2726
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1670924 بازدید | 89552 پست
وااای میگید نجمیه خوب نیس پس من کجا برم زایمان؟؟؟؟؟😭 دکترم شریفیه.و بیمم نیروهای مسلحه. البته زای ...

معلومه که بقیه الله.

نجمیه امکاناتی واسه زایمان نداره!

بسسسسییییااااار شلوغ و رو مخ!!! 

عزیزم میشه بیای از زایمانت با نیلوفر دستگردی بگی؟ منم میخوام برم پیششون ولی دو دلم ! خیلی منتظم بیای ...

نشد با ایشون زایمان کنم و خدا خواست و با دکتر خودم زایمان کردم

آیا میدانید😍 سرعت پیشرفت علم در ایران ۱۱ برابر دنیا است۲-آیا مى‏دانید ایران تولیدکننده قایق پرنده رادارگریز با سرعت ۸۵۱ کیلومتر است؟۳-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومین کشور دارنده تکنولوژى بیودیزل در جهان است؟۴-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران هشتمین کشور تولیدکننده اورانیوم ۲۰ درصد در جهان است؟۵-آیا مى‏دانید ایران احداث‏ کننده بلندترین سد بتنى در جهان است۶-آیا مى‏دانید ایران سومین کشور تولیدکننده داروى بیمارى‏ ام اس در جهان است؟۷-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومینکشور تولیدکننده هواپیماهاى استراتژیک خورشیدى در جهان است۸-آیا مى‏دانید ایران تنها تولیدکننده پرینتر سه بعدى میکروسکوپى در خاورمیانه است‏۹-آیا مى‏دانید ایران در میان پنج ارتش قوى جهان در حوزه سایبرى قرار دارد۱۰-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران تنها تولیدکننده ایمپلنت چشمى در جهان است۱۱-آیا مى‏دانید ایران نخستین تولیدکننده پودر استخوان در جهان است.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بابا ماهم که شهرستانی هستیم میدونیم که با دکتر شریفی و بیمه نیروهای مسلح بهترین بیمارستان بقیه الله ...

انقد ک بی خبرم از همه جا 

مسیرهاشون لامصب بدن🙄

ممنون عزیزم😗

سلام باربی های تو خونه😃                                      گروه قرمز❤️      تاریخ شروع رژیم ۱۹ شهریور       وزن شروع: ۱۱۵.۵۰۰🙄 ....۱۱۳.۵۰۰✓.....  ۱۱۲...۱۱۱...۱۰۹,600...  هدف اول رسیدم هورااااا   ۱۰۹🔓🔑...۱۰۷،۸۵۰......۱۰۶...۱۰۵،۷۰۰...۱۰۴،۳۵۰✓ ...هدف دوم۹۹🥰🔒 هدف سوم   ۸۹🤩   هدف چهارم ۷۹😍💪               هدف آخر ۷۵🔒 💃💃💃🤩🤩 ......                              یبار ب هدفم رسیدم.الان هم میتونم مطمعنم.خیالت راحت غصه منو نخور😂                              ی خانم خونسررررد و صبورم 😊             حالا تو هی بیا خودتو جلوم جر بده 😅😅😅.               نه حالا ک فک میکنم منم بی عصاب شدم از دست این شوور و بچه ها🙄🙄🙄
معلومه که بقیه الله. نجمیه امکاناتی واسه زایمان نداره! بسسسسییییااااار شلوغ و رو مخ!!! 

اره واقعا بی تلبیت هم هستن🙄

مرسی رستا جون😗😍

سلام باربی های تو خونه😃                                      گروه قرمز❤️      تاریخ شروع رژیم ۱۹ شهریور       وزن شروع: ۱۱۵.۵۰۰🙄 ....۱۱۳.۵۰۰✓.....  ۱۱۲...۱۱۱...۱۰۹,600...  هدف اول رسیدم هورااااا   ۱۰۹🔓🔑...۱۰۷،۸۵۰......۱۰۶...۱۰۵،۷۰۰...۱۰۴،۳۵۰✓ ...هدف دوم۹۹🥰🔒 هدف سوم   ۸۹🤩   هدف چهارم ۷۹😍💪               هدف آخر ۷۵🔒 💃💃💃🤩🤩 ......                              یبار ب هدفم رسیدم.الان هم میتونم مطمعنم.خیالت راحت غصه منو نخور😂                              ی خانم خونسررررد و صبورم 😊             حالا تو هی بیا خودتو جلوم جر بده 😅😅😅.               نه حالا ک فک میکنم منم بی عصاب شدم از دست این شوور و بچه ها🙄🙄🙄
2728

یا حق

اینم ادای دین من ب بچه های گل تاپیک

اول ی شرح وضعیت بدم از خودم ک کلی دست همه بیاد روند بارداری و وضعیتم چطوری بوده

پلی کیستیکم با پریودای نامرتب ک هر ماه میومد اما عقب جلو بود

شوهرمم تعداد اسپرمش کم بود و جفتمون تحت درمان بودیم 

دقیقا ماهی ک دکتر بهم گفت با شرایط ما تا سه چهارسال دیگه خبری از بچه نیس و ما کلا بی خیالش شدیم باردار شدم

آقا امام رضا نظر کرد بهمون و روز عاشورا حرم آقا بودم و بعد برگشتن فهمیدم حاملم

انگار همین دیروز بود 

روز اول محرم روزه گرفتم ب نیت بچه دار شدن بدون اینک بدونم ی فندق تو دلمه

وقتی فهمیدم رو ابرا بودم و اصلا باورم نمیشد 

ی بارداری راحت داشتم بدون کوچکترین مشکلی

با وزن 52 وقد 170 شروع کردم و آخرین ماه 68 کیلو شدم یعنی 16 کیلو اضافه وزن 

اما هیچ مشکلی نداشتم و تا شب عید سرکار میرفتم. شکمم ب نظر همه کوچیک بود اما بچه سالمه سالم بود تا رسیدم ب ماه آخر 

تصمیمم طبیعی بود 

چون شوهرم سربازه بهترین گزینه برامون بیمارستان بقیه ا... بود و بعد پرس و جو تصمیمم قطعی شد و موند انتخاب دکتر 

با مشورت بچه های این تاپیک انتخابم شد دکتر شریفی 

تو بیمارستان بقیه ا... عامل زایمان خود پزشک متخصصه و مثل اکثر بیمارستانا نیس ک ماما بچه رو بگیره 

روزی ک رفتم بیمارستان ب تایم کاری دکتر شریفی نرسیدم و با دکتر مصطفایی ویزیت شدم تو 34 هفته و وقت گرفتم برای 36 هفته ک با بچه ها کلی مشورت کردم و ی چهارشنبه صبح همه کارامو کردم و بالاخره ویزیت شدم با دکتر شریفی و خوشحال ک با ایشون زایمان خوبی خواهم داشت 

چون پلی کیستیکم آخرین پریودم با تاریخ ان تیم نمیخوند و دو هفته اختلاف داشت و دکتر شریفی تو آخرین ویزیت تو 38 هفته بهم گفت تا 15 خرداد برام بیشتر صبر نمیکنه

طبق گفته بچه های تاپیک گل مغربی رو از هفته 37 شروع کردم ک باعث شد وقتی تو 38 هفته برای اولین بار معاینه شدم اصلا دردی نداشته باشم و دهانه رحمم واقعا نرم و عالی باشه 

همه چیز عالی بود و من تمام تلاشمو میکردم و با قر کمر و اسکات و ورزش تو خونه میخواستم دردم شروع بشه و کارم ب آمپول فشار نرسه و تا میتونستم پیاده روی میکردم 

تا رسیدم ب شنبه 11 خرداد ک صبح ک از خواب پاشدم حس کردم حرکت بچم کمه و رفتیم بیمارستان ک بعد سونو و ان اس تی خداروشکر همه چیز خوب بود و برگشتیم خونه و قرار شد دوباره دوشنبه برای چک شدن برم بیمارستان 

یکشنبه نیت زیارت کردم و رفتیم امامزاده صالح و من ک عزممو جزم کرده بودم همه پله های مترو تجریش رو خودم بالا رفتم و امیدوار ک درد شروع بشه اما خبری از درد نبود و برگشتیم خونه 

بدون کوچکترین مشکلی

شب تا رسیدم خونه بخاطر پیراشکی ک تو تجریش خورده بودم مسموم شدم و بیرون روی و دل درد شدیدی گرفتم اما بعد ی ساعت خوب شدم و بخیر گذشت

صبح دوشنبه با دردی ک تو دلم پیچید ساعت 8 صبح از خواب پریدم اما چون تصوری از درد زایمان نداشتم فک کردم مثانم پر بوده و بچم جاش تنگ بوده و رفتم دستشویی اما دردم هر دو ساعت تکرار میشد و نذاشت بخوابم دیگه 

تا ساعت 12 تحمل کردم و دیگه 12 از جام بلند شدم 

اما همه میگفتن درد زایمان تو کمره و جوریه ک ب زمین میزنت اما درد من اینجوری نبود زیر دلم بود و کاملا قابل تحمل برای همین رفتم آرایشگاه و یکمی پیاده روی کردم تا دردم شد بیست دقیقه یکبار اما بازم قابل تحمل 

تا ساعت 6 عصر تحمل کردم و دوشم گرفتم اما دردام نرفت و فاصلش کمترم شد ک دیگه عزم بیمارستان کردیم چون ی ساعتی فاصله داشتیم 

ساعت 7 با درد ده دقیقه یکبار رسیدیم بیمارستان ک بعد از معاینه ماما گفت 3 سانتم و بعد معاینه ی لخته خونی دفع کردم  ک گف برو پیاده روی کن و ساعت 9 بعد افطار برگرد ک ما رفتیم تو حیاط بیمارستان و من شروع کردم اسکات رفتن و ساعت 9.5 برگشتیم و گفتن باید پذیرش بشم و دیگه ساعت 11 پذیرش شدم و بعد معاینه تو انقباض 4 سانت بودم ک تماس گرفتن با دکتر شریفی

ان اس تی بهم وصل شد ک دردام هر سه دقیقه یکبار و شدید بود اما من ذکر میگفتم و با تنفس کنترلش میکردم ک حتی باعث تعجب دکتر شیفت خانم حاج علی اکبر شده بود و بهم گفت حس نمیکنی ک انقباض داری پس چرا واکنشی نشون نمیدی 

نیم ساعت بعدش اجازه دادن مامانم بیاد پیشم و ان اس تی جدا شد ازم و من اول رفتم تو سرویس رو کمرم آب گرفتم و همزمان اسکات میزدم 

داروی زایمان اسانم ی قاشق دیگه خوردم و مدام در حال حرکت بودم و رو تخت نرفتم

خرما و آب دعا خونده خوردم و قر کمر و اسکات میرفتم و یکمی رو توپ نشستم و همزمان با مامانمم حرف میزدم تا دردارو رد کنم 

دکتر شیفت و ماماها هر سری منو ی گوشه اتاق و تو ی حالتی پیدا میکردن و هی بهم میگفتن افرین خیلی خوبه و تحرک داشته باش

ساعت 1.30 مامانم رفت بیرون بلوک تا برای سحری چیزی بخوره و منم معاینه شدم و در کمال تعجب دکتر 6 سانت بودم و میگفت چطوری انقد زود و بی سر و صدا پیشرفت کردم ولی من نمیدونم تاثیر داروی زایمان آسان بود یا ورزشا یا ژنتیک خودم 

گذشت ساعت 2.5 دکتر شیفت بعد تماس با دکتر شریفی و ناامید شدن از اومدنش وقتی دید 7 سانتم اومد کیسه آبمو زد ک آب کمی خارج شد و ازم پرسید پارگی یا سوراخی داشتی ک منم گفتم ن و حتی شنبه ک سونو شدم مایع آمنیوتیک ب اندازه بود و گفت کلا تو همه چیت عجیبه و رفت و یکمی بعد مامانم اومد و دید کیسمو زدن و من تو سرویس دارم آب میگیرم زیر دلم و زور میزنم 

ی ی ربعی موند ک منو برای معاینه رو تخت خوابوندن و دکتر گفت 9 سانتی و زور بزن و مامانمم بیرون کردن ک بچه داره دنیا میاد و بهم ان اس تی وصل کردن ک ضربان بچه رو تو فولی داشته باشن 
ساعت دقیقا 3 بود و منم ب مامانم گفتم برو ک تا اذان همه چی تمومه 
عذاب و کابوس ازینجا شروع شد 
دکتر رفت یکمی استراحت کنه و گفت حس دفع ک داشتم صداش کنن
من ان اس تی بهم وصل و رو تخت 
همه رفتن و دورمو خالی گذاشتن 
چون حین زور زدنا خودم مدفوع کردم کاور تخت رو عوض کردن و پنجره اتاقم باز 
من با ی لباس خیس و زیر اندازی ک از آب کیسم خیس شده و با درد ده سانت تو اتاقی ک پنجرش بازه در حالی ک ان اس تی بهم وصل بود تنها شدم 
از ساعت 3 تا 5 درد کشیدم دردی ک تا آدم خودش تجربه نکنه نمیفهمه چیه
تسبیح دستم بود و فقط ذکر میگفتم و دسته تخت رو فشار میدادم بدون اینک داد بزنم 
حتی دیگه آخراش متن صلوات یادم میرفت از درد 
ان اس تی تموم شد ولی بهم وصل بود هنوز 
ساعت 5 دکتر از استراحت اومد بالاسرم و شروع کرد داد زدن سر پرستار و ماماها ک این دو ساعته فوله من نبودم نباید یکی ب این بیچاره سر میزد
بهم اکسیژن وصل کردن و دوباره ان اس تی از اول ک چون نداشتن ضربان بچه رو چقد فشار دادن اون پراباشو رو شکمم و منی ک با تکونای بچم داشتم میمردم دیگه ب التماس افتادم 
یکمی بعد دکتر همه رو صدا کرد از خدمه تا ماما و با وسایل اومدن تو اتاق ک فهمیدم وقتشه دیگه
بهم گفتن فقط زیر پاهاتو بگیر و زور بزن اما واقعا دیگه نایی نداشتم 
دکتر با دستش بالای شکممو چنگ میزد اما بچم گیر کرده بود و تکون نمیخورد
متوسل ب زور شدن و ی خدمه فوق العاده هیکلی رفت رو ی چهارپایه و با همه وزنش افتاد روم و دیگه داشتم له میشدم
فقطم بهم میگفتن زور بزن
من تا اون لحظه صدام در نیومده بود ولی اونجا با صدای بلند فقط التماس میکردم 
همه اون پرسنل مهربون ک تا قبلش بهم لبخند میزدن دعوام میکردن ک فقط زور بزن
بما نگاه نکن 
دست ما رو نگیر موقع زور زدن و فقط زور بزن
همشم میگفتن یکی دیگه بزنی تمومه ولی من هرچی زور میزدم میگفتن ب درد نمیخوره
من آمپول بی حسی رو متوجه شدم

برش رو متوجه شدم و حتی بردن دست دکتر داخل بدنم برای در آوردن سر بچه رو

تا بالاخره ماهیه منم سر خورد و از دلم اومد بیرون 

گذاشتنش رو شکمم اما دستمو بردم سمتش دعوام کردن 

ک کثیفش میکنی و پیچیدنش تو ی ملافه و بردنش تو اون تخت کنارم ک منم چشمام دنبالش رفت

دکتر گفت سرفه کن برای جفت اما اصلا نایی نداشتم و ب زور جفت در اومد ک من ندیدمش اصلا

حواسم پیش بچه ای بود ک شده بود همه وجودم و دیدم یکی برش داشت و برش گردوند

از دهنم در اومد خانم مواظب بچم باش نیوفته ک یکی دیگه گفت خوب هرچی ب دهنت میاد میگی این خانم بیست ساله کارش اینه

پروسه بخیه زدن شروع شد ک با فرو کردن سوزن گفتم خانم دکتر من متوجه میشم گفت خب باید بشی دیگه 

منم دیدم چاره ای نیس گفتم دیگه خانه آخره تحمل کن ک یجا واقعا دردناک شد و برام لیدوکائین اسپری کردن ک داشت آتیشم میزد از سوزشش دردشو یادم رفت و دیگه 6.20 صبح 14 خرداد ماه کار زایمان و زمینی شدن فرشته کوچولوی من تموم شد

خداروشکر ک با عذابی ک کشیدم ختم ب خیر شد و دخترم الان صحیح و سالم کنارم خوابیده

از همه بچه های تاپیکم ک ب سوالام خواهرانه جواب دادن ممنونم و ان شاء... خدا بچه هاشونو براشون حفظ کنه و خیر دنیا و آخرت بهشون بده

حالا نکاتی ک شاید جا انداخته باشم

من برای ترک نخوردن شکمم روغن زیتون استفاده کردم ک واقعا ترک نخورد اصلا 

البته شکمم خیلی بزرگ نشد

برای زخم نشدن نوک سینم چربش میکردم ک زخم شد و هر سری شیر میدم بچمو پدرجدم میاد جلو چشمم

برای نرمی دهانه رحم گل مغربی شیاف میکردم 

چندباری ماساژ دادم و سه شبم خوردم ک ج داد واقعا مخصوصا روز آخر قبل بیمارستان سه تا ب فاصله ی ساعت شیاف کردم 

داروی زایمان آسانو دیر شروع کردم اما زود فول شدم و شاید تاثیر همین دارو بوده باشه چون من چهار پنج قاشق بیشتر نتونستم بخورم

خرما و آب دعا خونده رو داشتم 

قر کمر و اسکات کمک کننده بود 

من هدست بردم ک ب کارم نیومد چون با مامانم حرف میزدم و موقع تنهاییم اونقد درد داشتم ک هیچ چیزی کمکم نمیکرد

قرآنم بردم ک تمرکزشو نداشتم اما تسبیح کمکم کرد و ذکر گفتنه تا وقتی روندم عادی بود باعث میشد دردو راحتر رد کنم

آب گرفتن رو دل و کمر واقعا عالی بود

من خیلی کار با توپ رو بلد نبودم 

سجده و اسکات و کلا ورزش تو دردا خوب بود 

از دکتر شریفی واقعا ناامید شدم و توصیم اینه ک اگ ی مورد بی خطرین سراغش نرین چون ب خودش زحمت نمیده ک بیاد حتی از دکتر شیفت پرسیدم ک شانس من بود ک نیومد یا نمیاد ک گفت اکثرا نمیاد برای زایمانای اسون

حالا من سوالم اینه مگه زایمان آسونم داریم

برش و بخیه حس میشه اما دردناک نیس و عملا آدم چیزایی رو تجربه کرده تو اون موقعیت ک اینا براش نیشگون گرفتنه

راستی من آمپول فشار نگرفتم چون راحت و زود فول شدم ولی تو این مرحله موندم 

ی سرم قندی بهم زدن همون اول ک گیر داشت و نمیومد و هرچی دکتر گفت همون رو دستم بود تا فردا صبحش ک میخواستم برم بخش برام جاشو عوض کردن

دیگه هر سوالی بود در خدمتم 

حالا نکاتی ک شاید جا انداخته باشم  من برای ترک نخوردن شکمم روغن زیتون استفاده کردم ک واقعا ترک ...

عزیزم قدم نو رسیده مبارک....الهی عزیزم خیلی سختی کشیدی.اجرت با حضرت زهرا.اون لحظه ی آخرت رو درک میکنم شدید.......دنده هات درد نمیکنه؟؟؟

به سینه ات روغن کره بمال خیلی عالیه شستن هم نمیخواد مرتب بمال

اللهم عجل لولیک الفرج
حالا نکاتی ک شاید جا انداخته باشم  من برای ترک نخوردن شکمم روغن زیتون استفاده کردم ک واقعا ترک ...

عزیزم مبارک باشه

خسته نباشی

ان شاالله زیر سایه اقا امام زمان (عج) باشه و همیشه سلامت باشید

التماس دعا

🌷🌷🌷

🌼🌼اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم🌼🌼

عزیزم بهت تبریک میگم خدا قوت بهت بده خیلی اذیت شدی انشالله دخترت زیر سایه پدر و مادر بزرگ بشه❤❤

فهمیه جان تورو خدا واسه منم دعا کن که دیگه از همه جا نا امید شدم میترسم آخر مجبور به سزارین بشم😭

واسه زخم سینت همیشه بعد شیر دهی شیر خودت رو بمال رو سینت خیلی موثره

سعی کن سینه رو درست بزاری دهن نی نی کمتر باعث اذیتت  میشه

2706