2410
2553

سه ساله که دفتر اسناد رسمی تاسیس کردم و الان به خاطر مشکلاتی از قبیل عدم توانایی مالی برای اداره دفتر و پر استرس بودن رمسئولیت سنگین این کار می خوام از این کار بیام بیرون و برم برای وکالت بخونم و واقعا" بر سر دوراهی موندم .حالا می خوام تجربیات شما رو هم به عنوان وکیل و مشاور حقوقی در حرفه خودتون بدونم .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
روناک جان می دونم وکالت هم دردسرهای خودش رو داره کلا" ذات کار حقوقی همینه اما از این جهت وکالت رو ترجیح می دم که نسبت به سردفتری آزادتره و وقتی یه پرونده به اتمام می رسه مسئولیت های وکیل هم تموم می شه ولی سردفتر تا آخر عمر و حتی بعد از بازنشستگی باید جوابگوی اسنادی که نوشته باشه و هیچ حمایت قضائی نداره و ارباب رجوع خیلی راحت توهین می کنه و حکم جلب می گیره و ..... و تا سردفتر بیاد قضیه رو حل و فصل کنه چندسالی طول می کشه تا حکم برائت بگیره و در واقع تو این شغل اول آدم اعدام می شه بعد محاکمه یعنی شوک اصلی وارد می شه و دیگه بعدش باید منتظر نتیجه موند . و از طرفی سردفتر هر وقت بخواد مرخصی بره باید هفت خوان رستم رو رد کنه و کفیل بگیره و کلی مراحل رو طی کنه و خیلی محدودیت های کاری دیگه داره و حتی اگه ده تا کارمند هم داشته باشه خودش باید ششدانگ حواس رو جمع کنه ببینه چی امضاء می کنه چی مهر می زنه .در واقع تو این شغل انگار آدم یه جوری همش تحت تعقیبه و شاید برای من که یک زن هستم استرس هاش چندین برابر تاثیر می ذاره .
در ضمن بگم من الان ماه آخر بارداری هستم و تو این نه ماه مدام تو این تردید بودم که بالاخره چی کار کنم بمونم یا برم ؟؟ اگر بخوام بمونم فعلا" کارمند ندارم و ماهی یک میلیون و .. اجاره بها و بقیه هزینه هاست که من با این وضعیت نمی تونم تا چندماه نه دفتر رو اداره کنم و نه تعطیل کنم در زمان مرخصی هم از نظر مقررات دفتر باید فعال باشه و هم اینکه هزینه ها در بیاد .اصلا" یکی از مشکلات این کار هم اینه که حتما" باید محلی رو برای دفتر اجاره کرد و کارمند گرفت و کلی هزینه های جور واجور تا بعد از چندسال ( مخصوصا" تو این اوضاع اقتصادی ) دفتر رونق بگیره و درآمدی حاصل بشه
عزیزم من ٥ سال وکیلم و شغل وکالت هم مشکلات خاص خودش رو داره و استرسش کم نیست اما حسنش اینه که اختیار کارت رو داری می تونی چند ماه پرونده نگیری و توی خونه باشی اما فکر کن ببین حوصله داری همه چیز رو از اول شروع کنی درس ، آزمون ، کارآموزی ، اختبار و ..... در نظر بگیر قبولی در آزمون برای شهر تهران سخت شده و بعدش وکیل هم زیاد شده بازار کار وکالت هم با توجه به شرایط اقتصادی رونق سابق رو نداره امیدوارم هر تصمیمی میگیری موفق باشی
2714
نمیتونم در مورد شغل شمانظری بدم ولی وکالت هم دردسرای خودشو داره اول اینکه باید از اول شروع کنی با توجه به اینکه 2 مرحله ای شده دوم اینکه مردم خیلیاشون هنوز فرهنگ وکیلو ندارن حتی تحصیل کرده هاشون از نظر هزینه ها ویازرس میاد حتما باید تو شهری که قبول میشی کاراموزی کنی وهمونجا هم دفتر بزنی اگرنباشی بازرس تخلف اعلام میکنه پرونده شمامیره دادسرا وایناهمش یعنی استرسسسسسسسسسسسسسسسسس وخیلی چیزای دیگه بازم خودت میدونی
اوا تیرامیسو جان میشه بگی چه کار هایی برای سر دفتری کردی من خیلی دوست دارم سر دفتر قبول بشم
اگر راهنمایی کنی که چی خوندی و چند سالته و چه قدر طول کشید تا قبول بشی و چه درسی باید بیشتر وارد باشیم ممنون میشم
درضمن به نظر من وکالت دیگه توش نون نیست یعنی خیلی دست زیاد شدهالبته من هنوز کانون قبول نشدم ولی کلا خیلی هم سخت شده قبولیش انشالله موفق بشی
اگر به سوال های منم جواب بدی ممنون میشم
مامان معصومه جون اولا" اینکه چون سری آخر ، تعداد زیادی سردفتر گرفتند خود سازمان ثبت اعلام کرده که فعلا" اشباع شده و قبولی ندارند مگر اینکه طبق مقررات از کسی که داره بازنشسته می شه امتیازش رو بخری که اون هم خیلی گرونه
اما باید بگم که من هم با عشق و علاقه زیاد شروع به خوندن برای آزمونش کردم در حالی که کارمند هم بودم و با مشکلات زیاد مرخصی می گرفتم یا شبها تا دیروقت در س می خوندم که مواد آزمونی هم مشخص هست که چیا باید بخونی حقوق ثبت و مجموعه بخشنامه های ثبتی و قانون دفاتر اسناد رسمی از همه مهمتره بعد از قبولی هم که اختبار داره و مصاحبه شرعی و گزینش و بعد از اینکه ابلاغ صادر شد سه ماه بهت وقت می دن تا محل دفتر رو تعیین کنی و دفاتر و اوراق لازم رو از سازمان ثبت بگیری و شروع به کار تو بهشون اعلام کنی اگر سه ماه بگذره ابلاغت باطل می شه و بعد از تعیین محل هم باید دفتریار معرفی کنی و کارمند بگیری حالا باز اگه سوالی داری بپرس
2706