2737
2734
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1672519 بازدید | 89581 پست

راستی یه نکته ی منفی که در مورد زود شروع شدن انقباض ها وجود داره اینه که جنین اذیت میشه، چون رگ های خونرسان هم همراه کل شکم منقبض میشه و خون و اکسیژن رسانی کیفیتش پایین میاد، واسه همین دارو میدن!

گفتن تکنیک تنفس عمیق شکمی به کاهش این مشکل کمک میکنه و انقباض ها رو کم میکنه و کیفیت خون رسانی بیشتر میشه.

ایتو برای کسایی گفتم که درد و انقباضشون زیاد دارن،  تنفس عمیق داشته باشن تا بچه اذیت نشه. دم عمیق بعلاوه بازدم طولانی بصورت فوت کردن، دم تا رحم برسه.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

چرا اون ماه مطمئن بودی باردار نمیشی؟! چطور بیخیال تخمک گذاری شدی؟ مگه منتظر بچه نبودی؟!

اون ماه،گرفتار بنایی خونه بودیم.تازه شروع کردم پیاده روی،چون میدونستم خوبه واسه باردار شدن.کار سنگین خیلی انجام دادم...میگفتم اگه بخواد بشه هم،بااین کار جا نمیگیره تو رحم

واسه شوهرمم یه مشکلی پیش اومد.

جوری خدا رو توی تک تک لحظه سزارین شدنم لمس کردم،که اگه طبیعی میشد،درک نمیکردم.ممنون خدا جون،که همیشه حواست هست و قشنگترین لحظه ها رو برام میسازی.تو بخواهی،سومی طبیعی میارم😁😍
2728
سلام این هم از خاطره زایمان من من پنجشنبه ساعت یازده شب یه کم دردم شروع شد و چون قبلا هم از این در ...

وای مویز 😍😍😍😍دختر بزرگه من هم فاطمه حسنا هست😊😊😊😊

دوستان و خانم های نی نی سایتی عزیز اگر علاقه مند به زایمان طبیعی هستید و بخاطر سابقه سزارین فرصت تجربه این قسمت از علاقه مندی تون را از دست دادید پیشنهاد می کنم به این تاپیک مراجعه کنید تا از تجربیات من و دوستان من که موفق به زایمان طبیعی بعد از سزارین شدیم استفاده کنید😊
حدود 30 یا 40 صفحه قبل تا اینجا رو بخون احتمالا پیداش کنی اگر اشتباه نکنم اسمش محیا بود البته به لا ...

فک کنم لعیا بود به لاتین

جوری خدا رو توی تک تک لحظه سزارین شدنم لمس کردم،که اگه طبیعی میشد،درک نمیکردم.ممنون خدا جون،که همیشه حواست هست و قشنگترین لحظه ها رو برام میسازی.تو بخواهی،سومی طبیعی میارم😁😍
چرا اون ماه مطمئن بودی باردار نمیشی؟! چطور بیخیال تخمک گذاری شدی؟ مگه منتظر بچه نبودی؟!

راستی ماه قبلش تخمک گذاریم ۱۶ پریودیم بود.

ماهی که باردار شدم،بعد پریودی بلافاصله تا سه روز رابطه داشتم.اصلا برای بچه تبود.اخه مطمئن بودم الان تخمک ازاد نمیشه.ولی در کمال ناباوری،روز ۱۱،تخمک ازاد شد.

سلااااااام

من دیشب ساعت ۱۱.۴۵  دقیقه زهرا سادات و بطور فیزیولوژیک بدنیا اوردم

آیا میدانید😍 سرعت پیشرفت علم در ایران ۱۱ برابر دنیا است۲-آیا مى‏دانید ایران تولیدکننده قایق پرنده رادارگریز با سرعت ۸۵۱ کیلومتر است؟۳-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومین کشور دارنده تکنولوژى بیودیزل در جهان است؟۴-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران هشتمین کشور تولیدکننده اورانیوم ۲۰ درصد در جهان است؟۵-آیا مى‏دانید ایران احداث‏ کننده بلندترین سد بتنى در جهان است۶-آیا مى‏دانید ایران سومین کشور تولیدکننده داروى بیمارى‏ ام اس در جهان است؟۷-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومینکشور تولیدکننده هواپیماهاى استراتژیک خورشیدى در جهان است۸-آیا مى‏دانید ایران تنها تولیدکننده پرینتر سه بعدى میکروسکوپى در خاورمیانه است‏۹-آیا مى‏دانید ایران در میان پنج ارتش قوى جهان در حوزه سایبرى قرار دارد۱۰-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران تنها تولیدکننده ایمپلنت چشمى در جهان است۱۱-آیا مى‏دانید ایران نخستین تولیدکننده پودر استخوان در جهان است.
2738
سلااااااام من دیشب ساعت ۱۱.۴۵  دقیقه زهرا سادات و بطور فیزیولوژیک بدنیا اوردم

سلام

مبارکت باشه عزیزم😍😍😍

این چه استغناست یا رب؛وین چه قادر حکمت است*******که این همه زخم نهان است و مجال آه نیست!
سلااااااام مباااارک عزیزم ان شاءالله قدمش مبارک  برای ماهم دعا کن

سلام عزیزم

شما باردار شدی به سلامتی؟😍

ایشالله به سلامت بغلش کنی😊

این چه استغناست یا رب؛وین چه قادر حکمت است*******که این همه زخم نهان است و مجال آه نیست!
نه گلم عادیع،منم خیلی دردداشتم،همین الانم که باردارنیستم بازدرددارم

ممنون عزیزدلم ک جواب دادی😍😍😍😍😍

سلام باربی های تو خونه😃                                      گروه قرمز❤️      تاریخ شروع رژیم ۱۹ شهریور       وزن شروع: ۱۱۵.۵۰۰🙄 ....۱۱۳.۵۰۰✓.....  ۱۱۲...۱۱۱...۱۰۹,600...  هدف اول رسیدم هورااااا   ۱۰۹🔓🔑...۱۰۷،۸۵۰......۱۰۶...۱۰۵،۷۰۰...۱۰۴،۳۵۰✓ ...هدف دوم۹۹🥰🔒 هدف سوم   ۸۹🤩   هدف چهارم ۷۹😍💪               هدف آخر ۷۵🔒 💃💃💃🤩🤩 ......                              یبار ب هدفم رسیدم.الان هم میتونم مطمعنم.خیالت راحت غصه منو نخور😂                              ی خانم خونسررررد و صبورم 😊             حالا تو هی بیا خودتو جلوم جر بده 😅😅😅.               نه حالا ک فک میکنم منم بی عصاب شدم از دست این شوور و بچه ها🙄🙄🙄
سلام عزیزم شما باردار شدی به سلامتی؟😍 ایشالله به سلامت بغلش کنی😊

بله الحمدالله ، ممنونم مهربانوی عزیز 

با دعای شما ان شاءالله این سری بارداری موفقی رو تجربه کنم 

دوستان من یک سوالی دارم کسی بوده که بعد از سه سزارین زایمان طبیعی دلشته باشه یا اینکه دیده باشه تو ا ...

اینم خاطره همین دوستمون

#تجربه_من ۱۸۵
#فرزندآوری
#زایمان_طبیعی_بعد_از_سزارین
#معرفی_پزشک

6 سال پیش جرم آوردن بچه سوم خیلی بیشتر از الان بود و من دختر موفق فامیل که توی بهترین دانشگاه فنی کشور درس خونده بودم و برای خودم یک خانوم مهندس خوب و موفق بودم، کار رو ترک کرده بودم و مرتکب این جرم هم شده بودم!!

هر کسی به خودش جرأت می داد نظری بدهد و نگاه عاقل اندر سفیهی بیندازد. از دکتر گرفته تا رهگذر و غریبه تا دوست و فامیل😊

حالا نشون به اون نشون که بعد از من خیلی زود چهارتا از دخترهای هم سن و سال خودم توی فامیل، سومی را باردار شدند و همه هم در عین خوشحالی می گفتند: تقصیر فلانی بود ما رو هوایی کرد!!

تا باشه از این تقصیرها گردن من😊

فکر کردیم با سه تا بچه به حد آخر انجام وظیفه رسیدیم. دیدیم نه، باز هم رهبرمان از فرزندآوری میگویند و خطرات کاهش جمعیت و ... باز حس انجام وظیفه بهمان دست داد و چهارمی را باردار شدم.

این بار دیگه جرأت بیانش رو نداشتم.

حتی چند ماه بعد که خواهرم شنید، یک ماه بهم زنگ نزد و نیمه قهر بود. دخترش می گفت: می دونستم خاله بالاخره آبروی ما رو می بره😊

یک عده از دلسوزان هم می گفتند: وای!! سزارین برای بار چهارم؟!! تو حتما می میری!! هر چه می گفتم بابا، این حرف که فقط تا سه بار میشه سزارین کرد، درست نیست و دکتر من گفته تا شش بار هم انجام داده، باور نمی کردند.

ماه هشتم بودم که به خواست خدا چیزهایی درباره زایمان طبیعی بعد از سزارین شنیدم. سر بچه اولم درست یا غلط به تشخیص دکتر سزارین اورژانسی شده بودم، به اجبار دو تای بعدی هم سزارین شدم. ولی همیشه ناراحت بودم که این تجربه را از دست دادم و فکر می کردم خدا در بهشت هم که شده باید اجازه کسب این تجربه را حتی به صورت شبیه سازی بهم بده!!😊

کمی در نت درباره «وی بک» تحقیق کردم. دیدم توی دنیا به کرات انجام میشه اون هم با ریسک و خطر پایین. حتی یک خاطره خوندم که یکی بعد 5 بار سزارین، ششمی را طبیعی آورده.

دکتر اولیم که قرار بود پیش ایشان سزارین کنم به دلیل کم بودن وزن جنین بهم اجازه داده بودند که تا شروع دردها یا پاره شدن کیسه آب صبر کنم تا بچه خوب وزن بگیرد و فقط سپرده بودند نذار دردهات شدید بشه و زود بیا بیمارستان برای سزارین. خب پس ریسک پارگی رحم آنی نبود و قابل کنترل بود!

دوباره این آرزوی قدیمی در من زنده شد و دنبالش رفتم. الحمدلله بودند دکترهایی که وی بک را قبول می کردند ولی کسی مرا که سه سزارین داشتم نمی پذیرفت. تا این که با خانم صابریان که مامای بسیار با تجربه و دلسوزی هستند، ‌آشنا شدم. ایشان بسیار به کارکرد طبیعی بدن ایمان داشتند و کلی بهم امید دادند.

باید موافقت دکتر همکار ایشان را هم جلب می کردیم. رفتم پیش خانم دکتر محسنی رجایی. اولش برام از خطر مرگ گفتند و این که چرا به فکر سه بچه دیگرم نیستم و در آخر که چشمان پرحسرت مرا دیدند ، گفتند حالا ناامیدت نمی کنم اگه سر جنین به اندازه خوبی توی لگن پایین بیاد ، فشار از روی رحم برداشته می شه و می تونم بهت کمک کنم برای طبیعی.

آمدم خانه و به همسرم از خطر مرگ و بی همسری خودش و بی مادری بچه هاش گفتم!! انتظار داشتم منقلب شود و  منصرفم کند ولی خیلی خونسرد گفتند خب حالا تفالی هم به قرآن می زنیم. این آیه آمد:

✨«فالله خیر حافظا و هو ارحم الرحمین»  

این بار می خواستم در دو زمینه الگو باشم: هم در فرزندآوری و هم در زایمان طبیعی بعد از سزارین های مکرر

الهی توکل به تو ❤

از خانم صابریان ورزش های لازم را پرسیدم و دو سه هفته ای خوب تمرین کردم. شکر خدا در هفته 37 پوزیشن بچه عالی شد.

دکترم گفت حالا باید منتظر شروع علامت زایمان طبیعی باشیم و نمی شود برای شما از دخالت در تحریک زایمان با روش‌های مصنوعی مانند آمپول فشار استفاده کرد.

میزان ورزش ها رو با صلاحدید خانم صابریان بالا بردم. تصمیم گرفته بودم به هیچ عنوان کار متهورانه و غیر عاقلانه ای نکنم. هر جا لازم میشد و صلاح می دیدند تن به سزارین بدهم. مدام می گفتم خدایا تو وکیل منی. همه جا به جای من تو تصمیم بگیر و نذار اشتباه کنم. این ذکر مرتب زیر لبم بود:‌ «اللهم کن وکیلی فی کل امر و توَلَّنی تَوَلّی عِنایَهٍ وَ مُحَبه فی کُلِّ حال»

بالاخره در 39 هفته و 4 روز با پاره شدن کیسه آب فرایند زایمان طبیعی شروع شد.

با لطف خدا و کمک خانم دکتر و مامای عزیزم 😘 در ۱۱ فروردین امسال فرزندم صحیح و سالم به دنیا آمد.❤❤

در سن ۳۹ سالگی تجربه بسیار عجیب و حیرت انگیزی بود.😊

هنوز هم جرأت نکرده ام به فامیل ها بگویم به دنیا آمدن طبیعی بچه،‌ برنامه ریزی شده بود. فکر می کنند یه هویی شد!!😃  

هنوز هم عده ای سر به سرم می گذارند و متلک می گویند برای داشتن فرزند چهارم، از قیمت پوشک می پرسند و خرج بیمارستان و ... زبان این عده را که نمی شود بست. اینها هم گوشه هایی از صحنه جهاد است.

کانال«دوتا کافی نیست»
@dotakafinist1

2706