2726
عنوان

توی خنچه شب یلدا که برای نو عروس میبرن چی میگذارند ؟سنتی ها کمک !

| مشاهده متن کامل بحث + 58155 بازدید | 42 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
آفرین به تو دختر خوب برای من هم نیاوردن یعنی ما رسم نداریم ولی به نظر من تو چند تا ظرف خوشگل و گود که شبیه هم باشه انتخاب کن توی یکیش تا نصفه انار دون کن و یکی دو تا انار درشت هم فقط از وسط چهار قشمت کن ولی جدا نکن یعنی فقط بازش کن و بگذار روش
توی یکی دیگش هم تا نصفه آجیل مشکل گشا بریز (همون آجیل شب یلدا) و با تور چند تا بسته آجیل درست کن و دورش را با روبان قرمز ببند و بگذار روش
اگر میوه آرایی بلدی یک هندوانه را تزئین کن و بگذار توی یک ظرف دیگه و اگر م بلد نیستی با یکی از این قاشق های گرد که اندازه کوچیک و بزرگ داره هندانه را گرد گر ببر و بریز توی یک ظرف و چند تا قاچ شتری ببر و بگذار روش البته همونجوری معمولی هم میتونی ببری
بعد هم یک ظرف شیرین خشک خوب مثل باقلوا و لوز و قطاب و از این چیزها بگذار و یک ظرف هم میوه های دیگه فصل بعد گل مریم بگیر و بریز لا به لای خوراکی هات بعد هم اگر شکل ظرفها اجازه میده همه را با روبان قرمز تزئین کن
اگر توی خونه خودت درست می کنی یا می بری اونجا خودت می چینی بهتره با هر وسیلهه ای که دم دستت هست اختلاف سطح درست کنی و روی اونها رو با یک رومیزی یا پارچه قرمز تزئین کن و روی اون رو با گل و سنگ های تزئینی رشت خوشگل کن
اگر درست کردی بیا عکس بگذار ببینیم چجوری شد
راستی نقل هم بگیری و وسطش گل بریزی خوبه
هندوانه تزیین شده/ انار دون شده توی یه ظرف شیک و تزیین شده/ آجیل خوب توی یه ظرف شیک و تزیین شده/ شیرینی و شکلات تزیین شده/ و یک کادویی که معمولا یک تکه طلا با پارچه یا روسری شیک ظرفها هم برای عروسه.
راست میگین من پشمک یادم رفت همیشه خودم برای خونمون میذارم ولی یادم رفت
آخه از پارسال تا حالا شب یلدا نشده بود که :)))
من همیشه پشمک را می ریزم تو یک استکان کوچیک و فشارش میدم میشه مثل قالب اونم میتونی بذاری
حافظ هم پیشنهاد خوبی بود که یکی از بچه ها گفت
مادرشوهر من با اینکه یک کم با هم اختلاف نظر و سلیقه داریم ولی از حق نگذریم برای شب یلدا سنگ تموم گذاشت که سینی گرد خیلی بزرگ که ما بهش میگیم مجمعی را کلی توش میوه گذاشته بود و با کلی گل و ربان تزیین کرده بود بعد توی یک سبد تزیین شده کلی آجیل ریخته بود توی یک سبد دیگه کلی انار و یک هندوانه را توی تور سبز پیچیده بود و ربان زده بود و توی یه سبد برای من یک گردنبند و پارچه و کفش و کیف و شال همه کادو کرده و ربان زده گذاشته بود توی اون سبد
عزیز دل مادر بعد از نه ماه انتظار و سختی الان تو بغلمی
خدا را صد هزار مرتبه شکر
خدا جونم عاشقتم
مرسی دوستای خوبم . من میخوام یه سینی بزرگ بگیرم با چهارتا ظرف سفالی بزرگ برای سیب سرخ و انار و آجیل چهارمغز و راحتالحلقوم و یه حافظ که لاش بجای صفحه نگهدار یه نیم سکه تو کارتی بچسبونم به یه روبان پهن بذارم وسط دیوان حافظ دورش هم نرگس رو به صورت کوپ گل آرایی کنم و لاش نبات شاخه ای بذارم و کلا بیس کار فیروزه ای و طلایی باشه . خوبه ؟؟؟
خدایا ... خودت رو از من نگیر ...
2706