2737
2734
عنوان

زولبیا و بامیه ترد بازاری ماریا + عکس

121352 بازدید | 1590 پست

سلام خوشگلا 🙋

توی زولبیا و بامیه مهم شربتش هست که باید غلیظ باشه در حد عسل .اگه رقیق باشه شیره سریع جذب زولبیا و بامیه ما میشه چروک میشه و سنگین و پر از شهد

همیشه اول زولبیا و درست کنید بعد بامیه چون روغن بامیه به دلیل داشتن تخم مرغ کف میکنه و زود سیاه میشه.پس نمیشه روغن بامیه رو برای زولبیا استفاده کنید ولی بر عکسش میشه.

شهد برای زولبیا باید داغ باشه ولی برای بامیه باید سرد باشه .

مواد شهد 

اب : یک لیوان 

شکر : یک و نیم لیوان

زعفرون دم کرده یک قاشق 

اب لیمو : یک قاشق مربا خوری

گلوکز : دو قاشق سوپخوری

گلاب : دو قاشق سوپخوری 

.

همه رو غیر از گلوکز باهم تو ظرفی مخلوط کنید و کامل هم بزنید تا حل بشه بعد بزارید روی حرارت متوسط ولی اصلا هم نزنید دیگه .بعد ازینکه به جوش اومد گلوکز و اضافه کنید .از بعد از به جوش اومدن ده دقیقه صبر کنید تا شهد قوام بیاد بعد خاموش کنید.این مقدار برای هر دو مواد جوابگو هست اضافه هم میاد.

.

.

مواد بامیه 

اب : یک لیوان 

ارد : یک لیوان + یک قاشق پودر نشاسته ذرت 

شکر : یک قاشق سوپخوری 

کره : پنجاه گرم

وانیل کمی 

تخم مرغ : سه عدد

.

اب و کره و شکر و وانیل و مخلوط کنید بزارید روی حرارت تا کامل به جوش بیاد بعد یکدفعه اردها رو بریزید داخلش و سریع هم بزنید خمیر جمع میشه ولی روی شعله کم به مدت ده دقیقه با قاشق هی خمیر رو باز کنید و دوباره جمع کنید اینطوری اب اضافی داخل خمیر تبخیر میشه

بعد بزارید کنار تا ولرم بشه

.

.

بعد تخم مرغ هارو بهش کم کم اضافه کنید و بزنید با همزن تا خمیرتون براق و یکدست بشه در اخر دو قاشق از شهد اماده شده داخلش بریزید تا خوش رنگ تر بشه .حالا خمیر و بریزید توی قیف با ماسوره شکوفه یا بامیه .

روغن فقط ولرم باشه نه داغ

روغن و از روی حرارت بردارید از خمیر به هر اندازه ای که میخوایید با قیچی برش بزنید قیچی و هر دفعه چرب کنبد با همون روغن توی تابه بعد بزارید روی حرارت کم تا پخته بشه کامل بعد بریزید توی یه ابکش تا روغن اضافی گرفته بشه و بریزید توی شربت و پنج ثانیه بعد بیارید بیرون .من دونه دونه مینداختم توی شیره 

.

.

.

.

.

.

.

الان زولبیا رو مینویسم.

Cake_deser_khanegi_vanilla  ممنون میشم فالو و لایک کنید. اگه سوالی دارید تو پیجم در خدمتتون هستم. ❤️

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
2738

آفرین بانوی هنرمند

الو سلام ببخشید منزل خداست؟ منم همون مزاحمی که اتفاقا آشناست*هزاربار دلم گرفته این شماره رو*ولی چرا هنوز پشت خط در انتظار یک صداست*شماکه گفتی واجبه جواب سلام هرکسی*چی شد به مارسیدبازحساب بنده هاجداست*اجازه میدی که برات یه کم دردودل کنم*آخه شنیدم که فقط اسم تو مرهم وشفاست*حتی اگه چیزی نگی کلی دلم سبک میشه*چون میدونه که میشنوی وقتی تو این حال و هواست*الو دوباره قطع و وصل سیم ها شروع شده*خرابی از دل منه یا شاید از این سیم هاست*الو منو ببخش اگه بازم مزاحمت شدم*دوباره زنگ میزنم تا خدا خداست

👏👏👏👏👏👏احسنت

😘😘😘😘

میبخشی و نمی‌بخشم!  می‌خوانی و نمی‌خوانم!         معبوداا...    امشبُ  آنگونه  برایم  رقم  بزن  که در  شأن خداییِ    توست نه در حدِ  بندگیِ  من                                               و خدایی که به شدّت کافیست🙏                                       

عالی بود👍👍👍

دوستای عزیزم ممنون ک واس بچه دار شدنم دعا کردین. عاشقتونم. اللهم صلی علی محمد و آل محمد. این صلوات برا همه ی منتظرا و حاجتمندا. منو نی نیم رو هم به یه صلوات مهمون کنین😇
2706