2726
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1670203 بازدید | 89551 پست

سلام مامانای گل.من ۲۹ هفتمه بچه اولمه و قصد زایمان طبیعی دارم به امیدخدا .امروز رفتم سونو گفت وزنش خیلی کمه ۱۰۹۵ گرمه .بنظرشما وزن میگیره یا ریز میمونه؟خوراکمم خوبه.یه چیزدیگه اینکه گفت بریچه من خیلی ناراحتم یعنی میچرخه؟من اصلا سزارین نمیخواام😔نمیشه با وضعیت بریچ طبیعی آورد؟اگه نمیشه از چه لحاظ خطرناکه؟ببخشید طولانی شد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بچه ها کسی از شکم بند بارداری استفاده میکنه ؟میشه بگین چه مارکی استفاده میکنین و واسه چی استفاده میک ...

من استفاده میکنم خیلی حس راحت تر و سبک‌ترین باهاش دارم

کمرم خیلی اروم تره

دستشویی و دقت نکردم

ایرانیه حدود ۵۰ خریدم

آیا میدانید😍 سرعت پیشرفت علم در ایران ۱۱ برابر دنیا است۲-آیا مى‏دانید ایران تولیدکننده قایق پرنده رادارگریز با سرعت ۸۵۱ کیلومتر است؟۳-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومین کشور دارنده تکنولوژى بیودیزل در جهان است؟۴-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران هشتمین کشور تولیدکننده اورانیوم ۲۰ درصد در جهان است؟۵-آیا مى‏دانید ایران احداث‏ کننده بلندترین سد بتنى در جهان است۶-آیا مى‏دانید ایران سومین کشور تولیدکننده داروى بیمارى‏ ام اس در جهان است؟۷-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومینکشور تولیدکننده هواپیماهاى استراتژیک خورشیدى در جهان است۸-آیا مى‏دانید ایران تنها تولیدکننده پرینتر سه بعدى میکروسکوپى در خاورمیانه است‏۹-آیا مى‏دانید ایران در میان پنج ارتش قوى جهان در حوزه سایبرى قرار دارد۱۰-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران تنها تولیدکننده ایمپلنت چشمى در جهان است۱۱-آیا مى‏دانید ایران نخستین تولیدکننده پودر استخوان در جهان است.
سلام مامانای گل.من ۲۹ هفتمه بچه اولمه و قصد زایمان طبیعی دارم به امیدخدا .امروز رفتم سونو گفت وزنش خ ...

عزیزم نگران نباش هنوز خیلی وقت داری من دوتا زایمان طبیعی داشتم اولی حدودا32هفته چرخید دومی28هفته بودن کسایی که لحظات آخر و نزدیک زایمان بچشون چرخیده

استرس نداشته باش هرچیزی به وقتش اتفاق میوفته

2728
من همه فایلاشو گوش ندادم اخه خیلی هاش پولیه ولی قبلا خیلی گوش می دادم دوست داشتم  چه خوبه یه ت ...

سلام عزیزم 

آره تو فکر تایپیک هستم سرفرصتی که دستم بیاد ؛ فعلا واقعا وقتش رو ندارم؛ به ندرت وقت میکنم بیام تو تایپیک .

یه روز که بتونم کامل در خدمت تایپیک باشم إن شاء الله.

من خودم فایل های برایان تریسی و بعضی کتاب ها و صحبت های افراد خارج ایران رو گوش می گیرم 

البته اون رایگان هاش 😀

خیلی هم عالیند

اما خب اونها رو آدم می‌دونه خارجیند؛ دینشون فرق می‌کنه؛ تکلیفمون باهاشون معلومه 

اما ایرانی ها مخصوصا اونهایی که بحث اعتقادی و ایمانی و خدایی می کنند خیلی خیلی باید مراقب باشیم ؛ ممکنه عقاید خودشون یا دیگران رو به ما منتقل کنند و باور نادرست بهمون دیکته کنند.

در بحث های اعتقادی باید به آدم های مطمئنی رجوع کنیم یا کتاب های عقاید اسلامی معتبر رو بخونیم وگرنه ممکنه تحت تاثیر قرار بگیریم.

چه امثال افراد انگیزشی و چه هر قشری؛ متاسفانه حتی اساتید فلسفه منحرف هم کم نداریم ؛ حتی در قشر روحانی هم پیدا میشه

کلا باید از جاهای مطمئن اصول دین رو یاد بگیریم و خوب تحقیق کنیم ؛ بعد هم فروغ.

حالا ممکنه یکی صدتا حرف خوب هم بزنه در زمینه های گوناگون ؛ اما ده تا حرفش بی راه باشه .

مخصوصا توی این زمینه های اعتقادی باید اطلاعات کافی و مطالعات فراوان کرده باشی که بخوای دیگران رو هدایت کنی .

سلام اینم خاطره ی زایمان خاص من

به نام حیات بخش مطلق 

دوشنبه نوبت چکاپ دکتر داشتم دیگه واقعا سخت میگذشت احساس سنگینی و کمردرد و تنگی نفس و تکرر ادرار و...دکتر معاینه داخلی کرد و گفت آماده ای

هم دهانه رحمت وهم سر بچه

بهم گفت اگر میخوای برو بستری شو چون زایمان دومته تا 5بعد از ظهر هم بچه ات توی بغلته 😍

منم که حسابی خسته شده بودم ازین پیشنهاد زیادم بدم نیومد فقط استرس گرفتم😨

البته به دکتر گفتم هر جور که شما صلاح میدونین تاریخهارو حساب کرد طبق پریود41هفته تموم شده بود طبق ان تی39تموم شده بود و وارد40هفته میشدم و آخرین سونو وسط این دوتا بود یعنی تقریبا40هفته تمام

خلاصه دکتر باتوجه به سن بارداری گفت بچه کامل و رسیده است مشکلی نیست بدنتم آناده است برو بستری شو هم دلم نمیخواست بدون درد برم برای زایمان هم خسته بودم و فکر این که فرشته کوچولومو بزودی توی بغلم میگیرم وسوسه ام میکرد برای پذیرفتن بستری☺

بعدشم اینکه شب ولادت امام حسین بود بهم انگیزه و قوت قلب میداد

دکتر گفت برو ناهار بخور و برو بیمارستان

استرس داشتم و اشتها نداشتم بعدشم دلم نمیخواست روده هام پر بشن 14تا خرما رو قبلا آماده کرده بودم و مغز گردو لاش گذاشته بودم با آب دعا خونده با خودم بردم بیمارستان قبلشم رفتیم دنبال خواهرم که باهامون بیاد بیمارستان هنوز نمیخواستم مامانم بفهمه گفتم دیرتر بفهمه کمتر استرس بکشه

خلاصه ساعت 2:30بعد از ظهر با دهانه رحم 2سانت بستری شدم 1/8قرص زیر زبونی بهم دادن لباسا و وسایلمو تحویل همسرم دادم از قبل تصمیم گرفته بودم سفارش پسر کوچولومو بهش بکنم که اگر برام اتفاقی افتاد باهاش مهربون باش و ...اما بغض توی گلوم نذاشت چیزی بگم فقط ازش از لای در خدا حافظی کردم فقط گوشی آب و خرما همراهم بود

دردسرتون ندم کم کم دردای خفیفی شروع شد که منظم هم نبود و من خوشحال که میتونم راه برم و ورزش کنم پا میکوبیدم و پنگوئنی راه میرفتم قر میدادم و خرما میخوردم

سوره قدر و صلوات و ادامه ی زیارت عاشورایی که با صد لعن و صد سلام تقریبا هروروز این اواخر میخوندم و زمزمه میکردم

ماماها خیلی ازم خوششون اومده بود میگفتن با این فعالیت ها زود زایمان میکنی

خلاصه تا ساعت 5خیلی خوب بود چند بار ان اس تی وصل کردن و همه چیز خوب بودبهم گفتن اگر میخوای همسرت بیاد پیشت خیلی خوشحال شدم من توی یه اتاق بزرگ بودم که هم اتاق درد بود هم زایمان  و یه سرویس بزرگ قبلا به همسرم گفته بودم میتونی پیشم باشی تا لحظه ی زایمان میگفت نمیام دل ندارم درد کشیدنتو ببینم اومده بود که یه سر بزنه دکتر ساعت 5بود حدودا که اومدمعاینه کرد 4-5سانت بودم دردها منظم و جون دار بود با تنفس مدیریت میشد

دکتر گفت باید قوی تر بشه کیسه آبوزد همش نگران دفع مدفوع بودم که خداروشکر آب زلال بود اما اما اما

دکتر بلافاصله معاینه کرد حالت صورتش عوض شد با تعجب و ناراحتی گفت یعنی چی؟؟؟ بریچه؟؟!!بعد دوباره گفت فیسه!!!وای نه چرا فیسه؟؟!!

حالامن متعجب و گیج که خب یعنی چی؟

دکترم حسابی حالش گرفته شده بود بهش گفتم یعنی نمیتونم زایمان کنم؟باید سزارین بشم؟؟خیییلی ناراحت بودم احساس شکست میکردم منکه زایمان اولم طبیعی بود و زایمان دومم تا نیمه پیش رفته بود حالا مجبور بودم بخاطر بد قرار گرفتن سر جنین توی لگن تن به سزارین بدم

دکترم خیلی دودل بود بهم گفت بهت زمان میدم ببینم چطوری پیش میره

از وقتی کیسه آبو زد دردام شدیدتر و قویتر وبا فاصله کمتر شده بود همسرم موندگار شد آخه شرایط نرمال نبود بودنش برام خییلی مایه ی دلگرمی بود کمرمو ماساژ میداد دائم هم یاد آوری میکرد نفس بکش😠

دکتر دیگه معاینه نمیکرد میگفت دستم میخوره به صورتش اذیت میشه😢کمی حالت سجده شدم شاید پوزیشنش بهتر بشه اما فایده نداشت حتی دکترم گفت فیس تر شد دیگه انجام نده دیگه دردام واقعا شدید بودن اما دهانه رحمم زیاد پیشرفت نداشت دکتر گفت ببین تو میتونی زایمان کنی اما هم زایمانت سخت تر میشه و هم صورت بچه ات کمی اذیت میشه😢😢

فکر کنین چه خیالاتی برای خودم داشتم همش فکر میکردم من که شکم دومم حتما فاصله 5سانت تا فول شدن رو سریع طی میکنم اما اتفاقا از ساعت حدودا5بعد از ظعر 5سانت بودم دردام دیگه داشت بی طاقتم میکرد وای خدا دیگه داشتم کم میاوردم من که برای زایمان اولم صدام بلند نشده بود با صدای بلند داد میزدم یاحسین به دکترم میگفتم ببرم سز وقتی پیشرفت ندارم تا ساعت 8:30همین اوضاع بود اشک میریختم و امام حسین رو صدا میزدم همسرم دیگه داغون بودمجبور بودم به پهلو بخوابم آخه ان اس تی بهم وصل بود وای که وقتی دردا میومد توی اون وضعیت چقدر تحملش سخت بود از لحاظ روحی هم که همش میترسیدم درد کشیدنام بی فایده باشه و سز بشم دردسرتون ندم حدودا8:30بود که احساس فشار داشتم دکتر اومد و معاینه کرد گفت برو روی دستشویی فرنگی زور بزن بعدش که اومدم بیرون گفت خوبه بیاین تختو آناده کنین لحظه شماری میکردم برای این لحظه آخه چون بچه باصورت بود سرعت حرکتش آروم بود و پروسه 5-10سانت من تا نزدیکای9شب طول کشید

رفتم روی تخت میگفت انقباض کع اومد زور خوب بزن احساس فشار و سوزش توی واژن داشتم باسه چهار تا زور  حسابی که با تنام توان زدم سرش اومد بعدشم شونه هاش که سخت بود واقعاو یهو خالی شدم واااای خدای من یعنی تموم شد؟؟!!دکترم گفت نترس میخوام نشونت بدم بچه رو صورتش زودی خوب میشه

الهی بمیرم صورتش پر از ورم و کبودی بود😢😢😢

فقط میپرسیدم سالمه؟دکتر اطفال اومدو بررسیش کرد گفت خداروشکر مشکل خاصی نداره ولی چون باصورت بود خیلی محتویات کانال رو خورده بود تنفسش سخت بود نذاشتنش روی سینم بردنش ان آی سیو😢

دیگه بعدشم اومدن جفت و بخیه و ....

امیر حسین من با وزن3270و قد 51و دور سر 35شب ولادت مولا حسین به دنیا اومد

سلام دوستان گلم .... من دوتا سوال دارم یکی اینکه کلا توتاپیک کسی بوده از تبریز یا ارومیه که وی بک کرده باشه اگه هس بهم بگین دکترشون کی بوده ...... وسوال دوم مهربانوی عزیز خاطره زایمان شما کدوم صفحه اس ... ممنون میشم کمکم کنین

سلام اینم خاطره ی زایمان خاص من به نام حیات بخش مطلق  دوشنبه نوبت چکاپ دکتر داشتم دیگه واقعا ...

وای نباید دکتر قبل بستری معاینت میکرد و متوجه وضعیت میشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قشنگ پا به پات داشتم می‌خوندم درد کشیدم

الحمدلله بخیر گذشت

آیا میدانید😍 سرعت پیشرفت علم در ایران ۱۱ برابر دنیا است۲-آیا مى‏دانید ایران تولیدکننده قایق پرنده رادارگریز با سرعت ۸۵۱ کیلومتر است؟۳-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومین کشور دارنده تکنولوژى بیودیزل در جهان است؟۴-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران هشتمین کشور تولیدکننده اورانیوم ۲۰ درصد در جهان است؟۵-آیا مى‏دانید ایران احداث‏ کننده بلندترین سد بتنى در جهان است۶-آیا مى‏دانید ایران سومین کشور تولیدکننده داروى بیمارى‏ ام اس در جهان است؟۷-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومینکشور تولیدکننده هواپیماهاى استراتژیک خورشیدى در جهان است۸-آیا مى‏دانید ایران تنها تولیدکننده پرینتر سه بعدى میکروسکوپى در خاورمیانه است‏۹-آیا مى‏دانید ایران در میان پنج ارتش قوى جهان در حوزه سایبرى قرار دارد۱۰-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران تنها تولیدکننده ایمپلنت چشمى در جهان است۱۱-آیا مى‏دانید ایران نخستین تولیدکننده پودر استخوان در جهان است.
سلام دوستان گلم .... من دوتا سوال دارم یکی اینکه کلا توتاپیک کسی بوده از تبریز یا ارومیه که وی بک کر ...

سلام

نه من که یادم نمیاد کسی از تبریز و ارومیه وی بک کرده باشه

یکی زایمان زودرس توی 5 ماه داشت که بچشو از دست داد و وی بک کرد تو 5 ماه

خاطره من صفحه 782

اسمش نمیشه گذاشت خاطره

بیشتر شبیه گزارش کار قروقاطیه

این چه استغناست یا رب؛وین چه قادر حکمت است*******که این همه زخم نهان است و مجال آه نیست!
سلام اینم خاطره ی زایمان خاص من به نام حیات بخش مطلق  دوشنبه نوبت چکاپ دکتر داشتم دیگه واقعا ...

عزیزم شکر خدا که سلامت بغلش گرفتی.

چقدر پروسه زایمان و شرایطت شبیه به شرایط من بود. قشنگ لحظه به لحظه شو با تمام وجودم حس میکردم.

با این تفاوت که تو زایمان اولتم طبیعی بود و وزن کوچولوی نازنینت پایین تر از کوچولو ی من بود.

من هم دقیقا شرایطم همین بود، ولی چون ویبک بودم پروسه ام خیلی طولانی تر شد با دردای شدید و آخر مجبور به پذیرفتن سزارین شدم، وزن نینیم هم 4500 بود با دور سر 37.

وای چقد هیجان انگیز😄😄😄

خدا حفظشون کنه بچه هاتو. خاطرت جالب و ترسناک بود😂😂😃 خدا ب ما هم رحم کنه ک بتونیم زایمان خوبی داشته باشیم😍😍😍😍

سلام باربی های تو خونه😃                                      گروه قرمز❤️      تاریخ شروع رژیم ۱۹ شهریور       وزن شروع: ۱۱۵.۵۰۰🙄 ....۱۱۳.۵۰۰✓.....  ۱۱۲...۱۱۱...۱۰۹,600...  هدف اول رسیدم هورااااا   ۱۰۹🔓🔑...۱۰۷،۸۵۰......۱۰۶...۱۰۵،۷۰۰...۱۰۴،۳۵۰✓ ...هدف دوم۹۹🥰🔒 هدف سوم   ۸۹🤩   هدف چهارم ۷۹😍💪               هدف آخر ۷۵🔒 💃💃💃🤩🤩 ......                              یبار ب هدفم رسیدم.الان هم میتونم مطمعنم.خیالت راحت غصه منو نخور😂                              ی خانم خونسررررد و صبورم 😊             حالا تو هی بیا خودتو جلوم جر بده 😅😅😅.               نه حالا ک فک میکنم منم بی عصاب شدم از دست این شوور و بچه ها🙄🙄🙄
2706