2733
2734
عنوان

مرد بیخدا!

| مشاهده متن کامل بحث + 17595 بازدید | 178 پست
ململی جون پس در مورد حکومتهای ایدئولوژِیک با هم همفکریم.اما در مورد شخص این آقا تا وقتی که اعتقادات فردیشون اینه خوب آزاری به کسی نمیرسونن.

اما خوب تو زندگی مشترک خیلی بهتره که دو نفر از نظر دینی و مذهبی مثل هم باشن مگر اینکه خیلی آزاد اندیش باشن و به اعتقادات هم کاری نداشته باشن که من نمونش رو اطرافم دیدم.

اگر اون آقا و یا این خانم اصرار داشته باشن که طرف مقابل رو مثل خودشون کنن زندگیشون دچار مشکل میشه.
موافقم اگه این اقا اعتقاداتش شخصی باشه به کسی ازاری نمیرسونه، اصلا این اقا ممکنه ادم خیلی خوبی هم باشه. من فکر نمیکنم که کسی که به خدا اعتقاد نداره یا مذهبی نیست لزوما ادم بدیه. ولی فکر میکنم ِاختلاف اِعتقادات باعث دوری و جدایی (نه لزوما طلاق) زن و شوهر میشه. چون زن و شوهر در انتخاب روش زندگی دچار اختلاف میشن. از چیزای ساده مثل انتخاب دوست و معاشر بگیر تا مسایل مهمتر مثل تربیت بچه ها. مثلا چقدر احتمال داره که یه خانوم مسلمون معتقد از مشروب خوردن همسرش ناراحت نشه و راحت با این قضیه کنار بیاد؟ یا بر عکس شوهرش چِقدر میتونه برگزاری مراسم روضه تو خونشو تحمل کنه؟ البته این مثال ممکنه اکستریم به نظر بیاد ولی من نمونشو دیدم. دو طرف فقط تحمل میکنن نه زندگی!

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
خانم پاپاگیناشما چطوری نتیجه میگیرید که هر ایدئولوژی در حکومت باعث فساد ودیکتاتوریه این اصلا منطقی نیست بین ایدئولوژِیهاصحیح وغلط وجود داره ودر نتیجه باز خوردهاش هم متفاوته شما حکومت کمونیستی رو نمیتونید با حکومت اسلامی یکی کنید
http://www.taranomemehr.blogfa.com **وبلاگ ترنم مهر** ادرس کلوپ بنیاد نیکوکاری http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=19528 اللهم صل علی محمد وال محمدو عجل فرجهم
تسنیم جان احتمالا منظور پاپاگیتا این بوده که اصولا هر حکومتی برای توجیه سیاست هاش درزمینه های مختلف از ابزار هایی استفاده می کنه که متاسفانه در حکومت های ایدئولوژیک این ابزار دین هست. و چون دین برای عامه مردم موضوع چالش پذیری نیست به خودی خود حکومت در دام دیکتاتوری می افتد حتی اگر این خواسته واقعی حاکمان نباشد.

نمونه های تاسف برانگیز این مورد در جامعه ما به شدت خودنمایی می کند.
درسته رها جان

خانم تسنیم در ریاضی با یک مثال نقض میشه یک قانون کلی رو نقض کرد.
حالا شما هم اگر میتونی یک حکومت دینی در دنیا برای من مثال بزن که دیکتاتوری نباشه و دموکرات باشه.

اتفاقا دیکتاتوری حکومت های دیتی به مراتب شدیدتر از حکومتهای ایدئولوژیک دیگه از جمله کمونیستیه.چرا؟
چون اولا ایدئولوژیهای دیگه از قداست بی بهره هستند اما با استفاده از قداست دین در ذهن مردم خیلی راحت میشه مخالفین رو سرکوب کرد.با این جمله که اینها چون با ما مخالفت میکنن پس دارن با خدا مخالفت میکنن و هر کسی مخالف خداست باید کشته شه و عامه ی مردم هم راحت این نظریه رو می پذیرن.

و دوم بخاطر ریشه داشتن مذهب در افکار مردم.ایدئولوژی های دیگه خیلی راحت تر از ذهن مردم پاک میشن و وقتی مردم بخاطرش در تنگنا باشن ازش دوری میکنن.اما دین و مذهب در عامه ی مردم ریشه داره و خیلی راحت میشه از احساساتشون سوء استفاده کرد.

نمونش رو در جامعه ی خودمون هم فراوون دیدیم که وقتی میخوان از احساسات مردم سوء استفاده کنن این قضیه ی توهین به مقدسات رو پیش میکشن.

2738
تسنیم جان
از اونجایی میشه این ادعا رو کرد که دین شده یک چماق در دست حکومت و هرکس حتی به حق و برای احقاق حق فقط یه کوچولو حرف بزنه می برنش جایی که عرب نی میندازه حکومتهای دینی از اجرای قوانین راستین همون دین به شدت وحشت دارند چون با اجرای قوانین دینی اولین کسانی که باید جوابگو باشند خود اقلیت حاکم هست .
عزیزم این کار رو نکن پشیمون میشی من هم برا ازدواجم همین موقعیت رو داشتم با اینکه خیلی هم دوستش داشتم ولی اخرش نه گفتم البته بیشتر اصرار خانواده و خواست خدا بود که بلاخره ردش کردم الان هم با یه ادم معتقد ازدواج کردم هر وقت یاد اون روزها و اصرارم برا علاقه ای که داشتم می افته خدا رو شکر میکنم که ردش کردم خیلی از ازدواجم راضیم

اخلاقیات ربطی به دین نداره

مگه ادم با ایمان که بره با هرکسی دوست شه و بعد برا ازدواج برا عقایدش دنبال دختر دست نخورده بگرده کم دیدی؟

ادم معتقد که تجاوز بکنه کم دیدی؟

اتفاقا همین که بعد از دوستی بهت پیشنهاد ازدواج داده نشون میده پاک تر از خیلی از مردهای معتقد هست

به دین و عقاید نگاه نکن.

اگر دوسش داری و اخلاقیاتتون باهم هماهنگه، مشکلی نیست اصلا

درمورد عقایدش... بهت قول میدم خدای فلسفه هم بشی نتونی باورمندش کنی. چون ایمان یه چیز قلبی هست. و با فلسفه هیچجوره نمیتونی کسی رو متقاعد کنی باورمند بشه. نه علمی و نه فلسفی برای دین و خدا نمیتونی یک دلیل بیاری حتی. اساتیدش هم نمیتونن

اما اگر خواستی بهت چندتا نقد مارکسیسم یاد میدم که بهش بگی. شاید از منجلاب مارکسیسم بیرون اومد

البته این هم ربطی به اخلاقیاتش نداره. و مربوط به انتخاب تو نیست.

اما در کل کسایی که فلسفه رو به خوبی نخوندن یا خوندن اما درک نکردن اولش مارکسیست میشن. اگر ازین کافه برو ها که ادای فلسفه درمیارن باشه که هیچ. اما اگر واقعا اهل مطالعه باشه و تازه شرو کرده باشه یکم دیگه بخونه خودش منتقد مارکسیسم میشه

درود بر بانوان عزیز

من یه پیج زدم تا بتونم کسب درآمد کنم
خوشحال میشم از نزدیک با کارهای من آشنا شید
اول راهم و به حمایت شما عزیزان نیاز دارم
آدرس پیج در اینستاگرام
https://www.instagram.com/aza_silk/ 
ازتون خواهش میکنم فالو کنید و به دوستانتون معرفی کنید