2726
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1670221 بازدید | 89551 پست
سلام عزیزم خوبی إن شاءالله آره خداروشکر ؛دیگه بی خیال بارداری شده بودم گفتم خدا هر وقت بده؛دعا هم م ...

الحمدالله...خیلی خوشال شدم

جوری خدا رو توی تک تک لحظه سزارین شدنم لمس کردم،که اگه طبیعی میشد،درک نمیکردم.ممنون خدا جون،که همیشه حواست هست و قشنگترین لحظه ها رو برام میسازی.تو بخواهی،سومی طبیعی میارم😁😍
چرا فکر میکنی رحمت پاره میشه؟! ماشاءالله دکترا هم که فقط بلدن به آدم ترس تزریق کنند...  آخه مگ ...

نمیدونم.به دکتر گفتم الان که هفت ماه گذشته میخوام اقدام کنم گفت نه اصلا رحمت پاره میشه. ۳ساعت نشستم برا نوبت ویزیت ۱۲۰ تومنم پول دادم اخرشم ۱دقیقه نکشید.گف برو بعدیک ونیم سال بعد از سزارین بیا.

کلی سوال آماده کرده بودم بپرسم ولی اصلافرصت نداد.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام. یکی از مراجعین خانم صابریان با فاصله ۱۶ ماه ویبک کرده بود. توی اینستاشون هست. منم میشناختمش. س ...

سلام.ماها که شهرستانیم و به دکترای خوب دسترسی نداریم.خیلی از دکترا اینجا حتی ویبک هفت سال بعد سزارینم قبول نمیکنن.

من قبل از اینکه بچمو از دست بدم تو هفته ۳۰رفتم پیش یه دکتر گفتم میخوام طبیعی کنم گف من حوصله دردسر ندارم.(درحالی که ۶سال از اولین سزم گذشته بود)

سلام.ماها که شهرستانیم و به دکترای خوب دسترسی نداریم.خیلی از دکترا اینجا حتی ویبک هفت سال بعد سزارین ...

اکثرا مراکز استان ها دکتری که ویبک قبول کنه پیدا میشه ؛ باید چست و جو کنی 

ادمین کاناله گفت بررسی کنم ؛ إن شاءالله خبرتون میکنم .

إن شاءالله پیدا بشه .

2728
عزییییزم... خوش نام باشه الهی الحمدلله ک دوتاتون سالمید ان شالله ک پسر گلتون صالح و عاقبت بخیر باشه ...

ممنون گلم.آره خدارو شکر واقعا....ولی سز بعد از درد خیلی سخته.تو اتاق عمل با خودم گفتم سر بعدی شیک و مجلسی میام سز میشم میرم.....

حورا37
تعداد پست: 1
با عرض سلام خدمت خوانندگان محترم
من فرزند اولم را سزارین دنیا اوردم ولی چون در انموقع تجربه کافی نداشتم خیلی پشیمان بودم تا اینه مدت 3سال جلوگیری داشتم وبعد ان مدت 4 سال بچه دار نمی شدم تا اینک بعد از 7 سال با توسلات زیاد خداوند به ما یک پسر عطا کرد. من که اصلا دلم نمی خواست دوباره سزارین شوم به هر کس که می گفتم دلم میخواد طبیعی دنیا بیارم خیلی تعجب می کردند و مرا پرهیز می دادند حتی به متخصصین ماهر هم رجوع کردم انقدر مرا ترساندند که انگار میخوام شق القمر کنم بالاخره دست به دامن استخاره شدم که خوشبختانه خیلی خوب امد ولی با سرزنش اطرافیان .من تنها توکلم به استخاره وتوسل ونذر هایم بود وخیلی حرفها شنیدم اما خدا مرا تنها نگذاشت بالاخره در 42 هفتگی پیش یک ماما که 30 سال در بیمارستان کار میکرد والان در خونه اش مشغول فعالیته ودر شهر ما مشهوره من پسرم رادر کمتر از نیم ساعت به دنبا اوردم که 4کیلو وزن داشت
ودر اخر باید بگویم بایدانگشتان امثال این ماما ها راباید طلا گرفت.

برگرفته از تایپیک زیر :

https://www.ninisite.com/discussion/topic/46570/زایمان-طبیعی-بعد-سزارین?page=1

نمیدونم.به دکتر گفتم الان که هفت ماه گذشته میخوام اقدام کنم گفت نه اصلا رحمت پاره میشه. ۳ساعت نشستم ...

به نظر من دکترتو عوض کن،تحقیق کن یه دکتر خوب و دلدار برو

منم بچه اولم رو تو34 هفته از دست دادم دکتر بهم گفت 4ماه بعدش میتونم اقدام کنم

البته من چون همه ی هورمون هام بهم ریخته بود11 ماه بعدش اقدام کردم و باردار شدم اینم بگم تا باردار نشدم روحیه ام خوب نشد و اون 11ماه خیلی اذیت شدم

بعدشم من دو سه تا از دوستام فاصله بچه هاشون18 ماهه که هردو رو هم سزارین بودن

هیچیشونم نشد تازه یکیشون رو مطمئنم خواسته بوده

پس به نظرم دکترت خیلی حساس و سخت گیره

مولای یا مولای انت العظیم و انا الحقیر و هل یرحم الاحقیر الی العظیم
سلام دوستان  منم زایمان کردم  اما به دلیل ضربان بالای قلب جنین و تب و لرز خودم سزارین شد ...

سلام خانومی

قدمش مبارک باشه

ان شاالله زیر سایه اهل بیت باشه☺

دوستان و خانم های نی نی سایتی عزیز اگر علاقه مند به زایمان طبیعی هستید و بخاطر سابقه سزارین فرصت تجربه این قسمت از علاقه مندی تون را از دست دادید پیشنهاد می کنم به این تاپیک مراجعه کنید تا از تجربیات من و دوستان من که موفق به زایمان طبیعی بعد از سزارین شدیم استفاده کنید😊

سلام خانما

این مطلب و از کانال "دو تا کافی نیست" کپی کردم، به نظرم تعدد و فاصله سزارین هاش جالب بود.

#تجربه_من ۲۶۹
#فرزندآوری
#سزارین

من یه مادر ۲۷ ساله ام که ۱۸ سالگی ازدواج کردم و با وجود مخالفت های فراوان و تیکه و طعنه های اطرافیان، الان ۴ دسته گل دارم و با وجود اینکه مادر خودم و مادر همسرم نزدیکمون هستن ولی دست تنها بچه ها رو بزرگ کردم و الان فرزند پنجم رو باردارم...

خواستم به خانومایی که میگن سخته بگم اتفاقا تعداد بچه ها زیاد که میشه هم وابستگی شون به مادر کمتر میشه هم دیگه لوس و ننر نمیشن، یاد میگیرن باید مسئولیت پذیر باشن، قانع باشن و  صبر رو یاد میگیرن...

وقتی سفره میچینی و میبینی ۴ تا دست گل نشستن و با لذت و خنده و شادی همراه با شیطنت های کودکانه غذا میخورن واقعا خستگی آدم در میره، تازه یه خوبیه دیگه هم دارن که به همدیگه آموزش میدن...

از نظر رزق و روزی هم که واقعا به اینکه خدا روزی بچه ها رو باهاشون می فرسته ایمان دارم از ته قلب...

الان من مادر ۲ تا گل پسر و ۲ تا گل دخترم و تو راهیمون هم پسره... بچه ها به ترتیب ۶ سال ۴ سال ۲سال و نیم و ۱ سال و ۱ ماه هستن و کوچولومون هم اردیبهشت دنیا میاد. بچه هام از وجود بچه جدید غرق شادی هستن و کلی ذوق دارن برای برادر کوچولوشون...

تمام زایمان هام هم سزارین بوده و الان هم دکترم میگه هیچ مشکلی نیست.

ایشالله با دعای دوستان و امام زمان خدا دامن همه ی مادرا رو سبز کنه

تک فرزندی، ۲ فرزندی واقعا ظلمه در حق بچه هاست. من خودم تک فرزند بودم و همیشه از این تنهایی آسیب دیدم و هنوز هم میبینم.

انشاالله که فرزندای خوبی برای امام زمانمون و رهبر عزیزم تربیت کنم و لیاقت سربازیشون رو داشته باشن...

کانال«دوتا کافی نیست»
@dotakafinist1

سلام.ماها که شهرستانیم و به دکترای خوب دسترسی نداریم.خیلی از دکترا اینجا حتی ویبک هفت سال بعد سزارین ...

سلام عزیزم 

ادمین کانال دوتا کافی نیست این دو تا دکتر رو معرفی کردند :

هوالرزاق:
طبق بررسی بنده، پزشک های متخصص زنان بیمارستان عارفیان ارومیه، همه خوب هستند..

و اینکه دکتر نخجوانی رو پیشنهاد می کنم.

و همچنین خانم دکتر طاهره بهروزی لک .

#دکتر_لباف

❓برخی معتقدند، مادرانی که سزارین شدند، بیش از دوبار نمی توانند باردار شوند، آیا شما این نظر را قبول دارید؟!

🔹چنین چیزی نیست. من خودم بارها و بارها، برای مراجعینم، سزارین بار چهارم و حتی بار  پنجم داشته ام. و هیچ مشکلی هم نبوده است.

🔹اگر در سزارینی چسبندگی به وجود بیاید، ممکن است سزارین بعدی مشکل تر باشد، اما این مشکل به معنای ممنوع بودن سزارین های بعدی نیست.

🔹اگر مادری فکر می کند برای زایمان های بیشتر، محدودیت هایی در سزارین وجود دارد، به او می گویم چنین محدودیتی به وجود نخواهد آمد. شما تا پنج بچه هم می توانی داشته باشی و مشکلی ندارد.

🔹این هم درست نیست که میان دو سزارین باید چند سال فاصله گذاری شود. چیزی که موجب نگرانی برخی از خانم ها می شود، باز شدن بخیه های قبلی است، اما این نگرانی هم جایی ندارد.

📚ایران، جوان بمان، فصل آخر

#فرزندآوری

#سزارین

کانال«دوتا کافی نیست»

@dotakafinist1

#استاد‌_عباسی‌_ولدی

چرا ما باید این اندازه از مفاهیم و مبانی دینی خودمان فاصله بگیریم؟! واقعا قدیمی ها اگر فرزندان بیشتری می آوردند، به این دلیل بود که پول بیشتری داشتند؟ یا اینکه اعتقاداتشان به رزّاقیت الهی بیشتر بود؟!

بیایید اندکی در نگاه دین به مسائل اقتصادی، تفکر کرده، آن را با نگاه خودمان به این مسائل، مقایسه کنیم و ببینیم تا چه اندازه میان این دو نگاه، فاصله وجود دارد؟

اگر ما به جهت ترس از مسائل اقتصادی از فرزند دارشدن جلوگیری می کنیم، در صدر اسلام برخی فرزندانشان را از ترس فقر می کُشتند. درست است که میان جلوگیری کردن از فرزنددار شدن و کشتن فرزند، تفاوت بسیاری وجود دارد؛ امّا این دو دسته، یک منطق دارد : ترس از فقر...

خدای مهربان ما به کسانی که فرزندانشان را از ترس فقر می کُشتند، حرفی می زند که ما هم مخاطب آن هستیم:

✨ " ولا تَقتُلوا اولادَکُم مِن املاق نَحنُ نَرزُقُکُم وَ ایّاهُم... و فرزندان خود را از بیم تنگ دستی مکشید. ما شما و آنان را روزی می رسانیم."

سوره انعام، آیه ۱۵۱

اهل بیت علیهم السلام هم به صراحت درباره این دغدغه سخن گفته اند. بکر بن صالح میگوید: درنامه ای به امام موسی کاظم علیه السلام نوشتم : پنج سال است که از آمدن فرزند ، جلوگیری می کنم؛ چرا که همسرم از فرزند دارشدن، کراهت دارد و می گوید : از آنجا که ما فقیر هستیم، تربیت فرزندان برای ما سخت خواهد بود. ایشان در پاسخ نوشت:

✨ "به دنبال فرزند باش که خداوند روزی فرزندان را می دهد".

الکافی، ج۶، ص۳

نکته: اگر ما به زندگی، نگاه مصرف گرایانه داشته باشیم، هر اندازه هم که از نظر اقتصادی قوی شویم، پولمان را خرج مصرف بیشتر می کنیم، نه اینکه انگیزه بیشتری برای فرزند آوری پیدا کنیم.

📚 "ایران، جوان بمان

#رزاقیت_خداوند

#سبک_زندگی

#فرزندآوری

کانال«دوتا کافی نیست»

@dotakafinist1

راستی من از مدیر کانال پرسیدم براتون برای سزارین ؛ اگه ویبک میخواین تا باز بپرسم براتون .

اینو نوشتند :

هوالرزاق:
پزشکانی که معرفی کردم متعهد و متخصص و مذهبی هستند و سزارین برای چندین بار انجام میدن...

اگر برا وی بک می خوان، باز باید بررسی کنم..

2706