2726
سلااااااااام

فصل کدو حلواییه و سرشار از آهن ...

ممنون میشم بگید که چه غذاهای خوشمزه ای باهاش درست کردید ...

افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

عزیزم شمالیا با آب میپزن و وقتی پخت روش شکر و دارچین میپاشن میخورن.بعضیا هم تو همون آب که داره میپزه شکر میریزن موقع خوردن دارچین میپاشن.

توی سوپ هم میتونی بریزی.
حکایت عجیبی ست رفتار ما آدمها،خدا می بیند و فاش نمیکند.مردم نمی بینند و فریاد می زنند..
2728
کدو حلوایی رو می شورم
با همون پوست تیکه تیکه میکنم (معمولا حلقه حلقه)

اگر کدو حلواییم از این گردن درازا باشه, قشمت گردنشو حلقه حلقه میکنم
اگر از این گردها باشه تیکه های مربع ازش درمی آرم

میچینم توی یه ماهیتابه در دار
کف ماهیتابه رو کمی چرب میکنم
یه کوچولو آی میریزم
یه کم عسل روی کلدو ها می مالم و میذارم بخار پز میشه
میچینم توی ظرف و یه کم پودر دارچین میریزم روش

یه دسر خییییییییییییییییییییلی خوشمزه و خوش رنگ میشه:)
ما با کدو حلوایی خورش درست میکنیم.گوشت قلقلی درست میکنیم بعد تفتش میدیم خوب که سرخ شد یه نیم ساعتی با آب و رب و زردچوبه میذاریم بپزه بعدش کدوها رو که به شکل مربع خرد کردیم و سرخ شده بهش اضافه میکنیم. برای چاشنی هم آبغوره و شکر اضافه می کنیم. بعلاوه دارچین و مقداری پیاز داغ اگر دوستداری.کدو زود له میشه به زمان پخت زیادی نیاز نداره.
یه غذای دیگه هم هست که البته من دوست ندارم. اما مامانم میپزه

پیاز داغ درست میکنه, کدو حلوایی های پوست کنده و مربع مربع خورد شده رو میریزه توش و با هم تفت میده
زعفرون زردچوبه نمک فلفل میزنه و میذاره کمی بپزه

البته گوشت چرخ شده هم میریزه که شما چون گیاهخواری این آیتم براتون حذف میشه:))

بعد برنجو آبکش میکنه, وقتی داره میریزه توی قابلمه, لایه به لایه از این مواد میریزه توی برنج- عین لوبیا پلو

و میذاره دم بکشه

کدو رو پوست میگیری بعضیا هم نمیگیرن داخل اون رو خالی میکنی کنار میزاری
مواد داخل دلمه :گوشت چرخکرده یا سویا +پیاز +زرشک +گردو +سبزی معطر +سیر وانواع ادویه یه تفتی میدی بعضیا برنج آبکش کرده وفکر کنم پخته شده اضاف میکنن این مواد رو داخل کدو میزاری کدوها رو تو یه ظرف پیرکس میچینی سس رو به اون اضاف میکنی میزاری تو فر

سس اون
رب گوجه یا گوجه رنده +کره +آبلیمو +دارچین +کمی شکر و آب بزار کمی بجوشه
این نیز بگذرد ...
کدو را کمی با کره تفت میدیم و شکر اضافه میکنیم+زعفرون و گردو با کمی اب میزاریم بپزه خیلی خوش عطر و خوشمزه میشه
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
یه مدل هم هست که بروجردیا درست میکنن
کدو حلوایی رو تفت میدن و با کمی آب میزارن بپزه
بعد با کشک فراوان و پیاز داغ و نعناع داغ و کمی سیر مثل کشک بادمجون سرو میکنن من دوست دارم همون مزه کشک بادمجون رو میده تقریبا
طرز تهیه کاکا ( شیرینی خوشمزه گیلان)

کدو حلوایی رو تکه تکه کرده و می پزیم بعد از پخت گوشت نارنجیش رو جدا می کنیم و در داخل ظرف با شیر و کمی آرد و

دارچین تخم مرغ و شکر و هل و کمی زیره مخلوط می کنیم خمیر نرم رو یکدستی درست میشه که میشه مثل پیراشگی در

روغن سرخ کرد این شیرینی که در رشت به کاکا معرفه و بسیار لذیذ است مخصوصا در کنار یک نوشیدنی گرم مثل چای یا نشکافه

نوش جان
2706