2726
سلام بنظرمن بچه رو باید جوری تربیت کردکه وابسته ولوووس نباشه تااگه یه روزی مشکلی توزندگی براش پیش او ...

رفته بودم صفحه بعد فقط برگشتم پستت رو لایک و ریپلای کنم،لوس و وابسته نشه،خییییلی مهمه

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

پس هرقولی به بچه دادید سعی کردید عمل کنید بهش درسته؟

بله واقعا درسته .الان قشنگ ملكه ذهنش شده كه اگه حرفي رو كه بگه قبول نكنم حتما دليل داره .اسرار نميكنه به انجامش ديگه هم تكرار نميكنه.الان تنها مشكلم اينكه كه وقتي با همبازيش مشكلي داره خودش حلش كنه و نياد طرف من.بهش ميكم وقتي تو مثلا عروسك برميداري پش اون يكي واسه نيايشه .ميگه اخه نيايش مال منم ميگيره ميگم بهش بگو تو دوست داري با اين بازي كني ميگه به زود از دستم ميگيره.جاري من ميگه خوب تو اونو بده نيايش مال نيايش رو بگير دخترمم گفت من دوست دارم با اين بازي كنم خلاصه كه درگيرم خودش باهمبازيش كنار بياد 

2728
شماخانواده ای خارج ازکشورهستید؟

نه عزيزم .من يه خانوم شيرواني 22ساله هستم .مجرد كه بودم خيلي از اخلاق مادرا با بچهاشون رو دوست نداشتم و همينطور خيلي از اخلاق بچها رو .واسه همين واسه نازگل خودم خيلي محتاط شدم .خيلي ها ميگن سخت گيرم و ممكنه دخترم نتونه مستقل بار بياد ولي به نظر خودم الان خيلي دختر شاديه .خيلي بازي كردن نقاشي كردن دوست داره خيلي هم كنجكاوه و سوال ميپرسه .حتي اگه پارسال جايي رفته بوديم بعد از يك سال باز بريم ميشناسه .با اينكه پارسال دوسالش بود قشنگ يادش ميكمونه اينجا كجا بود 

عزیزم من صوت استاد سلطانی رو گوش دادم(پژوهشگر در زمینه پرورش کودک).اون تاکید میکنه که نباید فقط عروسک بور و چشم ابی برا بچه ها بگیریم چون اعتماد بنفس بچه ها پایین میاد و تو ذهنشون حک میشه.از هر ۵خواسته ای که بچه داره یکیش رو نباید انجام بدیم(جلوگیری از لوس شدن).بچه رو باید تا ۷سالگی ازاد گذاشت واین ازاد گذاشتن باعث میشه بقیه سالها بچه تبعیت داشته باشه منظور از ازاد گذاشتن ازادی در بازی هست مثلا اگه خواست با ظرفای توی کابینت بازی کنه یا با کشو لباسها مانعش نشیم.اگه بچه کار بدی انجام داد به هیچ وجه نباید بگیم بچه بدی هستی باید بگیم کار بد کردی تا بچه فک نکنه دیگه از چشم شما افتاده.در ضمن اگه کاری کرد که دوست نداشتین باید دو زانو روبروی بچه بشینین و هم قدش بشین بعد مستقیم یک دقیقه تو چشماش نگاه میکنین بدون اینکه حرفی بزنین و بعد رهاش کنید مطمئن باشین این نگاه با صلابت و تیز شما از هر تنبیهی بهتره

ببخشید یه تاپیک در مورد زخم پشت سرتون گفتین ولی متاسفانه قفل هست.میشه راهنمایی کنید چیکار کردین؟خوب شد؟من مدتیه همین مشکل رو دارم

یارب نظر تو برنگردد