2726
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1670974 بازدید | 89552 پست

سلام من تازه وارد این جمع شدم

چطوری میتونم یه زایمان راحت داشته باشم؟

موعدم رسیده ولی خبری از درد  و اینا نیست

چیکار کنم زودتر زایمان کنم

🧡گروه نارنجی🧡وزن اولیه ۷۶ هدف 🎯 ۵۸ باگروه عالیه بامداد خمار😉

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

وای خداجونم. عالی بود عزیزم. پس شما هم مثل من سرم فشار رو این بار نخوردی. آففففرین. عالی بود‌ 😊 از ...

صفاجون سوال دارم 

دعاهایی ک رو آب میخونن یکی نادعلی یکی سوره معراج؟!

من تو قرآن سوره معارج پیدا کردم همونه یا فرق داره؟

بعد شمام ماساژ پرینه دادی؟

من هرکاری میکنم انگشتای شصتم نمیرسه

شوهرمم ک...

هیچی نگم بهتره 

کمترین همکاریی نمیکنه

بعد ی چیز دیگه 

من الان 265 امین روز از بارداریمه یعنی 8 خرداد میشم 38 هفته و ی روز 

اما خبری نیس هنوز

هر سریم میرم پیش دکتر میگه یکاری کن بیاد دیگه

من باید چیکار کنم خب

بعدش راهکاری نداره ک معاینه درد کمتری داشته باشه

نمیشه کاریش کرد ؟ من تا حالا معاینه نشدم و بسی میترسم

راستی برای منی ک بچه اولمه میشه آمپول فشار نزنن؟

یعنی انتخابیه؟

یعنی بهم میگن این آمپوله فشاره و من نذارم بزنن یا ن خودشون اتوماتیک میزنن میره 

خلاصه معاینم کرد و گفت ۵ سانتی! حسابی هم تحریکم کرد خون راه افتاد و رفت منم بهش گفتم خانوم دکتر ول ...

خانومی میشه بگی حین دردا چه ورزش هایی میکردی؟؟

لطفا خانوم های دیگم که طبیعی زایمان کردین بیاین توضیح بدین ورزش های حین درد رو؟

2728
سلام خانما کسی هست؟؟ خواهرم سه ساعته زایمان کرده پس درد داره زایمانهای قبلش میگه به این شدت نبود ...

مبارک باشه قدمش عزیز

اگه زایمان طبیعی کرده این دردا پس درد و به خاطر جمع شدن رحم هستش 

باید مفنامیک اسید بخوره که خود دکتر براش تجویز میکنن تا دو روز گاهی میاد سراغش از روز سوم خیلی کم میشه  ..زایمان دوم به بعد بیشتر این دردا هستن ولی طبیعیه 

سلام من تازه وارد این جمع شدم چطوری میتونم یه زایمان راحت داشته باشم؟ موعدم رسیده ولی خبری از درد ...

پیاده روی و پله نوردی بالا رفات بهتره و اسکات بزن حسابی...یه شربت زعفرون هم بخور دو روز دیگه نی نی بغلته . زایمان ممکنه ۱۰ روز قبل یا ۱۰ روز بعد از تاریخ زایمانت باشه پس عجله نکن ولی پیاده روی و پله نوری و اسکات رو حتما انجام بده عالیه زایمانت رو راحت میکنه...شربت زعفرون رو هم بپرس بعد بخور

خانومی میشه بگی حین دردا چه ورزش هایی میکردی؟؟ لطفا خانوم های دیگم که طبیعی زایمان کردین بیاین توضی ...

موقع زور تنفس عمیق بکش موقع درد تنفس تند تند

زمانی هم که دیدی نی نی داره میاد یه دم عمییییق بگیر و موقع زور زدن بازدم  طولانی ...زمان دردت که تو خونه شروع شد اسکات آروم بزن و پنگوینی راه برو و رو توپ بشین و بالا و پایین کن‌..کمرت رو بده به چپ و راست....

صفاجون سوال دارم  دعاهایی ک رو آب میخونن یکی نادعلی یکی سوره معراج؟! من تو قرآن سوره معارج پی ...

سلام منم زایمان اولم بود و آمپول فشار نزدن روند پیشرفتم خوب بود برا همین نزدن 

یا رب شکر که دخترم و پسرم رو به سلامت گذاشتی بغلم خدایا خودت حافظ دخترم و پسرم باش و هیچ زنی رو در حسرت مادر شدن نذار الهی آمین رب لا تذرنی فردا و انت خیر الوارثین 
مبارک باشه قدمش عزیز اگه زایمان طبیعی کرده این دردا پس درد و به خاطر جمع شدن رحم هستش  ...

ممنون عزیزم 

اره زایمان طبیعی و چهارمشه میگه از خود زایمانم دردش بیشتره این پس دردا.اره احتمالا برا جمع شدنه 

خدای من ،تو مراقب خوبیهایم باش 
صفاجون سوال دارم  دعاهایی ک رو آب میخونن یکی نادعلی یکی سوره معراج؟! من تو قرآن سوره معارج پی ...

فهیمه جان دعای معراج با سوره معارج فرق داره. تو خود نت سرچ کنی احتمالا متنشو میاره. ابتدای دعای معراج اینه: یاسید یا سند یا صمد یا من له المستند... دعای نادعلی رو هم سرچ کن بیاره برات‌. نادعلیا مظهر العجائب تجده عونا لک فی النوائب‌....

گلم تو ماساژ پرینه انتظار داری انگشتت به کجا برسه دقیقا؟! پرینه همین پوست بین دهانه واژن تا مقعده. علت ماساژش هم‌اینه که بیشتر حالت ارتجاعی پبداکنه و نرم بشه تا درحین زایمان کمتر اذیت بشی. الان که دکترهای محترم درجا برش میزنن خیلی فرقی نمیکنه اما برای کسی که میخواد برش نخوره خب میتونه موثر باشه. لازم نیس خودتو زیاد اذیت کنی. انگشت شستت رو ببر داخل و به سمت مقعدت کج کن. انگشتت نباید عمودی باشه. به سمت پایین باید خم بشه. بعدهم دوانگشت سبابه و وسطی رو روی پرینه بذار و به شکل رفت و برگشت ماساژ بده. همون اندازه انگشت شستت که داخل میره کافیه. به جای خاصی قرار نیس بخوره.

اما درباره دردها و هفته بارداریت! خیلی عجله داری میکنی. برای شروع دردها و افتادن در پروسه دردهای زایمانی که توصیه های من همون قبلیاست که همیشه میگم‌. قر لگن، پنگوئنی راه رفتن، قورباغه ای راه رفتن، تحریک نوک سینه و از همه مهمتر نقاط فشاری و طب فشاری در دو ناحیه دست و پا. 

شما به نسبت من الان کلی اطلاعات و آگاهی داری و همین آگاهی کافیه برای اینکه یه زایمان خوب داشته باشی ان شاءالله. اما خب ممکنه دردهات شروع نشه. منم توزایمان اولم دردهام شروع نشد. تا هفته ۴۰ دردی نداشتم. خواهرم تا ۴۲ هفته صبر کرد بازم درد نداشت. دوستای دیگه ام هم همینجور. خیلیا درداشون تو زایمان اول شروع نمیشه. فعلا شما صبر کن معاینه اول رو انجام بدی تا اوضاع لگن و دهانه رحم دستت بیاد. بعد به تناسب اون باید تحرکاتت رو بیشتر یا کمتر کنی و جهت بدی.

معاینه رو دکتر اگه با آرامش انجام بده درد چندانی نداره. بیشتر این استرس و توهمی که آدم از درد معاینه داره درد رو زیاد میکنه. به خودت مسلط باش و اینجوری بگو به خودت که این درد معاینه برام خوبه و باعث زایمانم میشه پس دوستش دارم. درمجموع هم وقتی دست مبارک دکتر داخل میشه سعی کن نفس عمیق بکشی و قدری نفست رو حبس کنی. یعنی انگار نفس عمیق بکشی ولی بازدم رو با تاخیر انجام بدی‌. همینکه تمرکزت میره روی تنفس از میزان دردت کم میشه. 

درباره آمپول فشار هم، آمپول فشار رو برای این میزنن که اگه کسی درد داره و دردهاش نامنظمه یا دردی اصلا نداره، دردها به سراغش بیان. آمپول فشار حاوی هورمون اکسی توسینه و اوکسی توسین همون چیزیه که با تحریک نوک سینه و یا نزدیکی و ارگاسم، بدن به طور طبیعی خودش ترشح میکنه. همیشه هم چیز بدی نیس ولی خب بستگی داره به عامل زایمانت که مهارت کافی در استفاده از آمپول فشار به موقع رو به خرج بده یا نه... مامان سیدامیرعباس رو سر زایمان اول در هفته ۳۷ با سه تا آمپول فشار به زور میخواستن بزائونن و چون دردهاش نظم‌نمیگرفته سرمش رو قطع نکردن این باعث شده که دردها علی الدوام باشن و استراحتی نباشه درحالی که ماهیت دردهای زایمانی درد و استراحت باهمه. شما اگه دردهات خودش شروع بشه و منظم و خوب باشه آمپول فشار بهت نمیزنن در غیر اینصورت بهت تزریق میشه و لزوما بد نیس اما خب انتخابی هم در کار نیست...

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
برای حمایت از وی‌بک و رفع موانع زایمان طبیعی بعد از سزارین در کشور لطفا کلیک کنید و حمایت کنید:  https://www.farsnews.ir/my/c/98954
سلام من تازه وارد این جمع شدم چطوری میتونم یه زایمان راحت داشته باشم؟ موعدم رسیده ولی خبری از درد ...

سلام گلم خوش اومدی

زایمان چندمی؟ طبق ان تی چند هفته ای؟ در معاینه ها وضعیت لگن و دهانه رحم چطور بوده؟

توصیه های کلی:

نزدیکی حفاظت نشده داشته باش همراه با ارگاسم

تحریک نوک سینه

استفاده از طب فشاری

میزان ورزشها رو بیشتر کن.

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
برای حمایت از وی‌بک و رفع موانع زایمان طبیعی بعد از سزارین در کشور لطفا کلیک کنید و حمایت کنید:  https://www.farsnews.ir/my/c/98954
خانومی میشه بگی حین دردا چه ورزش هایی میکردی؟؟ لطفا خانوم های دیگم که طبیعی زایمان کردین بیاین توضی ...

من در حین زایمان به خاطر ان اس تی که بهم وصل بود نتونستم ورزش کنم در اون شرایط بهترین چیز برام تنفسها و تکنیکهای تنفسی بود که البته من فقط با همون تنفس عمیق دردها رو کنترل میکردم و همونم موثر بود‌.

اما بهترین حرکات در حین زایمان که دردها رو قابل تحمل میکنه رو توپ نشستن و ورزشهای رو توپه‌. روی توپ بالا پایین بپری. همین جور که رو توپی لگن و کمرت رو با توپ بچرخونی‌. روی توپ که نشستی پاهات رو باز کنی یک بار به سمت چپ متمایل بشی یه بار به سمت راست و تاجایی که  جا داره لگن رو باز کنی. 

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
ممنون عزیزم  اره زایمان طبیعی و چهارمشه میگه از خود زایمانم دردش بیشتره این پس دردا.اره احتمال ...

وای خوش بحالش... طبیعی و زایمان چهارم... آخ خدا یعنی میشه منم یه روزی چهارمیمو بیارم؟!😊😊😊

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
مرسی عزیزم بنظرت ضخامت رحم خوبه؟

نمیدونم عزیزم

نظر دکترت مهمه

بیشتر بچه هایی که اینجا ویبک کردن اصلا سونو ضخامت رحم ندادن

شما کدوم شهری؟

از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر........یادگاری که در این گنبد دوار بماند
2706