2703
2553
عنوان

شیرخشک به همراه شیر مادر

78623 بازدید | 27 پست
حدود یک ماهی میشه که شیرم خیلی کم شده جوری که در طول روز فقط یکبار نی نی سیر میخوره چند هفته پشت سرهم دخترمو وزن کردیم که وزن گیریش نزولی بود یعنی خوب وزن نمیگرفت خودمم هرچی غذاهای مقوی و قطره شیرافزا میخورم فایده نداره دکتر گفته روزی دو سه وعده شیر خشک بدم با وجود اینکه من همون دو سه وعده رو میدادم و گاهی هم رقیقش میکردم بعد از 12 روز یهو نی نی 500 گرم اضافه کرده بود راستش نمی خوام دخترم بیخودی پف کنه البته دکترش اصرار داره که بچه بهتره زیادی چاق نشه نمیدونم الان چیکار کنم شیر خودمم همچنان کمه ممنون میشم ،اگه بتونید راهنمایی کنید
یکی از نشونه های کم بودن شیر مادر وزن نگرفتن نی نی یه که در مورد شما درسته و به نظرم شیرخشک همراه شیر خودتون ضرری نداره پف بیخودی خوب نیست ولی ممکنه اگه شیر خشک ندی نی نیت گشنه بمونه
دکتر نی نی من گفت اول هر دو تا سینه رو بده کامل بخوره بعد اگه دیدی هنوز ولع داشت و سیرنشده شیر خشک هم بهش بده
شیر خشک رو اصلا نباید رقیق کرد ممکنه باعث اسهال نی نی بشه
وقتی مادر میشوی اجازه میدهی قسمتی از قلبت برای همیشه بیرون از سینه ات بتپد.
سلام ستاره جون کپسول شیر افزا رو هم امتحان کن برای من بهتر از قطره بود روزی 3 بار کپسول رو بخور عرق رازیانه هم میگن خوبه ولی من خودم هنوز امتخان نکردم خودت ماکارونی و آب گوشت و مرغ و سوپ زیاد بخور نمی دونم رژیم می گیری یا نه؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456
2714
عزیزم من با این خوراک ها شیرم زیاد میشد:
چیزهایی که معجزه میکرد و شیر فوران میکرد:کنجد.آویشن.ابگوشت.شیر و بستنی ولی کنجد یه چیز دیگه است.
بقیه موارد:ماکارونی.برنج.رازیانه.پیاز رو سرخ میکردم و بعد توش تخم مرع سرخ میکردم.دلستر.طالبی.زیره سبز.
همینطور برای اینکه شرت مقوی شه و نینیت تپل شه نارگیل عالیه.
دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ.
ای هیچ، زبهز هیچ....
بر هیچ مپیچ!!!
ولی سعی کن تا میتونی همون یه ذره شیرتو بهش بدی.به مرور زیاد میشه.
شیر اس ام ای گلد از همه بهتره.بچه رو پفکی نمیکنه.
دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ.
ای هیچ، زبهز هیچ....
بر هیچ مپیچ!!!
شیر خشکو رقیق نکن. خب باعث میشه بچه زود به زود گرسنه بشه و بیشتر بخوره. این جوری بیشتر چاق میشه. ضمنا شکم بچه شیر خشکی ممکنه روزی یک بار هم کار نکنه. معنیش این نیست که یبوست داره. وقتی الکی به نی نی آب میدی خب معلومه پف میکنه
بله سایه جان . مامانه نینی شما درست میفرماید منم الان دو روزه که طبق دستوری که روی قوطی شیر نوشته بهش شیر میدم ،ولی الان روز چهارم که شکمش کار نکرده،شما برای رفع یبوست نی نیهاتون چکار میکنید ممنون میشم راهنمایی کنید
ستاره جان من هیچ کاری نمیکنم. تا حالا فقط چند بار توی این چند ماه پیش اومده که شکم پسرم چند روز کار نکرده. اما وقتی که کار کرده دیدم که خیلی سفت نبوده. دکتر پسر من میگه تعداد دفعات و رنگ برای شیرخواران مهم نیست. مهم گلاب به روتون حالتشه. اگه خمیری باشه مشکلی نیست. ضمنا شاید مارک شیر خشکو عوض کنی بهتر باشه. البته با پزشکش حتما مشورت کن.
ستاره جون میخوام یه چیزی بهت بگم که اگه واقعا میخوای تحت هر شرایطی شیر خودت رو به نینی بدی(که به نظر من بهترین کاریه که میتونی انجام بدی)اصلا شیر خشک بهش نده .هر یه سی سی شیر خشک که بهش بدی همونقدر از شیر خودت کم میشه.(چون به همون نسبت کم تر سینه تورو مک میزنه)میدونی که اولین چیزی که شیر رو زیاد میکنه مکیدن نوزاده.تا این حد که حتی اگه سینه مرد رو یه نوزاد به مدت نسبتا طولانی مک بزنه از سینه اون مرد شیر جاری میشه!
حالا...تو اصلا نگفتی که شیر خشک رو با چی به نینی میدی؟بدترین روش با شیشه است که بهت میگم اگه با شیشه شیر دادن رو ادامه بدی ممکنه دیگه اصلا سینه ات رو نگیره (بلایی که نزدیک بود در 4 ماهگی دخترم سر من بیاد.)اگه با قاشق هم میدی باز همون مشکل کم ماندن شیر خودت رو خواهی داشت.منم تمام این مراحل و مشکلات رو سپری کردم از یه طرف نمیخای بچه گشنه بمونه واز یه طرف احساس گناه و بیکفایتی میکنی.یه وسیله ای هست که شاید یه کم پیدا کردنش سخت باشه ولی اگه بتونی گیرش بیاری تمام مشکلاتت حل میشه.(مثل فالگیرا حرف میزنم.نه؟!)اسم این وسیله که جزو تجهیزات کمک پزشکی هست اس.ان.اس. مغازه های تجهیزات پزشکی امیر اکرم دارن .یعنی من از اونجا گرفتم سیستمش به این ترتیبه که یه مخزن داره با یه شلنگ خییییییلی باریک.شیر خشک داخل اون مخزن ریخته میشه وشلنگ باریکه با یه چسب ضد حساسیت به سر سینه مادر چسبانده میشه طوریکه بچه وقتی میخاد سینه تو رو مک بزنه همزمان اون شلنگ (که به باریکیه یه رشته ورمیشله)تو دهنش باشه و اونو هم مک بزنه و هم از سینه تو شیر میخوره وهم از اون مخزنه که توش شیر خشکه.این روش مزیتی که داره اینه که بچه وقتی میبینه از سینه تو شیر به خوبی میاد (حتی اگه تو شیر نداشته باشی) به سینه تو علاقمند میشه (بر خلاف شیشه که بچه وقتی میبینه ار شیشه شیر بهتر از سینه میاد علاقه اش رو به سینه مادر از دست میده.)من که بعداز یه ماه با اس. ان. اس شیر دادن دوباره شیرم زیاد شد . چون میدیدی که مثلا هانا دقیقا یک ساعت تمام سینه ام رو مک میزد (چون وقتی هم که شیر من تموم میشد تو مخزن شیر بود)همین باعث زیاد شدن شیرم میشد. امیدوارم بتونی تهیه اش کنی .چون شاید لازم باشه که چند جا رو سر بزنی چون همه جا ندارنش .ولی اگه پیدا کردی حتما نتیجه میگیری.ببخشید خیییییلی حرف زدم.
2706