2737
2734
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1672937 بازدید | 89586 پست

ممنون از همتون بابت نظراتتون. نمیدونم بخدا دکترمم گفت میشه دردت بگیره و اونموقع از سر اجبار بیمارستان قبول کنه ولی هیچ ضمانتی نمیدن ،

خیلی از آدمها هستند که به شما میگویند : " نمیتوانی! " کاری که باید انجام دهید این است که برگردید و بگویید : " حالا تماشا کن ... "

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

چی شد؟  خواهرت زایمان هنوز زایمان نکردن ؟!

عزیزم مثل اینکه قسمت ما دو تا خواهر زایمان طبیعی نیست ...بیچاره کلی درد کشید ساعت سه کیسه ابش پاره شد تا 7 صبر کردن براش ولی اصلا سر بچه پایین نمیومد دهانه رحمش باز نمیشد ...فک کن از قبل سه سانت دهانه رحمش باز شده بود از صبح این همه درد کشید اخرش شد 5.دیدن نمیشه که سزارین شد نینیش تپلی بود خیلی سخت میشد براش ...خاله جونم با وزن 3900 ساعت 8 شب دنیا اومد...

دلم کمی خدامیخواهد...کمی سکوت... دلم دل بریدنمیخواهد...کمی آغوش آسمانی...کمی دور شدن از این جسم آدمی...کمی دور شدن                           

سلام رستا جان من الان تاپيك خوبتون و ديدم وهنوز كامل نخوندم  شرايطم جوريه كه احتياج به مشورت و راهنمايي دارم شما كه اطلاعاتت بالاست اگه ميشه كمكم كن ممنون .من سال ٩٢ پسرم كه فرزند دوم بود در حاليكه روند زايمان عالي پيش ميرفت بدليل پرولاپس بند ناف اجبارا سزارين شدم حالا هفته ٣٧ هستم و ساكن شمالم ولي براي زايمان تهران ميام دكترم خانم دكتر زينا افراسياب كه بيمارستان نيكان و بهم پيشنهاد داده و دو هفته پيش كه ويزيت داشتم اصرار داشت به طبيعي دليلشم اينه كه لگنم خيلي خوبه و ميگه زود زايمان ميكني ولي من شديدا افسردگي و استرس بخاطر شرايط زندگيم دارم و وضعيت تحركم بشدت كمه جوري كه بدليل درد زياد و حال بد از اول بارداري هر روز كسي كاراي خونه رو انجام داده و من تقريبا استراحت مطلق بودم ولي با توجه به اصرار دكترم براي زايمان طبيعي دودل شدم تا اينكه سه روز پيش كه سونو شدم دكتر گفت اب امنيوتيك مختصر زياد شده و پلي هيدرو امنيوس خفيف دارم عددم هم ٢٠ هست .با منشي دكتر صحبت كردم وعكس سونو رو فرستادم گفت استراحت كن چون خطر پارگي كيسه اب و داري تاريخ اخريت ويزيتم هم ٢٩اين ماه هست كه قبلن دكتر گفت اگه شرايط خوب باشه امادت ميكنم براي طبيعي حالا با اين شرايط بوجود امده و اينكه با مطالعاتي كه توي نت داشتم بخاطر اين مشكل خطرات زيادي  احتمالش هست و اينكه من الان تهران نيستم بنظرتون بازم به زايمان طبيعي فكر كنم يا بيخيالش بشم و سوال دوم شما دكتر من و ميشناسيد؟ و بنظرتون ميتونه از پس زايمان طبيعي بعد از سزارين بر بياد ببخشيد كه طولاني شد اخه هيچكس و براي مشورت ندارم پيشاپيش از اينكه برام وقت ميزاريد تشكر ميكنم و التماس دعاي فراوان دارم ممنون.

2728
عزیزم مثل اینکه قسمت ما دو تا خواهر زایمان طبیعی نیست ...بیچاره کلی درد کشید ساعت سه کیسه ابش پاره ش ...

سلام عزیزم.  قدم نورسیده تون مبارک...   

إن شاءالله صالح و سالم باشه و زیر سایه پر مهر پدر و مادر بزرگ شه. 

خیره إن شاءالله.  خواهرت که اصرار به طبیعی داشت،  باید همه تلاششو میکرد که وزن بچه بالا نره.  به احتمال خیلی زیاد به خاطر درشتی سرش، نتونسته وارد لگن بشه. 

بازم بد نشده!  همین که کمی درد طبیعی رو کشیده کلی مسکن طبیعی درد تو بدنش ترشح شده،  کمتر از درد سز اذیت میشه. 

خیلی هواشو داشته باشین.  که زودتر سرپا شه. 

عزیزم مثل اینکه قسمت ما دو تا خواهر زایمان طبیعی نیست ...بیچاره کلی درد کشید ساعت سه کیسه ابش پاره ش ...

مبارک باشه😍😍😍

چرا بیشتر صبر نکردن؟ خیلی ها رو اینجوری دیدم سز شدن!!! برام عجیبه

واقعا راهی نداره؟ اخه خود مامای بیمارستان بهم گفت از پاره شدن کیسه اب24 ساعت حداقل وقت دارن؛خیلی زود هم بچه به خشکی نمیافته!

این چه استغناست یا رب؛وین چه قادر حکمت است*******که این همه زخم نهان است و مجال آه نیست!
سلام رستا جان من الان تاپيك خوبتون و ديدم وهنوز كامل نخوندم  شرايطم جوريه كه احتياج به مشورت و ...

سلام عزیزم.  خوش اومدی. 

شما نگفتی هفته چندی!  ولی اگه ماه آخر باشی،  تا جایی که من اطلاع دارم،  میزان مایع آمنیوتیک خیلی زیاد نیست! و اگه هفته 37 و...  باشید،  بالاترین حد نرماله!

واسه زایمان هم محدودیت آن چنانی ایجاد نمیکنه!  و جای نگرانی نداره! 

واسه زایمان طبیعی،  سایز لگنی و وضعیت جفت خیلی مهمه! 

فقط اگه مایع آمنیوتیک در این حد یه مقدار زیاد شه ممکنه حین زایمان و وقت پاره کردن کیسه آب،  یا قبلش اگه کیسه آب پاره شه،  بازم مشکل پرولاپس بند ناف براتون پیش بیاد...  یا جفت کنده بشه!  که در هر دو صورت بازم سزارین میکنن.  ولی این مساله هم احتمالیه! و قطعی نیست! 

در مورد پزشکتون هم،  دکتر افراسیاب پزشک خوبی واسه زایمان طبیعی هستن.  وی بک هم ظاهرا انجام میدن. 

ولی توصیه من به شما اینه که سراغ بهترینا باشید.  چون احساس من اینه که پزشک شما به واسطه دوستی با ایشون، شما رو بهشون ارجاع دادن. 

به توصیه های پزشکتون گوش بدید. 

و اگه مشکل مالی ندارید،  یه ویزیت پیش دکتر مؤیدمحسنی بیاید و نظر ایشون رو در مورد مشکل زایمانتون جویا بشید با ایشون زایمان کنید.

ایشون اگه مشکلتون حاد باشه،  بهتون میگن...  و اگه مشکلتون هم خیلی خاد نباشه،  به بهترین شکل حین زایمان بهتون کمک میکنن.  به هر حال نظرشون حجته! 

تجربه ایشون در زایمان های وی بک با ریسک خیلی زیاده. 

من بارداری اول رو به خاطر مقاومت جزیی عروق چپ جفت،  سز شدم... در صورتی که موارد متعدد مواجه شدم که شرایطشون به مراتب بدتر از من بوده ... ولی زایمان موفقی با دکتر مؤیدمحسنی داشتن! 

ایشون رو معرفی میکنم چون جدای از اینکه بعد 2 سزارین هم وی بک انجام دادن، تو انجام وی بک همراه با ریسک هم موفق بودن. 

در عین مهارت و تجربه،  پزشک فوق العاده مؤمن و با اخلاق و صبوری هم هستن. 

سعی کنید قبل زایمان،  روحیه تونم تقویت کنید...  چون با وجود افسردگی... بعد زایمان بیشتر ضربه میخورید. و بچه تونم ناآروم و بیقرار میشه... 

توکلتون به خدا باشه...  توسل به اهل بیت و تلاوت قرآن رو هم فراموش نکنید... 

إن شاءالله زایمان خوبی داشته باشید و بهترینا براتون پیش بیاد...  

سلام صبح بخیر خواهرا من که با یه پیاده روی  روی ممکنه فشارم بره بالا میتونم امیدی به زایمان طبیعی داشته باشم حتما با کوچکترین درد فشارم میزنه  بالا 

اگه بتونم هم بدون پیاده روی زایمانم سخت نمیشه

2738

ببخشيد من يادم رفت تخم شويد رو چطوري بايد مصرف ميكرديم؟

من ديروز دكتر بودم

بهم گفت گل بنفشه رو دم كن و بخور

راجع به گل گاو زبون پرسيدم گفت اون رو يكي تاثير داره رو ديگري نداره

ولي گل بنفشه طبق اخرين تحقيقات طب سنتي اثرش  اثبات شدس

مرسی عزیزم...خواهرم تموم ورزشارو مرتب انجام میداد...پیاده روی هم داشت....ولی از دمنوش خاصی استفاده نکرد...دودل بود که شاید واسه بچه ضرر داشته باشه....تو هفته ۲۹ هم بچه تو سونو تاخیر رشد داشت واسه همین خوب خودشو تقویت میکرد....خییییلی دلم سوخت که نشد...وقتی بردنش اتاق عمل وسایلشو دادن بهمدعاهایی که به رون پاشو گردنش بسته بودو دیدم اشکم در اومد به غیر دمنوش تموم تلاششو واسه طبیعی کرد...یکی دو هفته اخر سه بار تحریک شد که زودتر بشه ولییی نمیشد...کاااش میشد.....رستا جون چه کاراییی کنه زودتر سر پا شه...غذا چیا بخوره بهتره؟

دلم کمی خدامیخواهد...کمی سکوت... دلم دل بریدنمیخواهد...کمی آغوش آسمانی...کمی دور شدن از این جسم آدمی...کمی دور شدن                           
مبارک باشه😍😍😍 چرا بیشتر صبر نکردن؟ خیلی ها رو اینجوری دیدم سز شدن!!! برام عجیبه واقعا راهی ندار ...

اره خود ماما بیمارستانم میگفت تا ۲۴ ساعتمهم صبر میکنیم...ولی دیگه خودشونم به این نتیجه رسیده بودن با این پیشرفت  کمش احتمال طبیعیش خیلی کمه...خودشم دیگه کم اورده بود سه روز قبل هر یه ساعت درد داشت از ۷صبح هم درد زایمانش شروع شده بود بعد از پاره شدن کیسه اب هم ۵ ساعت درد شدید داشت ول فقط دو سانت دهانه رحمش پیشرفت داشت...بچه چون درشت بود اصلا تو  ورودی لگن قرار نمیگرفت...خود دکترش میگفت کمتر زنی به شجاعتت دیدم تو تموم تلاشتو کردی ولی قسمت نبود...

عزيزم خواهرت چطوره؟ انشاالله هر دو سالم و سلامت باشن

مرسی عزیزم...خب عمل شده دیگه درد داره رو طبیعی هم اذیت شد  قواشو از دست داد...

2706