2737
2734
عنوان

چطور میتونستن انقدر فداکار باشن؟

299 بازدید | 37 پست

سلام به همه...

بنظرتون زنهای قدیم یعنی مادرا و مادربزرگامون؛ چطوری میتونستن تو سن کم ازدواج کنن و بچه داری و بزرگ کرد بچه و تند و تند باردار شدن و شیر دادن و...اوووف کهنه شستن و خلاصه شرایط خیلی سخت تر از الان رو تحمل کنن؟

میدونم که خیلی ها به زور ازدواج میکردن و تو عمل انجام شده قرار میگرفتن؛ ولی خیلی قوی تر از ما بودن و خیلی خوب با شرایط کنار میومدن! به تازگی یه نفر داستان زندگیشو برام تعریف میکرد؛ حدود ۷۰ سالشه؛ یعنی به قدری شرایطش سخت بود که اگه میومد اینجا تعریف میکرد خیلیا میگفتن سرکاریه! منم نمیخوام اونو تعریف کنم چون لو میرم😉

بگذارید خدا تصمیم بگیرد...

ولی به شنیدن داستان زندگی قدیمیا خیلی علاقه مند شدم؛ خوشحال میشم اگه کسی دوست داشت؛ و داستان زندگی یکی از بزرگای خانواده یا کلا آشنا رو میدونست برامون تعریف کنه؛ لازم نیست کامل و طولانی باشه؛ اتفاقات کوتاه هم باشه ولی شنیدنی😍

داری میگی قدیم 

خب کاملا طبیعیه اون زمان چاره ی دیگه نداشتن 

میسوختن و میساختن 

بعدم سواد و ذهن باز نداشتن مثل حالا

شمایی که داری امضای منو میخونی  بله با شمام   امیدوارم به تمام آرزوهای خوبت برسی 😇😚

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مادر من یه نمونه اش

چاره ای نداشته.... راه برگشت هم نداشته

الان تو شصت و خورده ای سال یه بدن بیمار داره و ذهن خسته 

زنانی که کتاب می‌‌خوانندبرای جوامع نابرابر و مرد سالار خطرناکند.زیرا آنها با مطالعه می‌‌تواننددنیایی بهتر را تصور و برای به وجود آوردنش مبارزه کنند!                                                     (لینک گروه تلگرام مشاوره @visionclinic)               
2728
داری میگی قدیم  خب کاملا طبیعیه اون زمان چاره ی دیگه نداشتن  میسوختن و میساختن  بع ...

درسته ولی الان تحمل ماها کم شده و خیلی راحت سریع جا میزنیم و افسرده میشیم

درسته ولی الان تحمل ماها کم شده و خیلی راحت سریع جا میزنیم و افسرده میشیم

به خاطر شرایطمونه 

اصلا درست نیست الان رو با گذشته مقایسه کرد 

شمایی که داری امضای منو میخونی  بله با شمام   امیدوارم به تمام آرزوهای خوبت برسی 😇😚
2738

اون زمان هم زنهای شجاع و مستقل کم نبوده

همینطور که الان زنهای وابسته و به اصطلاح تو سری خور کم نداریم

زنانی که کتاب می‌‌خوانندبرای جوامع نابرابر و مرد سالار خطرناکند.زیرا آنها با مطالعه می‌‌تواننددنیایی بهتر را تصور و برای به وجود آوردنش مبارزه کنند!                                                     (لینک گروه تلگرام مشاوره @visionclinic)               

مادر مامان بزرگ من طفلی خیلی سختی کشیده بوده

مثلا باردار بوده سر زمین کار میکرده بهش گفتن برو خونه غذا بیار برامون

رفته خونه تنها دردش گرفته زایمان کرده 

مامان بزرگم میگه طفلی خودش تنها کاراشو کرده و بچه رو حموم کرده و لباس پوشونده از ترس مادرشوهرش غروبی بچه به بغل غذا ورداشته برده سرزمین

منظور من در کل اینه که در قیاس کلی میشه گفت قدیمی ها کم توقع تر و قانع تر بودن، میدونم شرایط اینو ایجاب میکرده ولی من جاشون بودم الان پشیمون میبودم🙈

واقعا. ی همسایه خیلی پیر داشتیم جای مادر بزرگ ام تعریف می کرد خیلی سن اش کم بود ازدواج کرد شب عروسیش انقدر ترسیده بود اون صحنه رو دیده بود  فرار کرده بود  داد می زد می گفت لو لو 😆😅😅. خدا رحمت اش کنه

2706