2703
2553
عنوان

بچه از چه سنی مرگ رو میفهمه؟ در مورد مرگ بهش چی بگم؟

| مشاهده متن کامل بحث + 7525 بازدید | 85 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
دختر 6 ساله من از  دوسال پیش مرگ رو درک کرده ولی خیلی تو فکره افراد مسن مثل مامان بابای منه همش ...

داداش منم ۶ سالشه پدر بزرگم‌فوت‌ک کرده بود دیگه میترسه هی میگه شما کی پیر میشین 

اشتباه میکنین قبرستون‌جای بدی نیس 

من حرف شما رو قبول دارم. قبرستون جای خوبیه خصوصا برای آدم بزرگا.

اما به نظرم خاکسپاری برای بچه ها خوب نیست.

البته بازدید از قبرستان رو برای بچه ها قبول دارم خصوصا مزار شهدا.

یه سایتی یه مطلب در این باره نوشته بود که جالب بود. گفتم اینجا بذارم:

http://www.mozakhraf.ir/ممنوعیت-بازدید-آرامستان-و-گلزار-شهدا.html

من و این همه خوشبختی...
2714

ما در این حد برای کودکان توضیح میدیم که وقتی کسی فوت میکنه ،یعنی اینکه رفته پیش خدا و هر موقع خدا دوست داشته باشه ما رو میبره پیش خودش ،چون پیش خداهم جای بدی نیست اون کسی که رفته حالا حالا برنمیگرده .

خدایا شکرت 

در مورد این مسئله هم که خیلی مهمه به نظرم یا باید کتاب بخونی یا راه بهترش اینه که از یه روانشناس کودک کمک بگیری خیلی مهمه این مسائل توی شکل گیری شخصیت گناه دارن شاید من یه چیز غلطی بگم که دخترت تازه بدترم بشه برو پیش یه روانشناس خوب کودک از اون راهنمایی بگیر من دختر و پسرم هر دو با اینکه مشکل جدی نداشتن از بچگی پیش روانشناس میبرمشون و همه چیزو از اون سوال میکنم به نظرم این بهترین راهه عزیزم

دختر من8سالشه و بابا بزرگاش فوت کردن 

من هیج توضیحی براش ندادم جلوش گریه هم نکردم درمراسم هم نبردمش چون مخصوصا مراسم خاکسباری خیلی سنگینه و ادم ها از خود بی خودن وبچه نمیفهمه که چراااا 

به نظرم یه مسیله ای که باید حس کرد و نباید خط داد به بچه 

همون اشتباههی که درمورد نسل ما کردن رو من تکرار نمیکنم

آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد

من ده سالم بود به ختم پسر جوون اقواممون رفتم

هیچوقت صحنه ای که جنازه کفن شده رو گذاشتن رو زمین تا خونوادش باهاش وداع کنن رو یادم نمیره با اینکه من صورت جنازه رو ندیدم و فقط پارچه ی سفید دیدم الان ک مادر دوتا بچم هنوز خوابشو میبینم و پر از استرس میشم هیچوقت این کارو لرای بچم تکرار نمیکنم خواهشا شما هم نکنید

2706