2703
2553
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1664636 بازدید | 89496 پست
سلام عزیزم  درسته اذیت شدی اما خیلی که خوبه بهت وقت دادند؛ دیگه استرس کمتر داری  تازه سی ...

بهارجان ناراحت نیستم ک وقت داده...از این ناراحتم ک تادوهفته دیگه ممکنه طول بکشه

فکر کردن ب بعضی چیزا خیلی اذیت میکنه

اومدم خونه مادرم مریضم پسرم مریضه نمیتونم پاشم یه فعالیتی بکنم...طفلی باکمردرد و پادرد بهمون میرسه...

پسرمم ک افتضاح مریض شده مثل یه نوزاد شبا پامیشه گریه میکنه...دارم فکر میکنم چقد من خودخواهم ب خاطر خواست خودم همه رو ب زحمت انداختم...این روزای آخرم ب خاطر حالم جون ندارم ورزشی چیزی کنم همش استراحتم دیگه دارم امیدمو از دست میدم بااون همه انقباض هیچی دهانه باز نبود نمیدونم اگه با صابریان نبودم میرفتم براسزارین...احساس میکنم خودخواهی میکنم..

الانم معلوم نیست کی دردم بگیره آیا اگه بگیره پیشرفت دارم یانه اکه پیشرفت کنه سر تو لگن میره یا نه آیا آیا آیا.....با بیمه نیروهای مسلح سزارین تقربا هیچی نمیشه تو بیمارستانای نظامی اگه برم این بیمارستان امید و اونجا سز بشم چی... اون وقت فقط ۵تومنم صرف سزارینی شده ک میتونستم راحت برم بیمارستان خودم و باکمترین هزینه بشم....حال روحیم خیلی خرابه خیلی ببخشید بهارجان

حسین جان! پسرانت همگی نام علی بنهادی! جان عالم ب فدای دل بابایی تو😍😍😍       ای عهده دار مردم بی دست و پا حسین...                       
سلام اینستا خانم صابریان رو دارید؟

عزیزم ب انگلیسی سرچ کن فرشتگان معصوم میاره برات

حسین جان! پسرانت همگی نام علی بنهادی! جان عالم ب فدای دل بابایی تو😍😍😍       ای عهده دار مردم بی دست و پا حسین...                       

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

بهارجان ناراحت نیستم ک وقت داده...از این ناراحتم ک تادوهفته دیگه ممکنه طول بکشه فکر کردن ب بعضی چیز ...

سلام عزیزم

واقعا این ماه های آخر خیلی ذهن آدم درگیر میشه, و به مسایلی فکر میکنه که تا دیروز اصلا اهمیت نداشته.

منم کم و بیش آخرای بارداریم دقدقه های شما را داشتم ولی همون روز زایمانم خدا بهترین برنامه ریزی را برام انجام داد که اگه دست خودم بود اصلا از پسش برنمیومدم

بهارجان ناراحت نیستم ک وقت داده...از این ناراحتم ک تادوهفته دیگه ممکنه طول بکشه فکر کردن ب بعضی چیز ...

سلام عزیزم 

ببخشید میدونم قلمبه ای دیگه زوار آدم درمیاد؛ هم ناتوان میشه آدم ؛ هم کم تحمل

اما تو رو خدا الان برای عذاب وجدان نری بیمارستان سزارین شی؛ این همه تلاش کردی؛ تا آخر بمون هرچی خیرت هست پیش بیاد 

حداقل بعدا پشیمون نیستی 

الان غصه سختی خودت و مامانت رو می کشی ؛ بعدا غصه اینکه چرا صبر نکردی

مامان ها اکثرا فرشته اند؛ واقعا ایثار می کنند؛ ازش بخواه برات دعا کنه که زودتر و راحت تر فارغ شی

دعای مادر از موانع استجابت دعا میگذره

بعدا إن شاءالله براش جبران میکنی کمکش میکنی

همون درازکش هم هستی با خدا درد و دل کن حرف بزن که کمکت کنه ؛یا نذر عملی یا اخلاقی کن که اینکارو میکنم 

سعی کن افکار مثبت داشته باشی ؛ تا جسمت هم بتونه مقاومت کنه بلند شه؛ شاد باشی مامانت هم شاد میشه بهتر روحیه میگیره 

وقتی ناراحتی وبی رمقی ؛ مامانت بیشتر روحیه و توانش رو از دست میده

یادمه پارسال رفتم قم خونه خواهرم افتاده بودم از مریضی؛ اول صبح خواهرم زوری بیدارم کرد گفت بیا ببرمت گلستان گفتم حال ندارم؛ جون خودت ولم کن ؛ خلاصه زوری بردم ؛ کمی هوای تمیز صبح به مغزم خورد اونم تو پارکی که پراز بوی گل بود؛ همون روز کلی سرحال و بهتر شدم .

میدونم تپلی سنگینی ؛ اما یه یا علی بگو خودتو سرپا نگه دار ؛ خدا إن شاءالله کمکت میکنه؛ یه غذا مقوی هم بخورید ؛ اگه سرد هم زیاد نیست ظهری برید پارکی؛ زیارتگاهی جای باصفایی تا روحیت بهتر شه. 

2456

ضرب المثلی هست که میگه :

بالای گود زورخانه نشسته میگه لنگش کن

حالا منم راحت نشستم برا تو نسخه پیچی میکنم 

اما واقعا افکار مثبت و شاد بدن و روحت رو شاد می‌کنه ؛ هدفم اینه این آخرا که کم آوردی؛ بنزینت تموم شده هولت بدم حرکت کنی 

آخه من از اوایل این تایپیک رو می خوندم ؛اکثرا آخراش همه کم میارند ؛ شاید اگه ویبکی نبودند اینقدر فشار روشون نبود 

اما برا تصمیمشون که شاید بشه شاید نشه ؛ همه دنیا رو ریختند بهم؛ بعد نشه چی میشه و ....

هزاران فکر و موضوع میاد سراغشون 

همه انگار یادشون می ره چندین سال با این قصد جلو رفتند ؛ فشار روحی آخرا زیاد میشه ؛ برا این بدن رو هم ناتوان می‌کنه ؛ استرس میاد ؛ خستگی و...

من خودم رو می بینم حالت عادی با افکار شاد چه سرحالم؛ با افکار منفی چه افسرده میشم و مریض.

یه با علی بگو و بلند شو

بعد بسپار به خدا بی خیال همه چی شو ؛ بگو خدا خودت دیگه کمکم کن سپردم به خودت که برا همه بهترین چیزو میخوای 

دیگه اجازه نده افکار مختلف بیاد سراغت؛ سپردی به خدا دیگه تموم

مرتب هم سوره بخون با ذکر بگو با توجه به معنی خیلی آرومتر میشی 

عزیزم ب انگلیسی سرچ کن فرشتگان معصوم میاره برات

این ذکرا خیلی خوبند مدام تکرارشون کن 

مخصوصا بعدنماز صبح صدتا بگو (حتما با توجه به معنا باشه)

تکرار و مداومت داشتن بر چهار ذکری که در قرآن وارد شده است تاثیر بسیار زیادی در آرامش روح دارد.
خداوند در قرآن برای از بین بردن مسائل فکری در زندگی اذکاری را برای بندگان قرار داده است که اگر به این اذکار دقت کافی و عقیده داشته باشیم و از ته دل آنها را بیان کنیم؛ بدون تردید در آرامش ذهن و زندگی ما اثرگذار است.

امام صادق (ع) در این زمینه فرموده است: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی‌برد!

در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر «حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ» (آل عمران آیه 173) پناه نمی‌برد.

در صورتی که خداوند به دنبال ذکر یاد شده فرموده است: پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتند و تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جستند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت) و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند و هیچگونه بدی به آنان نرسید.

در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر «لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِین» (سوره انبیاء آیه 87) پناه نمی‌برد.

زیرا خداوند به دنبال این ذکر فرموده است: «پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یاد شده، از اندوه نجات دادیم و همین گونه مومنین را نجات می‌بخشیم.» (سوره انبیاء آیه 88)

در شگفتم برای کسی که مورد مکر و حیله واقع شده، چگونه به ذکر «افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد» (سوره غافر آیه 44)... پناه نمی‌برد.

زیرا خداوند به دنبال ذکر فوق فرموده است: «پس خداوند (موسی را در اثر ذکر یاد شده) از شر و مکر فرعونیان مصون داشت.» (سوره غافر آیه 45)

در شگفتم برای کسی که طالب دنیا و زیبایی‌های دنیاست چگونه به ذکر «ماشاءالله لا قوه الا بالله» پناه نمی‌برد.

زیرا خداوند بعد از ذکر یاد شده فرموده است: «مردی که فاقد نعمت‌های دنیوی بود، خطاب به مردی که از نعمت‌ها برخوردار بود» فرمود: اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می‌دانی امید است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد.

بسم الله الرحمن الرحیم 

ماشاءالله لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

این ذکرم با معنا خیلی آروم می‌کنه 

(آنچه خدا می خواهد ؛ هیچ حرکت و قدرتی در جهان آفرینش نیست مگر به مشیت و اراده خدای بلند مرتبه و بزرگ)

ضرب المثلی هست که میگه : بالای گود زورخانه نشسته میگه لنگش کن حالا منم راحت نشستم برا تو نسخه پیچی ...

بهار جان واقعا همینطوره من خودم از وقتی که دخترم ۹ ماهه بود مرتب توی نت دنبال زایمان طبیعی بعد از سزارین بودم  وخیلی خوندم و گشتم چن ماه قبل از بارداریم هم تو این تاپیک بودم  و خط به خطشو خوندم و دقیقا همینه همه تو ماه آخر خسته میشن سرد میشن خودم همیشه میگفتم وای چرا اینا اینجورین اینهمه تلاش کردن آخرش کنار میکشن ولی الان خودم تو اون شرایطم هنوز ۷ هفته وقت دارم ولی واقعا انقدر کمر درد و پادرد و لگن درد دارم بی خوابی هم اضافش شده و واقعا خسته شدم دوست دارم زودتر تموم شه بعضی وقتا یهو به خودم میگم اصلا ول کن برم سزارین شم سخته ولی میگذره ولی باز به خودم نهیب میدم که نه من میتونم باید صبور باشم بعد سعی میکنم بهش فکر نکنم یا مرتب به لحطه زایمان و به دنیا اومدن بچم فکر میکنم که ایت استرسا یادم بره . و واقعا همینه تا جای کسی نباشیم و تو اون شرایط قرار نگیریم نمیتونیم درک کنیم الان اینو کامل میفهمم 

2714
بهار جان واقعا همینطوره من خودم از وقتی که دخترم ۹ ماهه بود مرتب توی نت دنبال زایمان طبیعی بعد از سز ...

سلام گلم

خب منم میدونم تو شرایطش نیستم پررویی میکنم😜 

اما وظیفه خودم میدونم که تکونش بدم کم نیاره

چون از باسابقه های گروه همینو دیدم که بچه ها رو تشویق می کنند که آخر این دوی ماراتن کم نیارند

تو این تایپیک همیشه دیدم( غیر دو سه مورد که خیلی ماشاءالله محکم بودند)همه اواخر کار که ناتوان میشند؛ استرس می گیرشون کم میارند؛ در صورتی که ما نباید توان خودمون رو ببینیم ؛ باید امیدمون به توان و قدرت خدا باشه ؛ توانایی رو اون میده 

وگرنه ما که بنده ء عاجز و ذلیلی بیش نیستیم ؛ 

حتما خدا نظر ویژه داره به مادرای باردار ؛ اونم پا به ماه و توی این لحظات سخت ؛ برا این میگم امید و توکلش به خدا باشه که هر چی خیرشه همون شه

من مطمئنم خودم از اینام که به وقتش خیلی می ریزم بهم ؛ چون روحیم خیلی حساسه و زود استرس می گیرم 

اما الان که بیرون گود نشستم من بهتون روحیه میدم تا امید داشته باشید 

بعدا نوبت شماهاست باید منو روحیه بدید کمک کنید 😜 

این ذکرا خیلی خوبند مدام تکرارشون کن  مخصوصا بعدنماز صبح صدتا بگو (حتما با توجه به معنا باشه) ...

بهار جون خیلی ذکرای خوبی بود

آدم همه رو میدونه ولی وقتی کسی یادآوری میکنه ارزش و تاکیدش برا آدم بیشتر میشه

ممنونم ازت

بهار جون خیلی ذکرای خوبی بود آدم همه رو میدونه ولی وقتی کسی یادآوری میکنه ارزش و تاکیدش برا آدم بیش ...

خواهش میکنم عزیزم 😘

توی یه دفترچه یادداشت ؛دم دستتون بنویسید که فراموش نکنید که بخونید.

آدم از بس مطلب تو موبایل ذخیره می‌کنه یادش می ره؛ معضلی شده موبایل ؛ بعد هم موبایل پر میشه همه چی رو مجبوری پاک کنی یا کلا قاطی میکنه خودش می پره

پيامبر اکرم-صلی الله عليه و اله

قَيِّدُوا اَلْعِلْمَ بِالْكِتَابِ.
دانش را با نوشتن در بند كشيد.

2706