2733
2734
عنوان

مشکل بدی برام پیش اومده . راهنمایی و کمک میخوام

| مشاهده متن کامل بحث + 1715 بازدید | 68 پست
این درسته ... البته اگه دنبالم بیاد و همه چی درست پیش بره اشتی کنیم

ان شاءالله که میاد دنبالت و آشتی میکنین.

ولی دیگه با شوهرت دعوا راه ننداز و اعصابشو به هم نریز.

اینجوری بدتر از خونه فراری میشه و باز میره با اون رفیقش.

قلقشو دستت بگیر و یه جوری باش که نتونه ازت یه لحظه م جدا باشه.

یه جوری که فقط دلش بخواد با تو باشه و واسه اومدن به خونه لحظه شماری کنه.

اینجوری میتونی کم کم روش تاثیر بزاری از اون دوستش فاصله بگیره.

متاسفانه اون مردی که من باهاش زندگی کردم منو دوست نداشت و به دلایل دیگه ای باهام ازدواج کرد که من تازه بعد ازدواج فهمیدم چه خیانتی در حقم کرده.

اگه واقعا دوسم میداشت زحماتم واسه حفظ زندگیم نتیجه میداد.

ولی شما که عاشق همین من مطمئنم میتونی اوضاع زندگیتو رو به راه کنی.

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

خدا کمکم کنه فقط ...

خانوما شما نمیدونید زندگی من تو فامیل زبون زده

بیش از حد همه چی خوبه

اما این قلیون لعنتی ...

الان اومده دنبالم تو ماشین هر دو در سکوتیم فعلا

احتمالا رفیقشو برده خونه حسابی کشیدن بعدش اومده دنبال من

اگه برم خونه قلیون باشه بقیه ماجرا فقط دست خداست

بخدا یا یه بلایی سر خودم میارم یا اون

خونه مو کرده قلیون سرای این حیوونا

فقط 13 هفته به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
❌لطفا لایک نکنید❌ممنونم ☺️ وِل کن جهان را ، قهوه ات یخ کرد ...☕️

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

فقط سر این یه موضو بحثمون شده فقط انقد درگیری الکی پیدا کردیم همش میگم الان با اون رفته بیرون قلیو ...

عزیزم به نظرم یه  قلیون اونقد مهم نباشه که بخای به خاطرشدعوا کنی.میفهمم که بدت میاد ولی اونقدرا غیر قابل تحمل نیس که شوهرتو به خاطرش از خودت زده کنی.منم طرفم قلیون میکشید اروم اروم بهش گفتم خوشم نمیاد حتی بعضی وختا منم ازش میگرفتم میکشیدم میگفتم زیادم جالب نیستا فقط قل قل میکنه خندم میگیره.با شوخی و خنده میگفتم.چن بار کشید بعد خودش گفت تو راس میگی زیادم جالب نیس.دیگم لب نزده چون واقعا باور کرده که مسخرس قلیون.حالا ااگه به زور بهش میگفتم نکش هنوزم میکشید.حتی سیگارم همینجوری ترکش دادم.با این که متنفر بودم از سیگار ولی  اروم برخورد کردم تا خودش به ایتگن نتیجه برسه که واسش بده

عزیزم واسه حل مشکل منم یه صلوات بفرستین😘بیشترم فرستادین اشکال نداره اخه مشکل زیاد دارم😊
2728

الهی شکر ...

خونه نیوردش 

فک کنم رفتن بیرون با هم

خانوما این مرحله که میگین چه طوریه

میشه منم راهنمایی کنین

شاید منم بتونم مثل شما یه نفس راحت بکشم

1
5
10
15
20
25
30
35
40
سلام!من تاپیک شماروتوعلاقمندیهام داشتم.گفتم یه حالی ازتون بپرسم چی شد؟مشکلتون حل شدیانه هنوز؟

سلام . ممنون بابت پی گیریتون

نمیشه گفت قطعی حل شده ولی خیلی خیلی بهتر شده

ینی دیگه بخاطر قلیون مهمونی نمیریم یا مهمون نمیاد 

خودشم دیگه میل زیادی نداره ده دوازده روز یه بارم سراغ دوستاش نمیره

حد اقل پای قلیون از چار دیواری خونه کوتاه شده خداروشکر

1
5
10
15
20
25
30
35
40

۱_دارنده عقل و انسانیت را چه نیازی به دین ؟ چرا دیندار باشیم؟ مگر رفتار مردم عاقل جهان ناپسند است؟
هنگامی که از نقش دین و یا ضرورت دین داری سخن میگوییم، در ابتدا باید مشخص شود که منظور از «دین» کدام دین است. اگر دین به معنای عام یعنی مجموعه ای از باورها و رفتارها باشد که اساسا انسانی بدون دین نخواهد بود. اگر منظور از دین، ادیان آسمانی و ضرورت آمدن دین از جانب خداوند است، برای پاسخ به این سوال باید به چند نکته توجه کرد
اگر بگوییم عقل و انسانیت موجب میشود انسان رفتار خوب داشته باشد، غیر از این است که بگویم عقل و انسانیت کافی است. این دو مسئله نباید با یکدیگر خلط بشودعقل در همان مواردی که قدرت درک دارد و درست و غلط را تشخیص میدهد برای عمل کردن نیازمند الگو و اسوه است تا راه را آن چنان که بهترین نتیجه را برای وی حاصل کند، بپیماید
اخلاق متکی به عقل و انسانیت در جای خود نیکو ،است، چرا که عقل و فطرت انسانی هم از الطاف الهی است که در درون انسان قرار داده شده است اما با این حال نمیشود به آنها اکتفا کرد
۲_اخلاق سکولار یعنی چه؟ اخلاق سکولار نوعی اخلاق معامله گرایانه است که ما را به رفتار اخلاقی سوق میدهد تا جامعه خوب و اخلاقی داشته باشیم. یعنی انسان برای خوب بودنش در درون خویش از دیگران نیز توقع خوب بودن دارد خوب رفتار میکند تا خوبی ببیند و خوبی در جامعه گسترش یابد اما در اخلاق دینی انسان با خدا معامله مید کند اخلاق مسئولیت پذیرانه بدون هیچ توقعی است
۳_ اگر دین در زندگی انسان نباشد چه مشکلی پیش می آید؟ اختلاف در حوزه اخلاق _کاهش سرعت و رشد پیشرفت _افزایش بحران های روانی
۴_دین اسلام چجور دینی است؟ دین اسلام مانند هر دین دیگری مجموعه ای از باورها و رفتارهاست که راه سعادت را به انسان نشان میدهد؛ بنابراین حصول نتیجه ای که اسلام وعده داده است درگرو رفتن و پیمودن این مسیر است نه اینکه اگر صرفاً کسی ادعای مسلمانی کند مسلمان واقعی باشد
۵_دین داری بد باعث دین زدگی میشود؟کسانی که به خاطر سوء رفتار برخی دین داران از دین زده میشوند و خود را به خاطر آنها از مواهب دینی محروم میکنند دقیقاً به خاطر غفلت از همین نکته است که گمان میکنند همه مؤمنان ،ظاهری مؤمنان واقعی هستند. اگر سوء رفتار دیگران موجب شود که ذره ای از ایمان ما کاسته شود؛ یعنی در حقیقت ما به آن شخص ایمان آورده بودیم و ایمانمان را به آن شخص گره زده بودیم. در غیر این صورت اگر ایمان انسان به خود دین و پیشوایان معصوم آن گره بخورد، معنا ندارد که با تزلزل ،مردم ایمان انسان هم .بلرزد چراکه اگر تمامی مسلمانان در سرتاسر جهان کافر گردند حقانیت اعتقادات اسلام و سیره پاک و معصومانه پیشوایان آنکه تغییری نکرده است
۶_چرا مسلمانان خوشبخت تر از دیگران نیستند؟ عقب ماندگی مسلمانان را نمیشود به اسلام نسبت داد؛ همان طور که نمی توان پیشرفت غرب را به بی دینی یا مسیحیت نسبت داد؛ چرا که در مقام تحلیل هرگز این ادیان و باورها نقش و توصیه مستقیمی در علم آموزی و پیشرفت نداشته و ندارند«دین» تنها عامل پیشرفت و پسرفت نیست که اگر جامعه ای پیشرفت کرد به دینش نسبت داده بشود و اگر پسرفت کرد دینش را مانع بدانیم. بسیاری از پیشرفت ها و تکنولوژی های که امروزه در جوامع غربی ها مشهود است به گواه تاریخ حاصل پیشرفت های جامعه مسلمانان و دین دار شرق بوده که سپس به غرب راه یافته استولی علت اصلی این عدم پیشرفت، پشت کــردن به قــرآن کریم و حقایق عالیه اسلامی است عامل اصلی ایجاد نا امنی در کشور های اسلامی یکی از مهم ترین موانع پیشرفت است

1
5
10
15
20
25
30
35
40
2738

۷_تفاوتهای عمیق و بنیادینی در رابطه با تاریخ و محتوای  کتابها آسمانی  وجود دارد که سرنوشت آنها را کاملاً از یکدیگر متمایز میکند که در قالب چند نکته میباشد؟

دو) نکته اول درون دینی، و دو نکته دوم برون دینی(خاتمیت قرآن،اعجاز قران،عدم اختلاف،اسناد و اعتبار تاریخی)

1
5
10
15
20
25
30
35
40