2703
2553
عنوان

راهنمای مسافرت به یزد

| مشاهده متن کامل بحث + 105399 بازدید | 193 پست
واااااااای آریانا جونم، چه اطلاعات توپی دادی. مرسی ازت دوستم.

آریانا جون! با توصیفات شما، هتل سنتی رو انتخاب میکنم. چون هتل مدرن رو همه جا میشه امتحان کرد و دید ولی سنتی رو نه به این راحتی! تازه اونم هتل سنتی یزد. ممنون میشم اگه اسم چند تا هتل سنتی ش رو که تمیز باشه و قیمتش هم مناسب باشه بهم بگی.

در مورد بازار هم هر دوش رو میرم. پس میتونم اونجا ظروف مسی بخرم. اونم کار اصل، درسته؟

یه نکته دیگه: آب و هوا چطوره؟ با خودمون لباس گرم ببریم؟ کفش مناسب چی میتونه باشه؟

راستی هتل های سنتی شون، پارکینگ واسه ماشین داره؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

خواهش گلم
عزیزم ما دو نوع مس داریم یک مس یزد یک مس کرمان کار مس یزد سنگینه و کم نقش و نگار داره و بیشتر کاربردی هستش یعنی به درد اشپزی میخوره کار مس کرمان سبکتره و بیشتر قابلمه های کوچیک و تزئیناتی به نظر من فرقی نمیکنه ببین از چی خوشت میاد من شهریور یزد بودم مس کیلوئی 34 هزار تومن بود که یک قابلمه 4 نفرش حدود 2 تا 3 کیلو میشد نمیدونم الان چنده

عزیزم اکثر هتلهای یزد تمیزن مخصوصا سنتیهاش واسه همین نگران اون نیاش راستش قیمت نمیدونم اسمشونو که یادمه چند تا میگم تو نت پیدا کن هتلهای مشیر الممالک ولاله و مهر و خوان دو حد راستش بیشتر یادم نمیاد ببخشید و اکثرشون پارکینگ ندارن لام به ذکره یزد دزد ماشین نداره نه که اصلن نداشته باشه ولی چون شهر کوچیکه ماشین دزدی رواج نداره پلیس سه سوته پیدا میکنه مخصوصا که پلاک ماشینتون تهرانه تابلوست

هوای یزد تو ابان به شدت سرده حتمااااااااااااااااااا لباس گرم میخواد ممکنه روزها بگی گرمه ولی شب کویری تو یزد تا 0 هم پائین میاد
یزد شهر کویری هست کفشهای اسپرت میطلبه چون همش باید کفشتو از کردو خاک پاک کنی تازه شما که نمیخوای مهمونی یا عروسی بری بعدش شهری هست که همه چیزش تو مرکز شهره و سنتی مجبوری ماشینو بگذاری تو پارکینگ جاهای سنتیشو پیاده بری
خدایا انکه را که عقل ندادی چه دادی ؟؟؟؟
2456
وااااااای آریانا بووووووووس...مرسی اینقدر خوب و کامل توضیح میدی.

وای من از سرما فراریم. شنیده بودم بهترین فصل سفر به یزد توی مهر و آبان یا فروردین و اردیبهشت هست. برا همین گفتیم آبان ماه بریم یزد. پس با این حساب شبها باید با لباس گرم بریم بیرون. راستی بازارهاش با توجه به سرمای هوا، شبها زود بسته نمیشن؟

چقدر قیمت مس گروووووووونه! من قابلمه میخوام. پس با این حساب باید کلی بابت قابلمه مسی پول بدم! :(
ازت ممنونم بی نهایت. من فعلا چیز دیگه ای به نظرم میرسه. در مرحله بعد باید برم سراغ این هتلهائی که معرفی کردین و اینکه آژانسهای مسافرتیش رو پیدا کنم و قیمتها رو بگیرم که بتونم تعیین بودجه کنم.

هر سوال دیگه ای که برام پیش اومد همین جا ازت میپرسم. ممنون میشم تاپیکم رو لایک کنی که هر از گاهی که فرصت کردی بهش سر بزنی و اگه سوالی داشتم جوابم رو بدی.
بازم ازت بی نهایت ممنونم که دوستانه و صادقانه راهنمائیم کردی. شاد و موفق و سلامت باشی. بوس.
مرسی عزیزم من هم خوشحالم که داری به شهر من میری گلم مردم بسیار مهربونی داره و اهل کلاه گذاشتن و جنس خراب دادن نیستن با خیال راحت خرید کن فقط روز 5 شنبه بازار سنتیش تعطیله ساعت کاربازارهای یزد 9 تا 2 و 5 تا 10 شب هست ظهر ها همه ناهار میرن خونه و مغازه ها را میبندن

نمیتونم بگم هوای ابان چطوری میتونه باشه ما پارسال ابان رفتیم یزد اسکی ولی سال قبلش شوهرم با استین کوتاه و تی شرت بود ولی کلا ابان هواش رو به سردی هست

چشم عزیزم سر میزنم سوالی بود میتونستم کمکت کنم حتما جواب میدم

بوسسسسسسسسسس

خدایا انکه را که عقل ندادی چه دادی ؟؟؟؟
یه عالمه ممنونم ازت دوستم. من تعریف یزدی ها رو زیاد شنیدم. همسرم هم برا همین خیلی دوست داره از نزدیک شهر و مردمش رو ببینه.
اگه تهران هستی و کاری یزد داری، با کمال میل در خدمتت هستم و خوشحال میشم محبتت رو یه جوری جبران کنم.

فعلا به خدا میسپارمت. بوس
2714
منم عید امسال واسه اولین بار رفتم یزد عاشقش شدم ...مخصوصاا محله فهادان
هتلمون هم عالی بود هتل سنتی مشیر الممالک
چه شیرینیهایی چه ترمه هایی وای دلم خواست
کتاب انسان خردمند اثر یووال نوح هراری رو به پیشنهاد میکنم بخونید.
غزیزم توضیحات آریانا کامل بود .

فقط اینو بگم که تالار یزد توی بلوار جمهوری غذای حاجی آشپز معروفه. من که عاشق کباب قفقازی ش هستم البته تعریف قیمه ش رو هم شنیدم.

هوای یزد در طول روزهای زمستون چهار فصله.صبح زودش سرده و ظهر ساعت دوازده اکثر مواقع واقعا گرمه.شبا هم که به سردی معروقه.

از هتلهای سنتی هم فکر کنم هتل مهر پارکینگ داشته باشه.

در کل مردم منصفی هستن و برای خرید کلاه سر کسی نمی ذارن.طلا هم اگه طلای زرد میخوای همون بازار خان داره ولی طلاهای مدل جدیدتر و خارجی یا سفید که الان بیشتر می پسندن رو پاساژ کویتیها داره.

اینم بگم بیشتر هتلهای سنتی در بافت قدیمی یا همون مرکز شهرن.مثلا هتل سنتی یزد (روبروی شیرینی معروف حاج خلیفه در میدان امیرچخماق)و هتل مهر (کنار بازار قدیمی در خیابان قیام)و هتل مشیرالممالک (همون خیابان قیام)توی یه محدوده ان و میتونی برای رفتن مقایسه شون کنی.
مرسی پیمانه جونم از راهنمائی های شما.
مرحله بعد کارم اینه که شماره این هتلها رو پیدا کنم و تماس بگیرم هم برا قیمت و هم برا پارکینگ. هتلمون و تاریخ که قطعی شد هر سوالی که داشتم میام و اینجا از شما دوستای خوبم مخصوصا آریانا و پیمانه عزیز می پرسم. مرسی از لطف هر دوتون گل های من.
اره منم از غذای تالار یزد خوشم میاد

ولی خوب کلا اکثر رستوران هاش عذاهاشون خوبه

اگر تالار یزد رفتی ظهر باقلا پلو با ماهیچه اش رو امتحان کن خیلی خوبه
شیرینی هم به نظر من یا از حاج خلیفه یا سنتی
اصلی بگیر شیرینی های متفرقه نگیرید

یا اونی که کنار امیر چخماخ یا یکی هم نزدیک دروازه قران بلوار جمهوری

هتل هاشو ما چون خودمون خونه داریم زیاد نرفتم
فقط سنتی ها رو برای شا م و یا ناهر رفتیم

اما بردارم که تور لیدر هر وقت تور می بره اکثرا میرن هتل های سنتی

سعی نکن متفاوت باشی، همیشه فقط سعی کن خوب باشی. این روزا خوب بودن به اندازه کافی متفاوت هست
دوستان عزیزم مخصوصا آریانای عزیز، سلام مجدد.
به نظرتون چه جوری برنامه ریزی کنم که بیشترین استفاده رو ببریم و بهترین جاهای دیدنی یزد و شهرهای اطرافش رو بریم ببینیم و اینکه یه سری هم بازارهاش رو بریم ببینیم؟
راستی میخوایم برای مسیر رفت و برگشت مون بتونیم جاهای دیدنی توی مسیر و هم ببینیم. دوستم میگفت توی اردکان زیارتگاه زرتشتی ها هست به نام چک چک برین ببینین. حالا از شما خواهش میکنم اگه پیشنهادی برای بهتر استفاده بردن از سفرمون دارین رو بهمون بگین.
با یه عالمه تشکر.
2706