2737
2734

متاسفانه اغلب موادغذایی و خوراکی های ماایرانی ها آلوده ست ،حالا چه تراریخته وچه آلوده به سموم و هیچ کسی  هم به فکر مردم نیست.

لااقل مردم تا جایی که میتونن از مواد غذایی وخوراکی های ارگانیک استفاده کنن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بهتره بخوني همه نظرات منو بعد ريپلاي كني  منم همين حرفاي شمارو در ادامه گفتم البته نه اينكه تا ...

ببخشید سریع نظر دادم....من خیلی از محصولات تراریخته ی عجیب غریب که بخاطر سود بیشتر صاحبان منافع تولید میشن بدم میاد....ولی اینم قبول دارم خیلی چیزای دیگه اثر گذاره روی به دنیا اومدن بچه ها ناقص الخلقه که این محصولات احتمالا فقط یکی ازون موارد باشه که هنوز اثرشم اثبات نشده...ببخشید تند رفتم.

انسااااانم آرزوست...........
2728
یعنی  دستکاری ژنتیکی مثل هندونه های مربعی شکل یا غلات و برنج هایی ک مصرف میکنیم تو کشاورزی صن ...

دست کاری ژنتیکی یعنی انتقال ژن مقاومت به گیاه زراعی مثل ژن مقاومت به علفکش گلایفوزیت به سویا. این جوری این علفکش تمام گیاهان هرز رو کنترل میکنه ولی به سویا آسیبی نمیرسونه.

این ژن ممکنه در آینده باعث ایجاد حساسیت در افرادی بشه که از این محصولات استفاده میکنند.

بحث غلات و برنج های داخلی هم که کلا تراریخته نیستن. ولی سموم زیادی در این محصولات استفاده میشه. مثلا در زراعت برنج برخی از شالیکارها هر 10 روز اقدام به سمپاشی علیه افت کرم ساقه خوار میکنند که کلا برنج مسموم هست. 

در کشور در چند دهه قبل نشای برنج تراریخته نسبت به این آفت وارد شده بود که اجازه نشاکاری به کشاورزان داده نشده بود.

هندوانه های مکعبی تراریخته نیستند. فقط در زمان رشد اون ها رو داخل ظروف مکعبی قرار میدن که شکل پذیری خوبی داشته باشند.

برنجم ارگانیک ایرانی فعلا تراریخته نیست

ارگانیک به محصولاتی گفته میشه که در اون از نهاده های کشاورزی مثل سم و کود های شیمیایی استفاده نشه یا به طور محدود به کار بره. که متاسفانه این طور نیست.

ولی کشاورزان محدودی هستند که در مزارع خودشون هیچ سم و کودی مصرف نمی کنن و باید پشتیبانی بشن و محصول با کیفیت خودشون رو به بهای گران تری به فروش برشونن.

2738
محصولات تراریخته یعنی محصولاتی که از لحاظ ژنتیکی دستکاری شدند. حتی باید بگم این نون هایی که می خوریم ...

اصلاح شده بحثش جداست.

مثلا یه رقم گندم تفداد دانه بیشتری تولید می کنه با رقم دیگری از گندم که قد کوتاه تری داره آمیزش میدن (گرده افشانی دستی) تا صفات خوب رو یکجا داشته باشند.

تراریخته ژنوم باکتری رو واره ژن گیاه زراعی می کنن مثل ژن مقاومت به یه آفت خاص.

صیفیجات اکثرا سمپاشی شده هستند مگر این که خلافش ثابت بشه.

من به عنوان مهندس کشاورزی به باغدارها توصیه میکنم که 3-4 مرتبه درختان میوه رو سمپاشی کنند. که دو مرحله در زمستان و مرحله سوم پس از ریزش گلبرگها هست. باید از سموم کم مصرف و کم خطر با دوره کارانس پایین استفاده کرد که اثر سم در میوه باقی نمونه

ارگانیک به محصولاتی گفته میشه که در اون از نهاده های کشاورزی مثل سم و کود های شیمیایی استفاده نشه یا ...

بله تو تاپیک بچه های الرزی همه برنج ارگانیک مجبورن استفاده کنن

آیا میدانید😍 سرعت پیشرفت علم در ایران ۱۱ برابر دنیا است۲-آیا مى‏دانید ایران تولیدکننده قایق پرنده رادارگریز با سرعت ۸۵۱ کیلومتر است؟۳-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومین کشور دارنده تکنولوژى بیودیزل در جهان است؟۴-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران هشتمین کشور تولیدکننده اورانیوم ۲۰ درصد در جهان است؟۵-آیا مى‏دانید ایران احداث‏ کننده بلندترین سد بتنى در جهان است۶-آیا مى‏دانید ایران سومین کشور تولیدکننده داروى بیمارى‏ ام اس در جهان است؟۷-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومینکشور تولیدکننده هواپیماهاى استراتژیک خورشیدى در جهان است۸-آیا مى‏دانید ایران تنها تولیدکننده پرینتر سه بعدى میکروسکوپى در خاورمیانه است‏۹-آیا مى‏دانید ایران در میان پنج ارتش قوى جهان در حوزه سایبرى قرار دارد۱۰-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران تنها تولیدکننده ایمپلنت چشمى در جهان است۱۱-آیا مى‏دانید ایران نخستین تولیدکننده پودر استخوان در جهان است.

من و همه کسانی که باهاشون در ارتباط هستم و در همه جمع های خانودگی دیگران هم که میریم با موافقت همه اونها از مخالفان سرسخت محصولات تراریخته هستیم ومن هم به سهم خودم به هر کی میرسم اگاهی لازم رومیدم که مخالفت خودشون رو با سیاست انجام محصولات تراریخته اعلام کنن ما نمیخواهیم سرطان و یا مقطوع النسل بشیم ما نمیخواهیم نسل شیعیان بیوتروریسم بشن ما نمیخواهیم بیماری های ناشناخته و جهش های بد زنتیک بگیریم ما نمیخواهیم فرزندانمان اسیب ببینن لعنت و نفرین ابدی بر موافقین انجام تراریخته این اگر خوب بود اروپاو اسراییل عوضی خودش اون رو تحریم نمیکرد خاک بر سر کسانی که بدون علم و اگاهی الت دست این شرکت هایتراریخته شدن همچنین لعنت ابدی نثار انانی که میدانند ولی باز هم در کشور عزیزمان ایران در حال انجام و تزریق این تراریخته ها 

یعنی  دستکاری ژنتیکی مثل هندونه های مربعی شکل یا غلات و برنج هایی ک مصرف میکنیم تو کشاورزی صن ...

هندونه مربعی تراریخته محسوب نمیشه از وقتی هندونه ها کوچیک بودن میزارنشون تو قالب تا مربعی یا شکل دار بشن