2733
2764

ما هر دوماه یکبار پسرم رو میبریم متخصص مغز و اعصاب کودکان البته برای اضطرابش که خداروشکر خیلی بهتر شده .... و توی اون تایمی که اونجا هستیم اینقدر بچه های بیمار میاد که میبینی تازه به دنیا اومده سرش کوچیکتر از بدنش هست طفلک . خب مطمئنا اگر این پدر و مادر غربالگری هارو کامل انجام میدادن و یا ازدواج فامیلی نمیکردن الان اون بچه طفلک سالم بود و یه عمر بیماری نمی‌کشید.... یا می‌بینیم بچه های بیش فعال و مشکلات اوتیسم چقدر زیاد شده توی مطب پر از بچه های اوتیسم هست طفلکی ها ..... 

چرا چی شده اینقدر بچه ها مشکل‌دار شدن ما که اعصابمون تا چند روز خورد میشه بعد از مطب رفتن 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خیلی از بیماری ها که با غربالگری و سونوگرافی مشخص نمیشه

مگه میشه مشخص نشه؟! تو سونو غربالگری دور سر جنین رو میگیرن دیگه . نمی‌فهمه سر بچه کوچیکتر یا بزرگتره از حالت نرمال؟

دو مورد داریم کلا سندروم دان ازدواج با غریبه بوده

مورد هم داشتیم غربالگری رفته ولی تشخیص ندادن بچه انگشت نداره سونو هم جای معتبر رفته

تابته که باید بریم غربالگری ولی بعضی وقتا انگار باید بشه شایدم از تغذیه و اعصاب پدر و مادره خدا میدونه

اگر اطلاعاتی درباره آزمون استخدامی و مصاحبه میخواید تاپیکمو بخونید💓💓از خدا جوییم توفیق ادب، بی ادب محروم ماند از لطف رب☆ای کاش به جای خیلی از واحدهای بی محتوای درسی چند واحد ادب تدریس میشد. قطعا جامعه سالمتر،آرامتر،... داشتیم. 
مگه میشه مشخص نشه؟! تو سونو غربالگری دور سر جنین رو میگیرن دیگه . نمی‌فهمه سر بچه کوچیکتر یا بزرگتره ...

بله میکروسفالی مشخص میشه اما اوتیسم اینا نه

خیلی از عقب ماندگی ها مشخص نمیشن با هیچ روشی

من کادر درمانم یه بار یه خانم با داد و بیداد اومد با متخصص زنان دعوا کرد که دخترم دنیا اومده و مشکلات چشمی داره چرا تو ازمایش غربالگری نفهمیدی😕😕😕😕

متاسفانه اوتیسم از مواردی که اصلا غربالگری نشون نمی ده..خدا خودش رحم کنه 

اره ولی خیلی زیاده ما تازه یه مطب میریم اینقدر بچه های ۵ ، ۶ ساله اوتیسم هستن اون تایم که خدا میدونه . یا جیغ میزنن یا یهو بلند گریه ، خنده 

بله میکروسفالی مشخص میشه اما اوتیسم اینا نه خیلی از عقب ماندگی ها مشخص نمیشن با هیچ روشی من کادر د ...

اره اوتیسم میدونم مشخص نمیشه ولی دکتر به ازدواج فامیلی خیلی معتقد هست و از همه میپرسه فامیل نیستید؟

یه سری بیماری ها هست توی نوجوانی یا جوانی خودش رو نشون میده

مثلا انحراف چشم کم کم خودش رو نشون میده

یا مشکلات ستون فقرات 

یا بعضی بیماری ها با منشا ارث و ژنتیکی 

بعد از زایمان مادر، در بدنش فعال میشن

💚شنیدم امام رضا مریضارو شفا میده💚شنیدم پنجره فولاد رضا برات کربلا میده💚 شنیدم که ضامن آهو شدی امام رضا💚میشه ضامن منم بشی پیش خدا💚 شنیدم هرکی بره زیارت امام رضا💚برادیدنش میاد سه جا غریب الغربا💚برا بار اولی سر پل صراط میاد💚دومی وقتیه که نامه ی تو برات میاد💚بار سوم که میخاد آقا به دادت برسه💚وقتی که ملک میاد تا به حسابت برسه💚من قیزیمادونیایام😍قیزیم منه دونیا دی😍الله بیزی آییرما😍بو قیز منه سودا دی😍من تورک قیزام آسانا😍منیم آنام زهرا دی😍عشقی منه اورگددی😍قلبیم اونا شیدا دی😍♥ آبجی سادات خودمی💚khoday_mer3p 💚با یه صلوات آمین بگو خواهرگلم.خدایا هرکی چشمش به این امضا افتاد همون لحظه دلشو شاد کن.اگه دختره یه بخت خوب نصیبش کن.اگه منتظره دامنشو سبز کن.اگه غصه داره خدایا به بزرگیت قسمت میدم ارامشی از جنس خودت نصیبش کن.اگه مستاجره صاحب خونش کن.اگه با شوهرش مشکل داره دلشونو به هم رضا کن.خدایا خیلی از دوستام ناراحتی هایی دارن که نمیتونن بیان کنن اونا فقط تورو دارن جوری به خودت نزدیکشون کن که ناراحتیشونو فراموش کنن.اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم.brave 
اره اوتیسم میدونم مشخص نمیشه ولی دکتر به ازدواج فامیلی خیلی معتقد هست و از همه میپرسه فامیل نیستید؟

واسه ازدواج فامیلی هم باید برن پیش مشاوره ژنتیک و اگه لازم باشه ازمایشات ژنتیک بدن که به خاطر هزینه بالاش نود و نه درصد نمیرن حالا هی دکتر بپرسه تاثیری نداره که