2733
2734
بعدمیگن سن ازدواج توایران بالارفته خداراشکرکه نی نی سایت هست 

یه واقعیته الان هم سن بالای مجرد زیاد داریم(اکثرا دهه شصتی هستن...من بین همکارام زیاد دارم‌که خیلی هم‌ماه و‌گل اند...ولی مثلا صبر کردن فوق‌ لیسانس گرفتن کارمند شدن و الان‌خیلی سخت گیر شدن.... راحت هر کیسی رو نمیپسندن چون تمام جوانب رو حساب میکنن...ولی هی سنشون میره بالاتر ولی هنوز مجردن...بین همکارامون دختر۳۷یا ۳۸ساله زیاده)و هم سن پایین ازدواج کرده زیاد هست(من الان۲۳سال و چندماهمه...اون موقع توی پیش دانشگاهی اصلا متاهل نداشتیم...ولی من و‌همه همکلاسیام به محض دانشجو شدن طی یکی دوسال متاهل شدیم..الان مامانم که معلمه میگه توی یه کلاس پیش دانشگاهی نصفشون متاهل شدنش)

این موج پایین اومدن سن ازدواج شاید پنج یا شش ساله که شروع شده

دخترخانومای مجرد...شما رو به هر کی قبول دارین قسم  زیر 22 سال ازدواج نکنین  .... منظورم این نیس که اونایی که زیر 22 ازدواج کردن بدبختند...من خودم 18 سالم بود و سال اول دانشگاه بودم که ازدواج کردم و خیلی هم خدا رو شاکرم و   ولی زیر 22 ریسک داره....چون تو به عنوان یه زن تا 22 سالگی نود درصد افکارت و عقایدت ثبات پیدا میکنه و خیلی از تفریح ها و شیطنت های دخترونه مال زیر22 هست و از طرفی یه زن هرچی کوچیکتر باشه آسیبپذیر تره و بیشتر میتونه مورد ظلم واقع بشه ولی بالای 22 سال بالاخره یه رشته دانشگاهی خوندی و در صورت نیاز احتمال شاغل شدنت بیشتره و اگه خدایی نکرده ازدواجت اشتباه باشه میتونی شرایط رو به نفع خودت تغییر بدی  و کمتر به حمایت خانوادت نیاز داری یا حداقل کمتر از یه دختر 17 ساله اسیب ببینی.... تو رو خدا اگه مجبور نشدین زود ازدواج نکنین ...منم 18 سالم بود فک میکردم هرچی زودتر ازدواج کنی بهتره الان که 2۶سالم شده و ادمای اطرافمو میبینم بین اونایی که ازدواجشون اشتباه بوده اون دسته که زود ازدواج کردن بیشتر ضربه خوردن...احتیاط شرط عقله...به خصوص توی این زمونه که از هر ده تا مرد یکی دوتاشون واقعا مرد زندگی اند...زندگی تون رو بر اساس استثنا ها قرار ندین که مثلا فلانی خوشبخته
کاش می گفتین اهل کدوم شهر هستین😳، من فکر می کردم دیگه کسی تو این سنا ازدواج نمی کنه، اخرین موردی که ...

منم اومدم بپرسم کودوم شهر هستین...

بعد دیدم فکر نکنم به شهر ربط داشته باشه، به نوع فرهنگ و تربیت خانواده ربط داره احتمالا...

من یه خواهر دارم متولد 48، اون سالها که همه دخترهارو زود شوهر میدادن زیر 18، مامان بابای من که بچه روستا بودن هیچ وقت مجبورش نکردن ازدواج کنه، دانشگاه رفت درس خوند سرکار رفت و ....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

میشه این عادت زشت دخالت تو تصمیم و زندگی های دیگران رو تر‌ک‌ کنید

یکی عشقش کشیده ۱۵ سالگی ازدواج کرده

یکی عشقش کشیده کلا مجرد باشه

به من و شما چه اخه

یعنی مردم ما تو هرچیزی باید خودشونو دخالت بدن

گیرم که در باورتان به خاک نشسته ام و ساقه های جوانم از ضربه های تبرهایتان زخم دار است با ریشه چه می کنید؟گیرم که بر سر این باغ بنشسته در کمین پرنده اید پرواز را علامت ممنوع می زنید با جوجه های نشسته در آشیان چه می کنید؟گیرم که می کشید گیرم که می برید گیرم که می زنید با رویش ناگزیر جوانه ها چه می کنید؟ 

متولد. ۷۴

۹۲عقد

۹۵عروسی

الانم حامله ام😊 به سلامتی😜😁

خداجون خودت فسقل خان تو دلمو مواظب باش😍🙈 مرسییی ************************** خدا جونمممممم ،میگمااا مرسییی که هوامونو داری اللهم صل علی محمد واله محمد وعجل فرجهم😍🙌🏼🙏🏼
2731

من 27عروسی کردم 28 هم بچه م دنیا میاد ..حس میکنم خیلی دیر اقدام کردم با این جو سایت😟

از دیگران شکایت نمی‌کنم..بلکه خودم را تغییر می‌دهمچرا که کفش پوشیدن راحت‌تر از فرش کردن دنیاست.
ای بابا شعار نده ...۱۵ سالگی کجا و بلوع فکری کجا 😐😐😐😐

عروس داییم ۱۵سالش بود عروس ما شد

الان ۲۱سالشه

اون زمان بعد یه سال رفت خونه‌خودش توی شهر دیگه

الانم آخر لیسانسشه...

والا یه‌مهمونداری بود که دومی نداشت

من اینقدر مهمون داری نکردم که اون کرده

جالب اینه همیشه اصرار میکرد تو رو‌خدا بیان خونمون...مادرش میگفت دل داری هی آشپزی و بشور و بپز...بشین درستو بخون

میگفت دلم تنگ میشه

دوس دارم ...عقلشم خیلی زیاد بود

البته هنوز بچه‌نیاورده واستاده درسش تموم شه

دخترخانومای مجرد...شما رو به هر کی قبول دارین قسم  زیر 22 سال ازدواج نکنین  .... منظورم این نیس که اونایی که زیر 22 ازدواج کردن بدبختند...من خودم 18 سالم بود و سال اول دانشگاه بودم که ازدواج کردم و خیلی هم خدا رو شاکرم و   ولی زیر 22 ریسک داره....چون تو به عنوان یه زن تا 22 سالگی نود درصد افکارت و عقایدت ثبات پیدا میکنه و خیلی از تفریح ها و شیطنت های دخترونه مال زیر22 هست و از طرفی یه زن هرچی کوچیکتر باشه آسیبپذیر تره و بیشتر میتونه مورد ظلم واقع بشه ولی بالای 22 سال بالاخره یه رشته دانشگاهی خوندی و در صورت نیاز احتمال شاغل شدنت بیشتره و اگه خدایی نکرده ازدواجت اشتباه باشه میتونی شرایط رو به نفع خودت تغییر بدی  و کمتر به حمایت خانوادت نیاز داری یا حداقل کمتر از یه دختر 17 ساله اسیب ببینی.... تو رو خدا اگه مجبور نشدین زود ازدواج نکنین ...منم 18 سالم بود فک میکردم هرچی زودتر ازدواج کنی بهتره الان که 2۶سالم شده و ادمای اطرافمو میبینم بین اونایی که ازدواجشون اشتباه بوده اون دسته که زود ازدواج کردن بیشتر ضربه خوردن...احتیاط شرط عقله...به خصوص توی این زمونه که از هر ده تا مرد یکی دوتاشون واقعا مرد زندگی اند...زندگی تون رو بر اساس استثنا ها قرار ندین که مثلا فلانی خوشبخته
2738
من 27عروسی کردم 28 هم بچه م دنیا میاد ..حس میکنم خیلی دیر اقدام کردم با این جو سایت😟

هرکسی شرایط خودشو داره عزیزم

👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👌👌👌👌 حرف دل منو زدی

والا اونوقت ادعای فرهنگ و شخصیت میکنن

درحالی ک اولین اپشن یه ادم با شخصیت ک دخالت نکردن تو کاره مردمه رو ندارن

گیرم که در باورتان به خاک نشسته ام و ساقه های جوانم از ضربه های تبرهایتان زخم دار است با ریشه چه می کنید؟گیرم که بر سر این باغ بنشسته در کمین پرنده اید پرواز را علامت ممنوع می زنید با جوجه های نشسته در آشیان چه می کنید؟گیرم که می کشید گیرم که می برید گیرم که می زنید با رویش ناگزیر جوانه ها چه می کنید؟ 
عروس داییم ۱۵سالش بود عروس ما شد الان ۲۱سالشه اون زمان بعد یه سال رفت خونه‌خودش توی شهر دیگه &nbs ...

اینم یه مثال واسه کسایی که چشماشون😳😳😳😳😳 میشه...😄😄

نمیدونم بعضیا تو چه فازین که اینقدر دوست دارن دیگرانو حقیر کنن..

البته من به ابن جمله که افراد به اندازه ی کمبودهاشون دیگرانو آزار میدن معتقدم😏

2706