2726
عنوان

مشکل انعقادی ترمبوفیلیا

8046 بازدید | 54 پست

سلام.کسی سقط داشته و بعد از پیگیری فهمیده که مشکل انعقادی در فاکتور ترمبوفیلیا pai جهش هتروزیگوت داره.میخوام بدونم چه دارویی واسش دکتر تجویز کرده.تو رو خدا کمک کنید.

آمپول روزانه سلکسان 60. 

آسپرین

هتروزایگوت خیلی هم مشکل حادی نیست هرچند فاکتور pai_1تو فاکتورای انعقادی خیلی مهم هستن ولی وقتی هترو هستی یعنی از دو آلل ؛یکی از آلل های ژنت معیوب هست.

فاکتورهای دیگت نرمال بود؟

عشق با انگشت های کشیده پیانو مینواخت...من پا به پای پونه های وحشی میرقصیدم... باران می آمد...بهارنارنجها همه مست...هوا هوای تو بود...🍀

آره عزیزم بقیه نرمال بودن.اینجا دکترا قشنگ نظر نمیدن.دکتر خون هم رفتم چرت و پرت تحویلم داد.میگه چون یک سقط داشتی نمیشه گفت ازین پارامتر بوده!!!!! و اینکه این داروهاعوارض داره پوکی استخوان میاره من تجویز نمیکنم!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پوکی استخوان که میاره. من از روز اول بارداریم هر روز کلسی کر میخورم ولی باز هم درد استخوان شدید دارم. تحمل میکنم بخاطر بچم. 

ضمنا این رو بدون که قطعا سقطت یکی از عواملش همین فاکتور خونی بوده پای خیلی فاکتور مهمیه و عامل اصلی لخته شدن خون و عدم خونرسانی به جنین. معمولا باعث ایست قلب میشه   من سه بار سقط داشتم. و یه تست کامل جهش ژنی دادم که 4تاشون جهش داشت یکیش پای وان بود که از همه مهمتر بود. 

به پزشکت بگو اگه بناست بهم آمپول ندین پس چرا ازم این ازمایش رو خواستین؟ 

عشق با انگشت های کشیده پیانو مینواخت...من پا به پای پونه های وحشی میرقصیدم... باران می آمد...بهارنارنجها همه مست...هوا هوای تو بود...🍀
2728

عزیزم پس بارداری.چند هفته ای؟

ببین من 16 هفته بودم. جنین 13 هفته و 5 روز که متوقف شده.اصطلاحا سقط فراموش شده.سقطم خاص بود همش ذهنم مشغول بود چرا اخه.مگه چیکار مردم که بهد از کنکاش توی نت و آشنا شدن با ی گروه سقط تصمیم گرفتم برم پیگیری.اینجا هیچچچچچ کش واس یک سقط آزمایش نمینوشت.من اراکیم.تا اینکه رفتم مرکز نابتروری.پرونده بارداریمو بردم گفت بیشتر انعقادی میخورهوآزمایشای انعقادی و بخصوص فاکتورای ترمبوفیلیا رو نوشت واسم.که مشخص شد جهش هتروزیگوت PAIدارم.گفت بهتر با دکتر خون مشورت کنش.اماااااان از دکتر نفهم خون که منو اللللاف کرد و آخرش رفتم پیش ی دکتر دیگه خون.اون گفتش نمیشه گفت سقظت ازین بوده اگه تکرار بشه میشه قطع گفت.گفن من ریسک نمیکنم دارو بدم.2 تا دکتر زنان رفتم یکیشون گفت آسپرین و هپارین اگه نیاز باشه. بخدا گیج شدم.آسپرین شروع کردم به خوردن.عوارض داره آسپرین؟

من میخوام یک یا دو ماه دیگه اقدام کنم نمیخوام دوبتره سقط تکرار بشه.هیچ کس حالمو نمیفهمه  

پوکی استخوان که میاره. من از روز اول بارداریم هر روز کلسی کر میخورم ولی باز هم درد استخوان شدید دارم ...

عزیزم پس بارداری.چند هفته ای؟

ببین من 16 هفته بودم. جنین 13 هفته و 5 روز که متوقف شده.اصطلاحا سقط فراموش شده.سقطم خاص بود همش ذهنم مشغول بود چرا اخه.مگه چیکار مردم که بهد از کنکاش توی نت و آشنا شدن با ی گروه سقط تصمیم گرفتم برم پیگیری.اینجا هیچچچچچ کش واس یک سقط آزمایش نمینوشت.من اراکیم.تا اینکه رفتم مرکز نابتروری.پرونده بارداریمو بردم گفت بیشتر انعقادی میخورهوآزمایشای انعقادی و بخصوص فاکتورای ترمبوفیلیا رو نوشت واسم.که مشخص شد جهش هتروزیگوت PAIدارم.گفت بهتر با دکتر خون مشورت کنش.اماااااان از دکتر نفهم خون که منو اللللاف کرد و آخرش رفتم پیش ی دکتر دیگه خون.اون گفتش نمیشه گفت سقظت ازین بوده اگه تکرار بشه میشه قطع گفت.گفن من ریسک نمیکنم دارو بدم.2 تا دکتر زنان رفتم یکیشون گفت آسپرین و هپارین اگه نیاز باشه. بخدا گیج شدم.آسپرین شروع کردم به خوردن.عوارض داره آسپرین؟

من میخوام یک یا دو ماه دیگه اقدام کنم نمیخوام دوبتره سقط تکرار بشه.هیچ کس حالمو نمیفهمه  

این ازمایشمه، دکتر باید چه چیزایی برام تحویز کنه،لطفا راهنماییم کنین

سلام عزیزم کدوم شهری؟ 3 تا جهش داری که دوتاش mthfr و یکیش pai.هتروزیگوت هستن.فکر کنم داروهات آسپرین و هپارین یا همون سلکسان باشه با دز6000.

سقط اول تو ۸هفتگی بود

۲تایه دیگمم خیلیی زود ...

در خدا ۳روز از موعدم میگذشت و ازمایشم مثبت میشد همین..بتامم خیلی پایین بود..‌

الان مشکل دیگمم اینه،پلاکت خونم کمه و دکتر گفته اگ پلاکت کم باشه نمیتونم سوزن هپارین بزنم،راه دیگه ای ام هست؟!!

الان بهم دارو دادن تا پلاکتم بره بالا اگ بالاتره باید ازمایش مغزو استخوان بدم

خیلی دلواپستم و خیلی حالم گرفتس

اللهم صلی علی محمد و آل محمد♥️
مهدیه درمورد پلاکت خون اطلاعاتی نداری؟! یکشنبه هم عکس رنکی رحم دارم،و خییلی نیترسم

نه عزیزم در باره پلاکت نه..باتوجه به اینکه میگه عدد بتات پایینه فور کنم نقص ایمنی هم داشته باشی.آزمایش ایمنی هم بده.اگه تهرانی بچه ها از دکار فاطمه رزاقی خیلی تعریف میکنن.پرونده پزشکیتو ببر تا نظر بده.

عکس رنگی من دادم اردیبهشت ماه.دردش فقط در حد 1 یا دو دقیقس.وقتی استکلوم میذاره زیر دلت خفیف درد پریودی داره.بعدشهودتو شل بگیر.مایع حاجب که تزریق میکنه اگه لوله بسته باشه ی ذره درد میگیره.مال من باز بود.دردش فقط همون لحظس .بلند میشی5 دقیقه بعدش کاملا خوبه حالت.نگدان نباش.فقط سفت نگیر خودتو.قبل از عکس هم 3 ردز قبلش من داکسی سایکلین خوردم تا 2 هفته بعد.قبل از عکس هم آمپول هیوسین زد واسم دردم کم بود.

2706