2703
2553
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1664414 بازدید | 89477 پست
آره ب خدا.. نمیدونی من چقد از بیمارستان مبینی میترسم... خیلیییی... همش میترسم تهش اونجا زایمان کنم.. ...

حق داری بخدا

من فقط فامیلام اونجا زایمان کردن از جلوش رد میشم میترسم برسه خودم بخوام اونجا زایمان کنم

ان شاا... هرچی خیره برات پیش بیاد عزیزم

من نشونه اولیه نداشتم ولی فک کنم همون دفع پلاگ موکوس اولین نشونه باشه ک چند روزم فاصله داره تا زایمان

من هفته ۲۴ و دیروز یعنی هفته ۳۲ رفتم پیش مصطفایی، هفته ۲۹ رفتم بقیه الله پیش شریفی اولش دونفر دونفر ...

دقیقا دکتر شریفی همینه 

منم ک رفتم پیشش همینجوری بود

منم بقیه ا... ویزیت شدم چندبار

همش با خودم میگفتم دکتر خیلی خوبیه و همه ازش تعریف میکنن پس راضی باش و منصرف نشو 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام دوستان من دیروز رفتم بقیة الله پیش دکتر مصطفایی تقریبا سرش خلوت بود تمام سوال هامو هم جواب داد ...

من وی بک نبودم

اول با مصطفایی ویزیت شدما

کاش عوض نمیکردم

حالا ک گذشت دیگه

ان شاا... برای بعدی

خب عزیزم طبق سونوی قلب ۵ خرداد الان ۱۰ هفته و ۴ روزته!

سلام صفا.خوبی خانوم؟

صفا جون،تو هفته ۲۹ هستم و بچه بریچ.

از ماه پنج موزیشنش تغییر نکرده.

دکتر  گفت دیگه نمیکته هم.

دوستان گفتن  واسه شما ۳۴ هفته چرخید.شرازط شما هم مثه من بود؟

ورزشی کردی که بچرخه؟

جوری خدا رو توی تک تک لحظه سزارین شدنم لمس کردم،که اگه طبیعی میشد،درک نمیکردم.ممنون خدا جون،که همیشه حواست هست و قشنگترین لحظه ها رو برام میسازی.تو بخواهی،سومی طبیعی میارم😁😍
2720
سلام صفا.خوبی خانوم؟ صفا جون،تو هفته ۲۹ هستم و بچه بریچ. از ماه پنج موزیشنش تغییر نکرده. دکتر &nb ...

سلام خاطره جون

جاری من ۳۸ هفته چرخید بچش تو ۴۱ هفته هم زایمان کرد

دخترداییم کلا نچرخید پزشکش پیشنهاد داده بود که بیا تو بیمارستان وقتی دردت شروع شد بچرخونیمش واست

البته تهران بود و زایمان اولی

از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر........یادگاری که در این گنبد دوار بماند
سلام خاطره جون جاری من ۳۸ هفته چرخید بچش تو ۴۱ هفته هم زایمان کرد دخترداییم کلا نچرخید پزشکش پیشنه ...

سلام عزیزم

خوبی؟

حالا دکتر چرخوندش؟

جوری خدا رو توی تک تک لحظه سزارین شدنم لمس کردم،که اگه طبیعی میشد،درک نمیکردم.ممنون خدا جون،که همیشه حواست هست و قشنگترین لحظه ها رو برام میسازی.تو بخواهی،سومی طبیعی میارم😁😍
سلام عزیز جان ان شاء الله هر دومون زایمان خوبی داشته باشیم. من تهرانم خانمی تهران که نه، کرجم. تو کر ...

انشالله که هردو بتونیم یه زایمان طبیعی عالی داشته باشیم من که خیلی امیدوارم 

ان شاء الله که میاد دکترت. ولی اگرم نیومد اینو بدون که بیشتر پروسه زایمان طبیعی رو خودت باید طی کنی ...

آره اون که بیشتر با خودمه ولی وقتی دکتر بیاد بالاسرت یه جور حامی آدمه دلمون قرصه ولی وقتی نباشه استرس میگیره آدم و مجبوریم تسلیم تصمیم پزشک کشیک بشیم ولی وقتی دکتر بالای سرت باشه و حمایت کنه این نگرانیها نیست که قطعا میتونه تو روند زایمانم کمک کنه 

2714
سلام دوستای عزیزم ، مونس جان فکر کنم من و شما تقریبا باهمیم، من این هفته رفتم سونو سلامت همون سونو ا ...

سلام خانومی دکتر صالحی که میگین کدوم شهره و کدوم بیمارستان

مگه زایمان وی بک انجام میده 

مادر دلنشین ترین ملودی زندگی 😙😙😙😙 برای سلامتی مامانانم و سالم  رسیدن نی نی توی دلم یک صلوات مهمونم کنید 
سلام صفا.خوبی خانوم؟ صفا جون،تو هفته ۲۹ هستم و بچه بریچ. از ماه پنج موزیشنش تغییر نکرده. دکتر &nb ...

سلااااام. خوبم الحمدلله. شما چطوری عزیز؟

اوووووووه! هفته 29 که خیلی وقت داری هنوز! به حرف دکترت توجه نکن! من تازه تو سونوی 34 هفته فهمیدم که بریچه!!!  37 هفته چرخید. قدیمیا میگفتن وارد ماه نه که بشی بچه میچرخه. حالا این اعتقاد قدیمیاست. خیلیا از اول سفالیکن خیلی ها اون دم آخر سفالیک میشن. من اولیم از اول سفالیک بود فکر کنم ولی این یکی که استرسشو داشتم مبادا بریچ باشه، تو هفته 34 فهمیدم بریچه. تو دوهفته هرکار بلد بودم کردم. چندین صفحه قبل هم توضیح دادم. حالا باز میگم. ولی نگران نباش. وقت داری هنوز و بچه میچرخه و حتما هم وی بک میشی. من مطمئنم تو میتونی خاطره جون.

اولیش فشار انگشت کوچکه پا و چرخوندنشه. من هر وقت نشسته بودم و یادم می اومد فشار میدادم و میچرخوندم اما قاعده اش 2 دقیقه فشار و 20 دقیقه توقفه. روزی 7 تا 8 بار.

بخواب کنار دیوار جوری که باسنت به دیوار بچسبه و پاهاتو ببر بالا. زاویه 90 درجه با دیوار. من چون هفته هام بالاتر بود زیاد جرأت این کارو نداشتم. شاید یک هفته روزی یک بار اونم به مدت 1 دقیقه انجام میدادم. شما راحت تر میتونی انجامش بدی.

من اون موقع که دکتر بهم گفت بریچه اومدم سرچ کردم تو نت، چندتا مقاله خوندم، تو همشون آویزون شدن رو گفته بودن. به خانم صابریان هم که زنگ زدم گفتند بیشتر ورزشهاش آویزون شدنه که باید یکی کمکت کنه. و خب گفتن اگه میخوای فایلشو برات میفرستم منتها 30 هزار تومان هزینه اش بود. من یکم مردد بودم اما دیگه بی خیال شدم و فایلو نگرفتم ازشون. اما نحوه آویزون شدنه اینجوریه که پاهات رو میذاری روی لبه تخت یا مبل و خودت روی دستات روی زمین تکیه میکنی. (نمیدونم شما هم بازی فرغون تو بچگی داشتین یا نه ولی این همون فرغون شدنه  ) ارتفاع تخت یا مبل از زمین 60 سانت باشه خوب و کافی و ایمنه. من بدون کمک این کارو میکردم ولی اگه شما کسی هست که کمکت کنه، کمک بگیر که خطرناک نشه برات.

نور و صدا رو هم هم اینجا تو نی نی سایت هم از یک دکتر با واسطه شنیدم که چندباری انجام دادم. چراغ قوه گوشیم رو روشن میکردم و شب زیر شکمم نزدیک میکردم. ایستاده و خوابیده. همزمان صوت های قرآن و مداحی که تو گوشیم داشتم رو فعال میکردم که دو تا کار انجام بشه. دو سه شب بیشتر این کارو نکردم. گوشی رو روی حالت پرواز میذاشتم و فعالش میکردم که ضررش کمتر باشه و قشنگ به زیر شکم نزدیک میکردم.

و بیشترین فعالیتی که کردم و همه ماماهایی که پیششون رفتم بلااستثنا روش تاکید کردن چهاردست و پا رفتن بود. تا تونستم توی خونه چهاردست و پا رفتم. حتی قبل از اینکه بدونم سفالیکه یا بریچ، مامای مرکز بهداشت بهم گفت از هفته 32 تو خونه چهاردست و پا برو. من خیلی جدی نمیگرفتم اما وقتی دیدم بریچه تا تونستم چهاردست و پا رفتم. 

شبا هم که میخواستم بخوابم، در جهت عقربه های ساعت شکمم رو ماساژ میدادم و هی با دختر توی دلم حرف میزدم که سرتو بیار پایین. به دختر اولم هم مکررا میگفتم که بیا با خواهرت حرف بزن و بهش بگو سرتو بچرخون و بیا پایین.

نماز روز پنج شنبه رو هم خوندم! چون واقعا دلم نمیخواست به دلیل بریچ بودن، از زایمان طبیعی محروم بشم...

توسل به امام رضا هم که رو شاخش بود (:

اینقدر فکر کردم به این قضیه و اینقدر ماساژ دادم که شبی که چرخید خواب دیدم که چرخیده... شاید هم تو بیداری بوده و خودم نفهمیدم... خلاصه یه کشف و شهود هم اینجا برام اتفاق افتاد و چرخیدنش رو حس کردم  

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
برای حمایت از وی‌بک و رفع موانع زایمان طبیعی بعد از سزارین در کشور لطفا کلیک کنید و حمایت کنید:  https://www.farsnews.ir/my/c/98954

راستی اون حرکت آویزون شدن از تخت، برعکسش هم هست. یعنی شما وقتی فرغون میشی شکمت به سمت زمینه، یک حرکت دیگه اش اینه که شکمت به سمت سقف باشه و کمرت به سمت زمین. اینش یکم سخته که باز من بدون کمک اینو انجام دادم ولی شما ترجیحا با کمک این کارو بکن.

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
برای حمایت از وی‌بک و رفع موانع زایمان طبیعی بعد از سزارین در کشور لطفا کلیک کنید و حمایت کنید:  https://www.farsnews.ir/my/c/98954

سلام دوستان

من امروز رفتم سونو18 هفته

این سری دوبار سونوم کرد و حتی جنسیتم خیلی دقیق بهم نگفت

12 هفته هم که رفته بودم 4 بار سونوم کرد تا بتونه جوابو بده

میگه حالت رحمت عوض شده و خستم میکنه و سخت میبینم 

شما هم اینطوری شده بودید؟

مشکلی برای طبیعی ایجاد میکنه؟

@safa1434‍ 

@مهربانو4110    

@rasta10    

@بقیه دوستان😘

🌼🌼اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم🌼🌼
سلام دوستان من امروز رفتم سونو18 هفته این سری دوبار سونوم کرد و حتی جنسیتم خیلی دقیق بهم نگفت 12 ...

سلام پیش ۲ تا دکتر مختلف این اتفاق افتاد یا یک دکتر؟؟؟

اللهم عجل لولیک الفرج
2706