2737
2734
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1672283 بازدید | 89580 پست
سلام مرسی از توضیحتون، من بزرگ ترین ترسم از زایمان طبیعی تغییر شکل واژنه، اینکه اعتماد بنفسمو جلو شو ...

خواهش میکنم

عزیزم من نزدیک دو ماهه زایمان کردم، روزای اول حتی کنترل ادرارمم کامل نداشتم! ولی با ورزش های کیگل ماهیچه ها دوباره قدرتشون رو به دست اوردن بعد چند روز اثرشو دیدم 

این جواب صادقانه من بود، هنوز رابطه نداشتم که بخوام بیشتر از این بهت بگم

اما چیزی که تا الان یاد گرفتم اینه که رحم جنس قابل ارتجاعی داره، چروک ماننده، و به مرور خودش رو ترمیم می کنه.

دوستانی که تو این تاپیک زایمان طبیعی داشتن خیلی هاشون میگفتن وضعیتشون بعد از بهبود بخیه ها نرمال شده 

باز میخوام رجوع کنم به حرف اولم. بی حکمت نبودن خلقت انسان

ما به طور طبیعی وقتی تشنمون میشه اب میخوریم. ینی خدا اب رو برای رفع تشنگی افرید ما هم طوری افرید که بدونیم وقتی تشنه شدیم چطوری اب رو وارد دهان کنیم و قورت بدیم و حال کنیم و رفع تشنگی کنیم و اب بدنمون تامین شه

اما شما ببین چند نفر موقع اب خوردن آب تو گلوشون میپره!؟ ایا بخاطر اینکه ممکنه اب بپره توگلومون میایم بجای نوشیدن آب، سرم بزنیم؟ نه ولی سرم رو وقتی کسی نتونه آب بخوره و معده ش نگه نداشته باشه بهترین گزینه برای تامین اب بدن هست!

حرف دومم اینکه خدا مرد و تمایلات اون رو بهتر از ما میشناسه اگر واقعا مرد بعد زایمان علاقه ش و میلش به همسرش بخاطر تغییر شکل واؤن تحت تاثیر قرار بگیره بازم این نوع خلقت خدا معقول نیست 

میدونم خیلی ها هم مشکلاتی براشون بعد زایمان طبیعی پیش اومده و شاید شما با شنیدن حرف اون افراد دچار این نگرانی شدی، ولی بالا بردن اطلاعات و مراقبت های بعد زایمان برای اینکه دچار عوارضی که بعضی ها دچارش شدن و ما هم بعضا ازش میترسیم خیلی موثره.

نکات و راهکارهای زایمان طبیعی + خاطرات جالب کسانی که زایمان طبیعی رو «حتی بعد از سزارین» تجربه کردند، تو این تاپیک بخونید. «ختم هزار سوره قدر به نیت تسهیل زایمان+ثبت گزارش روزانه» رو تو این تاپیک دنبال کنید.
وای رها برو دندونتو اساسی درست کن توروخدا عوارض امپول و جیوه رو بیخیال شو! بالاخره الان تو دنیای چن ...

گفتم باشه بعد زایمان پر کنم ...واقعا دلم نمیخواست کوچیک ترین آسیبی به بچه برسه.

فکر نمیکردم تا این حد بشه هر چند دندون از دست نمیدم ولی اذیت شدم حسابی.

امروز یه زنگ به مطب دکتر میزنم و بعدش میرم دندون پزشکی دیگه پناه بر خدا

دلم کمی خدامیخواهد...کمی سکوت... دلم دل بریدنمیخواهد...کمی آغوش آسمانی...کمی دور شدن از این جسم آدمی...کمی دور شدن                           

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

گفتم باشه بعد زایمان پر کنم ...واقعا دلم نمیخواست کوچیک ترین آسیبی به بچه برسه. فکر نمیکردم تا این ...

ایشالا موفق باشی عزیزم   

نکات و راهکارهای زایمان طبیعی + خاطرات جالب کسانی که زایمان طبیعی رو «حتی بعد از سزارین» تجربه کردند، تو این تاپیک بخونید. «ختم هزار سوره قدر به نیت تسهیل زایمان+ثبت گزارش روزانه» رو تو این تاپیک دنبال کنید.
2731

بچه ها من بعضا اینجوری میخوابم اینقدر خوبه. همون سجده باز یا خرگوشه (توی یوگا child's pose in pregnancy)

تنبلونه تره

ولی اثرات مفیدشو داره و اصلاح شده ست

توی نت بزنید "مادرشو ورزش بارداری"

ویدیو گربه و خرگوش رو انتخاب کنید

اونجا سجده رو کامل توضیح داده

خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست

اینجوریم میشه به جلو لم داد

برعکس نشستن روی صندلی هم که عالیه

خداوندا مرا اولاد بسیاری عطا فرما... که در راه حسینت لشکری از خون من باشد... شبهای قدر رفت و دیوانه‌ی تو باز... تقویم را به شوقِ محرم زند ورق...کربلا روزی هر کس شد گوارای وجود... آرزو ماندن به دل هم قسمت جامانده‌هاست... بعد زوار حریمت حالی از ماهم بپرس... نوبتی هم باشد آقا نوبت جامانده هاست

سلام دوستان ببخشید این پستایی که میذارید رو بعضی هاش رو ذخیره میکنم, از کجا باید بیارم, تو قسمت ذخیره شده ها نیست

دوستان عزیزی ک میخوان تجربیات ، نکات و راهکارای لازم برای زایمان طبیعی مخصوصا ویبک و خاطرات مامانای ویبکی رو مطالعه کنن، حتما ب این آدرس سر بزنن.
2738
@محمدصادق_زینب     عزیزم دوره زایمان راحت امروز منم عضو گروهرشدم تو واتس. اسم گروهش زای ...

اره عزیزم منم تازه عضو شدم

اسم کاربری واتس اپم هم مامان محمدصادق هست

هنوز به من نگفتن کی میتونم شرکت کنم فقط منو عضو کردم

انشاالله تو کلاس میبینمت

اگه میشه برای ریحانه کوچولو شش ماه ام حمد 

ورزش های بارداری واقعا پیچیده نیستن

متنوع هستن ولی ساده ان

توی مادرشو خیلی خوب حرکات کلیدی رو اموزش دادن

سجده رو که گفتم به طرف مختلف میشه انجام داد.

هر مدل به جلو لم دادنی مفیده. شبیه عکسایی که فرستادم. ممکنه سر و سینه بالا باشن و باسن پایین. ممکنه برعکس باشه که همون سجده ست.

پروانه و الاکلنگ رو میشه حین دیدن فیلم انجام داد.

چرخش کمر و یا به چپ و راست حرکت دادن کمر رو حین ظرف شستن، گاز تمیز کردن

رژه رو حین راه رفتن های معمولی توی خونه

اسکات عمیق حین دستشویی

گربه گاو حین جارودستی

فاصله انداختن بین رانها موقع خواب

پله نوردی و استفاده نکردن از اسانسور حین بالا رفتن از پله ها

بستن شکم بند  

و در آخر انجام منظم کارهای خونه. 

همه این ورزش ها شاید روزی یک ساعتم نشه

سخت نگیریم. همین حرکات کوچیک کافی هستن. من شونصد تا پیج بالا پایین کردم عمده حرکات همینان

از انواع روش های اسکات میشه به اسکات عمیق بسنده کرد

اسکات ایستاده رو من با کمک دستگیره در انجام میدادم

شکم بند بارداری پل دار ظاهرا بهتر از همه ست. علاوه بر ماما صابریان، دکتر گلشیرازی هم این مدل رو توصیه و تایید کردن‌.

من دارم استفاده میکنم. خیلی راضیم. شکمم به وضوح سفت تر شده.

من که میگم خارجیش رو نخریم. توی گروه ماما صابریان توصیه به برند خارجی خاصی کردن. گوشیم خراب شد نشد نظرم رو بذارم. بنده به شدت عرق ایرانی دارم. سختمه وقتی مشابه ایرانی یه کالایی هست خارجیش رو بخرم. اساسا برکت یه وسیله دست خداست. اینکه چه برندی بخری یه بحثه اینکه اون تورو به هدف برسونه یه بحث دیگه. خلاصه من با همون کمربند بارداری ساده م، به هدفم رسیدم توی بارداری قبل. (برند پاک سمن)

در کل بین خارجی ها برند اوپو و tynor میگن خوبه. که دومی مورد تایید صابریانه

تفاوت هزینه ایرانی و خارجشیم کم نیست. چیزی حدود ۳۰۰_۴۰۰ تومن تفاوت هست.

ایرانی برند طب و صنعت ، تن یار،توان تن و... هست. راستش نمیدونم کدوم بهتره!

ولی با توجه به تجربه م در حال حاضر توصیه میکنم بخریم و ببندیم حتما

بچه ها من بعضا اینجوری میخوابم اینقدر خوبه. همون سجده باز یا خرگوشه (توی یوگا child's pose in pregna ...

سلام باران جان خدا رحمتشون کنه و به شما و خانوادشون صبر بده ان شاالله . عزیزم این مدل خرگوش که من خوابیدم، یکم از بالای شکمم روی بالشتا قرار میگرفت هرکار میکردم، فشارش که بد نیس برا بچه ها؟

دوستان عزیزی ک میخوان تجربیات ، نکات و راهکارای لازم برای زایمان طبیعی مخصوصا ویبک و خاطرات مامانای ویبکی رو مطالعه کنن، حتما ب این آدرس سر بزنن. این یکی هم آدرس تاپیک برای گروهی ورزش کردنه ماه های آخره. 👈لینک
از کجا متوجه بشم عفونته یا نه؟دکتر با نگاه متوجه میشه؟ آنتی بیتیک یاداستامینوفن ساده خطر نداره؟

آنتی بیوتیک جز داروهای بی خطر هست

بر حسب نوع عفونت نوعش را تجویز می کنن

برای من کپسول آموکسی سیلین دادن

یک هفته استفاده کردم خوب شدم

همزمان هم استامینفون 325 می خوردم

من دندونم خالی شده بود و نصفه ش شکسته بود

ریشه های دندان عفونت کرده بود

دندان ردیف بالا بود

اولش به شکل سردرد شدید و درد سینوزیت بود

چون میگرن دارم نفهمیدم دندان هست

بعد از چند روز تازه فهمیدم مشکل دندانم هست

یک ویزیت دندانپزشکی رفتم که دکتره گفت فقط با عکس نظر قطعی میده

من حاضر نشدم عکس بگیرم

دیگه آنتی بیوتیک نوشت 

فقط گفت چون سه ماه آخر هستی نمی تونی ژلوفن مصرف کنی

خدا را شکر یک هفته ای برطرف شد

روزهای اول یک ریز حوله گرم می کردم روی صورتم میزاشتم

دوستان و خانم های نی نی سایتی عزیز اگر علاقه مند به زایمان طبیعی هستید و بخاطر سابقه سزارین فرصت تجربه این قسمت از علاقه مندی تون را از دست دادید پیشنهاد می کنم به این تاپیک مراجعه کنید تا از تجربیات من و دوستان من که موفق به زایمان طبیعی بعد از سزارین شدیم استفاده کنید😊
2706