2766
2764

قربانی می‌کنم در خود تمام منیّت ها را،

تمام آن چه راکه باعث دوری من از خدایم شود..

قربانی می‌کنم‌ حسادت را،

که مبادا به آنچه دیگری از من برتری دارد حسد بورزم...

قربانی می‌کنم حسرت را،

که ذره ای من را از خود واقعی‌ام دور نکند و هرگز آهی نکشم برای داشته‌ها و نداشته‌هایم..

قربانی می‌کنم ترس را در وجودم،

که با اشتیاق صد برابر در راه رسیدن به کمال قدم بگذارم.

قربانی می‌کنم‌ وابستگی هایم را به این دنیای فانی؛

زیرا که می‌دانم هر چه در این مسیر سبک‌تر باشم رهایی‌ام آسان‌تر می‌شود،زیرا باید کَند و رفت به دیدار محبوب🕊

پروردگارا هر چه که مرا از تو دور کند وسدّ راهم شود را به پایت ذبح می کنم.. 

تا بلکه کمی قلب ما لایق وصال جانانت شودو چشم مابه زودی با ظهورش روشن شود ⛅️

عیدقربان پیشاپیش مبارک💓

9️⃣ روزمانده به عید غدیر🌱

با نوشتن اللهم_عجل_لولیک_الفرج#     درثواب این تاپیک سهیم باشیم.اگر دوست داشتین بگین تاپیکهای مهدوی تگتون کنیم. 

یه صلوات واسه خوشبختی خودت میفرستی😁اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 🤝میشه  واسه  منم دعا کنین🌱آرزومه برم کربلا با شوهرم انشالله  تو سال جدید همه به آرزوهای قشنگشون برسن 🥺 تو تاپیک های نذرصلوات و دعا  منو تگ کنین  .... تومثل عکس ماه در برکه ای درمنی و دور از من🥺🫂❤تاریخ امضا ۲۵اسفند ماه ۱۴۰۲🤷‍♀️😄

سلام دوستان گلم ❣️🥰🤗

عید قربان پیشاپیش مبارک 😍

ان شاء الله شاد و موفق و پیروز باشید 🤲

عید غدیر نزدیکه 😍

و می خوایم یه پویش راه بندازیم

👈 از عیدقربان تا عید غدیر 😍

و پروفایل هامون رو غدیری کنیم.

شما هم اگر دوست داشتین به این پویش بپیوندید و پروفایلتون رو با هر عکسی که به دلتون بیشتر میشینه تغییر بدین. 

تصویر پیشنهادی🥰👇🏻

🇵🇸 القدس لنا ...👇کلیک کنیداین تاپیک تدبر در قرآن رو دنبال کنید دنیاتون با آیات قرآن روشن میشه این مرده دل ...💔این خسته جان.... 😔 دارد تمنای تو را یا صاحب الزمان عج الله ❤ دوستای عزیزم اگه دوست داشتید بگید تاپیک های مهدوی تگتون کنیم ❤  اللهم عجل الولیک الفرج به حق زینب کبری سلام الله علیها🤲🏻🥀درد بی درمان شنیدی؟! حال من یعنی همین 💔بی تو بودن درد دارد... میزند من را زمین 😭 یا صاحب الزمان عج الله ادرکنی 

اعمال روز عید قربان:

1️⃣ غسل کردن.

2️⃣ نمازعید قربان.

3️⃣ خواندن دعای چهل وهشتم صحیفه‌سجادیه

4️⃣ خواندن دعای چهل و ششم صحیفه سجادیه

5️⃣ خواندن دعای ندبه.

6️⃣ قربانی کردن .

7️⃣ تکبیرات مشهور را پس از نماز ظهر روز عید تا پس از ده نماز (نماز صبح روز دوازدهم) بخواند👇

🔹اللّهُ اَکْبَرُ اللّهُ اَکْبَرُ لا اِلهَ اِلا اللّهُ وَ اللّهُ اَکْبَرُ اَللّهُ اَکْبَرُ اَللّهُ اَکْبَرُ و لِلّهِ الْحَمْدُ اَللّهُ اَکْبَرُ عَلی ما هَدانا اَللّهُ اَکْبَرُ عَلی ما رَزَقَنا مِنْ بَهیمَةِ الاْنْعامِ وَالْحَمْدُلِلّهِ عَلی ما اَبْلانا. (مفاتیح الجنان)

خداى بزرگتر است خدا بزرگ است، نيست معبود حقى جز پروردگار وخداى بزرگ است خدا بزرگتر است و ستايش مخصوص خداست ، خدا بزرگ است بر آنچه ما را راه نموده خداى بزرگتر است برآنچه به ما روزى كرده از چهار پايان بى ‏زبان و ستايش خدا راست بر اين آزمايش‌. 

خدایا ....؟.......؟.......!!                                              ﺣﻤﺪ ﻭ ﺳﭙﺎﺱ ﻣﺨﺼﻮﺹ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪﯼ است ﮐﻪ ﻫﺮ ﺟﺎ ﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﺍﻭ ﺑﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﻫﺮ ﺟﺎ ﺍﻭ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﻣﻦ ﻧﺒﻮﺩﻡ !                                       خدایا ...…چه دارد آنکه تو را ندارد ؟؟                                                   و چه ندارد آنکه تورادارد.                                         اللَّهُـمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّـدٍﷺ وَآلِ مُحَمـَّدﷺوعجل فرجهم.                                          

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

✳️ رسول خدا صلّى‌ اللّه عليه و آله ؛

علی بن ابی طالب برادر، وصی و جانشین من

در میان امّت و امام پس از من بوده.

جایگاه او نسبت به من مانند هارون نسبت به موسی است، لیکن پیامبری پس از من نخواهد بود ، او صاحب اختیارتان پس از خدا و رسول است.

🌴فرازی از خطبه غدیر

🇵🇸🇮🇷یا مهدی ادرکنی❣️السلام علیک یا صاحب الزمان عج❤️ اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام الله علیها 💙یا اللّهُ یا رَحمٰنُ یا رَحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک 💚یا صاحب الزمان همیشه هوامو داشته باش و رهام نکن. اگر دوست دارین بگین تاپیک های مهدوی تگتون کنم.💙به هر روشی که بلدین با امام جانمان صحبت کنین. اگر قلمی دارین.اگر آهنگسازین، اگر فروشنده این اگر معلمین،اگر خانه دارین،اگر کارمندی،وقت بزارین و یک کار رو نذر امام زمان عج الله کنین. نذر اینکه به این معنا که من اینکارو انجام میدم و تقدیم میکنم به شما خوبتر از تمام خوبهای عالماگر غمی دارین اول به اطلاع امام جانمان برسونیناگر شاد هستین اول به اقاجانمان بگید. یک یار بی نظیره✔️و اینکه هرلحظه فرصت کردین در شادی و غم با خداوند درددل کنین،و یادمون باشه عشق اول از خداوند نشات میگیره. یعنی حب اول از خداست. اون عاشق ماست که ما جذبش میشیم. 
2768

🌴 حسین علیه السلام حجِ نیمه تمامش را در صحرای عرفات می‌گذارد

و به انتظار قافله‌ی یارانش با تمام هستی‌اش 

به کربلا می‌رود.

🔺آقا جان! تو به انتظار کدام قافله سرگردان صحراها شدی؟ 😭

📝 روز_عرفه روز استجابت دعاست.🌟

در این روز دعا برای تعجیل در فرج را فراموش نکنیم⛅️

یه صلوات واسه خوشبختی خودت میفرستی😁اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 🤝میشه  واسه  منم دعا کنین🌱آرزومه برم کربلا با شوهرم انشالله  تو سال جدید همه به آرزوهای قشنگشون برسن 🥺 تو تاپیک های نذرصلوات و دعا  منو تگ کنین  .... تومثل عکس ماه در برکه ای درمنی و دور از من🥺🫂❤تاریخ امضا ۲۵اسفند ماه ۱۴۰۲🤷‍♀️😄

⭕️ ۹روز تا عید غدیر خم ⭕️

▫️پیامبر صلی الله علیه وآله:

علی علیه‌السلام ستون دین است و...

و علی علیه‌السلام هر طرف برود حق با اوست.

◽️عَلِيٌّ عَمُودُ الدِّينِ ... الْحَقُّ مَعَ عَلِيٍّ أَيْنَمَا مَالَ.

📚 الكافي (ط - الإسلامية)، ج‏۱، ص۲۹۴. 

خدایا ....؟.......؟.......!!                                              ﺣﻤﺪ ﻭ ﺳﭙﺎﺱ ﻣﺨﺼﻮﺹ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪﯼ است ﮐﻪ ﻫﺮ ﺟﺎ ﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﺍﻭ ﺑﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﻫﺮ ﺟﺎ ﺍﻭ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﻣﻦ ﻧﺒﻮﺩﻡ !                                       خدایا ...…چه دارد آنکه تو را ندارد ؟؟                                                   و چه ندارد آنکه تورادارد.                                         اللَّهُـمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّـدٍﷺ وَآلِ مُحَمـَّدﷺوعجل فرجهم.                                          

عید قربان آمدوبازآ که قربانت شوم 

میدونستی اهل بیت علیهم السلام قربون صدقه امام زمان می رفتن 😍چندتاش رو بخونیم:👇🏻

🌸پیامبر صلی الله علیه وآله:

اهل آسمان و زمین از غیبت او اندوهگین می شوند...پدرو مادرم فدایش که همنام و شبیه من است. (۱)

🌼امیرالمومنین علیه السلام:

خدا به دست مردی از ما اهلبیت فرج را خواهند رساند،‌پدرم فدایش باد(۲)

🌸امام محمد باقر علیه السلام:

پدر ومادرم فدای او که هم‌نام من است...

پدرم فدایش که زمین را از عدالت پر خواهد کرد...(۳)

🌼امام صادق علیه السلام:

جانم به فدایت ای غائبی که از ما دور نیستی!...

جانم به فدایت جانم به فدایت ای آرزوی هر مومن مشتاق! (۴)

🌸امام کاظم علیه السلام:

مهدی چراغ تاریکی‌هاست،پدرم فدای او که به

امرخدا قیام می‌کند. (۵)

🌼امام رضا علیه السلام:

پدر ومادرم فدای او همنام جدّ من است.

هاله‌ای از نور گرداگرد او را گرفته که از انوار قدسی پرتو می‌گیرد. (۶)

📚منابع۱. منتخب الاثر حدیث ۱۰۹_۲. منتخب الاثر حدیث۵۴۴ _۳. منتخب الاثر حدیث ۵۷۲_۴. دعای ندبه۵. منتخب الاثر حدیث ۱۲۴۶_۶.منتخب الاثرحدیث ۹۷۳

🇵🇸🇮🇷یا مهدی ادرکنی❣️السلام علیک یا صاحب الزمان عج❤️ اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام الله علیها 💙یا اللّهُ یا رَحمٰنُ یا رَحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک 💚یا صاحب الزمان همیشه هوامو داشته باش و رهام نکن. اگر دوست دارین بگین تاپیک های مهدوی تگتون کنم.💙به هر روشی که بلدین با امام جانمان صحبت کنین. اگر قلمی دارین.اگر آهنگسازین، اگر فروشنده این اگر معلمین،اگر خانه دارین،اگر کارمندی،وقت بزارین و یک کار رو نذر امام زمان عج الله کنین. نذر اینکه به این معنا که من اینکارو انجام میدم و تقدیم میکنم به شما خوبتر از تمام خوبهای عالماگر غمی دارین اول به اطلاع امام جانمان برسونیناگر شاد هستین اول به اقاجانمان بگید. یک یار بی نظیره✔️و اینکه هرلحظه فرصت کردین در شادی و غم با خداوند درددل کنین،و یادمون باشه عشق اول از خداوند نشات میگیره. یعنی حب اول از خداست. اون عاشق ماست که ما جذبش میشیم. 

🔴 چگونه می‌‏توانيم مهدی موعود را از مدعيان دروغين تشخیص دهیم؟

ظهور امری روشن است. در روايات متعدّدی بر اين نكته تأكيد شده است كه امر ظهور امام مهدی از آفتاب نيز درخشان‌‏تر است و به همين دليل، اين امر بر هيچ كس مشتَبه نخواهد شد و هيچ كس در حقانيت آن ترديد نخواهد كرد.

در اين زمينه از امام محمّد باقر چنين نقل شده است: «تا آسمان و زمين ساكن است، شما نيز ساكن و بی‌‏جنبش باشيد ـ يعنی بر هيچ كس خروج نكنيد ـ كه كار شما پوشيدگی ندارد.

بدانيد كه آن نشانه‏‌ای از جانب خدای عزّوجلّ است، نه از جانب مردم. بدانيد كه آن از آفتاب روشن‏‌تر است و بر نيكوكار و زشت‏كار پنهان نخواهد ماند. آيا صبح را می‌شناسيد؟ امر شما همانند صبح است كه پنهان ماندن در آن راه ندارد.»*۱

ابتدای روايت ياد شده، هشدار به كسانی است كه با پيش افتادن بر امامان معصوم و با اميد تشكيل دولت اهل‏‌بيت دست به قيام‌‏های نا به ‏هنگام و حساب نشده می‌زدند و سرانجام خود و گروهی از شيعيان ناآگاه را به هلاكت می‌انداختند.

در روايت ديگری، ميمون البان از آن حضرت چنين نقل می‌‏كند: «من در خيمه امام باقر نشسته بودم كه امام يک طرف خيمه را بالا زد و فرمود: امر ما از اين آفتاب روشن‌‏تر است، سپس فرمود: نداكننده‌‏ای از آسمان ندا می‌‏كند كه امام فلان پسر فلان است و نام او را می‌‏برد و ابليس نيز از زمين ندا كند همچنان كه در شبِ عقبه بر رسول خدا ندا كرد.»*۲

با توجّه به روايات ياد شده می‌توان گفت پديده‌ی ظهور و مقدّمات آن، چنان روشن است كه هنگام وقوع آن، همه مردم از آن آگاه می‌‏شوند و به حقانيت آن پی می‌‏برند. اين‏گونه نيست كه تنها جمعی محدود از شيعيان از آن باخبر شوند و به همراهی با آن برخيزند.

اينكه می‌‏بينيم هر از چندگاهی كسی در گوشه‌‏ای از كشورهای اسلامی، خود را به عنوان يكی از شخصيت‏‌های مطرح در عصر ظهور معرّفی می‌كند و عدّه ناچيزی از مردمان ناآگاه يا فريب‌‏خورده نيز با او همراهی می‌‏كنند، اصلاً با واقعيت‏‌های ظهور كه پديده‌‏ای جهانی و قابل درک برای همگان است، همخوانی ندارد.

📚 ۱. ترجمه كتاب غيبت (نعمانی)، باب ۱۱، ص ۲۸۶، ح ۱۷؛ بحارالأنوار، ج ۵۲، صص ۱۳۹ و ۱۴۰، ح ۴۹

۲. ترجمه کتاب کمال الدّين و تمام النعمـة، ج ۲، ص۵۵۵

پرسش_و_پاسخ_مهدوی#  

و بی گمان فلسفه قربان،

سر بریدن نیست.

دل بریدن است.👌

دل بریدن از هر چیزی که به آن تعلق داری.

دل بریدن از هر چه تو را از او می‌گیرد،❤️

می‌خواهد شادی باشد یا غم.

وصال باشد یا فقدان. 

نور باشد یا سیاهی.🕊

🇵🇸 القدس لنا ...👇کلیک کنیداین تاپیک تدبر در قرآن رو دنبال کنید دنیاتون با آیات قرآن روشن میشه این مرده دل ...💔این خسته جان.... 😔 دارد تمنای تو را یا صاحب الزمان عج الله ❤ دوستای عزیزم اگه دوست داشتید بگید تاپیک های مهدوی تگتون کنیم ❤  اللهم عجل الولیک الفرج به حق زینب کبری سلام الله علیها🤲🏻🥀درد بی درمان شنیدی؟! حال من یعنی همین 💔بی تو بودن درد دارد... میزند من را زمین 😭 یا صاحب الزمان عج الله ادرکنی 

غدیری‌ام#  

قربان است ،عید بندگی

تا به کی باشیم ، در شرمندگی ؟!

ابراهیم داده فرزندش در راه خدا

سربلند از امتحان این کوره راه

ما هنوز اَندر خَم یک کوچه اییم

دستمان خالی ،بدون توشه اییم !

ای خدا ما را زِ بندِ نَفْسِ مان آزاد کن

تو از ما راضیُ ،مولایمان را شاد کن🤲

تبریک عرض میکنیم💐‌ این عید بزرگ رو محضر مبارک حضرت بقیة الله(ارواحنا الفداه)❤️

و‌ شما منتظران عزیزشان...🌻 

آنان که نفس را به قربانگاه نبردند و قربانی

نکردند،

به حقیقت غدیر و امامت راه نیافتند.

آری این سنت الهی است؛

اگر نفس‌ و علایق پست زمینی را در راه خدا وامام زمانت قربانی نکنی، 

غدیر را می‌بینی، اما غدیری نمی‌شوی.

وآنان که‌ غدیری‌نشدند

عاشورادر آزمون یاری امام زمانشان شکست خوردند.

🔺قرن هاست که آزمونِ

یاری مهدی منتظَر آغاز شده است؛

قربانیت را آماده کرده ایی ؟!

+به فرمان الله،امام زمان را دریابیم.🤲

عید قربان‌ آمد و بازآ که‌ قربانت‌ شوم 🌻

همچو اسماعیل‌ به‌ فرمان‌ خدا‌ رامت‌ شوم

عید قربان‌ است‌ و هر‌ که‌ میدهد‌ قربانی‌اش

آرزو دارم‌ که‌ قربانی‌ قربانت‌ شوم😍

باغبان‌ از شوق‌ گلبن‌ میرود‌ در خواب‌ مست

گلشن‌ با غم‌ بیا تا مست‌ مستانت‌ شوم🌹

دشت‌هاوباغهاپرلاله‌وسنبل‌شده

تابه‌کی‌خواهی‌که‌مجنون‌بیابانت‌شوم😔

اللهم‌عجل‌لولیک‌الفرج 💚

عشق جانم امام زمانم 🥰

2706