2737
2734
عنوان

مرد بیخدا!

17595 بازدید | 178 پست
سلام به همتون....من مهتاب یه دختر 23 ساله هستم...تازه با این سایت اشنا شدم...راستش من یه 2 سالیه با یه پسر دوستم..تازگیها به من درخواست ازدواج داده...مشکل اینجاست که اون هیچ گونه اعتقاد مذهبی نداره...میگه مارکسیسته(من درست نمیدونم مارکسیست چیه)...همش از فلسفه و مبارزه و .....حرف میزنه...البته من خودمم خیلی مومن نیستم ولی اعتقادات دارم...به نظر شما چه کار کنم؟(در ضمن خیلیم بهش علاقه پیدا کرده ام)..ممنون ازهمتون
سلام دوست عزیز باور کن اگه آدمی که اعتقاد داره اما دوستت نداره رو انتخاب کنی موفق تره چون به خاطر خدا اذیتت نمی کنه .من میگم اگر همینطوری اسمی هم اعتقاد داشته باشه باز میشه رو اعتقاداتش کار کرد اما بی دینی چیز سختیه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام و تشکر.........راستش هر وقت با هاش از این بحث ها میکنم میگه دین ذهنتو به اسارت گرفته...بدبختانه من فلسفه نمیدونم که حریفش شم....در ضمن چه طوری علاقمو ندید بگیرم.بعضی وقتا میگم خوب اون برا خودش منم عقایدم برا خودم ولی باز مردد میشم.اگه بازم دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم
2728
این روزها به دیندارش هم نمیشه اعتماد کرد چه برسه به بی دینش.البته ممکنه این فرد از یک فرد معتقد به خدا سالمتر باشه ولی به نظرمن اون چیزی که براتون مشکل بوجود میاره تفاوت دیدگاهه چون ممکنه اون حرفی بزنه که کاملا در تضاد با عقاید مذهبی شما باشه
مهتاب جون توروخدا اشتباه نکن. عقاید توی زندگی خیلی مهمه. نمی تونی بگی اون به راه خودش منم به اعتقاد خودم. در ضمن به نظر من دوست داشتن شرط اول زندگی نیست. من خودم عاشق شوهرم نبودم ولی چون از همه لحاظ به هم می خوردیم بعد از ازدواج عاشق شدم و حالا هم همدیگر را بعد از 4 سال خیلی دوست داریم. اینو بدون دوست داشتن قبل از ازدواج اگه از روی منطق نباشه و بینتون یه اختلاف به این بزرگی باشه بعدا به نفرت تبدیل میشه. خواهش می کنم بیشتر فکر کن. اختلاف عقیده بر سر یه اصل به این بزرگی خیلی بده. خیلی ببخشیدها ولی به نظر من باید همه به اصل آفرینش و خداوند اعتقاد داشته باشند. اون چیزهای جزئی دیگه مثل حجاب و .... مهم نیست. خوب فکر کن و حرف دیگران رو گوش کن که بعدا پشیمونی فایده ندارد.
به نظر من این ازدواج کاملا اشتباهه چون از نزدیک دیدم البته اون موردی که من دیدم هر دو خدا و ائمه را قبول داشتند ولی سطح اعتقادشون فرق می کرد
می شه برای مادر شدنم صلوات بفرستین 
من فکر میکنم اگر بخاطر خدا ترکش کنی خداوند عشق یهتر و قشنگتری نصیبت میکنه اعتقادات ممکنه در نظر اول مهم جلوه نکنه ولی بعد از مدتی زندگی نزدیک کنار هم ممکنه مشکلات زیادی رو پیش بیاره...عزیزم چند سال جلوترتو در نظر بگیر وقتی چند صباحی از ازدواجتون گذشته باشه واز اون شور و حال امروزت خبری نباشه....
[smiley]s/sm_60.gif[/smiley]
2738
بازم سلام...دوست پسر من لیسانس مهندسی و فوق لیسانس فلسفه داره...یه برادر و یه خواهر داره...خانوادش طردش کردند...خودش میگه 2 ساله که خانوادشو ندیده..ناراحتم نیست(میگه دنیا فلسفه هست و دیگر هیچ)...نمیدونم.....شایدم به خاطر همین مرموزیش عاشقش شدم...منتظر نظراتتون هستم.ممنون
سلام مهتاب جان این راهی که می ری اشتباهه عزیزم بخدا زندگی همش توی عشق و عاشقی خلاصه نمی شه چیزهایی مهمتری هم هست عزیزم بزرگترین تفاهم یک زوج که باید داشته باشند همین اعتقادات مذهبی نه رنگ و غذا و لباس و اینجور چیزا فدات شم مواظب باش این انتخاب انتخاب یک لباس نیست انتخاب سرنوشتت برو پیش یک مشاورازدواج و با اون مشورت کن به آینده ات بیشتر فکر کن به بچه هات که باید تربیت یادشون بدی دین و خدا یاد بگیرن با عجله تصمیم گیری نکن حتما برو مشاوره (آنچه مغزت به تو می گوید انجام بده نه احساست) این جمله یکی از بزرگان هست موفق باشی فدات شم
ممنون از نظراتتون....اینم بگم که همون طور که مونی گفت به نظر من ادم سالمیه(مثلا تو این 2 سال اصلا با من در مورد مسایل جنسی حرفم نزده)...ولی عقایدش اینه که گفتم...در ضمن کسی میتونه به من بگه این مارکسیست این دیگه کوفتیه؟!.....ممنون
مهتاب جان مارکسیست به گروهی میگن که اعتقاد دارن بعد از مرگ انسان نابود می شود و هیچ معاد و برزخی وجود ندارد انها به این اعتقادن که همه چیز در این دنیاست وهیچ دینی را قبول ندارن یعنی بی دین ولی خیلیها به خدا اعتقاد دارن ولی دین ندارن واین را می دانی که در دین اسلام کسی که معاد را قبول نداشته باشد رد است و شما نمی توانید ازدواج کنید مگر اینکه این اقا دین نداشته باشد ولی به خدا و معاد اعتقاد داشته باشد
مهتاب جان مارکسیست به گروهی میگن که اعتقاد دارن بعد از مرگ انسان نابود می شود و هیچ معاد و برزخی وجود ندارد انها به این اعتقادن که همه چیز در این دنیاست وهیچ دینی را قبول ندارن یعنی بی دین ولی خیلیها به خدا اعتقاد دارن ولی دین ندارن واین را می دانی که در دین اسلام کسی که معاد را قبول نداشته باشد رد است و شما نمی توانید ازدواج کنید مگر اینکه این اقا دین نداشته باشد ولی به خدا و معاد اعتقاد داشته باشد
عزیزم بی دینی فلسفه ای نداره و آدم هایی که به هر نحوی بی دین میشن میخوان اونو هر طور شده توجیه کنن و از فلسفه مایه میان که البته بسیار احمقانه هست بخوایم با کمک علم عدم وجود خدا رو ثابت کنیم که همین وجود علم و علوم دلیل محکمی بر وجود نیروی لایزال خداست.
2706