2726
عنوان

مشاوره ازدواج

| مشاهده متن کامل بحث + 4336 بازدید | 82 پست
سلام چکار کنم مادر عشقم راضی به ازدواجمون بشه من جدا شدم یه پسر ۱۲ ساله دارم عشم ۳ سال ازم کوچیکتره ...

دوست خوبم. ازدواج های که یک نفر قبلا ازدواج کرده بوده و نفر مقابلش خیر. مسائل خاص خودش رو داره که باید ببینید چقدر میتوانید در برابر سختی های آن مقاوت کنید. باید بگم در فرهنگ ما موافقت خانواده ها خیلی شرطه. چون در آینده مشکلات جدی رو میتونن به وجود بیارن.

ببینید با کسی که قراره ازدواج کنید چقدر از نظر بلوغ فکری. عاطفی. به استقلال رسیده. ایا میتونه خودش به تنهایی برای زندگیش تصمیم بگیره . چقدر امادگی تشکیل زندگی مشترک رو داره. چقدر هر دوی شما امادگی مقابله با چالشهای این ازدواج رو دارید.

عجله نکنید. زود تصمیم نگیرید. با خانواده های هم بیشتر رفت و امد کنید. کسی که قراره با شما ازدواج کنه تنها نیست بلکه یک خانواده دارد. با فرهنگ. نوع نگرش. اداب و رسوم هم بیشتر اشنا شوید

سلام من الان در مرحله ی نهاییم یعنی تنها چیزی که مونده عقده الان از بهمن  درگیر این قضیم ولی ...

دوست عزیز یه خودتون و خانواده کسی که قرار عروس شون بشید فرصت بدید. کمی درک شون کنید شرایط سختی دارند

به امتحانات و درس تون برسید. تا زمان مناسب فرابرسه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام من۴۲ سالمه مدت ۸ ماه هست با اقایی ۶۰ ساله ازدواج موقت کردم تا هم رو بیشتر بشناسیم برای ازدواج خ ...

دوست عزیز. مسئله مالی جزو مسائل مهم زندگی است. که هر دو طرف باید سر خرج منزل. پس انداز کردن. چقدر هزینه برای تفریح کردن و.... توافق داشته باشند.

با ایشون صحبت کنید ببیند نیازها و انتظارات شما چقدر بهم نزدیک است.

و چقدر حاظرید برای این رابطه انتظارات تون رو بهم نزدیک کنید؟

یک نکته که وجود داره اگر خساست جدی باشه. یعنی جزو ویژگی های شخصیتی شون باشه خیلی قابل تغییر نیست به خصوص در سن میانسالی.

2728
سلام.وقت بخیر . من فوق لیسانس دارم خانوادم همه تحصیلاتشون در حد ابتداییه و از لحاظ مالی نسبت به منط ...

دوست عزیزم مسئله ایی که مطرح کردی بله مهمه. تحصیلات بهتره بیشتر از دو مقطع باهم فاصله نداشته باشه. این موضوع میتونه یکی از فاکتورهای خطر باشه. اما نه به تنهایی شما باید بسیاری از مسائل دیگه هم بررسی کنید.

ازدواج قبلی شون دلیلش مهمه. صرف دهن لقی! مسائل زناشویی!... باید دید چه توقعاتی ایشون از همسرشون داشتن که منجر به این اتفاق شده.

ضرورتی نداره شما اون خانوم رو ببینید بهتر تمرکز تون رو بزارید روی شناخت خواستگارتون.

به تفاوت فرهنگی. اجتماعی توجه ویژه داشته باشید.

سعی کنید با خانواده شون رفت وامد بیشتری داشته باشید.

در جلسات خواستگاری در مورد اهداف. ارزشها. نیازها. انتظارات. مذهب. رسم و رسومات.بچه دار شدن. محل سکونت . شاغل بودن .و.... صحبت کنید. به نوع نگاه هاتون به زندگی توجه کنید ببینید چقدر دنیاتون بهم شبیه است.

اگر براتون مقدوره حتما به مشاوره پیش از اردواج مراجعه کنید

سلام خسته نباشید سوالی دارم درموردیکی ازآشنایانم خیلی تصمیم گیری براش سخته من جریان روکامل میگم شما ...

دوست عزیز باید ببینید اقا پسر چند سالشون هست. به بلوغ فکری و احساسی رسیدن برای ازدواج.

مادر چرا نگران بوده که پسرش احساسی تصمیم نگیره.

به نظرم از روی حدس و گمان نمیشه جلو رفت. بهتره ایشون زمان بیشتری رو برای شناخت فرد مقابلشون بزارند. توی این مدت هم حتما خانواده ها باهم رفت و امد کنند برای شناخت بیشتر

ازدواج های موفق تر هستند که تصمیم گیری هم بر اساس عقل و منطق باشد هم بر اساس احساس اگر یک کدوم از این دو وجود نداشته باشد یا ضعیف باشد ازدواج به مشکلات جدی میخورد

سلام. من و عشقم ده ماهی هست که باهمیم و تصمیممون ازدواجه، خیلی باهم اوکی هستیم و عاشق هم هستیم.تواین ...

دوست خوبم خیلی خوشحالم که همچین تصمیمی گرفتید.

باید بگم اختلاف رکن جدایی ناپذیر یک زندگی مشترک هست.

چون دو فرد جدا از هم و متفاوت دارند با هم زندگی می کنند هرچقدر هم تفاهم وجود داشته باشه این مسائل هست منتهی تفاوتی که زوجهای موفق با ناموفق دارند در برخوردشون با چالشهای زندگی شونه. 

شما باید مهارتهای زناشویی رو یادبگیرید تا بدونید چطور رفتار کنید. چطور به نیازها و انتظارات هم بدون قدرت طلبی و کنترل کردن هم پاسخ بدید

سلام  حدود دوسال و نیم هست با پسری آشنا شدم قرار گذاشتیم که رابطه با اطلاع خانواده ادامه پیدا ...

دوست عزیز. جدی با ایشون صحبت کنید  و بعد خودتون برای زندگی تون تصمیم بگیرید.

این که قرار خواستگاری رو به تعویق میندازه به دلیل مسئله مالی و سربازی کمی قابل پذیرش است که میخواهد مورد قبول خانواده شما باشه. 

اما ارتباط شون با فرد دیگه جایی بحث و بررسی داره.

باید دید چی باعث شده در رابطه ایی که کار به خواستگاری داره میرسه وارد رابطه دیگه ای میشن. تصمیم شون با شما جدی نیست؟ یک انتخاب برای فرار از مسئولیت و تعهد؟

من پیشنهادم اینه قبل از هر اقدامی با یک مشاوره پیش از ازدواج جلو برید. تا با خود اقا هم صحبت بشه

سلام خسته نباشید . من تو دروان عقدم دارم جدا میشم. بعد از جدایی بخوام با یه پسر مجرد ازدواج کنم مشکل ...

عزیزم اصلا همچین ضمانتی به این شکل نمیشه داد. که اگر یک نفر متاهل بوده یک نفر مجرد دیگه مشکلی نداشته باشند یا داشته باشند.

فاکتورهای مهم ازدواج رو بررسی کنید. زمان اشنایی تون چقدر بوده. چقدر در مورد موضوعات مهم صحبت کردید چقدر اشتراک چقدر اختلاف داشتید و...

خانواده پسر راضی به این ازدواج هستند یا خیر

عجله نکنید  ایشون  و خانواده شون رو بیشتر بشناسید . احساسی تصمیم نگیرید. مهارتهای زناشویی و زندگی مشترک رو بیاموزید

سلام خسته نباشید من یک دختر شونرده ساله هستم ک پدرم قبلاً ب مواد اعتیاد داشته و خیلی ب روحیات من آس ...

دوست خوبم باید بگم شما در سن نوجوانی هستید و این حجم از احساسات و عواطف در شما طبیعیه. 

احتمال اینکه نامزدتون مجدد به سمت اعتیاد برگردن هست و هم احتمالش هست که برنگردن. همه چی به اراده و خواست خودشون و زندگی شون داره. 

اما خب اگر این اتفاق بیفته شما بیشتر از کسی که در گذشته همچین تجربه ایی نداشته در معرض آسیب قرار میگیرید.

پیشنهاد من اینه برای عقد عجله نکن. نامزدتون رو بیشتر بشناسید. ببینید چقدر توانایی تحمل ناکامی ها و سختی های زندگی رو دارند. چقدر خود کنترلی و تاب آوری دارند. همین که شما میگید چون دوسش دارم نمیتونم ردش کنم یعنی فقط دارید احساسی تصمیم میگیرید. اگر منطق توی انتخاب تون نباشه عزیزم به مشکل جدی توی اینده میخوری.

حتما از مشاوره حضوری پیش از ازدواج کمک بگیر

3ساله با اقایی دوستم و خواستگاری هم اومدن تمام خانوادش منو میشناسن بعضی از فامیلاشون هم میدونن.ولی تو اینستاگرام یا گروه هایی که عضو هست منو وارد پیجش نمیکنه حتی با یک اکانت دیگه فالو کردمش قبول کرد با اینکه مثلا یه غریبه بود.نمیدونم چیکار کنم دارم اعتمادمو بهش از دست میدم

سلام خانوما برای خرید گوشت و مرغ و محصولات پروتئینی با قیمت مناسب و کیفیت بالا از این سایت خرید آنلاین و یا حضوری داشته باشید ارسال محصولاتشم رایگانه www.darastore.net با وارد کردن کد ST97 با تخفیف ویژه همراه میشید.

با سلام ی راهنمایی خواستم الان مدتی با دختری اشنا شدم میخوام باهاش ازدواج کنم...ولی ایشون واقع ی چیزهای میخواد که من رو میترسونه...مث الان هیچی نشده میگه بعد ازدواج باید سفر خارجی بریم...باید کلاس زبان کلاس پیانو ...پیانو برام بخری..باشگاه..تفریح با دوستام هرهفته دارم...دانشگاه ارشد میخواد بره..تازه میخواد بیرون هم کار بکنه....خوب من بهش میگم با این کارا تو فقط نهایتش ۵ دقیقه تو خونه بقیه اس بیرونی....به نظرتون این دختر میتونه ی پسر رو خوشبخت کنه اصلا میشه با این ازدواج کرد...الان نمیدونم چیکار کنم دوسش دارم ولی واقعا میترسم بعد کار دستم بده....نمیدونم چیکار کنم..ممنون میشم راهنمای کنید.

لطفا کمکم کنید

من حدود ۳ ماهه نامزد کردم همه چی خوبه ولی یه مشکل دارم اونم اینه که ایشون تو این سه ماه شلید بگم ۴ بار با من تماس گرفته و کارش جوریه که از هم دوریم و تو شهر خودمون نیس ، همش با ت ل گ ر ا م باهم صحبت میکنیم تازه چه صحبتی! این که خسته نباشیدو شب بخیرو از این جور حرفها . البته بعضی اوقات هم صحبتامون گل میندازه ولی در کل بخوام بگم که از این وضعیت راضی نیستم اونم خبر نداره که من ناراحتم از دستش یعنی به رو خودم نیاوردم از دیروز به پیشنهاد خواهرم ت ل گ ر ا م مو قط کردم ببینم چیکار میکنه. نمدونم کار درساس کردم یا نه.

الان یه ماهه که درست حسابی همو ندیدیم. یه بار اونم تو مهمونی دیگه رفته و نیامده 

نمدونم چی کنم از دستش؟

اینو هم بگم که ما هنوز نامحرمیم به هم

سلام .دختر ی . هستم ۱۷ ساله و ۱ ساله با پسر داییم  عقد کردم و ۶ ماه هم نامزدی بودم ...داییم وضع مالش خوبه .ما خونمون شیرازه و اونا شهرستان هر چن وقت ی بار همدیگه رو میبینیم‌... ب شوهرم  وقتایی ک میگم ش ارژ  میگه پول ندارم .و منم چون خیلی قانع هستم سعی میکنم اذیتش نکنم چون  سربازه و حس میکنم نداره  و خودم ی جوری تهیش میکنم ...اما هر از مدتی ک میرم خونشون وسایلای خونشون عوض میشه  مثلا ب من میگه پول ش ارژ ندارم ولی برا خواهراش گوشوار عوض میکنه یا مثلا فرشای خونشون عوض میشه... خلاصه نمیدونم نیاز هامو ب کی بگم ...حتی  ماهیانه هم بهم نمیده .راهنماییم کنید چیکار کنم  اصن نمیدونم پول داره پول نداره 😔

2706