2733
2734
عنوان

مامانای گل شهریور و مهر 97 بیاین اینجا باهم باشیم

| مشاهده متن کامل بحث + 349031 بازدید | 40785 پست
دنبال آزمایش ها و دکتر خودت را بگیر عزیزم برای بچه دوم هم به نظر من اولویت با سلامتیه خودته۰😊

نمیدونی ک خسته ترینم از دوا دکتر آزمایش سونو و .....😔😔😔😔😔😔

🌟❤♥کاش میشد پشت دستهای خدا را بوسید🌟❤♥
حتما پیگیر سلامتیت باش این از بچه دوم و همه چی مهمتر عزیزم ،چه طاقتی داری جواب آز نبردی پیش دکتر!!!! ...

گفته بود آنلاین برام بفرست منم چون وقتی رفتم پیشش از شدت شلوغی اصلا درست معاینه نشدم و مشکلامو نگفتم گفتم حتما باید حضوری برم آنلاین هم ۶۰ تومن ویزیت میگرفت گفتم ارزش نداره ۲۰ تومن‌ دیگه اضافی میدم حضوری میرم ی بار دیگم‌ معاینه بشم ببینم چی ب چیه ک نشد تاااااا الان ک دیگه آبانیم🥴🥴☹

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

تشویق رو بچه ها خیلی تاثیر داره ،ولی طول میکشه تا اون اتفاقی که ما بخوایم بیوفته ،من برای سلنا ،انیم ...

خداییش خیلی مرحله سختیه واقعا خودمو ناتوان میبینم عادت بدی ک ملکا داره حتی اگه ی قطره آب بریزه روش سریع میره دستمال برمیداره خشک میکنه دیگه غذا و چیزای دیگه ک واویلاست....بخاطرهمین فکرمیکنم براش خیلی سخت باشه سرپا بخاد جیش یا پی پی کنه و پاهاش کثیف و خیس بشه مگه اینکه فقط یاد بگیره رو قصری کارشو بکنه ک کثیف نشه بعد اینکه چقد خرج کردین برای توالت و اینا😂منم پس بگردم دنبال قصری جدید و خوشگل

این کلیپ ها رو براش چندتا دانلود کردم ولی رو توالت فرنگی میشینن ملکا درست متوجه نمیشه انگلیسی هم هستن خودم باید براش توضیح بدم ک رفته جیش کنه ولی تمایلی نشون نداد😬

ما رفتیم دوز دوم واکسنمون رو زدیم. سر دوز اول خیلی خلوت بود، این دفعه هم فکر کردم همون‌جوره. خوش و خ ...

شوهرت معلومه خیلی با صبر و حوصله هست ک دوتا بچه رو نگه میداره حتی برای پنج یا ده دقه بعدم راضیه با دوتا بچه بره پارک🤭🤭شوهر من بکشنش هم زیربار همچین کاری نمیره😒

2728
به سلامتی ان شاءالله. پس داشتن نی نی کوچیک در صف هم غنیمته😁

آره 😊

اون موقع داشتن درو میبستن برای تعویض شیفت. وقتی بچه رو دیدن هم من و هم یه خانوم دیگه رو راه دادن به خاطر بچه کوچیک. نفهمیدم خانومه خودش گفت بچه کوچیک داره یا چی

بچه ها من خیلی ب کمک احتیاج دارم میدونید الان ک فکر میکنم میبینم ملکا تا حالا اصلا حتی تو حموم هم ک ...

عزیزم آدم نمیدونه چی بگه، چون عکس العمل بچه‌ها رو نمیشه زیاد پیش بینی کرد. ولی اگه یادت باشه گفته بودم، امیرحسن هم مجبور شد تو دستشویی کارشو بکنه، وگرنه حاضر نمیشد. هی تو دستشویی اینور اونور میدوید که نریزه! من گاهی یه کم زیر دلش رو فشار میدادم که بریزه، بچم می‌گفت منو له نکن! اون موقع ها به فشار دادن می‌گفت له کردن ❤️

من خودم صدبار خواستم کوتاه بیام همسرم نذاشت. 

خودم چندبار بهش گفته بودم بزرگ شدی و پوشک دیگه خوب نیست، اصلا محل نمیذاشت، ولی همسرم یه بار بهش گفت، دیگه همش می‌گفت پوشک نمیخوام، پوشک بده. 

اولین شب برای خواب خواستم پوشکش کنم یه جوری با ناراحتی پرسید پوشک بده؟ دلم کباب شد براش. گفتم شبها بد نیست مامانی!

2738
وای واقعا توانایی‌تون قابل تحسینه. 👌🏻 برای من که اصلا اضافه کردن پروژه‌ی بعدی قابل تصور نیست. ...

میفهمم. ولی من میگم حالا که زندگیم به هم ریخته، بذار حداقل دوتا باشن بیارزه دیگه 😁

من آدم پرانرژی و فعالی نیستم. تو جمع‌ها هم آرومم. خیلی وقتها هم کلافه میشم و کم میارم. ولی فکر میکنم برای بچه‌ها تنها بودن سخته. بعدا ببینن بچه‌های دیگه خواهر و برادر دارن حسرت میخورن. ضمن اینکه خودم هروقت دوتاشون رو پیش هم میبینم قند تو دلم آب میشه! 

البته بگما، من خیال میکردم یکی دو ماه اول بعد از تولد نینی خیلی سخته. اما الان فکر میکنم فعلا حداقل تا سه سال سختی کار صعودیه 🥵😩

دو چیز واقعا منو کلافه کرده، یکی اینکه امیرحسن تو هممممه کار ما دخالت داره، همه کار. و دوم اینکه همه کارو به بازی میگیره.

اوایل خودم میگفتم بیاد تو کارها مشارکت کنه که مشغول بشه، ولی الان دارم سعی میکنم دیگه نذارم تو کارایی که بهش مربوط نیست وارد بشه.

مثلا میام برنج پاک کنم، میگه منم باید بیام. بعد برنج پاک کردن تبدیل میشه به برنج بازی کردن و همه زمین پر برنج میشه. بعد میگه حالا باید بشورم. کلی آب هدر میده، سرتا پاشو خیس می‌کنه، مواظب نباشم یه مقدار برنج می‌ریزه تو سینک و ...

سیب زمینی رنده کنم میخواد با من رنده کنه. سبزی خورد کنم میخواد اونم انجام بده...

قطره نینی رو دارم میدم، میاد که الا و بلا من باید بدم 😐 امروز می‌گفت تو پوشکشو من باید کرم بزنم (که نذاشتم)، هرکس میخواد قرص بخوره میگه من باید بدم. بعد یه ربع ساعت قرص به دست فرار می‌کنه 😬

جارو بخوام بزنم از دستم میگیره بازی میکنه، گردگیری همینطور... بعد میگه پارچه گردگیری رو بشورم 😩

گاهی هم خیلی اصرار می‌کنه که غذارو روی گاز هم بزنه یا بیاد بالا ببینه تو قابلمه‌ها چیه، که تا جای ممکن ازین کار فرار میکنم. یه بار دستش هم سوخته‌ها، اصلا عبرت نمیگیره.

هر کدوم ازین کارهارو هم اگه خودم بکنم و بفهمه داد و فریاد راه میندازه که تو چرا کردی. 

میبرمش دستشویی هم اون تو میخواد بازی کنه. یه بار اونجا داشت میفتاد، گفتم ههههه خوشش اومد. هی میخواد ادای افتادن دربیاره، من ادای ترسیدن در بیارم 😁😭

لباس میخواد بپوشه انتظار داره یه ربع لباس به دست دنبالش بدوم.

چی کار کنم از دستش؟

آیلین جان من یه جدول روی دیوار زدم و روز اول هربار جیش می‌کرد یه ستاره توی جدول می‌کشیدم (می‌تونین استیکر بزنین) و بهش یه دونه پاستیل جایزه می‌دادم. اونم از دستشویی تا در یخچال که پاستیل توش بود رو می‌قصیدیم و یه شعر خنده‌دار ساده درست کرده بودیم که قهرمان جیش کرده، جایزه می‌گیره و اونو می‌خوندیم و خیلی با مراسم بهش پاستیل می‌دادم. روز اول پسر من اصلا مفهوم جیش کردن در دستشویی یا جیش رو نگه داشتن رو نمی‌فهمید و کلا داشت همه‌جا جیش می‌کرد! اون آهنگ‌ها و کارتون‌ها هم خیلی کمک می‌کنن متاسفانه من فارسیشرو سراغ ندارم ولی فکر کنم باشه. روز دوم هم همینطور بود. روز سوم هر دوتا ستاره یه جایزه بود و همین‌طور تعداد جایزه‌ها رو کمتر کردم و بعد از ده روز دیگه قطع شد. مشاورش گفت کلا این سیستم جایزه بیشتر از دوهفته نباید باشه و حتما هم باید بعد از یکی دو روز کاهشی بشه. فکر کنم روز سوم یا چهارم هم پیپی کرد اونم با ملین دادن مجبور شد و کف خونه کارش رو کرد. 😫خیلی هم خجالت کشیده بود بچه‌م که اصلا نذاشتیم ادامه پیدا کنه و کلی براش دست زدیم. برای پیپی هم یه جایزه‌یدیگه می‌دادیم که بزرگتر و بیشتر بود مثلا بستنی یا پودینگ. هرجا هم زنگ می‌زدیم یه جوری که بشنوه برای طرف تعریف می‌کردیم که امروز خیلی قهرمان بود و خودش جیش کرد و ... شبا بعد که خوابش می‌برد پوشکش می‌کردم و صبح متوجه نمی‌شد پوشکش رو درمی‌‌اوردم. شبش هم از هفته‌ی دوم اوکی شد. البته من تا یه ماه شبا پوشک کردم ولی صبحا پوشکش خشک بود. 

اولش اصلا روی تمیزی پاکی مانور ندید. چون بچه‌ها پیپی و جیش رو جزیی از خودشون‌می‌دونن و دوستش دارن و احساس شرم می‌کنن و روشون اثر ناخودآگاه می‌ذاره اگر احساس کنن چندش‌آوره. پسر من هنوز عاشقانه به محصولاتش نگاه می‌کنه و کلی هم توضیح می‌ده که چطوری بودن! عادتش بدید دستاش رو بشوره ولی به چیزی مربوطش نکنید. بعد یواش یواش می‌تونین براش جا بندازید. اگر توی دستشویی خودش جایی رو درنظر گرفت که پیپی یا جیش کنه بذارید کارش رو بکنه و خیلی سختگیر نباشید بعد آروم آروم درست می‌شه. قضیه رو هم برای اون خیلی مساله‌ی آسون و پیش پا افتاده بکنید هم برای خودتون. این دوره خیلی روی عزت نفس بچه اثر داره و بچه داره یاد می‌گیره مسوول بدن خودش باشه. برای همین خیلی بهش گیر ندید که جیش یا پیپی کنه، یادآوری و ترغیب کنید ولی دستور ندید و مجبور نکنید یا اذیتش نکنید. تشویق و صبر کلید موفقیته. پسر من حدود دوهفته طول کشید پروسه‌ش و به نسبت تمام بچه‌هایی که می‌شناختم خیلی طولانی بود مدتش. ولی مثلا روز دوازده یهو صبح من رو صدا زد و رفت دستشویی  یعنی بالاخره صبر نتیجه می‌ده. الان دیگه خودش می‌ره جیش می‌کنه و خودش رو می‌شوره و میاد بیرون و فقط برای پیپی نیاز به کمک داره. 

آیلین جان من یه جدول روی دیوار زدم و روز اول هربار جیش می‌کرد یه ستاره توی جدول می‌کشیدم (می‌تونین ا ...

والا ما با جایزه دادن هم یه مشکلی داریم. اگه به پسرم بگم فلان کارو بکن جایزه بدم، اون کارو نمیکنه ولی جایزه رو طلب می‌کنه! خودش میشه یه جنگ و دعوا 😐

البته الان یادم افتاد که همیشه هم اینجوری نیست. مثلا همون دستشویی رو با شکلات میبردیم. ولی به هر حال چه کاری که میگیم بکنه چه نکنه جایزه رو میگیره ازمون

والا ما با جایزه دادن هم یه مشکلی داریم. اگه به پسرم بگم فلان کارو بکن جایزه بدم، اون کارو نمیکنه ول ...

خب من جایزه دادن رو فقط برای همین امتحان کردم و پسرم هم به ذهنش نرسید که می‌شه چنین کاری کرد! 😂😂

2706