2703
2553
عنوان

ظهور حضرت مهدی«غیبت کبری1»

1583 بازدید | 58 پست

🌹السلام یا حجت بن الحسن🌹

🔹 نشانه های ظهور به #حتمی و #غیر_حتمی تقسیم میشوند .
که این مساله خود دارای کارکرد میباشد که نتیجه ی آن اُمیدزا بودن و شناسایی حضرت میباشد.
اگر همه ی نشانه های ظهور حتمی بودند دیگر کارکرد امید بخش بودنِ خود را از دست میدادند و ‌همچنین اهمیت خود را از دست میداد و این دیدگاه در  منتظرین ایجاد میشد که تا همه این نشانه ها رخ ندهد، ظهور اتفاق نمی افتد و این باعث ایجاد نا امیدی در قلب آن ها میشد.
همچنین اگر همه نشانه ها غیرحتمی بودند ممکن بود هیچکدام اتفاق نیفتد و ‌مردم در فتنه ها دچار انحراف و شَک شوند و حتی حضرت مهدی و ‌مسیر اصلی ظهور را نشناسند.
به همین خاطر نشانه ها به دو گروه حتمی و غیرحتمی تقسیم شده است .
که نشان از حکمت خدا و تدبیر اهل بیت دارد که هر کدام از این نشانه ها بسته به شروطی رخ میدهند.
همانگونه که امام باقر فرمودند:
برخی از امور مشروط هستند و برخی حتمی و تغییر ناپذیر، و #سفیانی از علائم حتمی است که بی تردید رخ خواهد داد.
(الغیبه نعمانی، ب۱۸، ح۶)

🌟🌟پنج نشانه ی که در سند عا و روایات خیلی تاکید شده

و محققان مهدویت نسبت به فرمایشات اهل بیت به یقین رسیدند جزو علائم اصلی ظهور هست

✔سفیانی

✔خسف بیداء«در عربی معنی فرو رفتن زمین هست»

✔یمانی

✔صیحه آسمانی

✔نفس زکیه

تاپیک بعدی به ترتیب هر کدوم توضیح جامع میدم ☝☝☝

«این مبحث جامع در حد اگاهی هر فرد توضیح مبدم تا به مسایل مهم تر برسیم»

پاشدم عائله پیداکردم   از خودم فاصله پیدا کردم ؛ سعی کردم به تو مشغول شوم  حیف شد مشغله پیدا کردم ؛ آقا....من سر اینکه به تو دل دادم با همه مسئله پیدا کردم...! در نمازم خم ابروی تو را   در قنوتم گله پیدا کردم ؛ انتظار این همه انصاف نبود مُردم فیصله پیدا کردم

«اهل بیت و ائمه اطهار کسی تردید نداره که سخن و صحبت شون از جانب خداست.. مسایل ظهور قطعا موضوع مهمی هست که بیشترین روایات و احادیث در این مورد سینه به سینه به ما رسیده..

وظیفه هر شیعه و سنی.. مسلمان.. و حتی مسیحی که به اعتقادش پایبند باشه.. اگاهی داشته باشه.. در ادیان شیعه و حتی مسیحیت در مورد منجی مطلب زیاده.. 

در موضوع کسی حق و اجازه تعیین وقت ظهور حضرت نداره!! 

و خدا اون شخص.. رسانه.. مذهب.. و.. از دین خارج شده میدونه.. 

البته اینکه زمان دقیق اعلام بشه.. مثلا یک شخصی اعلام کنه سال دگه حضرت ظهور میکنند.. 

خدا و اهل بیت علائم و نشانه دادند تا زمان نسبی ظهور اگاه باشیم 

خودسازی کنیم.. و منتظر باشیم... 

✔لطفا توهین نسبت به عقاید نکنید..حتی  انسانیت تفکری داره به نام ارزش و احترام به همنوع خودش.. 

پاشدم عائله پیداکردم   از خودم فاصله پیدا کردم ؛ سعی کردم به تو مشغول شوم  حیف شد مشغله پیدا کردم ؛ آقا....من سر اینکه به تو دل دادم با همه مسئله پیدا کردم...! در نمازم خم ابروی تو را   در قنوتم گله پیدا کردم ؛ انتظار این همه انصاف نبود مُردم فیصله پیدا کردم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

https://www.ninisite.com/discussion/topic/1709827/ظهور-

حضرت-مهدیغیبت-کبری

سوال هاتون اینجا برسید 

2720

بسم الله الرحمن الرحیم

هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَىٰ وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ(33/توبه)

اوست خدایی که رسول خود را به هدایت و دین حق فرستاد تا آن را بر همه ادیان عالم تسلط و برتری دهد هر چند 

مشرکان ناراضی و مخالف باشند.

🌷بمناسبت اعیادشعبانیه و ولادت آقاصاحب الزمان عج🌷

گفتگو بر محور مهدویت/اهل بیت ع 

در چارچوب دوستانه و پرسشی جمع شدیم.

طبیعی هست افرادی که در این تاپیک پاسخگوهستند

علامه و متخصص نیستند!! 

اما علاقه مند دین اسلام و ادیان دیگر و مهدویت بودند

مطالعات خاص خودشون داشتند و تاجا ممکن اطلاعشون

به بقیه افراد هم مطلع کنند..

از اطلاعات افراد، مطلع شدن بهتره یا بی اطلاع بودن؟!

خواهشمندم از مباحث سیاسی خوداری کنیم

با اینکه سیاست از دین جدا نیست! اما متخصص سیاسی اینجا وجود نداره و هدف تاپیک هم نیست..

مسیح هم انتظار ظهور تو را میکشد مهدی جان..

خانم @selene    

افرادی که صلاح دید شما اطلاعات مرغوب و خوبی دارند

این شراکت گفتگو انجام بدید

(اگر واجب بود یا صحبتها کامل میکنم یا در مورد ادیان مهدویت میگم در حد توانم)

ان شالله خانم @مادرایکیو   هنوز در سایت حضور داشته باشند

دوستان دیگر یادم نمیاد متاسفانه

❤ اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ❤ 💚 اللهم عجل لولیک الفرج 💚 ممنون از حضور مجدد و تاپیک ...

ان شالله بتونیم از پس این موضوع بربیایم

شجاعت شما هم جای تحسین داره از پاسدارها امضا زدید

2714

خدا قوت ، علی یارتان ، جانم فدای امامم 🌸

ای اهل ایمان از غیر خودتان برای خودتان محرم راز نگیرید،آنان از هیچ توطئه و فسادی علیه شما کوتاهی نمیکنند،شدت گرفتاری و رنج و زیان شما را دوست دارند،تحقیقا دشمنی از لابلای سخنانشان پدیدار است و آنچه سینه هایشان (از کینه و نفرت) پنهان میدارد بزرگتر است،ما نشانه (های کینه و نفرت آنها) را اگر می اندیشیدید برای شما روشن ساختیم.(سوره آل عمران آیه118) با توجه به مسدود سازی صفحات اینستاگرام ، مدیریت گوشی و حذف برنامه نصب شده بدون اجازه ی کاربر، ماسک عوام فریبانه ی غرب برداشته شد😁از این به بعد هر کسی از  حریم شخصی و خصوصی ، پیشرفت و آزادی بیان در غرب ، حقوق بشر و تمام شدن دوره ی فیلترینگ ، تبادل و گردش آزاد اطلاعات ، دم زد  برای شفا گرفتنش دعا کنید  زیر لوای آمریکا و صهیونیسم جهانی میشه کودتا کرد ،حملات شیمیایی کرد ، به بهانه ی دموکراسی لشکر کشی به اون ور دنیا کرد و خاورمیانه رو پایگاه نظامی کرد ، کشت و کشتار کرد ، خبرنگار را قطعه قطعه کرد ، تروریست ها رو تجهیز و حمایت کرد ، تحریم و تهدید و قلدری کرد و شاخ و شونه کشید ، در یک روز 37جوان رو صلیب کشید و سوزاند و سر از بدنشون جدا کرد ، کارخانه شیر خشک رو هدف قرار داد تا کودکان یک کشور از گشنگی بمیرند ، هواپیمای مسافربری رو روی هوا زد ، یواشکی با بالگرد وارد کشور دیگه (رسوایی و معجزه طبس😂) شد ، حساب هلال احمر رو بست ، تحریم پزشکی و دارویی کرد ، با جنگ و خون ریزی اراضی غصبی خودش رو  افزایش داد ، امنیت کشورها رو بخطر انداخت تا نفوذ و فروش اسلحه اش بالا بره ... و هی دم از انسانیت و حقوق بشر زد و با رسانه ها هم عوام فریبی کرد و شستشوی مغزی داد و به تروریسم اقتصادی و فرهنگی و مجازی و.. هم ادامه داد😐😐😐

هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَىٰ وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ(33/توبه)

اوست خدایی که رسول خود را به هدایت و دین حق فرستاد تا آن را بر همه ادیان عالم تسلط و برتری دهد هر چند 

مشرکان ناراضی و مخالف باشند.

👈در تفسیری منسوب به امام صادق علیه السلام در مورد آیه نقل کردند:

او امامی ست که او را برهمه ادیان ظاهر و غالب میسازد

پس زمین را از قسط و عدل پر میکند

همچنانکه از ظلم و جور پر شده باشد.

تفسیرقمی جلد دوم ص317

جای تامل داره که قرآن مجید از روزی خبر میده جهان سراسر عدل و خوبی هست .. جهان هیچ زمان رنگ خوشبختی و خوشی بروی خود ندیده بطور کامل

حتی زمان نبی اکرم ص و امام متقین امیر المومنین ع و بقیه معصومین..

این اتفاق کی خواهد افتاد؟! پس قطعا روایتهای اهل بیت ع تصدیق میکنه بقیه الله و اخرین فرستاده خدا هنوز در غیبت هست.. 

تمام تفکرات و سلایق و اندیشه ها از بودا تا مارکسیست و لیبرال ها و کمونیستها قدرنمایی خودشون کردند اما به ایده آل مطلق بشریت دست پیدا نکرد..

وعده داده ی که در یهودیت و مسیح و اسلام گفته شده که خورشیدی پشت ابر هست و همه دلها بسمتش متمایل میشه

سلام

ممنون از selenجان که لطف کرد و من رو خبر کرد

و ممنون از آقای امید به خاطر این تاپیک خوب

بهتر نبود همون تاپیک قبلی رو برمیگردوندید با حذف مطالب مشکل دار ؟

خیلی مطالب جامع و خوبی داشت

دوستان زیادی سراغش رو میگیرن

کرونا اگه فقط یک خوبی داشت این بود که همه بفهمن جواب امر به معروف《به تو چه ؟》نیست. بفهمن آلودگی یک نفر به همه ربط داره👌🙄تعجب میکنید چرا بعضی از اونهایی که میگفتن به خاطر کرونا نمازجمعه ها باید تعطیل و قم قرنطینه بشه، الان خودشون گله ای راه افتادن رفتن شمال یا جنوب؟بابا لیدرهای اینها همون عاریایی هایی هستن ک واسه مراسم اربعین و حج به ما میگفتن عرب پرست،بعد خودشون به خاطر یه مشت دلار رفتن عربستان دیکتاتور وکودک کش،پاچه خواری شاهزاده های سعودی رو کردن و اونجا همه ترانه ای خوندن غیر از خلیج فارس!😏😷دعای غریق که امام صادق(ع)برای نجات از فتنه های اخرالزمان سفارش کرده اند:"یا الله و یا رحمن و یا رحیم، یا مقلب القلوب، ثبت قلبی علی دینک"🙏🙏 دوست من، دعای عظم البلا و دعای یا من تحل و دعای عهد با توجه به معانی فراموشمون نشه⚠🙏اگر نماز قضا بشه میشه جبران کرد، اگر روزه قضا بشه میشه جبران کرد ولی اگر ولایت قضا بشه نمیشه جبران کرد😔یکباردرسقیفه قضاشد،حضرت زهرا(س) را شهید کردند😢یکباردرصفین قضا شد،حضرت علی (ع) را شهید کردند😢امام حسن شهید شدند😢 تا "مردم بفهمند" نمی شود به پیمان صلح معاویه اعتماد کرد؛ امام حسین شهید شدند😢تا "مردم بفهمند" یزید ظالم است،یک تاریخ هزینه شد تا یه عده دیرفهم بفهمند! در حالی که میشد فقط با گوش کردن به "ولی‌خدا" هزینه نداد⚠️😔سلیمانی یک فرد نیست،یک مکتب است❤ شهید سلیمانی برای دشمن خطرناک تر از سردار سلیمانی است👊✌#مکتب_سلیمانی📚🕯🚩#انتقام سخت👊💣#مرگ_بر_آمریکا✊👊الا حزب الله هم الغالبون
سلام ممنون از selenجان که لطف کرد و من رو خبر کرد و ممنون از آقای امید به خاطر این تاپیک خوب بهتر ...

سلام وقت بخیر

زمانی که قطع دسترسی شدم

چندین بار ایمیل دادم و توضیح خواستم

هیچ توضیحی ندادند و بعد پیگیری یکی دوتا از دوستان 

لطف کردند باز کردند !

بله بهتر بود تاپیک برگرده و اجازه ویرایش بدند

ولی خب از صفر هم میشه کار کرد

و اصلاحات انجام داد..

از شما ممنون تشریف اوردید

از امضا که کامل  سواد رسانه توضیح میده لذت بردم

أَلَمْ يَأْنِ لِلَّذِينَ آمَنُوا أَنْ تَخْشَعَ قُلُوبُهُمْ لِذِكْرِ اللَّهِ وَمَا نَزَلَ مِنَ الْحَقِّ وَلَا يَكُونُوا كَالَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ مِنْ قَبْلُ فَطَالَ عَلَيْهِمُ الْأَمَدُ فَقَسَتْ قُلُوبُهُمْ ۖ وَكَثِيرٌ مِنْهُمْ فَاسِقُونَ(حدید/16)

آیا نوبت آن نرسید که گرویدگان دلهاشان به یاد خدا خاشع گردد و به آنچه از حق نازل شد بذل توجه کنند و "مانند کسانی که پیش از این برایشان کتاب آسمانی آمد  نباشند که دوره طولانی  بر آنها گذشت و دلهاشان زنگ قساوت گرفت و بسیاری فاسق و نابکار شدند؟"

در تفسیری از امام صادق علیه السلام در مورد این آیه گفته شده: این آیه مربوط به اهل زمان غیبت نازل شده و سپس خدای عزوجل فرموده:بدانید که البته خداوند زمین را پس از مردند زنده خواهد کرد ما آیات و ادله قدرت خود را برای شما بیان کردیم تا مگر تعقل کنید

و امام صادق ع در ادامه گفتند همانا (الْأَمَدُ = مدت) دوران غیبت هست.

با این تفاسیر دوران غیبت با حدیث حضرت رسول ص همخوانی داره که در اخرالزمان نگه داشتن ایمان و دین مانند نگه داشتن اتش در دست هست..

و وجهه اشتراکی وجود داره از اینکه زمین و بشر بسمت غرق کردن خودش بسمت تباهی پیش میره

و اشاره میشه وقتی از کتاب خدا بشر دور میشه بسمت قساوت قلب میره.. ایمانها نابود میشه..

در روایات تفاسیر مجمع البیان هم در مورد اینکه گروه گروه مردم ایمان خودشون از دست میدند گفته شده..

أَلَمْ يَأْنِ لِلَّذِينَ آمَنُوا أَنْ تَخْشَعَ قُلُوبُهُمْ لِذِكْرِ اللَّهِ وَمَا نَزَلَ مِنَ الْحَق ...

البته افرادی ممکن بگند چطوری ایمان مون حفظ کنیم

قران وجهه اشتراک های بیان کرده که باید خودمون در این گروه قرار بدیم.. صالحین/صادقین/نیکوکاران/صابرین

قران همراه شدن با این گروه ها تاکید کرده..

2706