2410
2553
راستی یه چیزی یادم رفت حتما برو بیمارستان لاله اونجا nicu داره واسه اونایی که هولن وقتی هشت ماهه به دنیا اومد. خیالت راحته که حالش خوب می مونه. گفتم بگم ثواب داره. بای بای
‎چقدر دوست داشتنی هستند، آدمهایی که، شبیه حرفهایشان هستند

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

ماما نها با هم دعوا نکنید اکه از نظر دکترها حساب کنید اره هفته 17 شروع می شه 5 ماهکی اکر هم بخواهید حساب نکنید 2 هفته اول بارداری رو و یه هفته از اخر کم کنید جواب 20 در می یاد ولی برای اطلاعات بیشتر کتاب بارداری هفته به هفته نوشته لورا رایلی رو بخونید تازه مامان ها خیلی وقتها نی نی ها زودتر از موقع به دنیا می یان این تاریخ هایی که دکتر ها بهمون می دن فقط تخمینی نی نی ممکنه 10 روز زودتر یا دیرتر به دنیا بیاد بس با هم قهر نکنید یه بوس خوشکل برای همه نی نی های ناز
سه ماهه اول از اولین هفته بارداری تا انتهای هفته 13، سه ماهه دوم از هفته 14 تا پایان هفته 27، و سه ماهه سوم از هفته 28 تا آخر هفته 40 است که عمدتا در این زمان ( کمی زودتر یا دیرتر) به زایمان و تولد نوزاد ختم می شود.
2720
مامانها من تونستم با حساب کردن روزها تاریخ کامل ماهها رو در بیارم

از انجای که هر ماه 30 روز هست یعنی در نیمه دوم سال

اکه برای هر ماه 4 هفته را در نظر بکیریم عدد 28 در می یاد یعنی 2 روز ماه باقی می مونه

بس با توجه به این قانون این طور می شه :

ماه اول هفته 1 2 3 4 (5 )

ماه دوم هفته (5) 6 7 8 9

ماه سوم هفته 10 11 12 13 ( 14)

ماه جهارم هفته (14) 15 16 17 18

ماه بنجم هفته 19 20 21 22 (23)

ماه ششم هفته (23) 24 25 26 27

ماه هفتم هفته 28 29 30 31 (32)

ماه هشتم هفته (32) 33 34 35 36

ماه نهم هفته 37 38 39 40

من با تاریخ زایمانم حساب کردم درست بود شما ها هم حسا ب کنید ببینید درست می شه راستی عدد های توی برانتز یعنی اینکه جند روزش توی ماه قبلی جند روزش توی ماه بعدی است

کفتم که ماه 28 روز نیست

منم با بادام موافقم کاملا محاسبه درستی هستش هفته ١٩ شروع ٥ ماهگی هستش . هیچ ماهی ٤ هفته نیست که ١٧ بشه شروع ماه ٥ .
اگر هفته ١٧ شروع ماه ٥ باشه یعنی ١٠ ماه بارداری که این اشتباه هستش�
19 هفتگی می شه اول پنج ماهگی جنین. سن بارداری با شروع زندگی تخمک شروع میشه. یعنی دو هفته قبل از تشکیل جنین. بارداری هم 280 روزه که اگه تقسیم بر 30 کنیم میشه 40. پس با حساب ماه 30 روزه بارداری میشه 40هفته .که از سن تخمک حساب میشه که روز اول پریود اماده باروری می شه.
در ضمن بارداری 9ماه کامل باضافه 9روزه که ممکنه به اشتباه 10ماه حساب بشه
ماههای بارداری
پایان ماه اول: 4 هفته و 2 روز (4*7=28+2=30) پایان ماه دوم: 8 هفته و 4 روز
پایان ماه سوم: 12 هفته و 6 روز پایان ماه چهارم: 17 هفته و 1 روز
پایان ماه پنجم: 21 هفته و 3 روز
ماه ششم: 25 هفته و 5 روز
ماه هفتم: 30 هفته
ماه هشتم: 34 هفته و 2 روز
ماه نهم: 38 هفته و 4 روز
با 9 روز اضافی که جمعا میشه 9 ماه و 9 روز
2714
عزیزم الام حوصله دسته بندی هفته هارو ندارم فقط همینقدر بدون که من توی بارداری اول وقتی بنا به دلایل پزشکی قرار بود بچمو سقط کنم پزشک قانونی گفته بود تا19 هفتگی یا به عبارتی پایان هفته 18 مجوز سقط میدن اگه یک روز بگذره وبشه 19 هفته دیگه مجوز سقط نمیدن چون وقتی 19 بشه شما وارد 5ماه شدی وروح دمیده شده ودیگه مجوز نمیدن ازاین رو منم دقیقا 18 هفته و6 روز مجوز گرفتم وهمون روزم بیمارستان بستری وسقط کردم خواستم بگم تمام دکترا معتقدند آغاز 19 هفتگی شروع 5ماهگیه همین.
***همسرم ودخترم...... عاشقتونم***
19 هفتگی می شه اول پنج ماهگی جنین. سن بارداری با شروع زندگی تخمک شروع میشه. یعنی دو هفته قبل از تشکی ...

کاملا درسته . آفرین 

تو به تحریک فلک فتنه دوران منی . من به تصدیق نظر محو تماشای توام

هفته 17یعنی 4ماه تموم شدوتازه رفتی تو5 ماهگی یعنی اول 5 ماهگی واخر5ماهگیم 21هفتگیه والان شمااگ مثلا18هفته باشی بایدبگی 4 ماه و7روز اینجوری

خدایاهمسرموک تمام زندگیمه برام نگهدارومن بشم سپربلاش مراقبش باش من عاشقشم.زندگی من شوهرم وپسرم ومامانم❤❤❤❤
2706