2726
عنوان

روش پخت سبزی پلو با ماهی

9689 بازدید | 13 پست

سلام دوستاااان

من اولین سالیه که عید رو خونه خودمم

سبزی پلو باید درست کنم با ماهی هرکی یه روشی داره ، روششو بزارید منم استفاده کنم😍😍😍😍 روش طمع دار کردن ماهی و سبزی پلو و طبخ ماهی شما چجوریه؟ 

سبزی پلویی رو با برنج میذارم بصورت دمی میپزم

اگ بخوام ابکش کنم قبل ابکش کردن سبزی میریزم و ی هم میزنم و ابکش میکنم ولی دمی خوشمزه تره😋

ماهی هم ادویه خاصی نمیزنم فقط نمک میزنم یخورده از حد معمول بیشتر تا خوب بخودش بگیره و بی مزه نشه

وقتی سرخ شد اخر سر روش اب نارنج میریزم😋

💕عشق من همسرم💕 نفس من دخترم💕

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

منم فردا درست میکنم. داخل سبزی پلوم شوید و نعنا و شاید کمی جعفری و تره بزنم. توش برنجم چند حبه سیر میزارم تا عطرش به خورد برنج  بره. حتما زعفرونیش میکنم. بعضیا دارچین هم میریزن که من دوس ندارم‌. ماهیارو از وسط باز میکنم. با زعفران آبلیمو روغن زیتون پودر سیر و آویشن مرینیت میکنم چند ساعت. بعد میدم شوهرم روی توری کباب کنه😊

دل نیست کبوتر که چو برخاست نشنید. از گوشه بامی که پریدیم پریدیم
2728
تو سبزی پلواتون باقالی نمیریزین؟😕ما باقالیم میریزیم

اون باقالی پلو عزیزم

سبزی پلو فرق میکنه

پرندگانی که در قفس به دنیا آمده اند….                                    پرواز را یک بیماری میدانند…🕊

سبزی ماهی رو با نمک و فلفل قرمز و پیاز رنده شده و سیر رنده شده و اب تمر و رب انار مخلوط میکنیم . میزاریم  رو ماهی . ماهی رو میزاریم رویه جالی  و کباب میکنیم . برنج و شوید هم درست میکنیم . 

با منه تنهاتر از ستارخان بی سپاه 

واس پلو که سبزی پلویی بگیر

واس ماهی،-ماهی رو شب قبلش یا از صبح با سیر و پیاز و زردچوبه و زنجبیل و تخم گشنیز و فلفل سیاه  و روغن زیتون طعم دار کن بعد بذار تو ظرف در دار تو یخچال تا طعم دار بشه بعد بذار یخچال

خواستی درستش کنی یا سوخاری کن سرخش کن یا بدون سوخاری

شکم پر هم همینطور طعم دار کن واس تو شکمش پیاز سرخ کن بعد جعفری بزن بعد گردو و رب انار و کمی سیر بعد بریز تو شکم ماهی بعد تو ظرف فر کفش سیب زمینی و پیاز و لیمو ترش بذار بعد ماهی رو بذار رو سینی روش فویل بکش و چند سوراخ بزن رو فویل تو فر فقط برنج تو این حالت ساده باسه بهتر

ماهیم نیم ساعت تو آبلیمو پیاز اگرم دوس داشتم سیر رنده شده و نمک میخوابونم

بعد آرد ماهی درست میکنم،آرد زردچوبه فلفل نمک ادویه ماهی یه کم

قشنگ دوطرفشو میغلتونم تو آرد میندازم تو روغن داغ میذارم با شعله خیلی کم سرخ شه

قشنگ سوخاری میشه اگرم دوس نداشتم مزه دارش نمیکنم با پیاز و سیر

ما موقع ریختن برنج آبکشی شده تو قابلمه، لابه لاش سبزی میریزیم (سبزی خشک بهتر میشه) و میذاریم دم بکشه. ماهی رو هم با پیاز خرد شده و ادویه و نمک و روغن زیتون ماریناد می کنیم.بعد که بخوایم سرخش کنیم پیازا و اینارو ازش جدا می کنیم . تو آرد و تخم مرغ می زنیم و سرخ می کنیم.

این روزها باید مثل کلاغ باشی! باید عادت کنی بدون اینکه دوستت داشته باشن زندگی کنی...                           
واس پلو که سبزی پلویی بگیر واس ماهی،-ماهی رو شب قبلش یا از صبح با سیر و پیاز و زردچوبه و زنجبیل و ت ...

ماهیم تیلاپیا دارم الان با دستوراتی ک دادید مزه دار کردم یه پیاز و فلفل دلمه ای و زعفرون و نمک و فلفل و ابلیمو مزه دار کردم 

برا سبزی پلویی فقط شوید خوبه؟ بعد ابکشی کنم یا بعد ابکش کردن برنج بریزم روش دم کنم شوید رو؟

مزه دار كردن ماهى: يك قاشق آبليمو، نمك ، فلفل، يكم زعفرون، زيره سياه، بزن بزار يك ساعت بمونه بعد سرخش كن

پلو: سبزى خورد كن(تره ،شيويد، گشنيز،جعفرى) موقع آبكش بريز تو آب برنجت بجوشه. سير رو  مى تونى پوست بگيرى موقع دم كردن يك قوزه  يا بيشتر (بسته به سليقت) بزارى لاى برنجت.دم كن

ماهیم تیلاپیا دارم الان با دستوراتی ک دادید مزه دار کردم یه پیاز و فلفل دلمه ای و زعفرون و نمک و فلف ...

برنج رو آبکش کن موقعی که خواستی دم کنی بینش سبزی رو بریز.آره شوید هم میشه