1147
1273
سلام به همگی
همونطور که میدونید تقریبا نیمی از علت ناباروری ها به علت مردانه میباشد و بسیاری از دوستانی که در این سایت حضور دارند طی مدتی که با این مشکل سر و کار دارن هم مراحل درمانی مختلفی رو سپری کردن و تجربیات خوبی بدست آوردن و هم اینکه به فراخور مشکلشون اطلاعات زیادی رو چه از طریق اینترنت یا مطالعه و ... کسب کردن و خیلی از این اطلاعات مفید در تاپیکهای مختلف و بصورت پراکنده مطرح شده
برای اینکه این اطلاعات بصورت متمرکز یکجا جمع آوری بشه همه دوستان اگه لطف کنن تجربیات درمانی خودشون و همچنین اطلاعات مختلفی که در این زمینه(درمان ناباروری مردان) بدست آوردن رو بصورت خلاصه اینجا بیان کنن تا منبع خوبی برای استفاده همگان باشه
روش زندگی و ناباروری مردان

ناباروری عدم بارداری پس از یک سال مقاربت منظم بدون استفاده از روشهای جلوگیری از بارداری تعریف می گردد. ناباروری به معنای این نیست که هرگز فرزنددار نمی شوید ، و درکسانی که تجربه فرزنددارشدن را نیز داشته اند ممکن است اتفاق بیفتد. به هر حال آمارها نشان می دهد در 50 سال اخیر تا 30 درصد بر میزان بروز ناباروری افزوده شده است.
حدود 90 درصد موارد دچار کمبود تعداد اسپرم ، ناشی از تولید ناقص و نامناسب سلولهای جنسی می باشد و از سوی دیگر ارتباط مستقیمی بین تعداد اسپرم در هر انزال و باروری وجود دارد. علیرغم وجود علل پاتولوژیک ایجادکننده ناباروری در مردان مثل واریکوسل(واریس عروق بیضه) ، نهان بیضگی ، سندرم کلاین فلتر، بیماریهای مادرزادی مجرای خروج مایع منی ، برخی بیماریهای ویروسی و باکتریایی پروستات ، مجرای ادرار و کیسه اسپرم مثل سوزاک و کلامیدیا و ... ، برخی از علل افت توانایی تولیدمثل مردان مرتبط با نحوه زندگی مردان است که در این مقاله به بیان این علل می پردازیم.
در صورت وجود هر یک از موارد زیر در نحوه زندگی خود حتما از مشاور و پزشک خود در ارتباط با کنترل این موارد کمک بخواهید:

عادات غذایی نادرست و وزن بالا

عادات غذایی نامناسب :
مردانی که از عادات غذایی مناسبی برخوردار نیستند ، مواد مغذی لازم برای متابولیسم و تولیدمثل را جذب نمی نمایند. با توجه به اینکه ویتامینهای A ، E، B ،C ، موادمعدنی مثل سلنیوم ، روی ، کروم ، منیزیم و منگنز،و اسیدهای چرب و آمینواسیدها نقش بارز و مؤثری در قدرت باروری مردان دارند . پس با مصرف مواد غذایی آلی ، میوه و سبزیجات تازه ،حبوباتی از قبیل سویا ، خشکبار از جمله گردو و فندق ،برگه خشک شده میوه ها که غنی از آهن و ویتامین A هستند و روغن های حاوی اُمگا 3 در بهبود کیفیت سلولهای جنسی و قدرت باروری خود قدمی مؤثر بردارید.

وزن بالا
وزن بالا در تعداد اسپرم بسیار مؤثر است.تحقیقات نشان داده در مردان با وزن بیش از حد استاندارد تولید هورمون تستوسترون 26 درصد کمتر از مردان با توده بدنی نرمال بوده است که به دنبال آن تولید مقادیر مناسب اسپرمهای با تحرک بالا به مخاطره خواهد افتاد.

مصرف سیگار، مواد توهم زا، الکل و برخی داروها

مصرف الکل :
به دلیل ایجاد اختلال در ترشح هورمون تستوسترون و افزایش سرعت تبدیل تستوسترون به استروژن ، کاهش تعداد و تحرک اسپرم و همچنین ناتوانی جنسی را به دنبال خواهد داشت.

مصرف سیگار و مواد مخدر :
در ارتباط با مضرات این مواد بسیار شنیده ایم و بهتر است بدانیم که ترکیبات نیکوتین دار حتی بر توانایی نفوذ اسپرم به داخل تخمک نیز تأثیر میگذارد و این نکته بس که اگر مردی مصرف مواد مخدر، کوکائین و سیگار را کنار بگذارد و در طی این مدت از مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدانها مثل سیر،فلفل قرمز،توت سیاه،کلم و مواد غذایی حاوی ویتامین ث و روی مثل گوجه فرنگی، حبوبات، گردو، فندق ،پسته و ... برای حذف رادیکالهای آزاد حاصل از مصرف مواد مخدر و سیگار استفاده کند پس از حداکثر 3 تا 4 ماه با انجام آزمایش آنالیز اسپرم شاهد تغییر مثبتی در تحرک و شکل اسپرم ها خواهد بود.

مصرف برخی داروها:
مصرف پنی سیلین و تتراسیکلین در طولانی مدت بلوغ اسپرم را دچار اختلال می کنند . داروهایی مثل فنی توئین ،سولفاسالازین و نیتروفورانتین تحرک اسپرم را در طولانی مدت کاهش می دهند.

مواجهه با سموم و آسیب های محیطی

تماس مداوم با سموم
با حشره کشها و سموم ارگانوفسفره ، فلزات سنگین ،استروژن موجود در ظروف پلاستیکی ، سرب ، مواجهه با اشعه ایکس ، ممکن است تا میزان بسیار بالایی بر کیفیت سلولهای جنسی و تولید آنها اثرگذار باشد.

درجه حرارت بالا :
درجه حرارت مناسب برای ایجاد عملکرد مناسب در اسپرم حدود 32 درجه سانتیگراد است. رانندگی و یا نشستن طولانی مدت ، کار در محیطهای با گرمای مداوم ،حمام بسیارگرم ،سونا،استفاده از شلوارها ولباسهای زیر تنگ و محکم ، ورزشهای بسیار سنگین می توانند میزان درجه حرارت سیستم تناسلی خارجی مردان را بالا برند و به نوعی مراحل بلوغ اسپرم،کیفیت و میزان تولید اسپرم را دچار اختلال کنند .

استرس :
وجود استرس مداوم در فرد باعث ترشح برخی هورمونهای میگردد که در طولانی مدت عدم تعادل هورمونی و اختلال در تولید اسپرم را به دنبال خواهدداشت ، ورزش مفرط نیز می تواند از علل ایجاد عدم تعادل هورمونی و به دنبال آن اختلال در تولید اسپرم باشد . ازطرفی از آنجایی که حجم زیادی از خون در زمان بروز استرس به ارگانهای حیاتی بدن انتقال پیدا میکند، بافت بیضه در این مواقع دچار کم خونی و به دنبال آن اختلال در رشد سلولی و بلوغ اسپرم ها میگردد. لذا برای کنترل شرایط استرس زا نرمش سبک روزانه ،تمرینات تنفس عمیق و روشهای آرامسازی را جزء برنامه روزانه خود قرار دهید .

" به خاطر داشته باشیم "
زمان مورد نیاز برای تولید یک اسپرم بالغ و سالم از اولین مرحله سلولی تا بلوغ کامل که حدود 74روز می باشد،
بنابراین
تغییرعادات زندگی می بایستی حداقل دو ماه و نیم تا 3 ماه ادامه یابد تا تغییرات مطلوب اتفاق افتد

محققان دانشگاه تربیت مدرس موفق به درمان ناباروری مردان با پیوند سلول‌های اسپرماتوگونی به بافت بیضه و ورود این طرح به فاز اول مطالعات انسانی شدند.

دکتر منصوره موحدین، عضو هیات علمی گروه علوم تشریح دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس با اعلام این مطلب به خبرنگار �پژوهشی� خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) خاطرنشان کرد: در این پروژه تحقیقاتی به منظور کمک به زوج‌هایی که به علت مردانه نابارور هستند، سلول‌های بنیادی اسپرماتوگونی را که نوعی سلول بنیادی بزرگسال است به بیضه مردان پیوند می‌زنیم.

وی با بیان اینکه حدود نیمی از ناباروری زوجین علت مردانه دارد، تصریح کرد: مطالعات زیادی از حدود 15 سال پیش تا کنون در زمینه درمان این نوع ناباروری‌ها که عموما به دلایلی مانند شیمی درمانی، رادیوتراپی و یا عدم نزول بیضه در هنگام تولد به وجود می‌آیند، صورت گرفته است؛ به گونه‌ ای که در این روش می‌توانیم سلول‌ها را از خود مردان نابارور گرفته و با انجام فعل و انفعالات آزمایشگاهی و درمان آنها، دوباره سلول‌ها را به بیمار برگردانیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس درباره هدف از انجام این پروژه تحقیقاتی گفت: هدف اصلی این مطالعه درمان مردانی است که به دلایل مختلف نابارور شده‌اند. در حال حاضر با پشت سر گذاشتن مراحل اولیه و تحقیقات آزمایشگاهی و با موفقیت در مراحل مختلف تست‌های حیوانی بر روی موش، گوساله و گاو به مرحله اول مطالعات انسانی وارد شده‌ایم.

وی با ابراز امیدواری از ورود این طرح به مرحله کلینیک و درمان مردان نابارور در دهه آینده افزود: یکی از مراحل عمده از پیچیده این پروژه، بیوپسی (تکه برداری) از بیضه مردان است چرا که باید نمونه بسیار کوچکی را در محیط کشت آماده کرده و دوباره به بیمار پیوند بزنیم تا پس از گذشت مدتی بتواند بارور شود،‌ اما در این مرحله تنها تعداد محدودی سلول در اختیار داریم و باید با اصلاح روش‌های انجمادی بتوانیم ‌آ‌نها را مدت زیادی در آزمایشگاه نگه داریم.

عضو هیات مدیره انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران در پایان با اشاره به مشکلات و پیچیدگی‌های این مرحله به ایسنا گفت:‌ امیدواریم در دهه آینده بتوانیم مردانی را که با مشکل ناباروری مواجهند با پیوند سلول‌های بنیادی اسپرماتوگونی به بیضه آنها درمان کنیم.

گفتنی است این پروژه تحقیقاتی با همکاری دکتر محمدرضا نوروزی، متخصص اورولوژی بیمارستان امام خمینی (ره) به انجام رسیده است.
عضو مرکز تحقیقات بالینی آمریکا گفت: تحقیقات جدید نشان می دهد افزایش ناباروری در مردان ارتباط نزدیکی با کاهش مصرف مواد آنتی اکسیدانی در آن ها دارد و مصرف مقادیر زیاد این مواد، به درمان ناباروری در مردان کمک می کند.

دکتر "مهدی اخبارده" متخصص تغذیه بالینی از دانشگاه بوستون آمریکا در حاشیه برگزاری دهمین کنگره بین المللی باروری و ناباروری رویان در گفتگو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: جدیدترین تحقیقات انجام شده در خصوص ارتباط بین تغذیه و باروری نشان می دهد مصرف مواد حاوی آنتی اکسیدان نظیر ویتامین C، ویتامین E، ویتامینA ، سولفات روی و سلنیوم در بالا بردن قدرت باروری مردان تاثیر بسیار زیادی دارد.

متخصص تغذیه بالینی از دانشگاه بوستون آمریکا، افزود: آنزیم Q10 ، بتاکاروتن که در هویج یافت می شود و لیکوپن که در هندوانه و گوجه فرنگی به وفور یافت می شود، تاثیر زیادی در درمان ناباروری مردان دارد.

وی با بیان این که مصرف این مواد به صورت دوزهای معمولی توصیه شده روزانه که افراد عادی مصرف می کنند، موثر نیست، گفت: افراد باید در زمانی که قصد باروری دارند، این مواد را زیر نظر متخصص به صورت مگا دوز (دوزهای خیلی زیاد) مصرف کنند.
رژیم باروری

وی که این مقاله را در دهمین کنگره بین المللی باروری و ناباروری رویان ارایه کرده، اظهار داشت: گفته می شود حدود 40 درصد علل ناباروری ناشی از وجود مشکلاتی در مردان است که با ارایه این شیوه و گنجاندن آنتی اکسیدان ها در برنامه غذایی، می توان این مشکل را درمان کرد.
سخنران کنگره باروری و ناباروری رویان اظهار داشت: تاثیر آنتی اکسیدان ها و مکانیسم آنها در درمان ناباروری مردان از نظر تحقیقاتی کاملا مشخص و اثبات شده است.

برای دیدین بهترین هتل های مشهد 

کلیک کنید

1279
با اجازه از حسنا خانم مطلب زیر در مورد تقویت و ازدیاد اسپرم از تاپیک گیاه درمانی ایشون
...............
زیادکردن و تقویت اسپرم...

50 گرم خولنجان
25 گرم زنجبیل
1 کیلو پسته
همه مواد رو خوب آسیاب کنید و روزانه 3 قاشق مربا خوری میل کنید ..
������������

آرد جوانه گندم را باشیر گوسفند مخلوط نموده هرروز بخورید ...
������������
کنجدرا آسیاب کرده باشیر مخلوط کنید و میل کنید ....

������������
درمصارف روزانه از روغن زیتون جای روغن نباتی استفاده کنید ...

������������
2 مثقال زنجبیل
2 مثقال خولنجان
3 مثقال شکر زرد
ابتدا زنجبیل و خولنجان رو آسیاب کنید و با شکر زرد مخلوط کرده و روزانه مقداری از آن را میل کنید ...

������������
نخود رو 24 ساعت بخیسونید و بعد هم نخودش رو خام بخورن و هم آبشو با عسل قاطی کنن بخورن ...

������������
بذر یونجه بسیاررررررررررررر مفید است ...

������������
انارشیرینی کرفس موز کلم فندق با روغن زیتون نارگیل روغن پنبه دانه ( چون ویتامین ب داره عالیه ) تخم مرغ مویز پیاز خام شاهی تخم آفتاب گردان تخم پیاز سیر و پیاز کنگر وانیل دارچین هویج نخود زعفران سنبل الطیب پسته فندق اینا عالین ...

������������
واسه صبحانه شیر با گردو و خرما رو میکس کن بده شوهرت بخوره عالیه ...

������������
هل میخک دارچین زنجبیل فلفل سیاه گز باز دهن باز گلرنگ زیره سبز بادیان تخم شوید رازیانه زنیان ساهدانه زردچوبه قرص کمر این فرمول رو در کاچی که با آرد گندمه بریزید بسیار مقویهههههههههههه...

������������
این نسخه خیلی موثره ...

بارهنگ پهن خشک 250 گرم
پوست خشک دارچین 150 گرم
ریشه خشک شیرین بیان 100 گرم
آب انگور قرمز یک تا 2 لیتر

تمام گیاهان فوق را در یک ظرف مناسب بریزید آب انگور اضافه کنید تا کاملا روی سطح گیاهان را بپوشاند مخلوط را برای چهار تا 10 روز به حال خود رها کنید تا برای مصرف آماده شود . روزی یک فنجان میل شود سپس مقداری آب انگور قرمز مجددا روی ترکیب بریزید تا روی گیاهان را بپوشاند.
اینم یه نسخه دیگه
جهت تقویت اسپرم
-پوست اول میگو را خشک کن بعد پودر کن بریز تو کپسول روزی یک عدد بهش بده بخوره
- زنجبیل + ماهی سقنقر ( از عطاری ها باید بگیری اگر هم گیر نیاوردی اشکالی نداره ) + گرد نخل خرما + جینسینگ + کمی زعفران را پودر کن و با عسل خوب قاطی کن و هر روز روزی سه بار هر بار یک قاشق مربا خوری بده بخوره
- خرما هم به شوهرت زیاد بده بخوره
...........
منبع: تاپیک خانم حسنا
اینم چند نسخه جهت تقویت نیروی جنسی (قوای جنسی)

نسخه اول :
گل بابونه + اسطوخدوس + عناب +‌ریشه شیرین بیان + گل گاوزبان + مرزنجوش
از هرکدوم 35 گرم بریزید تو قوری چینی و سه لیوان آب جوش تا 45 دقیقه بزارید خوب دم بکشه بعد صافش کنید هر وقت خواستید بخورید
نسخه دوم:
1 مثقال قولنجان + 1 مثقال دارچین + 1 مثقال سورنجان
نیم کوبشون کنید و دم کنید و میل کنید ...
نسخه سوم :
به عنوان تغذیه روزانه از اینا استفاده کنید :
تخم مرغ - جوانه گندم - تره -کره - ثعلب - زعفران پلو -عسل - گلابی -دم کرده بهار نارنج -شوید پلو - حلوای زعفرانی - پسته - کشمش پلو - نارگیل -توت فرنگی - مربای بالنگ - خاویار -خرمالو -مربای شقاقل - آب هویج
از مصرف خوراکیهای زیر بپرهیزید :
کاهو - لیمو -ماست - هندوانه -مواد مخدر -شیرخشت - خردل -خیار- آبغوره -الکل- آب جو
نسخه چهارم :
7 مثقال طباشیر صدفی را در 8 مثقال آردچو و 8 مثقال زنیان مخلوط کرده و میل نمایید.
نسخه پنجم :
زنجبیل را نرم بکوبید وبا گلاب مخلوط نمایید و سپس در مقابل نور خورشید به پشت بخوابید و بر کمر بمالید و مالش دهید .نسخه ششم :
دارچین را با گل سرخ نرم بکوبید و باروغن کرچک مخلوط کنید و سپس به پشت کمر بمالید و کاملا مالش دهید تا رگها زیر دست نرم شوند.
نسخه هفتم :
شوید خشک +رازیانه + نبات + بابونه + زنیان +‌زیره سبز+ آویشن شیرازی
همه رو آسیاب کنید مخلوط کنید روزانه سه مرتبه در هر مرتبه یک قاشق غذاخوری میل کنید
نسخه هشتم :
روزانه یک زرده تخم مرغ را با 4 مثقال عسل خالص مخلوط کنید و به هم بزنید تا خوب خمیر شود سپس آن ر اناشتا میل کنید .
نسخه نهم :
کندورخوراکی + پوست هلیله + بلوط + مغز قرص کمر
همه را آسیاب کنید با زرده تخم مرغ خمیر کنید و روی پارچه آب ندیده بمالید بر پشت کمر بمالید و تا سه روز بگذارید بماند
نسخه دهم :
خارخسک و گزنه ی سفید رابجوشانید و هرزگاهی بخورید ...
حضرت رسول اکرم (ص) میفرمایند : خوردن گوشت با تخم مرغ قوه باه را زیاد میکند .
حضرت مولا (ع) میفرمایند : به خوردن قوه مرد را زیاد و شعف اورا برطرف میکند.
طرز تهیه روغن دمبه
دمبه رو میگیرید میشورید بعد که آبش رفت میریزید کف یه قابلمه با حرارت بسیاررررررررر ملایم آرام آرام این دمبه آب میشه و میشه روغن سفید قشنگگگگگگگگگگگگ ...
اگر از بوش بدتون میاد پیاز هم قاطیش میکنید با حرارت بسیارررررررررر کم یواش یواش بزارید آب شه ...
اگر دوست دارید مثل روغنای مایع زرد شه رنگش کمی زردچوبه هم قاطیش میکنید ... بعد میزارید کنار .. هر وقت خواستید باهاش غذا مذا درست میکنید ... چیزمیز سرخ میکنید ...
این روغن برعکس تفکر عموم لاغر کنندست ... مفیده ... انرژی زاست سعی کنید اگر مصرف میکنید فعالیت هم داشته باشید چون شدیدا مقوی و انرژی زاست ... گرچه باعث چاقی نمیشه اما اگر فقط بخورید و بخوابید مثل بقیه روغنها باعث چربی خون و رسوب در عروق بشه ...
روغن فوق العاده ایه امتحان کنید ..
...........
منبع: تاپیک خانم حسنا
1274
انشاالله که اثر داره خانم احلام باید امیدوار باشیم ....اما بستگی به نوع مشکل یا شرایط فرد ممکنه اثرش کمتر یا بیشتر باشه
حداقلش اینه که گیاهان دارویی بر عکس داروهای شیمیایی ضرر خاصی نداره و اینکه هزینه زیادی هم نداره
راستش من مطالب مرتبط رو سعی میکنم تو این تاپیک جمع آوری کنم خیلی در مورد نتیجه بخش بودنش اطلاعی ندارم اما اگه بقیه دوستانی که در این موارد تجربه دارن میومدن نتیجه تجربیاتشون رو میگفتن خیلی خوب بود و بقیه هم میتونستن استفاده کنن
اما یه دفعه پیش یه دکتر گیاهی رفتم که ادعا میکرد با انجام حجامت و خوردن یه سری داروهای گیاهی چند نفر نتیجه گرفتن .....
1167
سلامممممم

منم تا حاالا هر چی دارو بگین به شوهرم دادم خورده چه شیمیایی چه گیاهی

بازم خوب بود داروهای گیاهی یه چند درصدی به تحرکش اضافه کرد البته خیلی چشمگیر نبود
ولی ممنونم تاپیک خوبیه

گیاه ثعلب:
مولد منی - محرک شهوت- مقوی نعوظ
4.5 گرم ثعلب را در یک لیوان آب جوشانده, صبح و ظهر و شب هر دفعه یک استکان با کمی قند تناول شود
ممکن است 100 گرم ثعلب را در 4 لیوان آب با حرارت ملایم پخته و ژله ای تهیه کنند. از این ژله هر روز مقداری تناول نمایند
گیاه زنجبیل:
روزانه یک زرده تخم مرغ خام یا پخته را با یک قاشق چایخوری پودر زنجبیل مخلوط نموده تناول نمایند

به نقل از کتاب دارو و درمان گیاهی تالیف آقای دکتر رجحان

گیاه خار خسک:
از میوه, ریشه, برگ , ساقه و گل , بطور جداگانه یا همراه با هم جوشانده تهیه می کنند و بر حسب شدت بیماری روزی چند استکان مصرف می نمایند.
افسردگی , بیشتر روی مراحل جنسی ( میل جنسی- نعوظ) اثر داره... گزارشی از اثر اون روی تولید مایع منی نداریم....
......................
این نسخه رو اگه عمل کنید انشاءالله نتایج خیلی خوبی خواهید گرفت؛بخصوص که علاوه بر ازدیاد اسپرم؛شکلهای ناقص اسپرم رو هم درمان و وضعیت عمومی بیضه رو هم بهبود می بخشه.
هر روز ناشتا تعداد سی نخود خام رو که 24 ساعت در یک لیوان آب قرار داده شده و خیس خورده اند به همراه یک قاشق عسل بخورید.ضمنا آب اون لیوان رو دور نریزید وبا مقداری عسل شیرین کنید و سر بکشید.این برنامه رو تا یک ماه ادامه بدید و نتاجش رو هم ببینید.( جایی دیدمنوشته بود نخود در عرق هارخسک خیس بخوره)
براساس یافته‌های پژوهشگران جهاد دانشگاهی:
مصرف برخی گیاهان دارویی در درمان ناباروری مردان موثر است
براساس یافته‌های محققان پژوهشکده ابن سینای جهاد دانشگاهی، مصرف برخی گیاهان دارویی می‌تواند در باروری عمومی و رفع مواردی از قبیل عدم تعادل هورمونی، ناتوانی جنسی (ضعف جنسی)، تعداد کم اسپرم، حرکت کند اسپرم، التهاب پروستات و ... تاثیر مثبت داشته باشد. دکتر معرفت غفاری، مدیر گروه غدد تولید مثل و جنین شناسی پژوهشکده ابن سینای جهاد دانشگاهی و از همکاران این طرح تحقیقاتی در گفت‌وگو با خبرنگار �پژوهشی� خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب خاطرنشان کرد:

شنبلیله، زنجبیل، گزنه، تمشک، موز، گل کلم، پیاز، فلفل قرمز و سبز، موسیر، تخم کود، کاسنی سالادی، شیرین بیان، اسفناج، و انبه از گیاهان دارویی هستند که می‌توانند در این زمینه موثر باشند.

وی با اشاره به این که حدود 30 درصد موارد نازایی مربوط به مردان است تصریح کرد: در بعضی موارد برای درمان ناباروری‌های مردان به همراه درمان‌های کلینیکی روش‌های درمان طبیعی نیز به بیماران توصیه می‌شود که هدف از درمان طبیعی (رژیم غذایی مناسب، داروهای گیاهی، مکمل‌ها و ... ) در این موارد عمدتا بهبود کمیت و کیفیت اسپرم و بهداشت مناسب تولیدمثل در مردان است.
دکتر غفاری خاطرنشان کرد: درمان گیاهی با استفاده از گیاه یا بخشی از آنها (ریشه، گل، ساقه، برگ، میوه، پوست و دانه و ....) جهت درمان بیماران قلبی، عروقی، گوارشی ، پوستی ، کبدی کلیوی، تولید مثلی و ... استفاده می‌شود که سبب برگشت سلامتی می‌شود. وی افزود: درصد موفقیت در اثر مصرف گیاهان دارویی برای هر فرد قابل پیش‌بینی نیست و استفاده از گیاهان دارویی دارای اثرات جانبی بسیار کمی نظیر سر درد، خستگی، تهوع و آلرژی می‌باشد.
این پژوهشگر در پایان با تاکید بر تاثیر تغذیه مناسب و سالم بر سلامت بهداشت، تولید اسپرم و عملکرد هورمون‌های جنسی، رژیم غذایی طبیعی غنی از سبزیجات، میوه‌های تازه، غلات، حبوبات، آجیل و دانه‌ها را توصیه و تصریح کرد: باید از رژیم‌های غذایی حاوی رادیکال‌های آزاد، چربی‌های اشباع شده و روغن‌های هیدورژنه، الکل و کافئین خودداری کرد
این مطلب رو از وبلاگ شیرین بانو اینجا میزارم صحت و سقمش بر عهده نویسندش
اکثر مطالبش درست بنظر میاد اما در مورد غذاهای معتدل مثل کاهو ؛کاسنی ؛ شیر ؛ موز؛آب گوشت که نوشته سبب کاهش میل جنسی میشه من اغلب عکسش رو شنیدم و این مواد برای بهبود قدرت باروری مفیده
-
مصرف غذاهای با طبع گرم باعث افزایش توان جسمی، جنسی و حرارت بدن
فرد می‌ شود - نطفه مرد حدود سه ماه طول میکشد تا کامل و تقویت بشود
تقویت و افزایش اسپرم
مصرف غذاهای با طبع گرم باعث افزایش توان جسمی، جنسی و حرارت بدن فرد می‌ شود
نطفه مرد حدود سه ماه طول میکشد تا کامل و تقویت بشود.
لباس زیر راحت و گشاد بپوشید
بیضه ها نباید زیاد گرم شوند. سعی کنید شورت ها ی تنگ نپوشید. مردانی که مشکل ناباروری دارند, نباید از دوش آب گرم و سونا استفاده کنند و همچنین کار در محیط گرم برای آنها مفید نمی باشد.اگر بتوانید بهتر است شبها لخت بخوابید - زیرا اگر بیضه ها تحت فشار یا گرما قرار بگیرند در مکانیسم اسپرمها اختلال بوجود میاد پس از پوشیدن لباس زیرهای تنگ و شلوارهای چسبان - نشستن طولانی روی صندلی - گرفتن دوش آب داغ خودداری کنید خودداری کنید .در طول روز اگر میتوانید کیسه یخ روی بیضه ها قرار دهید.

تغذیه مناسب داشته باشید

بدون شک بعضی از غذاها روی تولید مایع منی اثر دارند.غذاهایی که چربی کم و کربوئیدرات و پروتئین فراوان دارند بعلاوه سبزیجات وغلات موجب تقویت منی میشوند.ورزش به همراه تغذیه سالم، باعث تضمین سلامتی شما میشود - از مصرف غذاهای کنسرو شده و مانده و سوسیس و کالباس و پرنمک خودداری کنید.

مواد غذایی تقویت کننده میل جنسی مرد
عسل و زنجبیل
جوانه گندم
شلغم پخته شده در شیردرشب
نارگیل و شیرنارگیل
کباب بره و شتر از جنس نر
زعفران پلو با پیازچه
ماهی از جنس نر به همراه پیازچه
به طور کلی گوشت تازه حیوانات نر
انجیر=افزایش تعداد و حرکت اسپرم
انگور و کشمش=غذای اسپرم
لبنیات-غلات، انواع مغزها( مغزگردو، بادام، فندق و…) تخم مرغ و گوشت و روغن زیتون پسته وسایرمغزها
جوانه نخود - خرما - انار
کنجد روزی یک قاشق - حلیم - پیاز
سبزی خوردن باغذا - کرفس - آویشن وپونه دم کرده باعسل
فاصله گذاری مناسب در فعالیت جنسی
فاصله گذاری در فعالیت جنسی (? تا ? روز در هفته), سبب افزایش حجم و قدرت باروری می شود. ولی اگر وقفه زیادی در فعالیت جنسی(بیشتر از 5-6 روز در هفته) ایجاد شود, سبب می شود که اسپرم ها تخلیه شده و پیر و نا توان و کم تحرک شوند
ویتامین ها و مکملهای غذایی مفید
ویتامین ث روزی یک عدد
ویتامین ای روغنی هر سه روز یک عدد:تقویت جنسی و شادابی و طراوت پوست و ماندگاری جوانی
اسید فولیک روزی یک عدد
قرص آهن
کپسول زیک پلاس هر دو روز یک عدد
گرم وتر-تقویت کننده میل جنسی مرد
انجیر-انگور و شیره آن-خربزه و تخم آن-سیب-انواع توت-
بادام زمینی-بادام شیرین-بادام کوهی-کنجد-
به-هویج(زردک)-شلغم-کدو-گلاب-لوبیاقرمز-
گوشت گوسفند-بز-بوقلمون-مرغ خانگی-مرغابی-اردک-غاز
گوشت بلدرچین-کله-جگر-میگو(روبیان)-
آب گوشت به-آب گوشت کلم قمری-
کره-خامه-روغن-تخم مرغ-شیرمیش-نخود-عسل-آب شور
گرم و خشک-تقویت کننده میل جنسی مرد
بادمجان(خیلی گرم و خشک)-زیتون-خرما-موم عسل-نارگیل
پیاز (خیلی گرم و خشک)-سیر-موسیر-
ترب (خیلی گرم و خشک)-تره-جعفری-مرزه- شنبلیله-کرفس-نعناع-ریحان-کلم-کنگر-
تخم شربتی-بولاغ اوتی-پونه (خیلی گرم و خشک)-گل سرخ(خیلی گرم و خشک)-عرق بهار نارنج-
زعفران-زنجبیل-زرچوبه-زنیان-دارچین-هل-فلفل(خیلی گرم و خشک)-زیره سیاه-
فندق-گردو-کشمش انگور سیاه( مویز)-بادام کاغذی-پسته-
پیه(دمبه)-دینارویه-چای-روغن-لپه-نخود-پرتقال- خرمالو-انبه-
نمک طعام (خیلی گرم و خشک)-خورش فسنجان
گوشت شتر-گاومیش-شترمرغ-کبوتر-لک لک-گنجشک-آهو-اردک
شیر شتر-کوهان شتر(خیلی گرم و خشک)

سیگار و قلیون
سیگار علاوه بر تمام مضراتی که دارد،مقدار اسپرم شما را کاهش میدهد.گاهی مقدار اسپرم افراد سیگاری حدود22درصد کمتر از سایرین است
سرد و تر-که باعث کاهش توان جسمی، جنسی بدن فرد می‌ شود
آلو-انار-زردآلو-گلابی-هلو-هندوانه-خیار-
باقلا-بامیه-کدو حلوایی-کدو(تخم)-اسفناج-
بالنگ-خرفه-قره قروت-شیر بز -ماست-پنیر-دوغ-

مرغ ماشینی-ماهی-
سرد و خشک-که باعث کاهش توان جسمی، جنسی بدن فرد می‌ شود
ارزن-جو-ذرت-ماش-نشاسته-ولیک- کشک-
ازگیل-انار ترش-گیلاس-لیموترش-لیمو شیرین-نارنج-
تمبر هندی-زرشک-سرکه-لیموعمانی-
ریواس-سنجد-شاه بلوط-گشنیز-گوشت گاو-
معتدل-که باعث کاهش توان جسمی، جنسی بدن فرد می‌ شود
برگ چغندر-چغندر-کاهو-کرفس-برنج-عدس-گندم-
عناب-قهوه-کاسنی-موز-گرمک-سیب-تمشک-
شیر گاو-گوشت کبک-کبک دری-آب گوشت-
کوکو سبزی-فرنی-کوفته-کشک بادنجان-شیر برنج-نان فطیر

در طب سنتی هر غذایی یک مصلح دارد که سردی یا گرمی غذا را به تعادل می رساند.مثلا مصلح برنج. زیره و مصلح نان . رازیانه و مصلح گوشت. پیازو مصلح عدس گلپر و مصلح انار. گلاب ومصلح شیر. هل و گلاب ومصلح مرغ .زعفران و.....بر شمرده است

مواد غذایی نابود کننده میل جنسی مرد
رازیانه
ماری ژوانا
گوشت حیوان ماده
قهوه
خردل
الکل
تریاک و بطور کلی مواد مخدر

قندوشکر،موزبه سبب کم خون کنندگی اش ونارنگی همینطور،کنسرو،غذاهای تبلیغی وصنعتی که آغشته به موادشیمیائی یاموادنگهدارنده هستند

بیماریهایی که سبب ضعف اسپرم میشود
سوء تغذیه - کم خونی - سل - تب - اوریون که سبب آلوده شدن بیضه ها می شود - صدمات وارده به کانال های اسپرماتیک در بیضه که به علت بیماری های سوزاک و عفونت کلامیدیا - عفونت دستگاه تناسلی - التهاب پروستات - التهاب لوله های اپیدیدیم در بیضه - التهاب بیضه - واریکوسل (کلافی از وریدهای اضافی دور لوله منی بر را میگیرند و سبب گرمی بیش از حد آن، می شوند که این حالت سبب آسیب رسانی به اسپرم ها و کشتن آنها خواهد شد) - نقص انسدادی در لوله منی

عواملی که سبب ضعف اسپرم میشود
استفاده از انواع داروها - فعالیت شدید بدنی - استرس - سوتغذیه و مصرف ناکافی غذاهای ضروری - ضربات وارده به بیضه
تماس با حشره کش ها, سموم آفت کش, حلال های آلی-سرب-تشعشعات یونیزه-فلزات سنگین و مواد شیمیایی سمی سبب کاهش قدرت باروری در مردان می شود. مردانی که در محیط شغلی خود با این مواد سرو کار دارند(چاپخانه ها-سرب-سموم کشاورزی-دستگاههای رادیولوژی و … ) باید از پوشش ها و ماسکهای محافظ استفاده نمایند
مصرف مشروبات الکلی
الکل به علت اثر روی کبد باعث افزایش سطح هورمون استروژن(هورمون زنانه) در بدن شده و کاهش میل جنسی و مقدار مایع منی را بدنبال دارد
1280
ارسال نظر شما

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید

1268
1272
1275
1255
1212
1238
1180
1253
1259
پربازدیدترین تاپیک های امروز
توسط   81aram  |  1 روز پیش
توسط   zizigolo74  |  1 روز پیش
224
1271
29
داغ ترین های تاپیک های امروز