موضوع بحث

علل کاهش وزن در دوران بارداری

30805 بازدید | 26 پست
با سلام و روز بخیر
من الان هفته 18 بارداری هستم و متأسفانه هنوز وزن اضافه نکردم . حرکات جنین رو هم اصلاً متوجه نمی‌شم . 2 هفته دیگه سونو دارم ولی خیلی نگرانم این دو موضوع هستم . نمی‌دونم با این وزنم که اضافه نشده آیا جنین رشد داشته یا نه . لطفاً اگر کسی در این زمینه تجربه داره کمکم کنه . ممنونم
1395/08/07
|
16:14
سلام Elina
من تا 3 ماهگی با اینکه تهوع شدید داشتم ولی به اجبار می‌خوردم ولی الان وضعیتم خیلی بهتر شده و بهتر غذا می‌خورم ، باز با این حال وزنم اضافه نمی‌شه . قرص مولتی ویتامین ، کلسیم ، آهن و اسید فولیک هم می‌خورم ولی متأسفانه وزنم ثابت مونده نگران جنین هستم نه خودم نمی‌دونم رشد کرده یا نه ؟

تخفیف 30 هزار تومانی دیجی کالا برای کاربران نی نی سایت

تاریخ اعتبار تا 20 آبان 96

فرصت طلایی برای کاربران نی نی سایت. برای دریافت کد تخفیف از دیجی کالا اینجا را کلیک کنید

منم تا وقتی ایرانی مصرف میکردم وزنم زیاد نشد. پریناتال خوبه حتما یه کاری بکن من هفته 34 هستم دکترم گفته وزن جنین خیلی کمه اینطوری بگذره باید بره تو دستگاه. تو اشتباه منو نکن تا میتونی بخور از خوبش بخور
مهربان جان من تا 5 ماهگی به خاطر ویارم 15 کیلو وزن کم کردم.اصلا نگران نباش
وزن اضافه کردن فقط نشانه رشد جنین نیست یه مقدر کمی از وزنی که مادر اضافه میکنه به خاطر جنینه ما بقیش مادر چاق میشه...در ضمن چاقی هم اصلا خوب نیست و برای زایمان کارو سخت میکنه.
در رابطه باتکون های نی نیت با دکترت مشورت کن.اصولا برای بررسی حرکت جنین میکن باید غذا بخوری بعدش به پهلوی چپ بخوابی تا بتونی دقیق متوجه بشی.
به نظر من اصلا سعی نکن که چاق بشی .
من تا ماه پنجم حتی یک کیلو هم چاق نشده بودم تازه سه ماه اول بارداری چهار کیلو کم کردم بعد تو ماه پنجم برگشتم سر وزن قبل از باداریم . و الان که ماه هفتم هستم شش کیلو وزن اضافه کردم اون هم به خاطر این که دکتر می گفت چاق نمی شی بهم پرینکار داد که همون باعث شد در یک ماه چهار کیلو وزنم اضافه بشه که وقتی رفتم پیشش گفت دیگه مولتی ویتامین نخور و فقط برام قرص آهن نوشت .
مطمئن باش نی نی اون تو جاش خوب و امن هست و برای خودش زندگی می کنه و بزرگ می شه . اون از شما تغ ذیه می کنه و تپل می شه به خاطر همین شما لاغر می شی . نگرانی نداره .