1735
1707
عزیزم مگه شما چند سالتونه وشاید این آقا قابلیتهای ویژه ای داره که میخوای این راه پر دردسرو انتخاب کنی درسته این خانم خودش بچه اش رو ول کرده رفته ولی مادر ممکنه یه روز برگرده اون موقع زندگیت به هم میریزه مطمئن باش برمیگرده در ضمن شما میتونی با اون دختر مثل بچه خودت رفتار کنی؟ کار خیلی سختیه بچه های طلاق خیلی حساس هستند نمیشه بهشون تو بگی خیلی زود ناراحت میشن در ضمن اطرافیان هم نظر میدن وبه چشم نامادری بهت نگاه میکنن
با مردهای مجرد که ازدواج میکنی هزارتا مشکل داری وای به حال مردی که زن وبچه هم داشته راه خیلی سختی رو در پیش گرفتی شاید یکی دو مورد بشه پیدا کرد مشکل دار نبودن ولی 99%زندگی پر استرس ومشکلی داشتن اگه شما مطلقه بودی وبا یه بچه این آقا هم مجرد اون موقع هم حاضر بود بیاد خواستگاری شما؟ به نظر من به ریسکش نمی ارزه قدر خودت رو بدون وزود ونسنجیده تصمیم نگیر بی شوهری بهتره از زندگی پر دردسره
به قول معروف:
گوهر خود را مزن بر سنگ هر ناقابلی صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

مای پی شاپ سه روز تخفیف واقعی 50درصد برای مانتوهاش  داره  .

  تمامی  مانتوها تک دوز وکار دست هستن  حتما سر بزنید.

سلام آی دی جان.باتوجه به اینکه خیلی وقته ازگذاشتن پستت میگذره نمیدونم چه برتوگذشته آیاازدواج کرده ای یانه؟یه خبرازخودت بده من به بایه موقعیت اینطوری ازدواج کردم ومیتونم باهات صحبت کنم...
1718
سلام آی دی جان شمابایدچندین پارامتررودرنظربگیری..
1.مطمئن بشی چرطلاق گرفته مشکل چه بوده؟

2.زودازدواج نکی باهاش من خیلی زوددرعرض 3هفته ازدواج کردم ویک دفه با تمام مسایل روبروشدم پس باید فرصت تصمیم گیری وفکرکردن داشته باشی

3.بایدببینی موقعیتشخصیت ومنش اون اقادرچه حدیه آیاارزش این روداره که ازخیلی چیزهاچشم پوشی کنی؟

4.اون بچه چندسالشه؟قراره باشمازندگی کنه؟

5.اون بچه مادرش رودوست داره؟به اجبارپیش پدرشه یاازروی دلخواه خودش؟

6.بچه هارودوست داری؟دوست داری چندتابچه داشته باشی؟

7.حسودهستی یانه؟میدونی که اوقات تنهاییت باشوهرت کمه؟

8.شوهرت میتونه به توبه چشم یه تازه عروس نگاه کنه؟یاازتوانتظارداره نقش مادرروبازی کنی؟

9.آیاموقعیت این مردطوری هست که بعداپشیمون نشی ونگی میتونستم بهترازدواج کنم؟

10.آیاشرایط خونواده ات -شهرت و..طوری هست که بتونی محکم به صورت مجردبمونی؟

اماپس ازمرورمه اینهابه دلت مراجعه کن چقدراین مردرودوست داری؟باهاش آرامش داری؟احساس میکنی این نیمه گم شده ات هست؟مردی هست که بتونه پای همه حرفات بشینه وقضاوت نکنه ودرکت کنه؟چه چیزیی ازازدواج میخوای کسب کنی ؟همه روبنویس بی طرفانه اگه سوال داشتی بپرس ازم خوشحال میشم جوابت بدم
1760
1759
فکر کنم حتی اگر ازدواج اولت هم نباشه ولی بچه از خودت نداشته باشی کار سختیه. یکی از دوستای من که واقعا آدم فرشته صفتیه. مدتها با مردی قرار ازدواج داشت که اون آقا از ازدواج اولش بچه داشت. خود دوستم هم بار دومش بود اما بچه نداشت. خلاصه با وجودی که همدیگرو خیلی دوست داشتند و دوستم هم بچه اون مردو خیلی دوست داشت، اون قدر همسر قبلی آقا اذیت کرد که دوستم دید عطای این عشقو به لقاش ببخشه بهتره و نامزدیشو با ایشون به هم زد. راستش من دوستم می شناسم می دونم مثل اون کم پیدا میشه وقتی می بینم اون نتونست با چنین شرایطی کنار بیاد فکر می کنم برای بقیه که مثل اون نیستند دیگه از محالات باشه.
چرا همه یکطرفه قضاوت میکنین؟ دوست عزیز علت واقعی طلاق رو جویا شو و خودت رو در موقعیت اونها قرار بده. ببین اگه تو تواون زندگی بودی چه میکردی؟
با بچه بیشتر آشنا شو ببین بقول یکی از دوستا با اجبار پیش پدرشه یا شاید اونم مثل پدر از مادرش دلگیره و بدش میاد؟ آیا جنبه و حوصله نامادری بودن رو داری ؟ میتونی با خو.دت عهد کنی که فردا که خودت بچه دار شدی با اون بچه اول شوهرت نجنگی؟

من معتقدم اونی که جدا شده تو زندگی یکبار انتخاب اشتباه کرده این دلیل نمیشه تا آخر عمر تاوان پس بده . اونم حق داره دوباره زندگی شروع کنه. شاید دوتا آدم که ازهم جدا شدن هیچکدام بد 100% نباشن و فقط با هم جور نیومدن. مگه آدم بی عیب هم پیدا میشه؟ همه عیبهایی دارن . خوبیهایی هم دارن.
من هم همسر دوم شوهرم هستم و بینهایت ازش راضیم. اون از زندگی اولش تجربه هایی داره که شاید هر مردی نداشته باشه.

دوست عزیز خوب فکر کن و بررسی کن فقط عجله نکن. همه جوانب رو خوب ببین و منطقی باش. انشالله هرطور که صلاحت باشه همون میشه.
ای دی جان پست اولتو پاک کردی و من نتونستم شرح ماجرا رو ببینم اما موضوعت نشون میده که میخوای با یه اقای بچه دار ازدواج کنی.
یکی از اقوام دورمون دو سال بعد ازدواجش همسرش فوت کرد در حالی که یه پسر سه ماهه داشت.تا هفتسالگی فرزندش از ازدواج تفره رفت .خواستگارای زن طلاق دادرو رد کرد.خواستگارای مجرد و رد کرد (چون میگفت یه ادم مجرد نمیتونه برای پسرم پدری کنه.).خلاصه سال هفتم خواستگاری براش اومد که همسرش فوت کرده 12 سال از خودش بزرگتر بود و سه تا بچه داشت.این خانم در سن 27 سالگی یهو مادر 4 تا بچه شد .گفت واسه بچه های اون مادری میکنم تا اونم واسه پسرم پدری کنه.با شوهرش رابطش فوق العاده بود.و هر دو واسه بچه ها کم نذاشتند.اما مگه اطرافیان میزاشتند اینا زندگی کنن.همش بچه ها رو پر میکردند که شما مادر ندارید.مواظب همدیگه باشید.غذا چی بهتون میده؟کجا بردتون واسه بچه خودش چی میخره.و هزار تا چیز دیگه.
هر وقط بچه ها به خونه خاله یا عمشون میرفتند.تا یه هفته با مادر بیچاره سر ناسازگاری داشتند.بعد خودشون میگفتند که مثلا فلانی بهمون گفت تحویلش نگیریدووووووووو
با همه این مشکلات بزرگشون کرد .دانشگاه فرستادشون.روز مادر براش کادو میگرفتندو میگفتند تو از مادر همه دوستامون جوونتری.مهربونتری......باز چار روز بعد یه بحث دیگه.
حالا بیست سال از ازدواجشون میگذره.بچه ها از ابو گل در اومدن.یه دعوای اساسی راه انداختندو به پدرشون پیله کردن.که باید خونه رو بفروشیو سهم مادرمون از خونه و مهریه مادرمونو بینمون تقسیم کنی.بعد از 6 ماه دعوا .حالا پدر و مادر رفتند مستاجری.
این بود دستمزد 20 سال یتیم داری این خانم.تو سن 27 سالگی 4 تا بچه رو دنبال خودش میکشند اینور و اونور.خریدو تر و خشک کردن.(زمانی که هم سنای خودش بیشتر از یه بچه نداشتند)از همه دوستای هم سنش برید و شد همدم خانمای 50 ساله.)
حالا خودت قضاوت کن.
فرزند کسی نمیکند فرزندی///////گر طوق طلا به گردنش افکندی!!!!
جر و بحث کردن با بعضیا مثل اینه که بخوای رو چرتکه، ویندوز 8 نصب کنی![smiley]s/sm_16.gif[/smiley]
فرنگیس جان من با به قول فرنگی ها استریوتایپ مخالفم. گاهی ممکنه فرزند خودمون هم خدای ناکرده ناخلف از آب در بیاد و برامون فرزندی نکنه، گاهی ممکنه بچه دیگران بیش از بچه خودمون بهمون برسه.

ولی با صحبتهای دیگه شما موافقم. در مورد دوست من هم مشکل از همسر سابق، مادربزرگ و عمه های بچه بود. همسر سابق که به دلایل واضح اذیت می کرد چون تحمل دیدن دیگری رو به جای خودش نداشت. حالا اگر کسی با مردی بخواد ازدواج کنه که همسر سابق اون آقا راه خودشو پیدا کرده باشه یعنی مثلا با ازدواج مجدد یا مهاجرت به کل از زندگی اون آقا رفته باشه بیرون، مشکلش از این جهت حله. پس افراد یک- باید دقت کنند همسر سابق اون آقا تو چه جایگاهیه و روابطش با اون مرد در چه حده؟ فقط در مورد بچه است یا نه مثل دوست من هنوز خرجش رو همسر سابق باید بده؟ (در خارج اینطوره و این یعنی رابطه و کشمکش دائم بین دو همسر سابق).

دوم هم مادربزرگ و عمه های اون بچه هستند. در مورد دوست من اونا دائم حساس بودند که دوستم با این بچه چطور و چگونه برخورد می کنه و سعی می کردند تو هر رفتارش بهانه ای پیدا کنند. به قول دوستم می گفت به جایی رسیده بودم که این بچه دیگه یک مقام قدسی پیدا کرده بود و از معصومین هم بالاتر بود و بهش هیچی نمی شد گفت که هیچ باید براش احترامات ویژه هم قائل می شدم! مثلا هر چی که دلش می خواست می پختم یا هرچی که دلش میخواست باید خریده می شد. کارهایی که یک مادر واقعی برای بچه اش انجام نمی ده لزوما. پس دوم اینه که به خانواده مرد و این که چقدر منطقی هستند هم باید توجه بشه.

آخر از همه خود مرد مهمه. که چقدر فهم داره و به حرفهای سایرین اهمیت می ده و یا چقدر قاطعیت داره تا جلوی دخالت بقیه رو بگیره. چقدر دنبال همسر برای خودش و شروع یک زندگی تازه است یا نه فقط می خواد جای خالی زنی که رفته رو پر کنه و همون زندگی رو ادامه بده؟

خلاصه فکر کنم ازدواج در چنین شرایطی اگر نا ممکن نباشه اما صد در صد خیلی پیچیده هست.
1651
ارسال نظر شما

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید

1606
1762
1737
1763
1725
1681
1462