفس گذاشتن براي چماپ ميبرمش دكتر ولي الان نه.

خيلي ميترسم عزيزم اگه راهنمايي داشتي بهم بگو.مرسي❤️❤️

🙄🙄
2706