2726
عنوان

راهنمای مسافرت به یزد

106128 بازدید | 193 پست
از دوستای عزیزی که یزدی هستن یا تجربه مسافرت به یزد رو داشتن، خواهش میکنم در موراد زیر هر جور اطلاعاتی دارن به من بدن. ممنون از همه تون:
1- خودمون با ماشین شخصی بریم بهرته یا با تور؟
2- برای سفر به یزد برای اولین بار، چند روزه بریم بهتره؟
3- جاهای دیدنی یزد رو معرفی کنین
4- هتل خوب و ارزان رو معرفی کنین.
5- بازارهای خوب یزد برای خرید ترمه و قابلمه مسی و طلا رو معرفی کنین.
6- معروفترین جا برای خرید سوغاتی های خوراکی یزد رو معرفی کنین.

پیشاپیش ممنونم.
وای من هر وقت رفتم یزد اینقدر بهم خوش گذشته که نگو البته همش عیدا بوده
بچه که بودیم...
اگر بستنی مان را گاز می زدند قیامت به پا می کردیم
چه بیهوده بزرگ شدیم...
روحمان را گاز می گیرند و سکوت می کنیم...
ما از اصفهان با ماشین شخصی رفتیم راهش خوبه
من اغلب 3 روزه میرم
جاهای دیدنیش اتشکده و میدان امیر چخماغ و مسجد جامع و یه موزه اب که خیلی جالب بود و یه خونه قدیمی بود که خیلیم قشنگه
هتلای یزد اغلب خوبن اما دو نوعند سنتی و مدرن کدوم مد نظر شماست؟
از بازاری که طرف مسجد جامع بود ترمه خریدم
و یه شیرینی فروشی واسه خریدن قطاب داره سر میدان امیر چخماغ که عالیه و خیلیم شلوغه اسمش یادم نیست ولی
بچه که بودیم...
اگر بستنی مان را گاز می زدند قیامت به پا می کردیم
چه بیهوده بزرگ شدیم...
روحمان را گاز می گیرند و سکوت می کنیم...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
سلام باران جان خوشحالم که داری میری به شهر ما سلام من هم به همشهریهای گلم برسون

1- من میگم با ماشین خودتون برید از تهران تا یزد 600 کلیومتر راه هست که این مسیر را میتونی تو 6 الی 7 ساعت بری کل مسیر اتوبان 4 بانده هست یعنی اتوبان تهران قم بعد ازاد راه امیکبیر تا کاشان و بعد از کاشان تا یزد جاده پهن یک طرفه و راحت توی راه اگر اهلش باشی مثل ما میتونی ساعت 7 صبح حرکت کنی سر راه سوهان قم بخری بعد بری کاشان گلاب بخری بعد بری نائین تو رستوران صحرا ناهار بخوری بعد چای عصرتو تو کاروانسرای شاه عباسی اردکان بخوری و وقتی رسیدی یزد سه راه شنه نرسیده به پمپ بنزین روحانیون بری مغازه شیر حسین و پالوده یزدی با تخم شربتی یا ماقوت بخوری که به غیر از یزد تو هیچ شهر دیگری نیست
خدایا انکه را که عقل ندادی چه دادی ؟؟؟؟
2- اگر اهل اثار باستانی هستی بین 5 روز تا یک هفته میتونی کل شهر یزد را بگردی و اطرافشو مثل اثار باستانی اردکان و کوه ریگ مهریز و چک چک که پرستشگاه و اصطلاحا مکه زرتشتیهاست با حودود 1000 و خوردهای پله و کارگاههای سفالگری میبد و.....
جاهای دیدنی یزد خیلی زیاده من هر چی یادم اومد نوشتم
هتل مشیر با پرشین کت و طوطی های 100 سالش و حمام خان و بازار خان و موزه اب و خانه لاری ها و زندان اسکندر و اتشکده و خانه محمدی ها و مسجد جامع و شش بادگیری و دخمه و ... که فعلن یادم نیست
واااااااای مرسی از اینهمه لطفتون دوستانم. من برام کاری پیش اومد رفتم. برگشتم با اینهمه کامنت ذوق زده شدم مرسی از همه تون
برم بخونم کامنتهاتون رو بعد بیام و سوالاتم دوباره بپرسم.
مرسی زری جون حتما برو پشیمون نمیشی

هتل دو نوع داره سنتی و مدرن
سنتی یعنی خونه های قدیمی را بازسازی کردن و بستگی به ادمش داره که خوشش بیاد یا نه مثلا اگر فرد مسن همراهتونه یا بچه شیطون پیشنهاد میکنم نرید چون خیلی پله داره میره بالا میاد پائین کلافه میشی بری هتلهای مدرن بهتره
هتل صفائیه و هتل داد 5 ستاره هستن که گرونن فقط لابهاشون را برای عصرانه بهت پیشنهاد میکنم توی 6 ماه دوم سال 90 % هتلهای یزد ارزونتر حساب میکنن میتونی از اینتر نت پیدا کنی
توی یزد 2 نوع بازار وجود داره مدرن و سنتی
مدرن که اکثرا سمت صفائیه هست مثل مرکز خرید ارین بلوار اطلسی و یک مرکز خرید جدید تو میدان باغ ملی ولی سنتی کهمیتونید توش ترمه بخری بازار خان هست که توی میدان امیر چقماق هست البته یکی از درهاش و ترمه رضائی و ترمه خجسته معروفترین ترمه فروشیهای یزد هستند نقره یزد معروفه که 2 نفر معروفن مغازه سیم و زر که کمی گرونفروشه ولی چیزهاش خیلی قشنگه و اقای زرگری فرد که با انصافه تو همون بازار خان
برای مس هم روبروی بازار خان بازار مسگرها است که 50 تا مغازه مس فروسی هست
اگر 1 روز وقت بگذاری میتونی بری بازار خان موزه اب بازار طلا فروشها و مسگرها امیر چقماق حمام خان مسجد سید اسماعیل ووو البته از سر میدان هم میتونی از شیرینی فروشی حاج خلیفه که معروفترین شیرینی فروشی یزد هست شیرینی بخری
از تک تک تون ممنونم.
از جمع بندی حرفاتون به این نتیجه میرسم که خودمون با ماشین بریم.

مامان متین جان: راستش خیلی مدرن یا سنتی بودن هتل برامون مهم نیست و هتل رو هم فقط برای خواب استفاده می کنیم. برا همین خیلی برام مهم نیست که چه امکاناتی داشته باشه. ولی نظافتش و تمیز بودنش و اینکه صبحانه خوب داشته باشه، برام مهمه.
آریانا جان! دهن منم آب افتاد. راستش توی سفر بیشتر دوست دارم فرهنگ مردم و بافت شهر و جاها و مناظر طبیعی زیباش رو ببینم و آشنا بشم. مخصوصا اگه بشه دوست دارم شب رو توی کویر تجربه کنم. شما پیشنهادی داری؟ میشه خودمون تنهائی شب رو توی کویر باشیم؟ امنیت داره؟ جای مناسبی واسه خواب وجود داره؟

مریلا جون! لینکت هیچی توش نیست برام :(

بچه ها برای خرید مس و طلا و ترمه، نظری ندارین؟ جای مناسب و با قیمت مناسب و اینکه اصل باشه کاراشون رو میخوام.

راستی مامان متین اون شیرینی فروشی دور میدان امیرچخماخ یادم میمونه! مرسی
فعلا مشهورترین رستوران یزد نوی بلوار جمهوری مال حاجی اشپز هست که باقلی پلو با ماهیچش مشهوره
یزد 2 نوع غذای سنتی مشهور داره یک نوع اش به اسم شولی و قیمه یزدی
عزیزم یک سری ازانسهای مسافرتی توی یزد هستن که تور کویر نوردی با شتر و ماشین دارن میتونی همراهشون بری

من پیشنهاد نمیکنم شب را تنها تو کویر بمونید بسار خطر ناک هست با تور برید
2706