2726
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1671157 بازدید | 89552 پست
خانوم گلیا کسی هست ب من کمک کنه؟ من چند ماهی هست ساکن سبزوارم. دومین بچه م رو میخوام وی بک کنم اینج ...

عزیزم سه ماهه سوم اجازه پرواز نمیدن

مگه اینکه نفهمن بارداری

هفته آخر که شکم تابلوئه دیگه

از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر........یادگاری که در این گنبد دوار بماند
پس شما از بقیه الله راضی بودید منم بیمه نیروهای مسلح دارم و تنها ترسی که دارم اینه که موقع زایمان با ...

رستا بیمارستان محب کوثر بود که خصوصیه

نه بقیه الله

از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر........یادگاری که در این گنبد دوار بماند

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام دوستان  خانومای از همه جا رونده از همه جا مونده  مثه من منم دیشب ویبک شدم  انش ...

سلام خانومی إن شاالله که خودت و نینیت خوب و سرحال باشین 

هروقت فرصت کردی بیا خاطره زایمانتو بگو منتظریم 

اسم دکترت و بیمارستان رو هم اگه بگی ممنون میشم

عزیزم من احتمال زیاد سزارین میشم زایمان اولمم نیست اگر طبیعی باشم بنظرم نیومدن دکتر اتفاق خیلی خاصی ...

عزیزجان دکتر شریفی که دکتر خوبیه اما اگه اینقدر نگرانی از این بابت بهتره به فکر یه دکتر دیگه باشی. خیلی از بچه های این تاپیک ماه ۸ دکتر اصلیشونو انتخاب کردن و رفتن پیشش. شما شرایطتت خاصه ولی چون سزارین از قبل تایمش معلومه معمولا خود دکتر زمان و روزی رو انتخاب میکنه که خودش تو بیمارستان باشه. درنتیجه برای سزارین که نگران نباش برای طبیعی هم که میگی خیلی مهم نیس برات. 

ولی بازهم توصیه میکنم برای چرخش بچه ات و حرکات لازم یه جلسه ورزش رو برو پیش خانم صابریان یا اول زنگ بزن ببین تو این هفته که هستی میشه کاری کرد یا نه که اگه گفتن نه، نری پیششون. 

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
برای حمایت از وی‌بک و رفع موانع زایمان طبیعی بعد از سزارین در کشور لطفا کلیک کنید و حمایت کنید:  https://www.farsnews.ir/my/c/98954
2728
سلام عزیزم شما با دکتر موید محسنی زایمان طبیعی داشتی؟ خود ایشون هرزمانی ک باشه میاد بالاسرمون؟ و ...

@مامانی123      

من دقیقا سه سال پیش در چنین روزی پسر اولم تو محب کوثر به دنیا اومد.

کیسه آبم صبحش پاره شد و بدون درد تا بعدظهر منتظر بودم تا دکترم یه قرص دادن که دردام شروع شد ولی بعدش رنگ کیسه آبم سبز شد و دکتر موید نظرش این بود که سزارین بشم.

ماماها فقط میومدن بهم سر میزدن و ورزش و اینا رو بهم نمیگفتن، من اون موقع خیلی از ماماها راضی نبودم.

اخیرا کاربر @سایه93‍ ‍

اونجا با دکتر اخلاق نجات زایمان طبیعی داشتن، شاید بیشتر بتونن راهنماییتون کنن.

عزیزجان دکتر شریفی که دکتر خوبیه اما اگه اینقدر نگرانی از این بابت بهتره به فکر یه دکتر دیگه باشی. خ ...

ممنون عزیزم، اره دکتر خیلی خوبیه و دیگه توکلم به خداست، بنظرم میاد برام اماااا دیگه گفتم خونه آخرش اگر نیاد هم خدا ک هست انشاالله خودش حافظمونه، 

شماره خانم صابریان از کجا بیارم؟ ینی ب کجا زنگ بزنم؟

بعد من دقیق متوجه نشدم ک اون فشار انگشت پا چجوریه

ینی انگشت کوچیک هردوپا رو باید همزمان فشار داد؟

ته انگشت ک ب پا وصل میشه یا سر انگشت رو؟

فشار و چرخش درسته؟

الان سر بچه تو پهلومه، تا ۳۵ اینجوری نبود و وسطتر بود بریچ بود قشنگ، گفتم شاااید قصد چرخش کرده ب امید خدا😑

@مامانی123       من دقیقا سه سال پیش در چنین روزی پسر اولم تو محب کوثر به د ...

تولد پسرتون مبارک☺️

یعنی آخر سز شدید؟

اتاق عمل محب چجوری بود؟ میگن مرد توش زیاده!! حتما بی حسی رو آقا میزنه درسته؟

توی بخش امکانات و پرستارا چطور بودن کاراتونو خودشون میکردن؟

ببخشید سوالام زیاده

دکتر موید فقط تو مطب ویزیت میکنن؟

آخه چندتا از اشناهامون میگفتن چون بیمارستان آموزشی ممکنه انترن بیاد بالاست ولی نجمیه اینطور نیست

من درمورد نجمیه تجربه ای ندارم

ولی خیلی شنیدم که اصلا قابل قیاس با بقیه الله نیست

بلوک زایمانش زیاد حوصله ی زائو رو نداره و احتمال سز شدن توش بالاست

از نظر امکانات هم متفاوتن

اگر خودم بخوام بین این دو تصمیم بگیرم انتخابم اصلا نجمیه نیست

یه مسئله ای رو بگم برای دوستانی که در مورد دکتر شریفی مردد هستن

من ایشونو با  آب و تاب به زن داداشم و دوستم معرفی کردم که هر موقع زنگ بزنی میاد تا آخرش پبشتونه دست مزد جدا نمیگیره و ...(طبق گفته های بچه های تاپیک)

خب شکی درش نیست که تو زایمان طبیعی و ویبک تخصص دارن البته اگه بیان 

شبی که زن داداشم دردش گرفته بود زنگ زد گفت نمیتونم بیام بیمارستان امید ...تو بقیه الله شیفتم بیا اینجا 

زن داداش منم چون زایمان اولش بود و استرس داشت و از قبلش هم امید رو انتخاب کرده بود نرفت 

حالا تا اینجاش مسئله ای نیست 

چون گفته بود اگه خودمم نیام حتما همکارم رو می‌فرستم که ما فکر می‌کردیم دکتر مصطفایی رومیفرسته 

ولی اصلا اینکارو نکرد حتی زنگم نزد  و زن داداشم واگذار شد به دکتر شیفت که شدیداً دست به تیغ بود با اینکه  هفت سانت با شرایط عالی بود میخواست ببره سزارین 

فقط به خاطر اینکه از نظر ایشون پروسه زایمانش یکم طولانی شده بود که به لطف خدا سریع فول شد و زایمان کرد ولی اصلا از بخیه هاش راضی نبود 

وقتی من دیدم اینطوریه به دوستم گفتم که تو انتخابش بیشتر دقت کنه 

دوستم بدون اینکه به دکتر شریفی بگه با خانم صابریان هماهنگ شد که اگه دکتر شریفی نیومد با یکی که ماهره زایمان کنه 

دقیقا همین اتفاق برای دوستم هم تکرار شد 

دکتر تو بقیه الله بود  بهش گفت بیا اونجا دوستمم میخواست امید زایمان کنه که و دوباره سپرد به پزشک شیفت 

دوستم گفت نمیخوام من مریض خانم صابریانم 

حالا کسانی که میخوان با دکتر شریفی زایمان کنن بدونن اومدن دکتر صد در صد نیست 

اگه براتون مهمه حتما دکتر  بیان تو انتخابتون یه کمدقت کنید 

نه گلم. من شهرستانم. رستاجان بیمارستان بقیه الله با دکتر شریفی بوده. غیر از فهیمه جان که این اواخر ب ...

سلام. منم قرار بود اردیبهشت با شریفی وی بک کنم تو بقیه الله ولی نیومد و خیلی ناراضی هستم ازش و حلالش نمیکنم. من از هفته 34 رفتم پیش شریفی و قبول کرد که وی بک بشم و نامه هم بهم داد. هفته 36 که رفتم سونو علی رغم سونوهای قبلیم که رشد جنین خوب بود، گفتند 5 روز عقبه. هقته های بعد هم هی بهش گفتم فکر میکنم رشدش کمه یه سونوی دیگه نمینویسید کفت نه تمیخواد  رشدش خوبه. تازه برا طبیعی درشت باشه خوب نیست.

خلاصه هفته 40 که تموم شد سونو داد ولی وقتی رفتم با ناباوری گفتند بچه اندازه 35 هفته است و ماه اخر اصلااا رشد نکرده. اب دورش هم خیلیییی کمه و باید سریع برم بیمارستان. رفتم و به شریفی هم زنگ زدم ولی وقتی دید بخاطر ریز بودن بچه شانس احتمال طبیعی کمه دیگه نیومد و منو با دکتر کم سال و بی تجربه شیفت سززارین کردند  اصلا شریفی رو حلال نمیکنم چون من بخاطر اون رفتم بقیه اللله وگرنه میرفتم چمران با دکترای حاذق اونجا سز میشدم.

خانمی شما میخوای بری بقیة الله تحقیق کردین بیمارستان‌ خوبه اونجا بهتره یا نجمیه من از ماه 5 بارداری ...

دکتر سلخی واقعا ویبک انجام میده؟ من سر بچه دومم رفتم پیشش اصلا قبول نکرد. اخه زایمان اولم پیش ایشون بود هرچند سز شدم ولی راضی بودم دکتر با حوصله و با اخلاقيه،  پسر اولمو نجمیه زایمان کردم راضی بودم

ما را مدافع چادر زهرا (س) آفریده اند   
سلام فهیمه جان  قدم نورسیده مبارک راستش منم بخاطر بیمه ام که نیروهای مسلحه دکتر شریفی رو انتخ ...

عزیز به من نامه داده بود و گفت که حتی الامکان میام خودم ولی با اینکه نه بیمارستان بود اون ساعت و مطبش هم تموم شده بود نیومد و منو با دکتر مزخرف شبفت سزارین کردند اصلا حلالش نمیکنم

شریفی به من نامه داده بود و وقتی رفتم بیمارستان ظهر شنبه بود و ایشون هیچ جا شیفت نبود و رفته بود مطب. من رفتم بستری شدم و نامه رو دادم و بهش زنگ زدن. گفته بود عصر میام ولی وقتی امپول فشار زدند بچه دوبار ضربانش افت کرد و امپول فشار رو قطع کردند که خوب شد دوباره. من تا 5 عصر منتظر شدم و امیدوار بودم که مطب ایشون تموم بشه بعدش حتما میاد ولی همون حدود ساعت 5 مامای بقیه الله اومد گفت دکتر شریفی نمیاد و گفته دیگه خطرناکه طبیعی نمیتونیم صبر کنیم ببریدش سزارین با دکتر شیفت! من اعتراض کردم گفتم میخوام صبر کنم شاید طبیعی شد گفتند نه دکتر گفته ببرید سز. اول خواستم جمع کنم برم چمران یا محب کوثر که دکترای باتجربه تری دارند برا سز. ولی به اصرار همسر و مادرم که گفتند ممکنه خطرناک باشه و یه عمر پشیمونی حاضر شدم بمونم. ولی تجربه تلخی شد و از اونجا تا اتاق عمل اشک ریختم و دکتر شیفت هم دکتر سمیه افشار یه دکتر جوون به گمانم دهه شصتی بود که اصلا ارتباط عاطفی نگرفت باهام و سرد برخورد کرد و از بخیه هم راضی نبودم تا حدود 10 روز متورم و قرمز بود و یکم عفونت کرد. کلی سوزش داشت و اذیت شدم انقدر سشوار گرفتم که خوب شد. دکتر بیهوشی هم مرد بود که بی حسی زد و من کلا اشک ریختم تو اتاق عمل از تنهایی و بدشانسی و کمبود رشد بچه و ... دکتر بیهوشی نگفت نسکافه بخورم که از روز دوم سردرد وحشتناک گرفتم که اشک میریختم و بعد فهمیدیم که باید قهوه بخورم که خوردم و بهتر شدم.

ماماها هم بعضیاشون خوب بودند ولی مامای من بداخلاق و طلبکار بود... خلاصه شریفی رو حلال نمیکنم چون فقط و فقط بخاطر اون رفتم بیمارستان بقیه الله. وگرنه چمران و محب کوثر میتونستم برم با دکتر مغازه و لیلا محمدی و دک.ترای باتجربه دیگه سزارین شم.

عزیز به من نامه داده بود و گفت که حتی الامکان میام خودم ولی با اینکه نه بیمارستان بود اون ساعت و مطب ...

بقیه الله رفته بودی؟

چه بد

آدم خب میره پیش همچین پزشکی بخاطر تجربه زایمان وی بکش

اما ابنکه نمیاد واقعا ظلمه.

رایتی چرا سزارینت کردن؟؟

بچه هم روز ترخیص زردی نداشت ولی روز سوم یکم زرد شد. واکسن ب ث ژ هم بدو تولد نزدند گفتند فقط روزای زوج ساعت 1 تا 3 هست و مجبور شدیم چهارشنبه بریم بیمارستان برا واکسن بچه. گفتم عیب نداره سردرد خودم و زردی بچه هم میگم بهشون باز معاینه کنند. ولی متاسفانه ما رو به اورژانس بیمارستان ارجاع دادند و حتی بچه رو ویزیت نکردند. انگار نه انگار ما سه روز پیش اونجا بودیم و مریض خودشون هستیم. در حالی که دکتر اطفال بیمارستان چمران که بعد بچه رو بردیم پیشش گفت همه جای دنیا این حق نوزاده که 48 ساعت بعد توسط بیمارستان مجددا ویزیت و چکاپ بشه و تو چمران این امر رعایت میشه.

2706